FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Mondiala 2010 - Africa de Sud

«14567850»
RobYnho23.05.2010 21:11

Conta foarte mult pentrul el daca era convocat.

Maye23.05.2010 21:15

Are 20 de ani si multe sanse in fata.

Diego are 25 deja.

RobYnho23.05.2010 21:18

Cu cat esti mai tanar cu atat e mai frumos.

Si Pele a castigat CM la 17 ani.

Maye23.05.2010 21:24

De aia Pele ramane si acum Pele si Pato e doar ... Pato.

red&blue_boy23.05.2010 22:35
O sa vedeti ca Dunga stie ce face. Lotul pe care l-a selectionat pentru Cupa Mondiala este aproape acelasi cu care a mers la Cupa Confederatiilor si sunt jucatori pe care s-a bazat si in calificari.

 

Se poate sa fie asa...Oricum,daca e sa-i comparam pe Dunga si Maradona ca antrenori,normal ca Dunga e peste...

 

 

Mai mult imi doream sa'l vad pe Pato la CM.

 

N-a avut un retur foarte bun Pato,in primul rand datorita accidentarilor repetate,dar cred ca totusi trebuia selectionat.Nu conteaza varsta,ca mai prinde alt mondial,daca e bun il convoci si gata...La fel poate si Diego.Asa nici Melo,care e in lot,n-a jucat stralucit,poate mai slab decat Diego...

Maye23.05.2010 23:37
Asa nici Melo,care e in lot,n-a jucat stralucit,poate mai slab decat Diego...

Pai asta parca a fost declarat cel mai slab transfer al anului in Italia.

red&blue_boy24.05.2010 13:06
Pai asta parca a fost declarat cel mai slab transfer al anului in Italia.

 

 

Da,a primit Bidonul de aur parca,care se acorda nu neaparat celui mai slab jucator,ci celui care a dezamgit mai mult dintre numele mai cunoscute...Mai ales ca Melo venise ca mare speranta de la Fiorentina...

Maye01.06.2010 19:30

Capello a renuntat la :

 

Theo Walcott , Darren Bent , Leighton Baines, Scott Parker, Adam Johnson, Tom Huddlestone si Michael Dawson.

red&blue_boy01.06.2010 20:24

Cam nici o surpriza...Poate pe Walcott putea sa-l fi tinut...

ady.fcsb01.06.2010 21:16

Nici-o surpriza pe naiba.Baines cred ca este cel mai bun fundas stanga englez si Capello il lasa acasa :blink: .Iar Bent sigur era o solutie mai buna decat Heskey dar na.. Capello e antrenor,el raspunde de rezultate.

Ce spuneti,marcheaza Kapetanos la CM?

RobYnho01.06.2010 21:17
Ce spuneti,marcheaza Kapetanos la CM?

 

Sa dea Dumnezeu. :)

Maye01.06.2010 21:20

Cred ca Baines putea sa ramana.

 

Cam atat plus decizia de al tine pe Heskey in continuare.Poate cu Baines o mai inteleg , da asta cu Heskey in Africa de Sud nu o pricep.

*Alecs*01.06.2010 23:18

Walcott oricum nu prea facea parte din planuri daca era Beckham apt.

 

In locul lui Baines a fost ales Warnock. Cum amandoi nu prea au experienta la nationala, Capello cred ca a mizat pe sezonul mai bun facut de Aston Villa si probabil dupa modul cum se prezinta la antrenamente cei doi.

 

Heskey este intr-adevar o decizie bizara.

 

Cred ca acesta va fi primul lor 11 : Hart - Johnson, Ferdinand, Terry, A.Cole - Lennon, Lampard, Gerrard, Barry - Rooney, Crouch

Maye01.06.2010 23:34

Cu Japonia a fost titular in poarta James si in repriza a doua a jucat Hart.

 

Eu il vedeam pe Green titular.

Baines a avut un sezon mai bun decat Warnock , iar Villa unul mai bun decat Everton :)

red&blue_boy02.06.2010 04:44

Fiecare selectioner cu ciudateniile sale.Oricum,fata de Maradona sau Dunga,Capello e mic copil...Asa si Lippi nu l-a luat pe Borriello de la Milan,desi a avut un sezon destul de ok,preferandu-l pe Iaquinta de la Juventus... :(

Ronnie02.06.2010 07:27
Baines cred ca este cel mai bun fundas stanga englez si Capello il lasa acasa

 

Iar Ashley Cole este unul dintre cei mai buni fundasi stanga din lume.

 

Daniel-Ionut02.06.2010 09:08

Aceeasi problema pentru Anglia... portarul!

ady.fcsb02.06.2010 18:29

In urmatoarele 2-3 turnee or sa aiba un portar foarte bun ,ma refer la Hart.E tanar si deja apara foarte bine.Ati observat ca Spania sta cel mai bine la capitolul portari si mijlocasi?Si peste 8-10 ani vor fi favoriti la turneele finale

red&blue_boy02.06.2010 18:33

Da,chiar ca sta bine la portari Spania...Pe langa cei consacrati,mai sunt si pustii aia doi de la Atletico.

ady.fcsb02.06.2010 18:37

Ce amicale puternice are Brazilia.Presupun ca se vor pregati sa joace finala CM :gathering: .Hai cu Zimbagwe inteleg,dar sa joci si cu Tanzania.. :D

RobYnho02.06.2010 19:06
dar sa joci si cu Tanzania.. :D

 

Lasa'i, ma, sa fie si aia bucurosi ca au jucat contra brazilienilor. :)

sabin130702.06.2010 19:34

Brazilienii sunt in turneu. Au luat 3 milioane pt meciurile astea cu Zimbabwe si Tanzania.

Maye02.06.2010 19:35

Vad ca joaca tot cu nationale extravagante si slabe.

 

Ca sa ramana in traditie , urmeaza Romania lui Mucescu .

MoWeed02.06.2010 19:36

Mai de ras ar fi sa joace cu actuala generatie a nationalei Romaniei. Dar neaparat sa fie Il Muce jr. antrenor, ca altu poate ar face ceva

red&blue_boy02.06.2010 20:27
Vad ca joaca tot cu nationale extravagante si slabe.

 

Ca sa ramana in traditie , urmeaza Romania lui Mucescu .

 

Si Botswana!A carei moneda nationala caracterizeaza si jocul actual al Romaniei lucesciene! :D

«14567850»