FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Mondiala 2010 - Africa de Sud

«15678950»
RobYnho04.06.2010 14:57
Drogba s-a accidentat in minutul 18 in urma unei ciocniri cu japonezul Marcus Tulio Tanaka, el fiind transportat la un spital din Sion, unde s-a descoperit ca si-a fracturat osul cubitus de la mana dreapta.Potrivit AFP, dupa ce a fost examinat la spitalul din apropierea stadionului, atacantul lui Chelsea a fost vazut iesind din stabiliment avand mana dreapta imobilizata, dar ascunsa sub haine.

 

Responsabilii din cadrul cantonamentului echipei ivoriene au mentionat, vineri, ca nu s-a luat inca nicio decizie privind participarea acestuia la CM.

 

"Dupa testele medicale, jucatorul ne-a confirmat ca nu va putea evolua la Cupa Mondiala", a precizat, pe de alta parte, cotidianul francez L'Equipe.

 

Cat ghinion. :(

*Alecs*04.06.2010 15:19

Dezastru si pentru englezi! Rio Ferdinand rateaza Mondialul dupa o accidentare la genunchi suferita in timpul antrenamentului de azi dimineata. Astfel, Gerrard va fi capitan.

Ronnie04.06.2010 15:29

In locul sau a fost chemat Michael Dawson, unul dintre fundasii mei preferati. :D

Maye04.06.2010 18:50

Pacat de Rio.

 

Franta - China 0-1.

RobYnho04.06.2010 18:54
Franta - China 0-1.

 

Cota 15.00 :(

red&blue_boy04.06.2010 20:41

Pacat de Drogba si Rio Ferdinand...Ce ghinion... :(

Joga Bonito04.06.2010 21:25

Toate echipele sunt slabe. Cele din Europa vor claca pe linie (inclusiv Spania). Tin cu cele din America de Sud, sper sa nu ma dezamageasca, desi sunt conduse de Dunga si Maradonna, una dintre ele va triumfa.

 

link de poveste:

Maye04.06.2010 22:47

Drogba va juca.

Se va opera la mana si va lipsi 10 zile , insa sunt sanse sa joace chiar in primul meci din grupa , pe 15 iunie cu Portugalia Cristinei.

blindica05.06.2010 10:34

Tanaka,japonezul ce l-a accidentat,e nascut in Brazilia,care este in grupa cu Coasta de Fildes.Asta ca un can-can.

Kellerman05.06.2010 13:29

Gerrard capitan, atat am vrut, sper sa ridice cupa si sa dea tuturor o palma spunand ca nu pleaca de la Liverpool. :naughty:

red&blue_boy05.06.2010 16:19

Robben s-a accidentat in amicalul Olanda-Ungaria ,scor 6-1, iar prezenta sa la mondial este in pericol...

Daniel-Ionut05.06.2010 19:00
Gerrard capitan, atat am vrut, sper sa ridice cupa si sa dea tuturor o palma spunand ca nu pleaca de la Liverpool. :naughty:

 

Sa ridice cupa din postura de jucator al Realului vroiai sa spui? :)) (cu toate ca nu cred nici ca Anglia va lua CM, si nici ca Gerrard va ajunge la Real)

 

ON: Cam multe accidentari, si sunt accidentari foarte importante... :no:

Maye06.06.2010 17:10

Mie imi par cam suspecte accidentarile astea pe banda rulanta.

Ma gandesc si eu ca unii vor vacante mai mari . :)

David07.06.2010 11:02

Accidentarea atacantului olandez Arjen Robben este mai putin gravă decat s-a estimat initial si selectionerul Bert van Marwijk a decis să nu-l inlocuiască in lotul pentru Cupa Mondiala a anuntat, Federatia Olandeză de Fotbal (KNVB), informează AFP.

 

Jucatorul echipei Bayern Munchen s-a accidentat la coapsa stangă cu cateva minute inainte de finalul meciului de pegatire al Olandei cu Ungaria, scor 6-1, sambata la Amsterdam, iar participarea sa la Cupa Mondială era compromisa

 

Însă teste medicale suplimentare au aratat că "accidentarea era mai putin gravă decat s-a estimat initial", conform KNVB.

 

"În consecință, nu-l voi inlocui pe Arjen. Vreau să-i dau toate sansele de a participa cu echipa noastră la turneu, chiar dacă mai tarziu", a declarat Marwijk in comunicat citat.

 

Robben a suferit o "mică ruptură", a explicat federatia. El a lipsit la primele două meciuri de pregatire le Olandei, din cauza unor dureri la un sold.

 

 

"Voi munci din greu in speranta disputarii acestui turneu. Pentru o astfel de accidentare, trebuie un repaus de patru-șase saptamani. Însă există mijloace noi ce permit recuperarea mai rapida Aș putea fi apt intr-o saptamană", a declarat jucatorul pentru postul NOS.

 

Data plecarii lui Robben in Africa de Sud va fi decisă in zilele urmatoare.

 

RobYnho07.06.2010 13:12
Ma gandesc si eu ca unii vor vacante mai mari . :)

 

Niciodata nu poa' sa fie vorba de asta.

Este un mondial, totusi.

weedandweird07.06.2010 14:34

Explicatia cea mai logica,in opinia mea, este suprasolicitarea jucatorilor valorosi,majoritatea lor jucand constant in campionat intern,Liga Campionilor unde valoarea ridicata

a competitiei poate uza mai ales jucatorii tehnici(schimbari dese de directie etc.).

S-ar mai putea adauga faptul ca si cupele(unde este cazul ex. Spania,Anglia etc.)campionatelor interne sunt considerate importante,cluburile odihnindu-i de obicei doar in fazele incipiente ale competitiilor.

Stati! Nu impuscati bibanul..stiu ca n-am descoperit eu roata..este doar un exercitiu de logica elementara :hypocrite:

Maye08.06.2010 08:00
Niciodata nu poa' sa fie vorba de asta.

Este un mondial, totusi.

:)

Te cred , te cred.

Astristul08.06.2010 09:23

Stiati ca .... ?

 

http://bit.ly/9JJ7RS

olfgob09.06.2010 04:55

Hail to England! fular-campionii

David09.06.2010 07:25

Ce n-ati inteles mai ca Olanda?

crossman09.06.2010 07:49

am si eu o intrebare? Cine va transmite world cup 2010? tot tvr1 ca in 2006?

weedandweird09.06.2010 07:57
am si eu o intrebare? Cine va transmite world cup 2010? tot tvr1 ca in 2006?

 

@crossman

da,tvr 1 transmite competitia

Ro.OBert09.06.2010 08:30

mama fratilor ati vazut cum a jucat spania aseara :| oare va juca Romania vreodata asa in secolul asta :|?

Maye09.06.2010 08:37
@crossman

da,tvr 1 transmite competitia

Mai putin 8 meciuri care vor fi transmise de Telesport.

Este vorba de ultimele meciuri din grupe.

weedandweird09.06.2010 08:51

@maye

ai dreptate,om omis sa fac precizarea..mea culpa :hmmm:

«15678950»