FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in vara 2010

«1171819202130»
razvan2822.07.2010 18:29

Asta a fost ca sa fie diplomat dar nu ar veni la Steaua oricat i s-ar oferi.Stie ca si-ar pune toate javrele in cap si nu prea vrea asta , a jucat mult si acolo.Prefera U Cluj sau o alta echipa de mana a 3a din strainatate (gen Lankharan).

SuperstaR1822.07.2010 18:35

Din cate stiu eu, Danciulescu a plecat de la Steaua din cauza  lui Piturca. Deci sunt slabe sanse sa il vedem pe aici.

Astristul23.07.2010 09:28

Sud-africanii ironizeaza Steaua.

 

Presa din Africa de Sud anunta ca Steaua este interesata de primul marcator de la Cupa Mondiala, Siphiwe Tshabalala. Suporterii sud-africani au luat foc in momentul in care au aflat ca idolul lor este aproape sa ajunga in Romania, facand o serie de comentarii ironice.

 

Mijlocasul celor de la Kaizer Chiefs este asteptat zilele urmatoare in Romania, conform informatiilor din presa sud-africana. Suma de transfer ar fi de 500 de mii euro, iar fanii lui Kaizer considera ca pretul este prea mic.

 

"Romania? Poate editorul a vrut sa spuna Roma, din Italia. Un jucator de calibrul lui Shabba nu poate ajunge in Romania. Roma, nu Romania! Valoreaza doar 500 de mii de euro? Un jucator cu peste 50 de selectii in echipa nationala!", a scris Jonathan pe Kickoff.com.

 

"Urmatorul jucator va pleca in India, Taiwan sau Afghanistan! Ce s-a intamplat cu echipele din Premiership care il urmareau pe Tshabalala?", a comentat si Sibusiso.

 

"Romania?? Zimbabwuanul Tinashe Nengomasha a fost vandut pentru 1.5 milioane de euro, iar primul marcator de la Cupa Mondiala pentru doar 500 de mii?", a scris KidKudu7.

 

Reactiile dure ale fanilor sud-africani au fost domolite de impresarul lui Tshabalala, care a infirmat un transfer la Steaua. "Cine este Steaua?", s-a intrebat impresarul sud-africanului.

 

Sursa: OnlineSport

 

 

Daca au ajuns astia sa ne ia la misto ... :finger:

Daniel-Ionut23.07.2010 09:30

Pai aia vaneaza sobolani cu arcul... de unde sa stie cine este Steaua.

strezahuzum23.07.2010 10:53

Ete chix, hai sa ne agitam pentru ce-au scris ceva niggersi pe un forum la 5000 de km distanta.

green.boy23.07.2010 11:30

deci pana la urma treaba cu Tshabalala e o mare vrajeala tipic pentru fomisti din presa romaneasca.

red&blue_boy23.07.2010 12:50
Ete chix, hai sa ne agitam pentru ce-au scris ceva niggersi pe un forum la 5000 de km distanta.

 

Exact...Daca e sa vina Tshabalala asta la Steaua,vine si gata,daca nu vine,asta e...

Astristul23.07.2010 17:40
Pai aia vaneaza sobolani cu arcul... de unde sa stie cine este Steaua.

Foarte tare asta! :))

razvan2823.07.2010 22:35

Pentru ei Tshabalala e un fel de David Villa si Pienaar e Xavi :))

Daca e sa vina vine daca nu vine nu vine...

ady.fcsb24.07.2010 00:16

,,Un jucator de calibrul lui Tshabalala''.. wow . Mare jucator daca a jucat toata viata lui intr-un campionat de nivelul ligii a 2 sau a 3-a din Romania . Saracu jucator ,pentru el ar fi transferul carierei ,in Europa si aia rad de Romania. Oricum orice mijlocas stanga decent din Liga 1 face pipi pe primu marcator de la Cupa Mondiala. Doar pletele si viteza e de el. Si Banel a facut un meci mare cu Betis.. continuarea o stim toti.

