FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SC Heerenveen - Steaua!

«13456721»
Motanu D27.12.2005 07:53

Pai daca ne temem de anonimi precum Huntelaar sau Yldirim... Daca ar juca van Nistelrooy la ei ce-ar trebui sa facem ? Sa ne plangem de mila ?

dbd27.12.2005 08:01

nu...pai atunci ar trebui ei sa nu il bage pe van Nistelrooy in joc...sa le fie lor frica !!!

Virgil27.12.2005 09:46

Nu e cazul sa ne temem prea tare de jucatorii lui Heerenveen.S-a vazut clar ca in deplasare se baga cu fundul in poarta pentru a nu primi gol.

O echipa mare nu ar face asa ceva.Ar juca ofensiv, asa cum a jucat Steaua in toate meciurile de pana acum din UEFA.Iar ca sa batem subiectul asta doar de dragul de a spune ceva mi se pare pierdere de timp.Ca sa nu spun altceva.

Dan_BKL27.12.2005 12:04

sa nu se inteleaga gresit ca ne temem de huntelaar sau yildirim dar fara ei doi am fi in proportie de 90% calificati.

 

 

heerenveen per ansamblu este o formatie incomoda si mizeaza mult pe aparare.

Motanu D27.12.2005 13:01
sa nu se inteleaga gresit ca ne temem de huntelaar sau yildirim dar fara ei doi am fi in proportie de 90% calificati.

 

Cu amandoi in teren am fi fost 100% calificati. Asa, ca a plecat Huntelaar, suntem 95% calificati !

sorin_77727.12.2005 14:00

important este ca jucam intai la ei si apoi la noi...

Virgil27.12.2005 15:22

Fara discutie.

Este un avantaj pe care ti-l ofera sansa.

Avantajul asta ar trebui sa dispara cu timpul.Pentru a oferi combatantelor sanse egale.

Uite,eu as gasi o rezolvare.Dupa primul meci,indiferent de rezultat sa se execute cate o serie de lovituri de la 11 metri de care sa se tina cont doar dupa retur daca va fi nevoie.Apoi,in retur,loviturile de la 11 m s-ar executa doar in cazul in care rezultatul de pe teren nu ar califica una din echipe.

Exemplu : Heerenv - Steaua 0-2 in teren dupa 90'.Lovituri de la 11 m.Cate o serie de cate cinci lovituri.

Retur : Steaua - Heerenv 2-0.Calificare directa.Loviturile nu sunt necesare.

Dar daca Steaua - Heerenv 0-2,atunci se trece direct la loviturile de departajare.Fara prelungiri.O serie de cate cinci lovituri,iar golurile se aduna la golurile din lov.de departajare marcate in tur.

In caz de egalitate s-ar executa pana cand una din echipe rateaza,iar cealalta marcheaza.

S-ar elimina astfel minutele de prelungire favorabile echipei gazda.Si ar fi echitabil.

Motanu D27.12.2005 15:25

Virgil, mai intai fa tot ce e posibil sa-i iei locul lui Blatter.

Dupa aia cauta ideei si solutii.

Virgil27.12.2005 15:27

Nici-o sansa sa-i iau locul.Dar ca propunere as putea sa i-o inaintez. :)

Glumesc desigur.

Motanu D27.12.2005 15:28

Si o va respinge cu seninatate, motivand ca distrugi fair-playul si spiritul sacru al fotbalului cu ideeile tale ! :twisted: :twisted: :twisted:

Virgil27.12.2005 15:30

Fantastic!Gandesti exact ca el.In situatia asta ma abtin. :)

dbd27.12.2005 15:46

sorin_777 a scris

important este ca jucam intai la ei si apoi la noi...

exact...e ceva care ne avantajeaza...

Melku27.12.2005 16:38

eu cred ca echipa e pregatita si destul de valoroasa ca sa treaca de heerenven,important va fi ca si Olaroiu sa fie la fel de pregatit,sa nu fie depasit de miza...

dbd27.12.2005 16:40

n-are de unde sa fie depasit... :lol: :lol: :lol:

Dan_BKL28.12.2005 07:25

ieri 27decembrie RKC WAALWIJK 2-2 HEERENVEEN

 

 

la pauza 2-0 pentru. gazde

dupa pauza huntelaar iscrie 2 goluri si meciul se termina 2-2

 

ce aveti de spus in legatura cu heerenveen si huntelaar?

Motanu D28.12.2005 07:29

Singurul lucuru care poate fi spus e ca adversarul lui Heerenveenera era o echipa anonima: RKC WAALWIJK. Sa-i vedem cand vor juca cu o echipa cu nume...

Si dincolo de dubla lui Huntelaar, faptul ca niste ilustrii necunoscuti i-au condus cu 2-0 la pauza spune multe !!!

Dan_BKL28.12.2005 07:49

vedem vineri heerenveen-Ajax si mai discutam pe tema asta.

la cum arata Ajax parerea mea ca e meci de 1 solist.

dbd28.12.2005 07:52
ce aveti de spus in legatura cu heerenveen si huntelaar?

are grija Ghionea si Nesu de el !!! :lol: :lol: :lol:

Motanu D28.12.2005 07:56

Las ca a avut grija Ajax de el... Au mai scapat Sorin si Mihaita de o grija...

sorin_77728.12.2005 11:21

Vedem vineri Ajax ce face cu ei, ca ei cu Ajax ma indoiesc :lol: :lol:

dbd28.12.2005 13:30

pai mi-e mila...dar totusi sper ca cei de la Ajax sa joace cu faulturi !!! :twisted: :twisted: :twisted:

Virgil29.12.2005 04:01
...

 

ce aveti de spus in legatura cu heerenveen si huntelaar?

 

Au prea multe e-uri si a-uri.

Bodanel29.12.2005 07:56

nu va grabiti la pronosticuri. nu uitati de rosenborg.

am vazut ca multa lume spune ca suntem deja calificati.

FanSteaua4Life29.12.2005 08:50

Ii batem pe olandezi si vom juca cu Betis...Iar eu voi fi la meci...sper sa fie asa...

dbd29.12.2005 09:12

la care meci vei fi ???

«13456721»