Oricum Paraschiv merita felicitat pt faptul ca a incercat sa combine frumusetea a 2 sporturi atit de diferite: fotbalul (ma rog, ceea ce crede el ca joaca) si Kung -Fu-ul. Avind un profesor in arte martiale atit de ilustru ca Mirel, para a reusit sa-si depaseasca pina si mentorul, ceea ce este idealul fiecarui elev ambitios. Rabufnirea de orgoliu a "sensei-ului" Radoi nu a intirziat sa apara, dar ,asa cum ne-am obisnuit, sanctiunea a fost destul de blinda, numai un cartonas galben...ca doar nu se poate sa-l dai afara pe marele Radoi. Chiar si acest cartonas galben e un pas inainte in arbitrajul romanesc, avind in vedere ca in trecut la intrarile criminale ale "finului" ori nu se arata nimic, ori era pedepsit adversarul ca nu s-a dat la o parte
In orice caz, incepind de ieri in arsenalul armelor albe interzise a fost trecuta si gheata de fotbal a lui Paraschiv. S-ar putea sa i se interzica purtatorului accesul in incinta stadionului