RobYnho24.07.2010 08:29
Siphiwe Tshabalala va fi achizitionat contra sumei de 500.000 de euro.

 

 

 

Steaua va debuta miine in noul campionat, insă nu a incheiat campania fulminantă de transferuri pe care a avut-o cu Piturcă in această vara Saptamina care urmeaza Piturcă se va ocupa de finalizarea afacerii Tshabalala, mijlocaș stinga din Africa de Sud pe care si-l doreste foarte tare.

 

La intoarcerea de la Alba Iulia, Piti va da OK-ul conducerii pentru a vira o jumatate de milion de euro clubului de care apartine Siphiwe Tshabalala, Kaiser Chiefs (Africa de Sud), după care va solicita urgentarea formalităților de obtinere a vizei pentru cel care va fi al 13-lea transfer al Stelei.

 

Tshabalala (24 de ani) are peste 50 de meciuri in "nationala" Africii de Sud si care a fost titular in toate cele 3 meciuri ale reprezentativei "Bafana-Bafana" la Campionatul Mondial, marcind si un gol. Piti il vede ca fiind solutia perfectă pentru a-i face concurență lui Tanase in banda stinga

 

gesepe

Astristul24.07.2010 11:10

Pana nu-l vad prezentat oficial nu cred!

razvan2824.07.2010 11:30

La meciu de prezentare daca o sa facem asa ceva sa strige tot stadionu...Tshabalalaaaaaa :))

AG24.07.2010 11:40

sau tshabalaba =))

TehDevil24.07.2010 11:46

Oare va plati Becali o juma de milion de euro ? ramane de vazut... Asteptam sa il vedem

RobYnho24.07.2010 14:51

Patronul Stelei, Gigi Becali, a prefatat partida de miine cu Universitatea Cluj si a sustinut că roș-albastrii nu sunt interesati de achizitionarea lui Siphiwe Tshabalala

 

"Nu este nimic adevarat cu Tshabalala", a comentat Becali la Premium Liga, pe GSP TV.

red&blue_boy24.07.2010 15:06

Dupa Becali nu ne putem lua...Doar acum Piturca decide totul,nu?... :D

razvan2824.07.2010 18:47

Da dar pana la urma jegu da banii...eu totusi sper ca o sa il luam , ar fi super bun la echipa.

Stryker24.07.2010 20:52

Tshabalala asta, alearga bine, la fel ca si Banel, insa mi-e teama ca se intelege la fel de bine cu mingea ca acesta ...

 

vine dintr-un campionat foarte slab valoric, de la o echipa unde joaca alt stil de fotbal, nu zic ca nu ar putea sa fie un transfer cat de cat reusit in timp, insa cu siguranta ii va lua ceva vreme pana sa va acomoda cu fotbalul romanesc

 

oricum mai intai sa-l vedem la echipa si pe urma mai putem vorbi

razvan2824.07.2010 22:30

Poate vezi ca dupa un an il ia Genoa sau Schalke pe 5 milioane :clap:

Alex88pl25.07.2010 10:49

sau poate ca il luam noi si aflam dupa cateva luni ca de fapt are 30 de ani si apoi o sa tipam ca iar am facut transferuri dupa dvduri.

razvan2825.07.2010 11:07

Sau asta...:))

Astristul25.07.2010 14:32

Tshabalala vine doar daca il vinde pe Kapetanos, pentru ca oierul n-are bani!

red&blue_boy25.07.2010 15:36
Tshabalala vine doar daca il vinde pe Kapetanos, pentru ca oierul n-are bani!

 

Cum sa nu aiba,doar el e cel mai tare? :D

Cred ca pana la urma treaba asta cu Tshabalala va ramane doar la stadiul de zvon...

Astristul25.07.2010 15:59

Normal ca e cel mai tare .... in meseria de cioban! :))

«1171819202130»