FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Peluza Sud

«18910111217»
saptemai07.03.2011 21:47

unde sunt aia care erau "mereu alaturi de echipa"? prea frig...

samsaru07.03.2011 22:51

o mare parte sunt interzisi alti sau scarbit si aia putini sunt mai sus......

blindica08.03.2011 08:21
unde sunt aia care erau "mereu alaturi de echipa"? prea frig...

 

Nu-mi vine sa cred cum poti sa zici asa ceva. Mai ales ca s-a discutat indelung. Incurajeaza cine vrea o echipa in a carei formula nu se regasesc jucatori care,de drept si de merit,ar trebui sa fie titulari. Iar rezultatele fusesera mediocre,oscilante,dar totusi pe un mic plus ( inaintea returului ),astfel incat daca era cineva care putea sa vina,ar fi venit fiindca baza ar fi avut. Steaua e imposibil s-o scoti din suflet,dar nici nu poti sa sustii financiar si moral (plata biletului si scandari ) o adunatura de interese,cele mai multe nemaiavand legatura cu dorinta de performanta.Am zis asta in mare,subiectul e lung si rediscutat,nu trebuie spus acum ''vai,cum...de ce era P.S. goala,nu se poate asa ceva'' :thumbdown:

saptemai08.03.2011 09:11

vai, sunt interzisi?

pai cand au ales sa se scalde in aceeasi balta cu oamenii lui mustang n-ar fi trebuit sa se gandeasca si la scenarii de tipul "giulesti"? coincidenta naibii ca mustang & co n-au fost la meci, este?

 

dar lasa ca va rezolva "ne-a Gigi" problema si veti putea sustine proiectul cartu, al 5-lea pe sezonul asta.

samsaru08.03.2011 09:18

tu esti james bond te gandeai la tot felu de scenarii!!!

saptemai08.03.2011 11:22

eu stiu cel putin un scenariu de cand eram copil: stai intre tarate, te mananca porcii.

south-side08.03.2011 11:31

Filmul lui preferat e Teoria Conspiratiei cu Mel Gibson cred. V-am mai zis vedeti atatea scenarii cu oameni vanduti si tradari fara sa stati o clipa sa ganditi ca nu s-a propus o alternativa atunci cand am ajuns in impas. VPM si **** Gigi de 10000000000 de ori nu duc nicaieri, pare revolutionar asa, frumos si trendy da finalitatea care e. Nu-mi veni cu povesti ca de incercat am incercat toti chiar daca unii nu isi doreau neaparat protestul. E usor mereu sa gasesti vinovati decat sa-ti dai seama unde s-a gresit...

samsaru08.03.2011 12:33
eu stiu cel putin un scenariu de cand eram copil: stai intre tarate, te mananca porcii.

SI care e solutia ta?

S.S.Lazio08.03.2011 13:40

solutia lui e sa comenteze pe net , se pare ..ca multi de pe aici.

joseph08.03.2011 14:32
Filmul lui preferat e Teoria Conspiratiei cu Mel Gibson cred. V-am mai zis vedeti atatea scenarii cu oameni vanduti si tradari fara sa stati o clipa sa ganditi ca nu s-a propus o alternativa atunci cand am ajuns in impas. VPM si **** Gigi de 10000000000 de ori nu duc nicaieri, pare revolutionar asa, frumos si trendy da finalitatea care e. Nu-mi veni cu povesti ca de incercat am incercat toti chiar daca unii nu isi doreau neaparat protestul. E usor mereu sa gasesti vinovati decat sa-ti dai seama unde s-a gresit...

