FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SC Heerenveen - Steaua!

«12321»
SteauaToronto16.12.2005 17:35

Urmatorul meci pe care echipa noastra il va disputa va fi impotriva SC Heerenveen pe 15 Februarie 2006 ora 20:00 in direct pe TVR 1!

 

 

Pana atunci FCSTEAUA.RO ureaza tuturor utilizatorilor Sarbatori Fericite!

FanSteaua4Life16.12.2005 17:47

Merg pe un 2 solist...Este o echipa de batut in deplasare, sub Sampdoria sau Herta...Numai sa nu ne revina sincopa echipelor mici...

brav016.12.2005 18:36

Cred ca va fi egal la ei si la Bucuresti le dam de la 2 in sus.

miru16.12.2005 18:43

dak dinamovistii au scos un egal p Stefan cel mare pai noi p lia manoliu sau und om juca sigur o sa'i batem .. cat despre meciu de la ei nu vor fi probleme ... sper! :wink: forza Steaua!

Motanu D16.12.2005 18:58

Am votat pentru victoria Stelei dar cel mai probabil e un 0-0. Avem aparare foarte buna cu Dorin si Sorin, insa in deplasare marcam rar si putin.

meshteroo17.12.2005 04:43

Eu cred ca la ei va fi asa...un 1-0, 2-0 si la noi un 4-0, 5-0 pentru Steaua. 8)

I.N.Money17.12.2005 06:00

Steaua din acest moment ii spulbera,insa astept sa vad Steaua cu Olaroiu la carma cum arata.

armanovici17.12.2005 09:01

Cred ca vom castiga in ambele meciuri de si in acest moment la casele de pariuri in meciul Heerenveen-Steaua favorita e data Heerenveen cu 2.20,egal 3.20,respectiv victorie Steaua 2.90

 

frumoasa cota 2.90 si am sa pariez pe Steaua..sunt convins ca o sa castigam!

Virgil17.12.2005 12:29

In ancheta facuta pe site-ul UEFA privind sansele celor 32 de echipe in 16-imile UEFA Cup,cea mai mare diferenta procentuala e in favoarea Stelei in meciul cu Heerenveen : 90,34% - 9,66%.

Cei care doresc sa voteze si sa vizioneze pot accesa acest link : http://www.UEFA.com/fanzone/polls/CurPage=2.htmx

 

E posibil ca in primul meci Steaua sa castige la limita sau sa obtina un meci egal.La Bucuresti insa vom avea avantajul terenului propriu si e de presupus ca vom castiga si vom merge mai departe.

 

Heerenveen - Steaua : x,2

IONUTZ-CIPRIAN17.12.2005 12:59

:evil: Astept sa vad cum joaca echipa condusa de Olaroiu,daca mai era Protasov ziceam ca batem asa cred ca o sa facem egal,iar la Bucuresti bineinteles ca o sa batem la ei k la fasole!!!!!!MULTA BAFTA!!! :twisted:

dbd17.12.2005 14:29

o sa batem sigur dar sa vedem cum ne afecteaza si Olaroiu...

ms pentru urari fcsteaua si eu va urez sarbatori fricite... :)

Bogdan4Steaua17.12.2005 17:39

Campionatul Olandei:

 

Heerenveen - Twente 3-1(scor final).

Heerenveen ocupa inaintea aceste etape pozitia a 10-a in campionatul Olandei, iar Twente se afla pe locul 12. Momentan Heerenveen a urcat pe locul 6 cu 25 puncte, insa etapa nu s-a incheiat.

Pentru Heerenveen au marcat Huntelaar de doua ori si Nilsson.

dbd17.12.2005 17:42

deci inca o data ...e varza...

sorin_77719.12.2005 05:33

Este meciul in care putem sa inscriem in deplasare mai usor ca in oricare altul... imi poate aduce aminte de intalnirea cu norvegieni de la Valerenga.... Chiar daca va fi Olaroiu pe banca echipa va castiga in Olanda... Urmeaza Betis... :twisted:

dbd19.12.2005 08:32

cand e meciul cu Betis si Az ???

strezahuzum19.12.2005 10:27

Cred ca batem pe Heerenven in deplasare la scor strans ( probabil 1-0 ), ca ar cam fi timpul. Lasand la o parte meciurile cu norvegienii, puteam sa inscriem si in deplasare, atat cu Sampdoria cat si cu Hertha. Sau mai bine zis daca se concentrau Iacob si Banel castigam ... Sa speram ca in Olanda vom rupe aceasta "traditie" si vom marca macar o data !

