FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua 2-2 Vaslui!

«134567»
armanovici04.12.2005 17:08

Asta este,campionatul incepe sa devina spectaculos si sunt convins ca in retur vor fi multe surprize,sper neplacute pentru noi!!

 

Placute pentru noi si neplacute pentru Dinamo. :wink:

 

Am apucat sa modific prea tarziu...ochi de vultur ce esti :D

i.h.u.g.04.12.2005 17:23

Dinamo a batut pe Timisoara cu un gol inscris in minutul 90 si sunt desigur campioni de toamna...totul, indraznesc sa spun, din cauza lui Paraschiv, care n-a reusit sa-si tina ghetele departe de fruntea lui Badea...ironic how this guy was, himself, a dog a little while ago...

armanovici04.12.2005 17:35

Statisticile sunt foarte impotriva noastra in ce priveste campioana de iarna...Cristi are cuvantul!

iancu dragosh04.12.2005 18:02

pot sa remarc faptul ca tonul criticilor este mult mai temperat fata de meciul cu Clujul si asta ma bucura. Inseamna ca am devenit putin mai echilibrati si intelegem ca astfel de accidente pot aparea in fotbal. Din pacate copii Stelei, Para si Ogararu, au gresit grav astazi si au influentat rezultatul final. problema este ca si gazonul a jucat un rol negativ, Iar starea acestui nu mai este de mult o greseala. este o dovada de rea intentie si de dezinteres fata de echipa in primul rand si fata de suporteri in al doilea rand.

SSK04.12.2005 18:08

Campioana de toamna, in ultimii 6 ani de zile, a fost mereu si campioana din vara... Probabil ca a venit timpul ca traditia asta (impreuna cu cea care spune ca o echipa nu iese campioana doi ani la rand - din ultimii 7 ani) sa dispara.

 

Altfel, meci antrenant( :roll: ) in seara asta in Ghencea ! Per total, rezultat meritat, pentru ca Steaua a dominat clar prima repriza, dar si Vasluiul a avut ocazii foarte clare in cea de-a doua. Goian, desi a luat rosu (si bine ca l-a luat din doua galbene...ca va fi suspendat doar o etapa probabil), ne-a scapat de la doua goluri ca si facute. Slaba a fost evolutia lui Hamutovski, desi si el a avut o interventie incredibila in minutul 90. De asemenea, superb golul lui Bostina ! Nu in ultimul rand, arbitraj slab, care ne-a favorizat in principiu, dar care a luat multe decizii ezitante. E posibil ca Radoi sa fi meritat direct rosu atunci cand a luat galben (atacul a fost criminal..), penalty a fost in mod cert, iar Goian cred ca merita eliminat cu rosu direct. Pe de alta parte, si noi am reclamat ceva henturi in careu in repriza doua, dar dat fiind ca eram in peluza cealalta, nu pot sa-mi dau cu parerea.

 

Oricum, nu cred ca e cazul sa dramatizam, chiar daca psihologic nu este bine ca vom trai o iarna cu sintagma "Dinamo - campioana de toamna". Cred ca indiferent ce se va intampla cu Hertha, incheiem un sezon si un an reusit, cu un titlu de campioni, o calificare lejera in primavara si un joc (din toamna) pe alocuri incantator. Puncte slabe : inconstanta in timpul unui meci, probleme de atitudine impotriva echipelor mici.

 

Na, ca am devenit si "analist" :lol:

 

P.S. Si cu ocazia asta, cred ca ne-am "fript" toti la concursul de pronosticuri de pe site :wink:

LACATUS704.12.2005 18:23

Avem un talent deosebit de a ne bate joc de noi!Cum urcam pe primul loc,cum o comitem si picam pe 2!Iernam pe 2 si sper sa nu se pastreze traditia si sa luam tot noi titlul,desi daca mai facem cateva meciuri ca cele cu Bistrita si Vaslui,nu prea avem sanse!

ccipri04.12.2005 18:33

Tot noi vom fi campioni a fost un pas gresit asta e se mai intampla anul trecut ne-a batut Poli Iasi casa si am luat titlul...pana la urma e doar un punct distanta care se paote recupera f usor...

