"Paraschiv are in 6 ani la Steaua atatea titluri cat are echipa de SUB podul grant de cand s-a infiintat ea din 1923 cand cica s-a infiintat un mit"
Ce le-a ziiiiiiiis!!! :lol: :lol: :lol:
"Paraschiv are in 6 ani la Steaua atatea titluri cat are echipa de SUB podul grant de cand s-a infiintat ea din 1923 cand cica s-a infiintat un mit"
Ce le-a ziiiiiiiis!!! :lol: :lol: :lol:
O sa fie o vara plina de ironii ale lui Meme... :lol:
O vara fierbinte! ![]()
Excelenta prestatia de azi a lui Mihai Stoica! Le-a dat peste nas tuturor frustratilor.
Performanta: doua titluri in doi ani. Cred ca nimeni nu se mai indoieste de capacitatea sa manageriala! Sa speram ca vom avea parte de transferuri benefice in aceasta vara!
"Meciul s-a terminat mai repede la Petroșani pentru cã rapidiștii s-au grãbit sã nu piardã trenul" :lol:
Imi pare rau ca tin sa va contrazic insa mie mi s-a parut chiar jenanta prestatia managerului nostru general. inca o data MM a dovedit ca este un bun Scouter insa nu face bine Stelei si imaginii acesteia atunci cand este lasat sa se manifeste. Am mai spus-o o echipa cu clasa Stelei trebuie sa aiba un presedinte orgolios, nu arogant, si discret in ceea ce spune. Istoria ne obliga sa ne bucuram cumpatat, sa pierdem cu demnitate, si sa ne facem treaba asa cum trebuie. de altfel MM s-a contrazis singur, o obisnuinta nu este intampinata cu atat efervecenta
Iesirile lui MM, ca si cele ale lui Gigi, au contribuit si ele la castigarea acestui titlu. Declaratiile lui dupa castigarea titlului sunt perfect normale dupa comportamentul si declaratiile rrapidistilor. Ce vrei acum noi sa fim fair-play, sa nu-i atacam si sa-i felicitam? pentru ce, ca au vrut sa castige titlul la masa verde? Rrapidistii merita pe deplin aroganta noastra si bascalia la adresa lor pentru ca mi-aduc aminte reactia lor dupa returul cu Boro si cu bannerele lor. Asa ca pe mine ma unge pe suflet cand vad declaratiile lui MM, pentru ca omul spune ceea ce gandesc aproape toti suporterii stelisti.
Declaratiile lui dupa castigarea titlului sunt perfect normale dupa comportamentul si declaratiile rrapidistilor.
Da-mi voie sa nu fiu de acord. Dupa castigarea titlului 23, ar fi trebuit sa ne gandim in primul rand la noi. La Steaua. Sa ne bucuram pentru succesul nostru, nu pentru esecul altora.
Ce vrei acum noi sa fim fair-play, sa nu-i atacam si sa-i felicitam?
Da. Sa le dam peste nas, fara a ne cobori la nivelul lor. Vrem un campionat care sa se mai ridice din mocirla ? Sa vedem mai mult fotbal si mai putine declaratii, injuraturi, bascalii ieftine ? Daca da, atunci trebuia sa dam exemplu de fair-play. Primii. Sa-i felicitam pentru parcursul bun din UEFA, pentru ca au luptat pana la capat (din pacate cu metode nu prea oneste), etc, etc. Asta e genul de discurs care se potriveste unor CAMPIONI autentici. Nu bascalia.
Dupa ce i-am eliminat din Cupa UEFA au fost felicitati atat de MM Stoica, cat si de Olaroiu, care chiar s-a dus in vestiarul rrapidistilor si le-a spus ca si ei meritau sa se califice. Dar dupa ce rrapidistii si-au manifestat frustrarea dupa eliminarea noastra de catre Middlesbrough da-mi voie sa-i dau circumstante atenuante si lui MM si sa ma simt bine cand ii inteapa pe rrapidisti. Ma rog, fiecare cu parerea lui. O respect pe a ta dar nu sunt de acord cu ea.
Sunt de acord cu *strezahuzum*. E adevarat ca le transmite tot ce-am vrea dar nu putem sa zicem noi. E adevarat ca apara echipa in public la orice atac din orice parte ar veni. Fiind insa in conducerea Stelei n-ar trebui sa se coboare la nivelul oricaror disperati. Cum sigur cei de la Rapid n-o sa se potoleasca ar fi bine sa-i ignore, altfel scandalurile si suspiciunile nu se vor mai termina. Si e pacat, fiindca azi de ex am luat presa si in comentariile victoriei Stelei apar cuv ca "blat", "suspiciune", "rusine"...Incerc sa nu pun la suflet dar ma deranjeaza cumplit. Stofa de conducator are, pan-acum s-a dovedit a fi un bun scouter, dar ca si Gigi ar trebui sa fie mai diplomat pt binele clubului si al lui.
ca si Gigi ar trebui sa fie mai diplomat pt binele clubului si al lui.
