FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in vara 2010

«1151617181930»
razvan2812.07.2010 21:21
Steaua - 3,4 mil. € cumparari / 1,8 mil. € vanzari

 

Veniri: Iasmin Latovlevici (Poli. Timisoara) 300.000 €, Cosmin Matei (Farul Constanta) 100.000 €, Novak Martinovic (Pandurii T.-Jiu) 250.000 €, Octavian Abrudan (FC Brasov) 300.000 €, Florin Gardos (Chiajna) 150.000 €, Yordan Todorov (Lok. Plovdiv) liber, Alexandru Pacurar (Pandurii T.-Jiu) 650.000 €, Dorel Stoica (Al Ittifaq) liber de contract, Mihai Radut (Curtea de Arges) 1.000.000 €, Razvan Stanca (Pandurii T.-Jiu) 50.000 €, Geraldo Alves (AEK Atena) liber, Stanislav Angelov (Energie Cottbus) liber, Marian Cisovsky (Poli Timisoara) 600.000 €

 

Plecari: Alexandru Tudose (Gloria Bistrita) nespecificat, Jivko Jelev (Inter Baku) liber, Ovidiu Petre (Al Nasr) 1.500.000 €, Mihai Onicas (FCM Tg. Mures) nespecificat, Ricardo Pedriel (Sivasspor) 100.000 €, Pawel Golanski - liber, Arman Karamian - liber, Artiom Karamian - liber, Petre Marin (Unirea Urziceni) liber, Cosmin Andrei Vatca (FC Vaslui)

 

sport.ro

 

 

Pe Vatca l-a imprumutat sau a fost cedat gratis ?

 

RobYnho12.07.2010 21:23

Liber de contract.

*Alecs*12.07.2010 23:26

Hai sa fim seriosi, cifrele alea sunt exagerate. Cu ce au luat pe Ov.Petre + 500 mii maxim au cumparat toti jucatorii. Si-au scos Piti si Paunescu o parte din bani.

BAF-kimi12.07.2010 23:29
Pe Vatca l-a imprumutat sau a fost cedat gratis ?

Conteaza? Il avem pe Stanca. :))

red&blue_boy13.07.2010 05:19
Steaua - 3,4 mil. € cumparari

 

Altii dau atatia bani pe un jucator-doi... :dry:

Ganditi-va cati jucatori mai aducem cu diferenta pana la cei 8 milioane promisi de nea Jiji pentru transferuri! :D

razvan2813.07.2010 18:59

8 milioane pt transferuri in urmatorii 5 ani poate :))

rezistenta_ultras14.07.2010 05:54

Victor Pițurcă a transferat ieri incă doi jucători. Tehnicianul Stelei a reușit să ajungă la un acord cu Poli Timișoara pentru Marian Cisovsky și Eder Bonfim, pentru care va plăti 600.000 de euro, respectiv 400.000, plus TVA-ul aferent.

 

Steaua pare de neoprit in campania de transferuri a verii, după ce a reușit să aducă in Ghencea incă doi jucători de bază ai Timișoarei.

 

Apărarea e gata

 

Prin inregimentarea lui Cisovsky și a lui Bonfim, Pițurcă a reușit să acopere incă două "găuri" in echipă, ultima mutare pe care tehnicianul o caută fiind un atacant. ProSport v-a anunțat incă de săptămâna trecută că roș-albaștrii ii doresc cu insistență pe cei doi apărători ai Timișoarei. Ieri, după prânz, Victor Pițurcă a purtat negocierile decisive pentru transferurile lui Bonfim și Cisovsky. Până la urmă, suma de transfer este de un milion de euro, plus TVA. Brazilianul a fost evaluat de timișoreni la 400.000 de euro, in timp ce apărătorul slovac la 600.000 de euro.

 

Bonfim, emoții cu soția

 

Ultimul impediment in realizarea acestor transferuri a fost acordul pe care Bonfim i l-a cerut soției. După ce Eder s-a ințeles cu roș-albaștrii pentru un salariu de 150.000 de euro pe an, cu 40.000 mai puțin decât incasa la Timișoara, fundașul a sunat-o pe soția sa pentru a-i cere părerea. Deși, inițial, aceasta a ezitat, din cauza diferenței salariale, până la urmă a acceptat, după ce Bonfim i-a explicat că transferul la Steaua poate fi mutarea carierei.

