FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Mondiala 2010 - Africa de Sud

«1424344454650»
ady.fcsb06.07.2010 23:23

Ce teapa si-a luat Real . Ar fi tare sa plece in vara asta si Van der Vaart si la anul sa ia balonul de aur,sau Benzema :D . Finala va fi Olanda - Spania si cred ca Spania va lua trofeul . Sansele sunt de 55 % Spania si 45 % Olanda. Parerea mea.. Iar finala mica va fi castigata din nou de Germania.

red&blue_boy07.07.2010 04:44

Astazi,cred ca prima sansa o are Germania,desi as vrea sa se califice Spania.Ramane de vazut cine il va inlocui si pe Muller,se pare ca ar fi vorba de Toni Kroos.Ar fi interesant sa dea gol prima Spania,sa vedem cum reactioneaza si nemtii cand sunt condusi.Va fi de urmarit si duelul tactic dintre cei doi antrenori...

Bogdan07.07.2010 06:33

Spania o sa piarda deseara.

MoWeed07.07.2010 07:15

La cum a jucat ieri Olanda, Germania tocmai a devenit favorita la castigarea Cupei Mondiale.

 

Daca Spania va juca azi cum a jucat cu Paraguay, multi-nationala care reprezinta Germania se va califica fara problema.

bodrumdan_barkahan07.07.2010 09:37

spania o sa joace mai serios in seara asta si o sa se califice..si la finala o sa i bata pe olandezi....

Maye07.07.2010 10:15

Pacat de Uruguay.

Au fost aproape.

blindica07.07.2010 16:45
red&blue_boy07.07.2010 18:00

Se pare ca Low va incepe cu Trochowski in locul lui Muller,iar la spanioli cica Torres ar fi rezerva,iar Pedro titular...

RobYnho07.07.2010 18:08

Echipele probabile

 

Germania: Neuer - Lahm, Mertesacker, Friedrich, Boateng - Khedira, Schweinsteiger - Trochowski, Ozil, Podolski - Klose

 

Spania: Casillas - Ramos, Pique, Puyol, Capdevila - Busquets, Xabi Alonso - Iniesta, Xavi, Pedro - David Villa

red&blue_boy07.07.2010 19:59

1-0 Spania !!! Puyol !!!

RobYnho07.07.2010 20:00

Spania 1 - 0 Germania

 

Puyol, min. 73

 

Trebuia sa vina golul spaniolilor.

weedandweird07.07.2010 20:01
GOOOOOL!SPANIA-nemtia 1-0! :yeahh:
red&blue_boy07.07.2010 20:01

Exact,un gol meritat.Cu mici exceptii,i-au dominat rau spaniolii pe germani...

RobYnho07.07.2010 20:08

Spaniolii isi bat joc de ocazii. Parca ma uit la olandezi. :))

red&blue_boy07.07.2010 20:09

Ce ocazie!Si-a batut joc Pedro de ea,sa nu-i coste pe spanioli.

RobYnho07.07.2010 20:20

Calificare meritata a Spaniei. A dominat aproape tot meciul.

 

Bogdan07.07.2010 20:26

In meciul asta au fost mai buni. Au jucat perfect, au stiut sa inchida jocul nemtilor. Felicitari Spaniei

danimarcu07.07.2010 20:26

Victorie meritata a Spaniei,care a dominat clar partida.

Daca se calificau nemtii in halul in care au jucat insemna ca fotbalul e prea nedrept.

 

red&blue_boy07.07.2010 20:27

Un meci nu prea spectaculos,dar controlat aproape in totalitate de spanioli.Pana la urma n-au avut raspuns nemtii jocului de posesie categorica practicat de spanioli.Se pare ca nu e asa de tare Germania,iar prin prestatia din seara asta vedem si cat de slab au jucat cu ei englezii si argentinienii...

 

Asadar,finala Olanda-Spania!O sa avem o castigatoare in premiera!Imi plac ambele echipe,dar parca as vrea mai mult sa catige olandezii,desi consider ca prima sansa o are Spania.

Adrian07.07.2010 20:30

V-am zis ca antrenorii fac diferenta. Puyol a dat gol din faza lucrata. Pacat ca nemtii nu au invatat din prima lui ocazie si nu au tinut la el mai strans.

 

Sper ca Thomas Muller sa dea 3-4 goluri cu Uruguay si sa castige macar Gheata de aur :)

ady.fcsb07.07.2010 20:32

Bucurati-va de finala. Imi pare bine ca nu avem o finala ca cea din 2006, Franta-Italia,o finala intre 2 echipe urate . Nu conteaza cine castiga,ambele echipe au aratat ca stiu sa joace un fotbal bun. Spania cred ca pleaca favorita dar Olanda este o echipa imprevizibila,poate cea mai imprevizibila de la acest mondial.

*Alecs*07.07.2010 20:34

Auf Wiedersehen, Schweinsteiger :wave:

Do widzenia, Klose, Podolski & Trochowski :wave:

Güle güle, Ozil :wave:

Até a vista, Cacau :wave:

M'asselema, Khedira :wave:

blindica07.07.2010 20:36

In finala se vor intalni echipele care au avut o posesie excelenta,un joc de pase ametitor si care,parca,nu au fortat decat atunci cand a fost nevoie.Desi pe atac au cam jucat pe acelasi principiu,Olanda pare mai vulnerabila in aparare.

Spania,campioana mondiala. Gol Torres.

Le reseau pansant07.07.2010 20:44
Auf Wiedersehen, Schweinsteiger :wave:

Do widzenia, Klose, Podolski & Trochowski :wave:

Güle güle, Ozil :wave:

Até a vista, Cacau :wave:

M'asselema, Khedira :wave:

era sa zic mars dar m-am abtinut si nu am spus.

 

Oricum sincerele mele felicitari baietii pentru meciurile pe care ni le-ati oferit.

 

Deutschland!

blindica07.07.2010 20:49

@Reseau : atentie ,ceea ce tu promovezi acolo (nationala actuala germana) ,incalca vechiile principii ale Germaniei, pe care le promovezi cu imaginea virtuala.Dar sa nu ducem topicul in alta discutie decat fotbalul.

Conquistadorii iberici ingenuncheaza colonia Germaniei !

«1424344454650»