Pai asta e si problema, multi dintre ziaristi, buni sau rai, au recunoscut ca un rol important in castigarea acestui titlu il au si aceste interventii ale lui MM si ale lui Gigi, pentru ca ei au pus presiune pe arbitrii, poate si pe jucatorii adversi. Pana la urma a iesit bine. Si dupa parerea mea pe langa lupta de pe teren exista si o lupta psihologica dusa de conducatori. Chiar Razvan Lucescu acuza ca cei din conducerea echipei de sub podul grant n-au dat dovada de combativitate in aceasta lupta a declaratiilor. La ei declaratiile in loc sa le faca conducatorii le faceau jucatorii sau corsicanu. Si asta s-a vazut in atitudinea lor de pe teren la Petrosani unde au fost foarte tensionati si nervosi. Cand vom pierde campionatul facand astfel de declaratii atunci nu voi mai fi nici eu de acord cu ele. Si eu cred ca aceste declaratii vor inceta de la sine cand Steaua se va califica in grupele Champions League, pentru ca acolo este o alta atmosfera, profesionista 100% si va fi o diferenta prea mare intre noi si celelalte echipe din Romania, si acestea nici nu vor mai merita osteneala sa fie bagate in seama. Dar o sageata acolo nu strica niciodata ca sa stie und le e locul, si anume mereu in umbra Stelei.
Meme a fost dinamovist?!.Asa a zis piticu` ala pe OTv aseara...si Borcea la Recursul etapei...cand il intreba pe Meme dc isi mai aminteste cand erau pe aceeasi baricada.
Sincera sa fiu pe mine una nu ma deranjeaza...eu una, pana prin 2000 nu stiam nimic de fotbal...pana cand mi le-am luat din cauza Stelei si am inceput sa fiu interesata de tot ce inseamna Steaua...si pt ce imi luasem bataie.Slava Domnului A MERITAT.
Pe voi va deranjeaza?
Nu stiu exact dc este adevarat
multi dintre ziaristi, buni sau rai, au recunoscut ca un rol important in castigarea acestui titlu il au si aceste interventii ale lui MM si ale lui Gigi, pentru ca ei au pus presiune pe arbitrii, poate si pe jucatorii adversi. Pana la urma a iesit bine.
Intr-un fel da, a iesit bine pt c-am luat titlul, insa presiunile-astea dau loc de speculatii care seaca. Pe tine nu te-au enervat unele comentarii? Ai dreptate, daca ajungem in grupe lumea va pleca capul, acolo n-o sa mai fie circ. Si da, sunt de-acord, o sageata nu strica niciodata, numa sa fie sageata, nu declaratii vezi CFR Cluj unde n-a aratat nicio proba. Parerea mea e ca de-acolo a pornit balciul cu blaturile.
N-avem noi de unde sa stim cu cine tinea MM in copilarie, treaba lui. Important e ca acum apara culorile Stelei asa cum trebuie. Nu ma intereseaza, dar m-as cam mira sa fi tinut MM cu Dinamo pentru ca el cam stie istoria Stelei destul de bine si cu amanunte. Dar inca o data spun, ma lasa rece, si daca a tinut important e ca omul s-a indreptat si acum este de partea Stelei.
Pe de alta parte, dupa ce-au facut milogii la eliminarea din semifinale il inteleg. A avut o sursa si n-a vrut sa ramana dator. Insa ar trebui sa se potoleasca acuma pt ca pierderea titlului a fost oricum cea mai mare palma pe care puteau s-o ia scursurile-alea. Si-nca in ce mod!
Intr-un fel da, a iesit bine pt c-am luat titlul, insa presiunile-astea dau loc de speculatii care seaca. Pe tine nu te-au enervat unele comentarii? Ai dreptate, daca ajungem in grupe lumea va pleca capul, acolo n-o sa mai fie circ. Si da, sunt de-acord, o sageata nu strica niciodata, numa sa fie sageata, nu declaratii vezi CFR Cluj unde n-a aratat nicio proba. Parerea mea e ca de-acolo a pornit balciul cu blaturile.
Nu m-au enervat, le-am dat ignore si chiar ma amuzau. Ei sa zica ce vor eu ma bucur oricum. Iar faza cu blaturile a inceput de la acuzele aduse de rrapidisti meciului nostru cu Farul. Apoi, nu stiu daca ai auzit aseara interventia telefonica a lui Mirel la OTV, cand a spus clar ca are o inregistrare pe telefon cu persoana care i-a zis ca meciul de la Dej este dinainte castigat de Rapid si daca DNA doreste poate sa intre foarte usor in posesia acelei convorbiri. Deci, probe exista, si daca la MM o fi fost strategie, pe Mirel da-mi voie sa-l cred 100%, pentru ca este genul de jucator si de om care spune lucrurilor pe nume.
Se poate sa ma sec degeaba, ma asteptam la alt final de campionat, fara atata "tiganie".
