FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SC Heerenveen - Steaua!

«14567821»
Virgil29.12.2005 12:08

Parca mai conteaza.Important e sa fie.

FanSteaua4Life29.12.2005 12:22
la care meci vei fi ???

La cel cu Betis...Sper... :wink:

dbd29.12.2005 14:37

dar pana la urma s-a luat decizia despre stadionul unde se va disputa returul cu heerenveen ???

SteauaToronto30.12.2005 15:06

LIVE TEXT SC HEERENVEEN - Ajax aici:

 

http://www.fcsteaua.ro/index/section/artic...es/article/1955

Bogdan4Steaua30.12.2005 15:16

Huntelaar la ultimul meci pentru adversara Stelei!

 

 

"Atacantul Klaas Jan Huntelaar va disputa, azii, ultimul meci pentru SC Heerenveen, adversara Stelei in 16-imile Cupei UEFA, el urmînd să joace chiar in compania viitoarei sale formații, Ajax Amsterdam, al cărei jucător va deveni de la 1 ianuarie 2006.

 

Site-ul oficial al adversarei echipei Steaua in primăvara europeană a Cupei UEFA, sc-heerenveen.nl, precizează că transferul atacantului in vîrstă de 22 de ani s-a realizat in schimbul a 9 milioane de euro, iar Huntelaar a semnat un contract pe o perioadă de patru sezoane și jumătate cu Ajax Amsterdam, unde va fi coechipier cu atacantul Nicolae Mitea și portarul Bogdan Lobonț.

 

Klaas Jan Huntelaar este golgheterul campionatului olandez, cu 16 goluri marcate in 14 jocuri.

 

Steaua București va intâlni pe Heerenveen in 16-imile Cupei UEFA pe 15 februarie, in Olanda, returul fiind programat la București, o săptămână mai târziu.

 

Meciul SC Heerenveen - Ajax Amsterdam se va disputa, vineri, de la ora 21.00 și va fi transmis de TV Sport. "

 

Sursa: GSP

Bogdan4Steaua30.12.2005 16:56

E deja 2-0 pentru Heerenveen. Echipa nu joaca rau. E peste Ajax.

dbd30.12.2005 16:58

cum 2-0 ma ??? 8O 8O 8O

dbd30.12.2005 17:02

gata am vazut pe LIVE SC Heerenveen 2-0 Ajax! de pe site...interesant...dar nu-i de bine :evil:

FANATIK RED-BLUE30.12.2005 17:43

Ce pana mea ? 2-0...........hmmm, de si nu mai este Ajaxul ala care facea furori acum 2-3 ani, totusi rezultatul este unul care sa ne puna pe ganduri si sa fim destul de precauti. Avem doua luni de pauza, sper sa fie un sfetnic bun.

Bogdan4Steaua30.12.2005 17:45

E deja 3-0 pentru Heerenveen. Nu vom avea meci usor in primavara.

 

Later edit: Scor final 4-2.

 

Terenul a fost acoperit de zapada, acest lucru incomodand vizibil ambele formatii. Ajax a jucat foarte slab si Heerenveen a profitat de acest lucuru.

Am remarcat faptul ca Heerenveen are o aparare destul de buna, aglomerand in centrul defensivei la atacurile pozitionale ale adversarilor.

Pot fi depasiti in jocul pe benzi, deci renuntarea la Ogararu ar fi un aspect nedorit.

Momentan Heerenveen a urcat pe locul 5 cu 29 puncte, la un punct de Ajax Amsterdam.

sorin_77730.12.2005 20:36

Despre scorul meciului lor cu Ajax:

 

Pleaca Huntelaar ramane insa Samaras

dbd31.12.2005 03:44

intradevar joc bun al heerenveenului...nu ma asteptam....dar daca pleaca ala e bine...si chiar daca ramane Samaras nu o sa ii iasa jocul de unul singur...

I.N.Money31.12.2005 09:29

Cred ca victoria cu Ajax este una normala,deoarece lancierii sunt la pamant in acest sezon,doar in UCL joaca bine atat.Cat despre Samaras vorba lui Dracula,inca nu a jucat cu Goian si Ghionea :oops: ,sunt sigur ca nu o sa sufle.

Virgil31.12.2005 11:30

Se pare ca Heerenven e in forma.A jucat foarte bine.Daca vor juca atat de ofensiv si cu noi,nu-i vad bine.Oricum meciurile din cupele europene se joaca altfel.

armanovici31.12.2005 12:05

Un mic preview la videonews!!

