FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SC Heerenveen - Steaua!

«1234521»
Virgil22.12.2005 09:56

Doamne fereste pan-te nimereste... :!:

dbd22.12.2005 14:00

toata lume-i offtopic... :lol: :lol: :lol:

despre ce era subiectu ??? aha...pai heerenveen din cate am auzit a intrat in sferturile cupei olandei parca nu ???

Motanu D22.12.2005 14:02

Sa inteleg deci ca niste olandezi, fani inraiti ai javrelor au intrat aici si au votat contra Stelei ?! :twisted:

dbd22.12.2005 14:22

e posibil...in Romania avem ambasada Olandei ??? :lol: :lol: :lol:

arkes23.12.2005 02:04

cu putin noroc le dam un 7-0

misha23.12.2005 03:42
Sa inteleg deci ca niste olandezi, fani inraiti ai javrelor au intrat aici si au votat contra Stelei ?!  :twisted:

 

 

cata dreptate ai....cred ca am uitat sa va spun ca mama e olandeza ...si ca sunt dinamovista..:twisted:

 

ps: scuzati pentru offtopic :)

Virgil23.12.2005 04:33

Asta clarifica pe deplin lucrurile. :o

sorin_77723.12.2005 04:37

Cred ca ar trebui sa ne potolim cu totii si sa discutam mai serios pe acest subiect... nu de alta dar e bine sa ne respectam adversarul si sa nu il luam la mishtoooo inainte de meci... Sa nu avem surprize

dbd23.12.2005 06:05

asa facsem si cu rosemburg si ne-am luat-o...

Bogdan4Steaua23.12.2005 20:52

Calificarea celor de la Heerenveen in sferturile de finala ale cupei Olandei nu poate decat sa ne bucure. Meciul se va disputa pe 2 februarie, contra celor de la Ajax Amsterdam. Programul cu update-ul de rigoare:

 

27-12-05 - Campionat -> RKC - Heerenveen

30-12-05 - Campionat -> Heerenveen - Ajax

13-01-06 - Campionat -> FC Groningen - Heerenveen

21-01-06 - Campionat -> Heerenveen - Sparta Rotterdam

28-01-06 - Campionat -> RBC - Heerenveen

02-02-06 - Cupa Olandei -> Heerenveen - Ajax(sferturi)

05-02-06 - Campionat -> Heerenveen - Den Haag

08-02-06 - Campionat -> Heracles - Heerenveen

11-02-06 - Campionat -> Heerenveen - Vitesse

15-02-06 - Cupa UEFA -> Heerenveen - Ste

18-02-06 - Campionat -> Roda JC - Heerenveen

23-02-06 - Cupa UEFA -> Ste

 

Observam ca in februarie, pana la meciul cu noi, Heerenveen va avea un meci la aproximativ 3 zile. Un parcurs epuizant in opinia mea care sper sa isi puna amprenta asupra celor de la Heerenveen. Daca noi vom avea conditie fizica buna(aici intervine calitatea cantonamentelor si succesul turneelor), ar trebui sa trecem de olandezi fara probleme. Insa trebuie sa fim precauti.

 

Momentan olandezii sunt pe locul 8 in campionat cu 25 puncte(golaveraj 32-26), la 13 puncte de liderul AZ Alkmaar.

reddog23.12.2005 21:32

Nu as spune ca le dati chiar scor olandezilor, sunt o echipa care are un joc foarte bun la inchidere. Si sa nu uitam ca nici in Olanda nu s-au descurcat rau pana acum.

PS: In cupa cu Ajax prevad un nou x. Dar in final cred ca vor merge mai departe pentru ca Ajax nu sunt in forma tocmai buna.

Bogdan4Steaua23.12.2005 21:47

Ar fi bine sa treaca de Ajax. Astfel isi vor face sperante in Cupa Olandei si poate vor fi mai relaxati in meciul cu noi. Oricum, orice meci in plus inseamna un plus pentru ei la capitolul oboseala. :D

reddog23.12.2005 21:53

Vezi ce bine ca ati iesit din Cupa? :wink:

Acum serios, nu cred ca ar trebui sa va culcati pe burta si sa asteptati ca victoria sa va vina ca ceva de la sine asteptat, cu sau fara calificarea lor mai departe in Cupa Olandei...Sunt o echipa destul de incomoda. Veti vedea...

AGRESSIVO198+123.12.2005 21:53

ce n-ati reusit voi acasa vom face noi in deplasare victorie ca totusi e o echipa de trecut

reddog23.12.2005 21:57

Ramane de vazut. Noi nu am reusit pentru ca am facut exact ce faceti si voi acum: am crezut ca suntem peste ei, i-am privit ca si pe niste victime sigure. Cu alte cuvinte i-am subestimat si am asteptat o victorie la pas, care insa nu a venit. Nu a venit pentru ca am ratat ca si niste ratangii innascuti, pentru ca eram prea plini de noi. Deci, atentie mare.

Bogdan4Steaua23.12.2005 22:11

Acesta e lucrul de care trebuie sa ne ferim. Sper sa nu cadem in aceasta capcana. Ne-am fript deja cu Rosenborg.

reddog23.12.2005 22:13

E usor sa afirmi despre o echipa ca e sub nivelul tau, dar in teren afirmatiile nu isi mai au sustinere de multe ori. Cu Rosenborg ati patit-o intr-adevar, va vedeati deja in Liga.

dbd24.12.2005 11:14

cateodata nu strica sa fii optimist...dar vorba ta ...nici exagerat...

I.N.Money24.12.2005 12:02
E usor sa afirmi despre o echipa ca e sub nivelul tau, dar in teren afirmatiile nu isi mai au sustinere de multe ori. Cu Rosenborg ati patit-o intr-adevar, va vedeati deja in Liga.

Cred ca in meciul cu norvegienii si-a spus cuvantul experienta...daca nu ma insel acum vreo 2 ani Rosenborg avea vreo 8 ani de calificari consecutive in UCL.Pe Hereneveen nu-i vad cine stie ce echipa experimentata.

AGRESSIVO198+124.12.2005 12:40

daca ne vinde Jiji jucatorii nu stiu cu ce experienta mai ramanem NOI?

dbd24.12.2005 14:12

:lol: :lol: :lol:

poate ii vinde pe cei mai slabi...si cumpara d'aia buni ???

Dan_BKL24.12.2005 16:31

in olanda castigam la 1 gol diferenta iar acasa 2-0 pentru. Steaua.

 

 

 

 

hertha 2-1 rapid

rapid 1-1 hertha

Bogdan4Steaua24.12.2005 17:54

Lasa-i si pe ei sa treaca de Hertha. Vedem apoi ce va fi. :wink:

Dan_BKL24.12.2005 17:59

nu uit cat de bulangii au fost tigani cand am venit noi la ei in giulesti.nu merita sa treaca de hertha si de asta eu le urez succes nemtilor in meciul cu rapid.

Alin_H25.12.2005 06:36

Heerenveen tocmai l-a vandut pe Huntelar (nu stiu daca asa se scrie) la Ajax. Asta era omul lor numaru' 1 de gol. Un fel de Iacob. Daca pana acum mai aveam ceva emotii, stiind ca Huntelar e cam in forma, acum chiar ca am certitudinea calificarii. In optimi, cel mai probabil, o sa jucam cu Alkmaar. Si in primavara puteam juca impotriva lor, daca treceam de Villareal. Cu astia o sa fie mai greu.

Succes, Steaua!

«1234521»