Iar la Bucuresti, cred ca nu vor fi probleme .. batem cu 3-0 cel putin ! Sa fim doar atenti in aparare ( mai ales la Huntelaar ala, pare singurul jucator de la Heerenveen cu adevarat foarte valoros ).

Ayrton19.12.2005 11:05

Eu sper sa-i batem in ambele meciuri, dar asta va depinde si de transferurile care se vor face in acesta iarna. Daca vor veni oameni importanti si nu vor pleca jucatori de baza cred ca-i vom spulbera...

sorin_77719.12.2005 11:28

Intrebare: Olanda este in plin campionat la aceea data? Sau au si ei o pauza de iarna ca si noi, prelungita...

Bogdan4Steaua19.12.2005 12:14

Din pacate ii prindem in plin campionat.

 

Programul lui Heerenveen(incepand de acum):

 

20-12-05 - Cupa Olandei -> Heerenveen - VVV(optimi)

27-12-05 - Campionat -> RKC - Heerenveen

30-12-05 - Campionat -> Heerenveen - Ajax

 

Urmeaza o mini pauza de doua saptamani...

 

13-01-06 - Campionat -> FC Groningen - Heerenveen

21-01-06 - Campionat -> Heerenveen - Sparta Rotterdam

28-01-06 - Campionat -> RBC - Heerenveen

05-02-06 - Campionat -> Heerenveen - Den Haag

08-02-06 - Campionat -> Heracles - Heerenveen

11-02-06 - Campionat -> Heerenveen - Vitesse

15-02-06 - Cupa UEFA -> Heerenveen - Ste

18-02-06 - Campionat -> Roda JC - Heerenveen

23-02-06 - Cupa UEFA -> Ste

 

 

Cam acesta e programul celor de la Heerenveen.

 

Partea proasta: ei vor fi in ritm, noi vom fi in pauza competitionala.

Partea buna: intr-o saptamana(11-18 februarie), cei de la Heerenveen vor avea de disputat 3 meciuri, cel de la mijlocul saptamanii fiind cel cu noi. S-ar putea sa ii prindem obositi.

 

In perioada meciurilor cu noi, cei de la Heerenveen au meciuri cu echipe vecine de clasament, deci nu cred ca olandezii isi vor menaja titularii in respectivele meciuri.

sorin_77719.12.2005 12:27

Mai observ o parte buna: Ei sunt angrenati si in Cupa, cu sanse mari de accedere in sferturi... Asta chiar imi place... :wink: maine le tin pumnii... :wink:

Teoctist19.12.2005 14:02

Si cu Valencia am jucat fiind in aceeasi situatie.Dupa vacanta si pregatirile de iarna.Cred ca echipa va fi bine pregatita,in sensul ca va avea suficiente meciuri in picioare pana la ora jocului.

alinush8919.12.2005 15:27

egal la ei.....0-0..si aks ii batem cu 2-0..SA TINETI MINTE! va rog sa-mi rasp la o intrebare..dupa cat timp e meciul cu Betis/Alkmaar??

boggie19.12.2005 18:26
egal la ei.....0-0..si aks ii batem cu 2-0..SA TINETI MINTE! va rog sa-mi rasp la o intrebare..dupa cat timp e meciul cu Betis/Alkmaar??

 

pe 9/16 martie

Bogdan4Steaua19.12.2005 20:48

Alta veste excelenta:

 

Steaua scapă de Huntelaar

 

"Ajax Amsterdam dă o mînă de ajutor Stelei in perspectiva "dublei" din "optimile" Cupei UEFA cu Heerenveen. Potrivit cotidianului olandez "Heet Parool", echipa lui Mitea și Lobonț s-a ințeles cu Klaas Jan Hunteelar, cel mai bun jucător al alb-albaștrilor in acest sezon, pentru un transfer incepînd din ianuarie. Conducătorii lui Ajax speră să-l obțină pe golgeterul la zi in Eredivisie, 14 reușite, pentru o sumă mai mică de 6 milioane de euro, cît solicită Heerenveen in momentul de față. "

 

Aurelian Botezatu

 

Sursa: GSP

 

Sper sa se concretizeze acest transfer. Oricum, chiar daca Ajax nu reuseste sa dea lovitura, sunt sanse mici ca acest jucator sa prinda noul an la Heerenveen. Speram sa plece cat mai repede.

AGRESSIVO198+119.12.2005 21:19

SINCER VA SPUN DACA TRECEM DE OLANDEZI(SI TRECEM)SPER SA SCAPAM DE Betis.EU ACUM SUNT IN SPANIA SI VA SPUN CA SUNT PERICULOSI(ASUNCAO LOVITURI LIBERE)

«12321»