Revenind la topic MM tip coleric si impulsiv cum e el a facut per total treaba buna la Steaua, insa raman la parerea ca putea sa dea clasa si daca era putin mai diplomat.
Meme a fost dinamovist?!.Asa a zis piticu` ala pe OTv aseara...si Borcea la Recursul etapei...cand il intreba pe Meme dc isi mai aminteste cand erau pe aceeasi baricada.Sincera sa fiu pe mine una nu ma deranjeaza...eu una, pana prin 2000 nu stiam nimic de fotbal...pana cand mi le-am luat din cauza Stelei si am inceput sa fiu interesata de tot ce inseamna Steaua...si pt ce imi luasem bataie.Slava Domnului A MERITAT.
Pe voi va deranjeaza?
Nu stiu exact dc este adevarat
Nu te mai lua dupa toti prostii, MM a ocupat o functie de conducere la Otelul inainte si practic nu pierdea ocazia la fiecare meci al echipei sa aminteasca faptul ca el tine cu Steaua si ca si-ar dori sa ajunga la Steaua plus ca reactiile lui in timpul meciului sunt clare ca lumina zilei, nu cred ca un dinamovist sau fost dinamovist poate sa traiasca atat de intens meciurile...
MM a facut o promisiune in drum spre Bucuresti... a zis ca ne va astepta (pe cei care am fost la Vaslui) in Ghencea pana cand venim ca sa sarbatorim impreuna... nu prea a fost asa, cand am ajuns in Ghencea echipa tocmai pleca
Meme a fost dinamovist?!.Asa a zis piticu` ala pe OTv aseara...si Borcea la Recursul etapei...cand il intreba pe Meme dc isi mai aminteste cand erau pe aceeasi baricada.Sincera sa fiu pe mine una nu ma deranjeaza...eu una, pana prin 2000 nu stiam nimic de fotbal...pana cand mi le-am luat din cauza Stelei si am inceput sa fiu interesata de tot ce inseamna Steaua...si pt ce imi luasem bataie.Slava Domnului A MERITAT.
Pe voi va deranjeaza?
Nu stiu exact dc este adevarat
Am mai abordat acest subiect. Sper ca nu ati ajuns sa va luati dupa ziaristul acela alcoolic prezent aseara la Fanatik Show. Era frustrat nevoie mare si cred ca daca ar fi aprins cineva o bricheta in fata lui obtinea o flacara de la vaporii de alcool. Au ajuns toti ratatii sa isi dea cu parerea despre Steaua.
Respect MM.
"Preşedintele CA al FC Steaua a declarat că, pentru el, Mihai Stoica este un general. "Nu e colonel, ca să mă pot lipsi de el. Mă dezic de el ca prieten până îşi schimbă comportamentul, dar e cel mai bun manager, poate îi mai dau un grad. Ce să fac dacă nu mă ascultă?! I-am zis că sunt ca un frate pentru el, nu şef. Zice că nu se poate controla. Îl înţeleg oarcum, suferă pentru Steaua. Eu m-am lăsat de fumat după ce am venit de la Muntele Athos că am vrut eu, dar lui i-a spus doctorul", a subliniat Becali."-prosport.ro
Asta e dus dc o tine asa si pune botul la toate rautatiile lumi i si la faptul ca avem si dusmani si sa se ia cu toti ... si daca mai traieste meciurile la intensitatea asta. In curand se va duce la Obreja dc nu devine mai distant.
Cea mai tare faza cand se duce la psiholog sa se intalneasca cu Razvan, sa il apuce crizele, poate fac terapie in grup...
"A zis ca acum ne injura, dar ne va si bate"
Reporterul Gazetei Sporturilor a fost injurat de managerul Stelei, Mihai Stoica. "L-am intrebat pe MM daca e normal ce a facut Carlos si mi-a raspuns ca e foarte bine, apoi a inceput sa ne injure pe mine si pe celalalt fotoreporter al Gazetei, Mihai Stetcu. Nu pot reproduce injuraturile, insa nu am trait in viata mea asa ceva. MM a zis ca acum ne injura, dar intr-o zi ne va si bate", a declarat Razvan Rotaru la Realitatea TV.
sursa:gsp
Mihai Stoica - joi seara la Fanatik(ora 20.00)
Managerul General al Stelei, Mihai Stoica, va iesi din silenzio stampa si va fi prezent joi seara (ora 20.00) la emisiunea Fanatik de la OTV, unde va discuta pe marginea campaniei mincinoase a Gazetei Sporturilor. Realizatorul emisiunii, Horia Ivanovici, l-a invitat si pe Redactorul Sef al respectivului cotidian, Catalin Tolontan.
sursa:steauafc.com
e de urmarit emisiunea ca iese circ in seara asta
da.. chiar vreau sa vad emisiunea...
Intr-o zi Meme o sa bata pe cineva de la gsp :lol: Si ziua aia e chiar azi :lol: