"Steaua a scăpat de încă un atacant
Atacantul grec Georgios Samaras va părăsi formaţia Heerenveen, adversara Stelei în 16-imile Cupei UEFA, urmînd să evolueze în Anglia, la Manchester City.
City a plătit pentru atacant suma de 7,5 milioane de euro
Georgios Samaras este al doilea atacant vîndut de Heerenveen în această iarnă, după Klaas-Jan Huntelaar, cedat la Ajax Amsterdam pentru suma de 9 milioane de euro.
Oficialii de la Heerenveen cautăî acum întăriri pentru ofensivă, unul dintre jucătorii care ar putea ajunge la formaţia olandeză fiind brazilianul Afonso Alves, de la echipa suedeză Malmo FF. Alves a înscris pentru Malmo 26 de goluri în tot atîtea partide disputate.
Steaua şi Heerenveen vor disputa prima manşă pe 15 februarie, de la ora 20.15, returul fiind programat pentru data de 23 februarie, la Bucureşti. "
Sursa: GSP
Asadar am scapat si de Samaras, asa cum ne doream. Cu siguranta vor veni alti jucatori la Heerenveen in aceasta perioada, acest Alves fiind un transfer destul de reusit pentru ei in cazul in care se materializeaza. Eu sper sa se integreze in angrenajul echipei cat mai greu, dupa dubla cu noi.