mie dor de steaau !!!!!!!!
Ar trebui sa-ti fie dor si de o carte de gramatica.
Cum zicea cineva mai sus, hai sa nu stricam toate topicurile chinuindu-ne 15 oameni sa-i raspundem unui ametit care nu stie pe ce lume se afla.
mie dor de steaau !!!!!!!!
Ar trebui sa-ti fie dor si de o carte de gramatica.
Cum zicea cineva mai sus, hai sa nu stricam toate topicurile chinuindu-ne 15 oameni sa-i raspundem unui ametit care nu stie pe ce lume se afla.
Radeti voi radeti dar eu, ca roman, sunt trist ca exista astfel de specimene la noi in tara. Macar de ar fi singurul...
Cum zicea cineva mai sus, hai sa nu stricam toate topicurile chinuindu-ne 15 oameni sa-i raspundem unui ametit care nu stie pe ce lume se afla.
Propun sa fie mutate postarile astea la "Coltul vesel".
Parca aici puteau sa intre doar userii cu un anumit numar de postari.
yeah, eu si cu ideile mele..
scosesem restrictia aia gandindu-ma ca poate s-o fi schimbat ceva in mentalitatea suporterilor.
am pus iar restrictie. minim 50 postari, alias minim din grupul "seniori"
Ideea-i una simpla: Daca-ti consumi nervii cu astia si incerci sa le explici de 1000 de ori care e faza, in curand o sa o iei tu razna! Asa ca cel mai bine e sa-i tratezi cu caterinca gen coltu` vesel. Asa ne mai descretim si noi fruntile cu ce debiteaza ei. ![]()
astia de teapa pokemonului de mai sus "domina" Romania la capitolul idiotenie indobitocita de otv . La buzau e plin de d'astia si nu numai ![]()

Aalesund-Rosenborg, coregrafia echipei gazda
![]()
Si nu insinuez ca au copiat, doar ca e interesant.
de ce ne'a fost frica, nu am scapat... Peluza Sud a devenit un trend pentru toti ipocritii .. tocmai am vazut niste postari ale unui user inregistrat ieri, cu numele " funky love sud" puIa mea..
Poate baiatul iubeste... sudul tarii ![]()
de ce ne'a fost frica, nu am scapat... Peluza Sud a devenit un trend pentru toti ipocritii .. tocmai am vazut niste postari ale unui user inregistrat ieri, cu numele " funky love sud" puIa mea..
E o clona infecta.
Sa'l salte baietii.
Unde era funkySs cand nu era Lecce
?!!
linia melodica la: "Liber traiesc...". min 1:38
S-a ales praful si de ultimul bastion anti-becalii?
Nu m-as lasa inselat de scandarile pro Jiji de la sfarsiturile meciurilor....S-au dat multe bilete moca si invitatii in pipiera, Voluntari si alte localitati pline cu "admiratori". Oricum, ne meritam soarta ca tara: cat de retardat sa fii sa scandezi numele si sa apreciezi un interlop si un jeg ca Jiji...ce nivel intelectual sa ai ca sa apreciezi un astfel de om.
Oricum, sa nu uitam ca la meciul cu Poli, cand a fost bataia cu Shelter, erau multi care ne huiduiau cand il injuram pe Jiji...si lesinau de bucurie la golurile noastre, desi noi tocmai veneam dupa 1-5 cu Rapid.
Indiferent cat de fitzosi sau cate defecte or avea, o sa-i apreciez pe cei de la Sud pentru ca mereu au luat atitudine si au gandit CORECT in raport cu evenimentele de la Steaua.
CU TOTII LA AEROPORT SA INCURAJAM ECHIPA PENTRU CUM A JUCAT!..YUHUUUUUUUU ![]()
Pai nu conteaza ca ne-am calificat?
De ce nu continuam macar noi protestul? Inteleg ca multi s-au saturat de situatia asta, dar nu trebuie sa renuntam cat inca mai avem pentru ce lupta.
De ce nu continuam macar noi protestul? Inteleg ca multi s-au saturat de situatia asta, dar nu trebuie sa renuntam cat inca mai avem pentru ce lupta.
Protestul va continua, stai linistit. Nu de toti, intr-adevar, deoarece fiecare padure are si uscaciuni.
protestul, protestul vorbiti toti de protest, dar doar atat, ce asteptati sa ia mereu altii atitudine.
Ce daca nu faci parte dintr-un grup, sau AISS nu poti sa vii cu o idee.
De ce? De ce? Intrebati toti mereu de protest, dar nimeni nu spune o idee concreta sau ceva. Voi stiti ce sunteti, sunteti ROMANI (adica asteptati mereu de la altii). Pai bai pizdelor voi ca pizde sunteti ca pe net toti va dati ultrasi bai noi ne tragem din DACI care dacii au fost adevarati razboinicii, noi am fost condusi de Mircea cel Batran, Stefan cel Mare s.a. atunci de ce aveam onoare, curaj. Am luptat in 89 pentru libertate noi romanii chiar daca multi dintre noi nu eram atunci, pai se zvarcolesc in mormant stramosii nostri cand ne vad acuma, intr-o tara "democrata" (chiar daca doar ipotetic ne putem numi asa) sa ne fie frica sa ne spunem punctul de vedere, atat punctul de vedere. Dar asta da dovada ca NU AVEM TUPEU, normal ca s-or fi saturat si ei(aici referinduma la liderii) chiar daca nu o spun, dar asa e eu unul m-am saturat si pana nu vad ceva concret numai vin la meciuri si asteptarea dureaza de cand ne-au interzis abonamentele anul trecut.
