FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in vara 2010

«191011121330»
razvan2824.06.2010 13:10

Tuturor ne e dor de Steaua !

Joga Bonito24.06.2010 16:25
"Sa vedem primu meci si noiile achizitii ca sa spun asa in " cu toate ca nici anu asta nu avem echipa ma rog merge si asa :)):( mi-e dor de Steaua

 

Perlă de la bac: "Nichita Stanescu a stiut el de ce a pus virgulele si punctele acelea in poezie si nu mă bag eu in ce a facut el". :)

razvan2824.06.2010 19:52

Perla de la BAC ? Pai nu incepe luni bacul ?

Astristul24.06.2010 22:04
Perlă de la bac: "Nichita Stanescu a stiut el de ce a pus virgulele si punctele acelea in poezie si nu mă bag eu in ce a facut el". :)

 

Si normal, nu? :))

 

@ Razvan28: Probabil o fi fost de la un BAC anterior! :P

 

Din nefericire, Piturca e singurul care are un plan la Steaua dupa plecarea lui MM Stoica. Tare ma tem ca va baga bani in buzunarele ciobanului in maxim 2 ani.

Din pacate, ai dreptate! (am facut si o rima cu ocazia asta) Si uite asa se alege praful de protestul anti-oier si o sa stam cu cioban pe cap multi ani de acum inainte. Este ca si cum protestul nici n-a existat! :(

RobYnho25.06.2010 09:24
Bulgarul e de acord cu oferta Stelei si va ajunge in curind in cantonamentul roș-albastrilor din Austria

 

 

Steaua incheie transfer după transfer. Piturcă e foarte aproape să-și asigure serviciile unui jucator pe care si-l doreste mult. Stanislav Angelov ceruse citeva zile de gindire după ce a primit propunerea Stelei: "Dacă nu-mi gasesc ceva mai bun, vin in Romania". Roș-albastrii au presat, au cerut un raspuns urgent si au obtinut acordul fotbalistului in virstă de 32 de ani, care va ajunge in zilele urmatoare in Austria, la antrenamentele echipei.

 

De ce e Piti disperat să-l ia pe Angelov? Fiindcă bulgarul cu 33 de prezente in "natională" acoperă două posturi deficitare la Steaua: fundaș stinga si mijlocaș defensiv. Pe banda stingă există doar Emeghara, in timp ce la inchidere e un gol, din cauza despartirii de Ovidiu Petre. Angelov e liber de contract după ce si-a incheiat acordul cu Energie Cottbus.

 

gsp

red&blue_boy25.06.2010 09:57

Sa vedem ce poate si Angelov asta,m-as astepta la mai mult decat de la Dorel! :)

Astristul25.06.2010 11:07

L-a adus pe Dorel pentru ca e prieten bun cu Radoi! :))

Khalid25.06.2010 15:08
Bosniacul, Adin Dzafic are 21 de ani si joaca pe postul de atacant la formatia de prima Liga din Bosnia, Velez Mostar. Dzafic evolueaza si pentru nationala de tineret a tarii sale. Tanarul fotbalist a efectuat deja primul antrenament in tricoul Stelei.

"Am auzit lucruri frumoase despre Steaua si imi doresc sa raman aici. Sper sa demonstrez ca am calitati sa joc in Romania. Acum sunt putin obosit pentru ca am zburat multe ore cu avionul", a spus Dzafic.

 

Am vazut si cele doua filmulete cu el de pe youtube, seamana la fizic cu Dzeko si are viteza destul de buna sunt singurele lucruri pe care le-am remarcat. Filmuletele sunt cel putin interesante pentru ca sunt si cateva ratari uriase :D . Nu stiu de ce insa sper sa-l retina Piturca in lot.

red&blue_boy25.06.2010 15:27

Am auzit ceva de Dzafic,ca l-ar vrea Steaua...Ramane de vazut ce poate,pe youtube si lui Banel-i facem un clip de zici ca e cel mai tare... :)

Astristul25.06.2010 16:53

Banel chiar e cel mai tare, dar rasistii astia nu vor sa recunoasca adevarul! :D

Bine barem ca-l pune capitan anu' asta. Merita saracul la cat alearga ... :))

RobYnho25.06.2010 16:56
Bosniacul va fi testat in partidele amicale cu Apoel Nicosia (duminica ora 15.00) si cu Viktoria Plzen (miercuri, ora 18.00).