SPRE 23

Bogdan4Steaua04.12.2005 18:35

Ramanem cu golul splendid marcat de Bostina. Din pacate, pierdem prima pozitie. Spuneam tot timpul ca avem un retur mai usor decat Dinamo, insa vazand cum putem pierde puncte cu ultima clasata(sau cu Gloria Bistrita), ne dam seama ca returul nu va fi deloc usor. Avem nevoie de forte proaspete si va trebui sa luptam cu indarjire in retur.

armanovici04.12.2005 18:36

@Iancu dragosh

 

Stai linistit ca lucrurile astea nu au sa dispara..Suntem prea balcanici,prea temperamentali si nu era exclus ca daca nu se termina turul acuma si mai venea un meci nereusit sa se fi cerut din nou demisia lui Oleg Protasov...din pacate multi suporteri ai Stelei nu stiu sa se comporte cum ar trebui,habar nu au de sintagma "incurajeaza-ti echipa si la bine si la rau"

horse3704.12.2005 19:03

am stat d'anboulea pe stadion minute bune pe stadion dupa ultimul fluier si nu-mi venea sa cred. santem un fel de reclama fulga (la lapte), care un picut transformata ar suna cam asa... vai ce vacari santem! pusca mea, ce ar mai fi de spus...ca am mai pierdut puncte total aiurea, ca puteam fi departe in clasament, ca un asemean gazon numai seamana nici macar a orezarie, ca am terminat pe locul doi turul, nasol.

i.h.u.g.04.12.2005 19:16
am stat d'anboulea pe stadion minute bune pe stadion dupa ultimul fluier si nu-mi venea sa cred. santem un fel de reclama fulga (la lapte), care un picut transformata ar suna cam asa... vai ce vacari santem! pusca mea, ce ar mai fi de spus...ca am mai pierdut un punct total aiurea, ca puteam fi departe in clasament, ca un asemean gazon numai seamana nici macar a orezarie, ca am terminat pe locul doi turul, nasol.

hey nu fi rau...gazonul nu e mai rau decat al lui Dinamo...care sunt campioni de toamna...vezi, s-a inventat un mini-titlu si pentru Dinamo...

sorin_77704.12.2005 19:37

Oricum gazonul a stricat totul... Steaua nu poate juca pe un asemenea gazon. Chiar daca Dinamo a castigat golul lor nu a fost influentat de gazon. Mingea s-a jucat cu capul acolo ca sa ajunga in plasa. Asa putea intra si la noi lovitura de cap a lui Cristea. Poate ca ghinionul acestui pusti se transmite si echipei :cry:

Bogdan4Steaua04.12.2005 19:54

Avem nevoie de un gazon nou. Propun sa facem si un sondaj pe aceasta tema. Rezultatul va fi poate preluat de mass-media si poate va conta in decizia pe care o va lua Becali. Temporar putem face atmosfera si pe alt stadion; e in interesul nostru. Avem nevoie de un gazon bun. Va creste si calitatea jocurilor, vom evita accidentarile, per ansamblu vom fi avantajati. Jocul nostru in viteza are mai mult de suferit pe un astfel de gazon impracticabil.

i.h.u.g.04.12.2005 19:57

si gazonul a influentat jocul dar, sincer, cred ca mare parte din vina o poarta, de fapt, Paraschiv...de la el a pornit revirimentul vasluiului...cateodata chiar cred ca au ghinion... sunt insuportabili dinamovistii astia...sunt singura echipa pe care am vazut-o care nu numai ca nu stie sa piarda dar nu stie nici sa castige..."ce bine ca nu am rau de inaltime cand ma uit jos in clasament"... :?

Bogdan4Steaua04.12.2005 20:01

Sigur, Paraschiv a gresit, de la aceasta eliminare a pornit revirimentul Vasluiului, insa nu merita pus la zid. El se daruieste la fiecare meci, face tot ce poate si din pacate, din prea mult exces de zel l-a accidentat urat pe jucatorul lui FC Vaslui. Eliminarea este justa dar nu cred ca a fost intentie. A fost imprudenta mai degraba. Sper ca jucatorul sa nu aiba o cadere psihica.

i.h.u.g.04.12.2005 20:09

ok bine ai dreptate cu faptul ca se daruieste...dar nu e prima oara cand face asta...si anul trecut in retur, la Cluj, l-a secerat pe un biet baiat si a luat rosu direct...singurul motiv pentru care am castigat meciul acela e ca 10 minute mai tarziu a fost eliminat si Adrian Anca...

Paraschiv nu a jucat aproape nimic in ultimul timp si nu e singurul...sunt obositi...dar asta nu inseamna ca trebuie sa incerci sa bati recordu la cartonase galbene si rosii, la faulturi in orice postura, pase la portar si tot tacamul...in afara de Radoi toti au fost slabi azi...din pacate...

Bogdan4Steaua04.12.2005 20:35

Nici Bostina nu s-a miscat deloc rau. Si Goian a avut o evolutie buna. Problema a fost ca toata lumea a subestimat adversarul. Am mentionat si inainte de meci ca FC Vaslui nu merita ultima pozitie in campionat si din pacate tocmai meciul de azi mi-a confirmat teoria. Daca la 1-0 mai inscriam se termina jocul si eram campioni de toamna. Nu ne trezeam nici cu eliminari. Asta e...mergem mai departe.

