FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Peluza Sud

«14567817»
STARforce20.04.2010 20:48
Nota 4 ca am stat o juma de zi si nu s-a schimbat nimic.

Uratilor!

Dar ce asteptai?

blindica26.04.2010 15:48
Probabil ati uitat cu cine avem de-a face... Credeti ca o sa inteleaga? Nu cred. Daca va fi stadionul gol va spune ca din cauza rezultatelor... El intelege doar cu forta, asa cum am facut-o si pana acum

 

Tie ti se pare c-a inteles ceva.Atat doar.

 

Daniel-Ionut26.04.2010 15:51
Tie ti se pare c-a inteles ceva.Atat doar.

 

Dar tu crezi ca G.B. a urmarit meciul de handbal?

Mihai26.04.2010 17:07
Tie ti se pare c-a inteles ceva.Atat doar.

 

Normal ca n-a inteles ce suntem si ce reprezentam, dar a inteles ca-l contestam... Ceea ce nu intelege despre cei care nu vin la stadion....Asta voiam sa zic

godsaveultras27.04.2010 08:14

@Daniel-Ionut

 

pai nici nu avea cum sa urmareasca meciul de handbal.nu ai vazut si tu cata tristete in sala?!el e obisnuit cu atmosfera creata de cei "99 la suta dintre suporterii Stelei" la meciurile echipei de fotbal si care populeaza tribuna I si fotoliile.pentru personaje de genul asta este inexplicabila tristetea de la semifinala!

aristica27.04.2010 11:15

sCOIchita Limbbi: "Cei din Peluza Sud nu sunt Steaua, ei doar injura, distrug masini. Steaua sunt cei din Peluza Nord. E o mare greseala ca acei huligani sunt sustinuti de presa.", a declarat Mihai Stoichita la Sport.ro. (ziare.com)

 

Te pomenesti ca esti tu Steaua, sclavule!

DelaNord200227.04.2010 17:33

Peluza Nord care la acest meci l-a injurat pe Jiji si a sarit in sprijinul celor de la Sud ?

Daniel-Ionut27.04.2010 18:21

Oare cand o sa se termine cu aceste diferente intre peluze, care pana la urma sunt amandoua Steliste.

RedScorpyON27.04.2010 19:28

Nu vreau sa fiu inteles gresit,nici nu vreau sa atac pe cineva,vreau doar lamuriri,daca se poate...

De ce pe steagurile de fluturat predomina albul? Mie mi se pare un pic ciudat... Adica erau mai multe steaguri albe decat ros-albastre...

Multumesc anticipat!

noname27.04.2010 20:18

unde erau mai multe steaguri albe ?!

albanezul27.04.2010 20:44
unde erau mai multe steaguri albe ?!

hai **** ca erau..tu nu te uiiti la poze?

crx27.04.2010 21:33
Oare cand o sa se termine cu aceste diferente intre peluze, care pana la urma sunt amandoua Steliste.

 

domnu Limbii-n cur la cioban & CO au incercat sa ne separe, sa ne certam intre noi, intre peluze.... aproape au reusit, dar... din pacate pentru ei, nu toti din PN danseaza cum le canta ciobanu, si s-ar putea sa aibe o surpriza neplacuta.

domnu Limbii-n cur la cioban, isi joaca ultima carte, incearca o apropiere disperata de PN (vedeti declaratiile date inaintea meciului cum ca a vorbit cu cei din PN si toti sunt fericiti.... nu exista nici-o problema, si cele dupa meci cand ataca PS, suparat fiind si pe faptul ca PS ar fii sustinuta de presa)

 

nu trebuie luate in seama aceste declaratii, care nu fac decat sa incite, sunt declaratiile unui om disperat.

Costi27.04.2010 22:24
Nu vreau sa fiu inteles gresit,nici nu vreau sa atac pe cineva,vreau doar lamuriri,daca se poate...

De ce pe steagurile de fluturat predomina albul? Mie mi se pare un pic ciudat... Adica erau mai multe steaguri albe decat ros-albastre...

Multumesc anticipat!

daca au un desen pe ele, este cam necesar sa aiba mai mult alb, pentru ca altfel nu se poate pune desenul in evidenta decat foarte greu. Oricum, steagurile mari de fluturat au fost in mod clar ros-albastre predominant.

RedScorpyON28.04.2010 17:27
daca au un desen pe ele, este cam necesar sa aiba mai mult alb, pentru ca altfel nu se poate pune desenul in evidenta decat foarte greu. Oricum, steagurile mari de fluturat au fost in mod clar ros-albastre predominant.

 

Nu zic de alea mari...

De ex: Steagurile Ultras,cred ca ar avea o cromatica mult mai mare pe negru decat pe alb...Si,parerea mea,daca ar aparea steaguri pe fond negru,desen ros-albastru cu insertii galbene,contrastul steagului ar fi mai mare si,automat,ar fi remarcat mai usor,ar iesi in evidenta.

In fine,voi stiti mai bine si va pricepeti mai bine,eu doar intrebam:)

Daniel-Ionut28.04.2010 17:38

Apropo de steaguri...

l0007.jpg

nu stiu ce echipa sustine tipul dar e tare poza :D

 

(si cum a fost facut: http://www.ultras-tifo.net/news/41-how-to-...r-own-flag.html )

aristica28.04.2010 17:52

cred ca Dinamo Kiev

Dragos_G08.05.2010 07:30

Am o intrebare in legatura cu filmuletul de pe prima pagina: am vazut o poza in care era un steag cu o sectiune a grupului Ultras, de la Fagaras. Intrebarea este daca este facut cu acordul grupului sau asa de capul lor, pentru ca in una din poze era un mesaj: "Becali ciobane dute si lasa-ne"?

ultras200409.05.2010 12:23

probabil de capul lor, cum au mai facut si altii din bacau.

 

din cate am observat grupul Ultras nu mai are sectiuni prin tara

LanDSharK09.05.2010 12:43
Apropo de steaguri...

l0007.jpg

nu stiu ce echipa sustine tipul dar e tare poza :D

 

(si cum a fost facut: http://www.ultras-tifo.net/news/41-how-to-...r-own-flag.html )

Pai, vezi ce scrie pe fularul lui. FCDK 1927. F.C. Dynamo Kyiv 1927 ( anul in care s-a infiintat clubul.) Afara ninge, e urat, deci clar e in Ucraina :P

Numai bine.

zoloz200510.05.2010 21:09

si numarul de la masina :P

Dragos_G14.05.2010 16:24

Ce vedeti suspect in poza asta??? :D

 

La Gloriosa Ultra Sur 34 - fans The Strongest La Paz

 

lagloriosaultrasur34fan.jpg

 

STARforce14.05.2010 17:03

In centru langa portretul lu El Che e sigla de la Ultras ai nostri,nu?

Costi14.05.2010 17:04

iron maiden?

Azzido14.05.2010 18:09

Iron Maiden

 

doar nu traiati cu impresia ca logoul ala apartine celor de la Ultras, nu ?

funkySs.17.05.2010 16:57
:steag_cruce_invers: forzateaua am si eu o rugaminte :Ddaca nu l-ati mai injura pe tampitu ala de Becali poate lumea ar veni cu mai mare drag la meci-uri ! ( asa cum era o data... ) chiar daca Becali face lucrurile alea .... asa daca vii la meci ca un om simplu auzi injuraturi care nu isi au rostu! tare drag imi e sa vin la un meci sa avem o coregrafie sa cantam si sa :steag_sah_mic: :steag_sah_mic:dam m***e la catei ! :|
«14567817»