FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

NHL si NBA

«167891028»
red&blue_boy10.06.2010 18:49
Ideea era ca face parte din probabil cel mai scump brand sportiv "Nationa League America" baschet, hochei, fotbal american, baseball si v-am vazut interesati de echipele de peste ocean :P

 

Fotbalul american si baseball-ul nu ma pasioneaza...Baschetul si hocheiul rules!!!

Maye10.06.2010 19:45
labagiuIe, nu facem ciorba aici, fa si tu threaduri separate..

Pai fa tu . Te opreste cineva?

Am decis cu celalalt membru activ de pe acest forum sa discutam si despre NBA.

Aici vom discuta la general despre sportul american , ma rog competitiile americane de prim plan.

 

Acum e prea tarziu sa faci topic special pentru NBA , avand in vedere ca se va termina sezonul in urmatoarea saptamana.Ce rost are sa faci un topic care o sa moara in curand?Le combinam aici , urmand ca din sezonul viitor sa facem 2 topice speciale si separate , respectiv : NHL 2010-11 si NBA 2010-11.

 

In concluzie vom discuta despre NHL si NBA si nu facem ciorba , ca facem tocanita.

 

red&blue_boy10.06.2010 20:09

Las'ca merge si un pic de tocanita! :)

 

Ar fi ceva sa bata Lakers si azi in Boston...Dar,nu cred sa repete Celtics aceleasi greseli doua meciuri la rand...Mi-a placut ca in meciul trecut a iesit in final la rampa cu niste cosuri importante Fisher,dupa un sezon destul de slab...

Maye10.06.2010 20:15

Fisher ca Fisher , dar ce spui de Artest care a fost senzatie mai ales in finala Vestului cu Suns.

 

Sper sa vad astazi o victorie galben albastra. :D

 

Meciul e in direct de la ora 4 pe Digisport.

red&blue_boy10.06.2010 20:23

Pai Artest a avut un sezon ok,spre deosebire de Fisher.De aia m-a impresionat Fisher,care in finalul meciului trecut le-a cam adus victoria celor de la Lakers....

 

 

Meciul e in direct de la ora 4 pe Digisport.

 

Da,stiu,am Digi,dar din pacate nu pot sa-l vizionez la ora aia...O sa ma uit la reluare! :)

psr10.06.2010 20:34
De ce nu ati bagat si NFL daca tot ati inceput... :)

 

Sustin ideea :thumbup:

Maye10.06.2010 20:42

Fisher oricum e pe punctul de a se retrage , iar Lakers cauta inlocuitor.

 

Eu maine am examen , dar tot nu dorm :D

 

 

Si uite si pozele cu castigatoarea Stanley Cup 2010 , Chicago Blackhakws :

 

frozen_inside_060910_slide.jpg

 

101935238_slide.jpg

 

 

Si rezumatul ultimul meci din acest sezon :

 

 

 

 

Incredibila bucuria dupa golul decisiv al lui Kane. Asta e sport adevarat.

Maye10.06.2010 20:58

Oricum , par gemeni astia de la Blackhawks.

 

O mare familie! :)

red&blue_boy11.06.2010 04:47

In meciul 4 al finalei,Celtics-Lakers 96-89... :( Dupa cum ziceam,era greu sa greseasca doua meciuri la rand cei de la Celtics...

 

 

 

Oricum , par gemeni astia de la Blackhawks.

 

O mare familie! :)

 

Exact,toti sunt cu barba!!! :D

Maye11.06.2010 07:11

Boston - Lakers 2-2.

 

Urmeaza meci la Los Angeles :D

red&blue_boy11.06.2010 09:16
Boston - Lakers 2-2.

 

Urmeaza meci la Los Angeles :D

 

E tot in Boston si meciul 5.

Maye11.06.2010 12:26

Ai dreptate boss.

 

My bad. 1 la Boston si dupa 2 la L.A.

red&blue_boy14.06.2010 04:22

In meciul 5 al finalei din NBA,Celtics au invins Lakers cu 92-86 si conduc la general cu 3-2...Disputa se muta in LA,dar presiunea e pe Lakers...

Maye14.06.2010 09:02

Nu stiu ce dracu se intampla cu Lakers.

 

M-am uitat si azi noapte la ei , parca sunt legati de maini si de picioare in momentele cheie.

red&blue_boy14.06.2010 11:53

Maye,cum s-au miscat Bryant,Artest?Ca la restul nu prea ma astept la multe...Va fi greu pentru Lakers sa mai intoarca soarta finalei,sper,dar nu cred....

Maye14.06.2010 11:57

Slabut ma , slabut.

 

Kobe a jucat mai mult pentru echipa , primul sfert i-a apartinut lui Fisher si Bynum se vede ca inca nu e refacut.

 

De la Artest nu am eu asteptari mari.Sper intr-o victorie la L.A. si astfel sa se joace si decisivul.

red&blue_boy14.06.2010 18:28
Sper intr-o victorie la L.A. si astfel sa se joace si decisivul.

 

 

Sper si eu,dar va fi greu...Cand Kobe nu merge,sau joaca pentru echipa,Lakers sufera pe tabela...Dar la Celltics,cand unul nu e in forma,mereu apare altul in loc,au o echipa mult mai puternica...

Maye14.06.2010 19:04

Jackson a recunoscut ca a gresit la schimbari aseara.

red&blue_boy14.06.2010 19:15
Jackson a recunoscut ca a gresit la schimbari aseara.

 

 

Pai sa nu se mai intample ! :D

anti gigi14.06.2010 20:48

nu i halesc pe lakers astia sper sa castige celtics desi nu sunt fan..........mie mi s au lungit urechile de cand astept ca bulls sa mai joace o finala ca cine l a vazut pe jordan jucand nu poate tine cu alta echipa e la fel ca Steaua 1986

Maye14.06.2010 22:09

Ma uit acum la reluare si vad ca Lakers stau doar in Kobe.

 

Pau Gasol avea 2 puncte in sfertul 3.

red&blue_boy16.06.2010 04:15

In meciul 6 al finalei,Lakers au invins Celtics cu 89-67 ! Scorul la general este 3-3,asa ca avem meci decisiv pentru titlu!

adidwu16.06.2010 08:46
In meciul 6 al finalei,Lakers au invins Celtics cu 89-67 ! Scorul la general este 3-3,asa ca avem meci decisiv pentru titlu!

Unde se joaca meciul decisiv?

Maye16.06.2010 09:30
Unde se joaca meciul decisiv?

Los Angeles.

 

Daca apararea functioneaza , Lakers face instructie.

red&blue_boy16.06.2010 09:54

Ar fi ceva,pentru ca majoritatea o dadea favorita pe Celtics!Sper sa poata lega doua victorii consecutive Lakers!Daca inving,cred ca si Kobe va lua MVP.

 

p.s. Maye,ai vazut meciul?

«167891028»