Acum astept sa ma injurati sau sa faceti misto ca am spus lucrilor pe nume chiar daca multi dintre voi nu ati facut nici jumate cat am facut eu pt Steaua.
ai dreptate,multe pizde peste tot: presa,stadion,conducere..aceeasi mazga cu pateu cu picioare taiete si coptura galbina.
numai ca poarta nume diferite.ne meritam soarta,iar cei putini care inca gandesc,se rezuma la a se da la o parte din calea multimii.
problema sta in felu urmator eu unu nu sunt ultras sau nu am fost ultras nu m-am considerat si nici nu am facut parte dintr-un chiar daca faceam deplasari, etc. lucru pt care multi inseamna sa fii ultras. Acest protest continua si va continua chiar daca acum nu se face vreo actiune sau ceva de genu, astia de tot intreaba de protest nu se gandesc ca bai, sa faci o actiune nu e chiar asa usor mai ales acum cand au venit dinou adevaratii suporteri la stadion (aia care vin doar cand castiga) acum chiar daca sa-r face o actiune nu se stie cat de mult va conta. O actiune va merita sa o facem atunci cand, o sa inceapa sa vina infrangerile, sa se umple de spume ciobanu si o sa de cu noroi in tot, pentru ca trebuie sa fim realisti acum Jiji sta chill ca merge echipa da sa-l vedem peste o luna ca vad ca a inceput sa scartie echipa sa-l vezi atunci in actiune, e atunci intr-un moment ca asta cand o sa reinceapa circul lui Gigi adevaratii suporteri nu o sa mai fie pe stadion doar noi huliganii atunci trebuie sa lovim cu o actiune de protest.
PAREREA MEA! Vedeti cat de usor e ma "ultrasilor" sa va spuneti punctul de vedere, pt ca acum nu inseamna ca asta o sa se intample dar mai multe idei de la mai multi stelisti adevarati puse cap la cap pot da roade.
Imi cer scuze daca cumva am deranjat pe cineva care chiar a facut ceva pentru Steaua, acest mesaj este dedicat exclusiv stelistilor de tastatura!
ultra_ss stii bine ca uneori este foarte greu ca unul care nu face parte din niciun grup sa vina sa dea o parere si de care sa se si tina cont!te-ai invartit sau te invarti pe langa grupuri,probabil,dar daca esti asa pornit hai sa nu fim ipocriti si sa recunoastem ca nu e chiar asa cum spui.daca te lipesti langa un grup,canti langa ei si incerci sa te alaturi esti privit "dubios":cine mai e si asta ma?da' de unde a venit?da' pana acum unde a fost?a venit langa noi si ne da el noua sfaturi?!pai sa faca intai sacrificii cate am eu si dupa sa-si dea cu parerea,etc...stii foarte bine.si asta ti-o spun din prizma unui independent,sa zic asa.plus ca sunt de parere ca idei pt protest nu se dau pe net, in vazul tuturor.bafta!
protestul, protestul vorbiti toti de protest, dar doar atat, ce asteptati sa ia mereu altii atitudine.
Ce daca nu faci parte dintr-un grup, sau AISS nu poti sa vii cu o idee.
De ce? De ce? Intrebati toti mereu de protest, dar nimeni nu spune o idee concreta sau ceva. Voi stiti ce sunteti, sunteti ROMANI (adica asteptati mereu de la altii). Pai bai pizdelor voi ca pizde sunteti ca pe net toti va dati ultrasi bai noi ne tragem din DACI care dacii au fost adevarati razboinicii, noi am fost condusi de Mircea cel Batran, Stefan cel Mare s.a. atunci de ce aveam onoare, curaj. Am luptat in 89 pentru libertate noi romanii chiar daca multi dintre noi nu eram atunci, pai se zvarcolesc in mormant stramosii nostri cand ne vad acuma, intr-o tara "democrata" (chiar daca doar ipotetic ne putem numi asa) sa ne fie frica sa ne spunem punctul de vedere, atat punctul de vedere. Dar asta da dovada ca NU AVEM TUPEU, normal ca s-or fi saturat si ei(aici referinduma la liderii) chiar daca nu o spun, dar asa e eu unul m-am saturat si pana nu vad ceva concret numai vin la meciuri si asteptarea dureaza de cand ne-au interzis abonamentele anul trecut.
Acum astept sa ma injurati sau sa faceti misto ca am spus lucrilor pe nume chiar daca multi dintre voi nu ati facut nici jumate cat am facut eu pt Steaua.
In primul rand, romanii n-au luptat pentru libertate in 89, "oamenii iesiti in strada" fiind doar figuranti intr-o piesa cu final asteptat, la care s-a lucrat 20 de ani.
In al doilea rand :"Acum astept sa ma injurati sau sa faceti misto ca am spus lucrilor pe nume chiar daca multi dintre voi nu ati facut nici jumate cat am facut eu pt Steaua" - atitudine de tip Becali. Asa zice si el nu? "Cine sunteti voi sa ma injurati, ca nu ati bagat bani la Steaua".
Dacii erau banatenii tracilor.