 

in impas eram de multa vreme daca stai sa te gandesti la cum au decurs unele sedinte... iar la capitolul alternative e greu sa ajungi daca nimeni nu are chef sa discute constructiv(pentru ca si modul in care s-au pus problemele cred ca a contribuit mult la sictirul general). in rest ai dreptate, doar ca trebuie sa te gandesti ca si cei care isi doreau protest au incercat compromisul cu ignorarea si nici ala nu ne-a dus prea departe la vremea lui...

south-side08.03.2011 14:44

Incapatanarea a fost de ambele parti si a contribuit si la modul cum s-a pus problema la sedinte. Unii s-au saturat de incapatanarea celorlalti si au reactionat altfel decat constructiv. In momentul in care se va intelege ca toti am gresit vom avea un punct de plecare. Altfel ramanem ca in poza pusa de samsaru'

GeamSpart08.03.2011 14:55

Intre a nu gasi solutii concrete si a iti baga **** in el de protest ( sau macar orice urma de protest ) si in ea de peluza ( era clar ca se ajungea aici ) , e diferenta mare.

samsaru08.03.2011 15:02

Am ramas in peluza chiar daca am fost batuti amendati amenintati nu am fugit cand am dat de greu se intampla sa mai si iei palme nu doar sa dai ....asta cu ne bagam **** in el de protest nu stiu cum e scoti

GeamSpart08.03.2011 15:16

Pai stai ca atunci cand au fost probleme, am fost toti in peluza. Eu ma refeream de dupa momentul Piturca si venirea lu' Dumitrescu.

south-side08.03.2011 15:18

Pai bagarea a venit in urma faptului ca nu existau solutii concrete. **** Gigi si VPM sau mesaje nu sunt solutii. Nu poti merge asa la nesfarsit nu rezolvi nimic. Tu in schimb nu vrei sa intelegi ca si unii si altii au gresit in punerea problemei. Nu unii au fost si sunt rai ceilalti sunt cei mai buni si neprihaniti. Si crede-ma ca stiu ce zic pentru ca la sedinte am fost unul dintre cei care i-am sustinut pe protestatari.

samsaru08.03.2011 15:27
Pai stai ca atunci cand au fost probleme, am fost toti in peluza. Eu ma refeream de dupa momentul Piturca si venirea lu' Dumitrescu.

tu mai vi in peluza de atunci?

GeamSpart08.03.2011 16:56

Repet, intre a nu avea solutii concrete de inlaturare a ciobanului ( daca erau, se aplicau de mult, aici e vorba de proteste de lunga durata, proteste care ar schimba in bine cat de cat comportamentul ciobanului, proteste care ar ajuta intr-un timp la plecarea sa, proteste care ar spala imaginea suporterului stelist, proteste care au ca scop un viitor mai bun pentru club ) si in a te suci cu 90 de grade si sa incurajezi echipa, renuntand la orice urma de protest, e diferenta mare. Incurajarea echipei care a durat...

 

Se vede clar ca de cand nu mai exista nicio urma de rezistenta la adresa sa, ciobanul a luat-o razna complet. El stie foarte bine ce se intampla in peluze, stie ca unii nu mai vin, stie ca unii nu mai zic nimic si mai stie ca unii ii sunt supusi ( da, de baietii aia din Nord zic aici, in frunte cu Musti )

 

In a te intoarce iar la ignorarea ciobanului mi se pare a fi punerea crucii pe mormantul Stelei. Mai bine **** Gigi pe moment si gasirea unor alternative in timp decat decizia luata de toata lumea.

 

De la momentul Piti pana acum, nu s-a facut absolut nimic, in nicio directie.

 

Parerea mea.

1on08.03.2011 20:33

S-a facut un lucru. S-a demonstrat ca nu "huliganii aia care injura" sunt de vina pentru rezultatele slabe ale Stelei. Desi sunt igur ca mai e prostime care pune botul.

saptemai08.03.2011 21:37

VPM si guie migi ERAU o solutie daca se mergea pana la capat.

doar ca unii n-au putut sa-si asume cativa ani de protest.

 

tipic romanesc, nu sunt in stare sa duca nimic la capat.

 

si scuza penibila: "nu ducea dom'le niciunde protestul...." ce convenabil...

 

si dupa aia: "hai sa cantam de Steaua" ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, pentru ca, ASTA, intr-adevar, ducea undeva. ASTA era solutia.

south-side08.03.2011 21:53

Uite ma cineva care stie unde-i capatul. Esti tu asa de sigur sau l-ai vazut in vis. Vezi exact basmele astea care le visati ne-au stricat de tot. Or suna ele cumva bine dar e mai greu cand te trezesti . Trezirea ca singuri puteam sa ne dam cu capul de scaune, sa scriem **** Gigi din funduri goale era tot frectie. Intelegeti frate odata ca pierzand tribunele si fiind fluierati de tot stadionul s-a terminat. Nu mai contezi. Ne lua garda la bulane cu fiecare fortare care am facut-o la oficiala. Am alergat limuzina am luat la pietre bodyguarzii, unde naiba era sfarsitul? E usor sa spui ca venea eu iti zic fapte nu inchipuiri.