 

Legitimat in prima ligă bosniacă la Velez Mostar, Dzafici (1,84 m) a punctat stagiunea precedentă de 13 ori in 27 de partide.

razvan2825.06.2010 18:21

Nu e rau....13 goluri in 27 partide chiar nu e rau.Acuma sa vedem ce va fi de el.Cred ca ar fi de transferat , fata de ce avem acum in atac , unde doar Stancu si Kapetanos sunt de primul 11 ar fi bun.Surdu e varza iar Pedriel am inteles ca ar fi posibil sa-l imprumute la Sivasspor

red&blue_boy25.06.2010 21:41
Pedriel am inteles ca ar fi posibil sa-l imprumute la Sivasspor

 

Pedriel vad ca nu primeste nici acum vreo sansa la Steaua...

David25.06.2010 22:29

Pe un lucru nu se insista.Nea Piti!,pai ti se par acoperite benzile cu Banel si Dodel?Si daca se mai rupe unul,presupunand ca Szekely e compromis tot turul,ce faceti?

vlad stelistu26.06.2010 00:48

Pedriel deja a fost imprumutat in turcia la sivasspor, pe 90.000 parca sau ceva in genul asta. Scrie pe siteul lor oficial.

 

Mie personal mi se parea un atacant care sa aibe fata de Steaua, mai bun decat surdu oricum cred ca era. :))

PrymarU26.06.2010 09:12

A vorbit cineva mai devreme de Banel Nicolita capitan si rasism. Nu noi decidem cine e capitan, ci in vestiar sa decide treaba. Pana la urma urmei cine e capitan e tot stelist, asa ca nu mai vorbiti de capitan si alte chestii. Vorbiti despre transferuri si atata tot :)

 

Ms :);)

razvan2826.06.2010 12:25

Piturca a renuntat la Dzafici

 

Interesanta decizie sa refuzi un jucator de nationala dar sa te bazezi pe Surdu sau sa il cumperi pe Pacurar.

Ronnie26.06.2010 12:54

@razvan28

 

Si Surdu a jucat la nationala Romaniei, deci este un jucator de nationala.

Ce mare scula e Dzafici asta? Decat sa vad o petarda din Bosnia mai degraba il aduce pe prafuitul ala de Vlad Rusu sau Batfoi de la echipa a doua. Tot panarama, dar macar e roman.

PrymarU26.06.2010 12:56

Nu sti ce sa mai crezi. !!!!:(

Ro.OBert26.06.2010 14:24

Cica Steaua ar juca un amical cu Real Madrid :D o fi tot o gogoasa sau...

RaresSteaua26.06.2010 17:20
Cica Steaua ar juca un amical cu Real Madrid :D o fi tot o gogoasa sau...

cica o fi adevarat. In august dar nu stiu daca se joaca :hai_steaua:

BAF-kimi26.06.2010 20:01
Cica Steaua ar juca un amical cu Real Madrid :D o fi tot o gogoasa sau...

Iti dai seama ce mare belita se intampla. :|

Tz3pI26.06.2010 21:14

Joaca cu echipa familiei Becali, nu cu Steaua, asa scrie prin presa.

Astristul26.06.2010 21:20

Cu alte cuvinte Fc Steaua. Si ghici cine a spus asta? giovanni scuipici!

Stryker26.06.2010 22:47

Asta cu Dzafici s-ar putea sa fie o greseala, parca vezi ca peste ani va juca prin vest in ligiile puternice ale Europei ...

 

desi tine de domeniul trecutului, mai tineti minte ca pe Pantsil ala de la ghanezi, l-a vrut si Steaua in urma cu 4 ani?

 

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/2664/

 

inca un jucator bun pe care l-am ratat in anii care au trecut ...

«191011121330»