 

32 de meciuri are Bonfim la Timișoara, in Liga I

 

39 de partide a strâns Cisovsky in Liga I, toate la Timișoara, timp in care a marcat de trei ori

 

red&blue_boy14.07.2010 07:40

Deci i-am adus si pe astia doi?E sigur?Nu stiu,cred ca am adus prea multi fundasi centrali.

MoWeed14.07.2010 07:56

Sper sa nu ne fi dat iar teapa scroafa de Iancu

rezistenta_ultras14.07.2010 08:17
Sper sa nu ne fi dat iar teapa scroafa de Iancu

e greu sa tepuiesti un trisor de casino ...

fsergiu14.07.2010 09:54
fular-campionii Cu aceste transferuri care le-a facut in vara asta Steaua cred ca va reusi sa i-a mult asteptatul titlu cu nr-ul 24. Iancu a negat la un post de televiziune transferul celor 2 jucatori.Asa ca se pare ca inca Piturca nu a ajuns la un acord cu Timisoara.
ebonyc14.07.2010 10:58

Transferurile astea 2 numai in prostport apar. Pe gps nu se spune nimic. Si impresarul celor doi a spus acum 2 zile in direct la sport.ro ca nu exista discutii pentru niciunul.

MoWeed14.07.2010 11:17
e greu sa tepuiesti un trisor de casino ...

Ai si tu dreptate. Om trai si om vedea, sa-i vedem la treaba mai intai...

Alex88pl14.07.2010 11:18

nicaieri nu apare vreo confirmare a transferurilor. poate ar trebui sa o sunam pe sotia lui Bonfim sa aflam.. :whistle:

red&blue_boy14.07.2010 11:44

Se pare ca nu e nimic adevarat,cel putin deocamdata...

razvan2814.07.2010 14:24

Nu prea are ce sa caute Bonfim la Steaua...

Astristul16.07.2010 19:52

OLS anunta ca Mihaita Plesan a semnat cu Arles (Ligue 1 - Franta)!

 

http://bit.ly/9nsWVQ

razvan2816.07.2010 21:11

In sfarsit am scapat de Plesanel...o sa joace in Ligue 1 sa vedeti acum ce fite o sa aiba Mihaita :))

Alex88pl17.07.2010 10:52

peste un an o sa vedem cum a uitat si plesan limba romana..

f234567k17.07.2010 11:59

http://www.youtube.com/watch?v=Am5hHP-mUYA

 

Mie, sincer sa fiu, mi-a placut de Plesan la inceputul sezonului 2007-2008, pana sa-l rupa Semedo, in finalul din acelasi sezon si in meciul de la Timisoara din sezonul trecut. Cam putin.

 

PS Probabil tine de mic cu Arles

danimarcu17.07.2010 13:07
PS Probabil tine de mic cu Arles

:D

 

Revin la problema lui Dorel Stoica.Piturca a inceput cu "dreptul" daca si-a construit tot jocul echipei dupa un jucator cu probleme contractuale nerezolvate...

red&blue_boy17.07.2010 14:13
Revin la problema lui Dorel Stoica.Piturca a inceput cu "dreptul" daca si-a construit tot jocul echipei dupa un jucator cu probleme contractuale nerezolvate...

 

No way,Banel e pionul principal ! :D

Astristul17.07.2010 17:14
peste un an o sa vedem cum a uitat si plesan limba romana..

Oare va fi un nou caz Raducioiu? :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=Am5hHP-mUYA

 

Mie, sincer sa fiu, mi-a placut de Plesan la inceputul sezonului 2007-2008, pana sa-l rupa Semedo, in finalul din acelasi sezon si in meciul de la Timisoara din sezonul trecut. Cam putin.

 

PS Probabil tine de mic cu Arles

Sunt sanse mari. Mai ales daca a facut franceza in generala! :P

 

Revin la problema lui Dorel Stoica.Piturca a inceput cu "dreptul" daca si-a construit tot jocul echipei dupa un jucator cu probleme contractuale nerezolvate...

Scandalul asta e pentru presa. O sa vezi ca o sa se inteleaga patronii intre ei ... ca doar sunt prieteni, nu? ;)

Daniel-Ionut17.07.2010 17:17

"Eu nu am uitat de unde am plecat delooc / cum a uitat Raducioiu romana pe aeropoort" :punk:

Pai oricum Plesan avea fite in cap de cand era la Craiova, ca el se transfera la Ajax :)

razvan2818.07.2010 10:26

Ajax Cape Town poate :))

 

 

«1151617181930»