 

Unde naiba era capatul ala ca ne-am autodistrus asteptandu-l.

saptemai09.03.2011 05:49

vorbind exact ca un roman neaos: "n-aveam frate nicio sansa sa.....nimic"

si tipic romanesc, "hai sa ne bagam pl in el de protest."

 

aia de le dam noi cu respect (legia varsovia) au boicotat meciurile propriei echipe 5 ANI!! si nu s-au autodistrus. dar deh, aia au fost educati altfel.

ganditi si probabil traiti dupa un sistem de valori care nu va permite sa faceti un lucru, oricare, doar pentru ca el trebuie facut (in cazul de fata, a protesta), neasteptand nimic palpabil imediat in schimb.

 

nu gasiti nimic onorabil in a-ti respecta un set de principii morale, fara nicio recompensa ... tangibila.

voi vreti ceva la schimb pentru onoare......altii nu.

 

o labarim aiurea, esenta fiind ca: voi credeati ca nu duce nicaieri, noi credeam ca duce.

rezultatul actiunilor voastre se vede.

 

 

 

Costi09.03.2011 09:29

tipologia romanilor este marcata de o gandire negativa, cu care suntem nascuti, crescuti si indoctrinati si pe care nu veti reusi voi niciodata sa o schimbati :)

saptemai09.03.2011 10:11

Costi, tocmai ai comis-o si tu.

Ba putem si vom si reusi sa ne curatam de metehnele astea odioase.

 

primul pas, si anume constientizarea (macar de catre unii) faptului ca avem o problema de atitudine fata de viata, e facut deja.

S.S.Lazio09.03.2011 11:03

@saptemai ..atat timp cat nu ai sustinerea nimanui, esti egal cu 0. De ce nu esti constient ca e mai puternic decat noi..?ah,da,salvarea : lunetistul , ca tot faceam caterinca.

il injuri ani in sir si la ce ajungi ? iti spun eu: la nimic.

daca reuseam la timp sa aducem tribunele in favoarea noastra si mai ales mass-media,poate reuseam. Suntem prea mici ...

gandeste-te ca in Romania asta exista 80 % oameni care il vad pe Gigi ca pe un idol ..cum ai putea sa schimbi asta?

south-side09.03.2011 11:30

In orice batalie atunci cand ti-e cel mai greu trebuie sa stii de ce te agati. Unde e licarirea, se vede si trebuie sa se vada ca sa poti duce totul mai departe. Da aia nu venea , schizofrenicul asta mai mult s-a prins si el ca e mai usor sa ne ignore. Deci ce faceam noi era frectie. Stii cum esti tu, ca aia din Piata care se strang si striga lozinci ca sigur se va schimba ceva. Pot sa se mai stranga de 1000 de ori ca va fi 0 barat, aia vor face tot ce vor vrea. Atunci care mai e scopul, ca sunt jmecheri ca se strang de 1000 de ori. Ideea e ca daca vor fac revolutie, daca ajunge cutitul la os, asta inseamna sa se trezeasca mult mai multi si sa gandeasca altfel decat jos regimul. Revenind la noi e cam putin probabil sa se trezeasca cineva in afara de noi am tras destule semnale de alarma. Cauza noastra nu starneste nimic, asa cum probabil nici sentimentel nationale nu mai starnesc, decat intr-o masa mica de oameni.

 

Cu totii vroiam la schimb sa plece asta vrem si in continuare , asta era recompensa care o asteptam toti. Ceea ce nu vrei tu sa intelegi este ca ce spui tu ca trebuia sa facem era degeaba. Altceva trebuia facut si nu ne-a venit la timp o alternativa, nu o avem nici acum.

 

Zici ca rezultatul actiunilor noastre se vede, care e rezultatul actiunilor voastre ?

«18910111217»