 

Bafta baietilor in meciul de la Berlin!

i.h.u.g.04.12.2005 20:45

de abia astept berlin...ultimul meci inainte de pauza...posibil ultimul meci cu Protasov...hertha a castigat la leverkusen...palpitant...

Virgil05.12.2005 04:10

O infrangere sau un meci egal in compania Sporting-ului din Vaslui,era ultimul lucru la care ma asteptam.

Un concurs de imprejurari a contribuit la cea de a treia neimplinire a lui Protasov,dupa ratarea Supercupei si Ligii Campionilor.Si anume :

 

-terenul de joc sub orice critica

-aroganta jucatorilor nostri

-determinarea nemaivazuta pana acum a oaspetilor

-arbitrajul enervant al unui incepator

-altele

 

Pentru mine incepe sa se contureze faptul ca Protasov,desi un antrenor cu virtuti,nu va reusi niciodata o performanta notabila.

Ca jucatorii echipei actuale nu formeaza acea echipa mare pe care ne-o dorim,atata timp cat se ineaca precum tiganul la mal.Ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca meciul cu Vasluiul era ultimul din campionat.Am fi pierdut titlul si ar fi urmat probabil un mare scandal.

Din fericire mai sunt inca 15 etape si sper sa reparam ce nu trebuia sa scapam din mana.Titlul neoficial de campioana de toamna.

Stirile despre plecarea lui Oleg au venit prea devreme.Sa fie Conducerea de vina?Eu cred ca si valurile facute in jurul acestei situatii au contribuit la incheierea rusinoasa a acestui tur de campionat.

In retur,cand vom juca pe "Lia Manoliu",sub conducerea tehnica a lui Olaroiu si cu infinit mai putini spectatori decat in TFR,Dumnezeu cu mila !

Haide Steaua !

sorin_77705.12.2005 04:43
...in afara de Radoi toti au fost slabi azi...din pacate...

 

Eu zic ca in afara de Bostina care si-a depasit nivelul, toti au jucat sub nivelul lor...

Virgil05.12.2005 04:54

Nu mi se pare atat de important cum a jucat unul sau altul,ci cum a jucat echipa.Din pacate,mult sub nivelul cu care ne obisnuise.Ce s-a intamplat ieri seara in TFR,a fost de-a dreptul rusinos.Steaua nu stie sa joace impotriva echipelor mici.

pablos05.12.2005 05:49

Cu toata lumea suntem constienti de faptul ca Paraschiv este cel mai vinovat de faptul ca Steaua nu este lider la sfarsitul turului. Cu toata simpatia pentru el, cu atat mai mult cu cat este un stelist adevarat, crescut de noi, cred ca nu este la prima astfel de iesire si ar trebui amendat destul de bine.

 

Daca atunci cand echipa merge bine si castiga meciuri, mai ales cele din europa baietzii beneficiaza de prime foarte frumoase cred ca este si acum cazul ca cei vinovati sa platesca, sa simta si ei astfel ca trebuie sa fi profesionist. O astfel de intrare nu a venit in urma dorintei si a excesului de zel ci dintr-o prostie pt care trebuie sa plateasca. Ce bine era sa fim pe locul 1.

dbd05.12.2005 06:01

nu am vazut meciul de aci...dar e imposibil...tot nu imi vine sa cred...dar hai sa zicem ca am facut noi 2-2 dar meciul cu Dinamo a fost BLAT curat... :evil:

e pacat de munca lui Hagi...

apropo red19 nu se " va mai ruga " cand intra in Ghencea... :lol:

redandblue05.12.2005 06:39

Asa-i bah dracula ...dar nu cred ca se astepta nimeni la asemenea rezultat mai ales sa fim condusi de impiedicatii aia...

Au prins si ei o zi mai buna ,ajutati si de arbitru,si au facut un maci mare...

Cat despre Dinamo...NO COMENT

sorin_77705.12.2005 06:47
nu am vazut meciul de aci...dar e imposibil...tot nu imi vine sa cred...dar hai sa zicem ca am facut noi 2-2 dar meciul cu Dinamo a fost BLAT curat... :evil:  

e pacat de munca lui Hagi...

apropo red19 nu se " va mai ruga " cand intra in Ghencea... :lol:

 

Nu vreau sa apar pe nimeni, mai ales pe caini, dar in groapa nu a fost absolut deloc blat. Poli atat a putut fara 5 titulari. Dar se va revansa in retur... :twisted: :twisted: :twisted: O sa luam doua titluri la rand arbitrati de... Poli... in ultima etapa FRUMOS NU?

«134567»