Frumoasa victoria Uruguayului, bravo lor, cred ca au mari sanse sa treaca de optimi daca nu intalnesc pe vecinii lor argentinienii.
Spania a dezamagit crunt, dupa parerea mea, ar trebui sa joace simplu 4-4-2 cu Torres si Villa atacanti, s-a vazut ca dupa ce a intrat Torres
si au schimbat sistemul de joc, au inceput sa joace mai bine, insa cu toate aste nu a pierdut inca nimic, pot bate lejer si pe Honduras si pe Chile, singura problema este ca ar putea intalni Brazilia daca ies pe 2 in grupa si asta nu cred ca isi doreau, oricum si in acest caz sansele ar fi impartite, Brazilia nu mai este echipa care baga in sperieti orice adversar, au trebuit sa munceasca serios pt o victorie cu Coreea de Nord si sincer nu cred ca vor avea viata lunga la acest mondial.