Bogdan4Steaua31.12.2005 14:27

"Olăroiu impresionat de jocul lui Heerenveen

Antrenorul Stelei, Cosmin Olăroiu, s-a intors azi din Olanda, unde a văzut pe viu meciul Heerenveen - Ajax, scor 4-2. Tehnicianul s-a declarat impresionat de jocul echipei pe care Steaua o va intilni in februarie in "16"-imile Cupei UEFA. "Cine a crezut ca Heerenveen va fi un adversar facil s-a inșelat. Toți i-au judecat pe acești olandezi după meciul făcut contra lui Dinamo, dar forța lor e cu totul alta, au arătat-o in partida cu Ajax. Au jucat pe o vreme infernală și au marcat 4 goluri, asta spune totul despre valoarea lor", a declarat Oli."

 

Sursa: GSP

 

Sunt curios sa vad ce rezultate va avea Heerenveen fara Huntelaar. Poate avem noroc si cei de la TV Sport vor transmite toate meciurile lui Heerenveen pana la dubla cu Steaua.

bollebert01.01.2006 16:36

hello boys

i am a supporter of sc heerenveen, and i am coming too boekarest for the game.

in heerenveen there are not a lot supporters that believe we are going trough the next round playing steau now.

butt you never now and we have playing well the last games.

butt we have sell huntelaar en that is a bigg mistake i believe!!!!

now we have sammeras is also a verry good striker. 8)

are there a lot of supporters coming too heerenveen for the match?

dbd01.01.2006 17:44

hi man...I think that they aren't more than 100...

Dan_BKL01.01.2006 18:13

heerenveen ramane o echipa periculuasa dupa plecare lui huntelaar.MARE ATENTIE Oli!

Samaras Yildirim Bosveldt sunt foarte periculosi.

Heerenveen trece printr-o perioada foarte buna in campionat si jocul pe care il face demonstreaza ca este o echipa pe care trebuie sa o tratam foarte serios.

In mod normal daca Steaua nu vinde nici un jucator din primul 11 de baza trecem de heerenveen fara mari emotii.

dbd01.01.2006 18:20

pai dar nu a zis nimeni cu nu va fi greu...cel putin in utimele 2 saptamani...

IONUTZ-CIPRIAN04.01.2006 08:29

:evil: Acum nu mai vorbiti de Betis... de ...ALKMAAR cum o faceati inainte?Parca pt unii se trecea de HEREENVEN ca prin branza!!Acum dupa meciul cu Ajax ati bagat de seama ca si astia sunt buni?Bine ca nu vedeti asta cand o sa joace cu Steaua. :twisted:

bollebert04.01.2006 08:55

when you have questings about clubs in the netherlands ask here.

and what i think to read here is that sc heerenveen victorie against Ajax whas a supprice but sc heerenveen wins the last years always the home matches against Ajax.

az alkmaar is a club that is not big but the have 1 man that have a lot lot lot of many like chelsie so he buy evry good player in holland.

we will come to boekarest with a 100 supporters

and with a few bobos i believe.

bollebert04.01.2006 09:03

about some players off us.

yildrim world master free kicks last year.

sammeras young but a ferry good striker.<21 team off greech

bruggink striker from psv and mallorca.

bosveld feyenoord and mancester city

hanson defender off the swedish nationaal team.

j drost and h drost a twin in the defence plays also in the <21 team off holland.

praniscj player off Dinamo zagreb. and player off team kroatie.

and van de bussce a very good keeper off belgium.

I.N.Money04.01.2006 11:39

Daca Heerenveen batea pe PSV sau pe Feyenoord mai ziceam,insa a batut o echipa Ajax care nu stie pe ce lume traieste.Au un antrenor,Blind care a fost capitanul lor multi ani,insa e total depasit de cariera de antrenor,iar in Europa abia abia Heerenveen a reusit sa bata pe Levski.Asa ca nu e cazul sa analizam cum joaca ei in campionat si cum joaca in Europa.

bebeto04.01.2006 19:47
about some players off us.

yildrim world master free kicks last year.

sammeras young but a ferry good striker.<21 team off greech

bruggink striker from psv and mallorca.

bosveld feyenoord and mancester city

hanson defender off the swedish nationaal team.

j drost and h drost a twin in the defence plays also in the <21 team off holland.

praniscj player off Dinamo zagreb. and player off team kroatie.

and van de bussce a very good keeper off belgium.

 

no doubt about it,heerenveen is not an easy team to defeat.but i think for us is a great advantage that we play the first round at your hometown.i think that your team will have to open up in defence in order to strike us goals.deadly mistake could be.

i know u'll not going to agree with me,but i got a feeling that heerenveen will lose this game :wink:.

 

FORZAA Steaua!!!

 

until that day goodluck to your team in eredivisie.

«14567821»