La noi o sa apara o gramada de nume exotice: Nagy, Gyury, Arpad, Banel, Becali(sigur in tara asta exista tiganusi cu numele asta).
Pai astia sa joace pentru "tigania" ma.
La noi o sa apara o gramada de nume exotice: Nagy, Gyury, Arpad, Banel, Becali(sigur in tara asta exista tiganusi cu numele asta).
Pai astia sa joace pentru "tigania" ma.
Nationala Indiei e slaba
La noi o sa apara o gramada de nume exotice: Nagy, Gyury, Arpad, Banel, Becali(sigur in tara asta exista tiganusi cu numele asta).
Mi-e sa nu apara Mercedes, Sukaru, Becam sau Zippo.
Eu sunt de acord sa se pedepseasca drastic intrarile astea urate. Una e intrare tare, barbateasca, umar la umar, si alta e intrare la rupere. Daca s-ar da mai des cartonase rosii poate ar fi mai putine accidentari.
Cat despre naturalizarile alea.. mi se par cam maro. O sa se ajunga sa nu mai fie diferente intre echipele de club si cele nationale. Si mai normal ar fi ca nationala Germaniei sa aiba antrenori germani, cea a Italiei antrenori italieni si tot asa.
Gen:

![]()
Off; ba ronnie, da' asa reclama pe fata la semnatura? oricum nu castigi tu nimic acolo.
Intra alt arian
Sa fiti bucurosi. Gol inca un "neamt'.
Eu sunt de acord sa se pedepseasca drastic intrarile astea urate. Una e intrare tare, barbateasca, umar la umar, si alta e intrare la rupere. Daca s-ar da mai des cartonase rosii poate ar fi mai putine accidentari.
Nu stiu cat de dura a fost intrarea lui Cahill.
Chestia e ca trebuie sa tii cont de mai multe lucruri . Cahill joaca in Anglia si la o intrare de aia nu primeste nimic.
Galben merita , rosu e exagerat.
De la Alecs citire : pasa Turcia , sut Brazilia , gol Germania.
Iese un turc, intra un spaniol. Pentru Germania ![]()
Nu stiu cat de dura a fost intrarea lui Cahill.Chestia e ca trebuie sa tii cont de mai multe lucruri . Cahill joaca in Anglia si la intrat de ala nu primeste nimic.
Galben merita , rosu e exagerat.
Si eu cred ca putin a exagerat arbitrul,putea sa nu dea eliminare...
Cert este ca astazi Germania a efectuat 3 schimbari . Au iesit 2 polonezi si un turc si au intrat 1 brazilian , 1 spaniol (grenadien) si un bosniac.
Am uitat sa precizez ca un neamt veritabil din echipa asta joaca in divizia secunda.Sau ma rog , o sa joace. ![]()
Germania a invins cu 4 la zero echipa Australiei, este pana acum victoria obtinuta cu cea mai mare diferenta de goluri.
Mannschaft-ul meu pare ca nu mai lasa sa scape editia aceasta dupa ce in 2002 a pierdut finala, la fel ca si in 2008 la campionatul european.
Nu stiu cat de dura a fost intrarea lui Cahill.Chestia e ca trebuie sa tii cont de mai multe lucruri . Cahill joaca in Anglia si la o intrare de aia nu primeste nimic.
Galben merita , rosu e exagerat.
Ma gandeam ca poate teroarea de cartonas rosu ii mai responsabilizeaza un pic pe jucatori. Sa se mai controleze si ei un pic, ca nu-s de vina gleznele adversarilor pentru jocul lor slab.
Sunt adeptul jocului barbatesc, dar in niste limite. Asta nu inseamna ca as vrea ca orice intrare sa fie fluierata.
Da, decizia in cazul lui Cahill pare exagerata in comparatie cu alte situatii asemanatoare. Nu si daca raportam la modul in care cred eu ca ar trebui tratate fazele astea.
Sa tii cont de alte lucruri in contextul asta imi suna a judeca (,) cu jumatati de masura.
Ori arbitrajul trebuie sa fie uniform si echidistant; de dorit si la un nivel cat mai bun.
De la Alecs citire : pasa Turcia , sut Brazilia , gol Germania.
Am si purtator de cuvant pentru acest CM ![]()
Abia in a 3-a zi, dupa 8 meciuri, a venit si primul cu mai mult de 2 goluri.
Da, decizia in cazul lui Cahill pare exagerata in comparatie cu alte situatii asemanatoare. Nu si daca raportam la modul in care cred eu ca ar trebui tratate fazele astea.
Ai dreptate Sabine , e exagerata decizia.
Sunt de acord ca nu trebuie sa transformam fotbalul in rugby sau K1 , dar aici chiar nu era de rosu.
Sper sa nu primeasca 2 etape , n-ar fi corect.
Daca ii da 2 etape, sunt sanse ca acest meci sa fie ultimul pentru el la CM.
Sunt sanse foarte mari si nu ar merita.
@Maye
M-am lungit cam mult, ideea e ca ar trebui evitate accidentarile urate prin sanctionarea consecventa a intrarilor fara legatura cu mingea. Bine, e nedrept sa se inceapa exact cu Cahill, fara sa se anunte in prealabil ca a inceput o noua era in arbitraj. ![]()
Altfel, germanii au meritat pe deplin acest 4-0. Desi Australia e un adversar slabut, atitudinea panzerelor iese mult in evidenta fata de ce am vazut pana acum.
@MayeM-am lungit cam mult, ideea e ca ar trebui evitate accidentarile urate prin sanctionarea consecventa a intrarilor fara legatura cu mingea. Bine, e nedrept sa se inceapa exact cu Cahill, fara sa se anunte in prealabil ca a inceput o noua era in arbitraj.
Sunt absolut de acord cu tine ca ar trebui stopate accidentarile.
Dar la intrari dure.Asa , sunt fericit ca l-am scos pe Cahill din gura lupului. ![]()
Astazi,14.06.2010, la CM Africa de Sud :
Olanda vs Danemarca 14:30
Japonia vs Camerun 17:30
Italia vs Paraguay 21:30
TvR1,toate partidele.
Am si purtator de cuvant pentru acest CM
Abia in a 3-a zi, dupa 8 meciuri, a venit si primul cu mai mult de 2 goluri.
Primul meci cu peste 2 goluri dar tot asa interesant este ca au fost 3 rosii in 3 meciuri ieri, cine specula treaba asta la pariuri facea ceva banuti
Hai ca azi avem meciuri tari. ![]()
Sper sa castige Olanda, Camerun si Paraguay. ![]()
Hai ca azi avem meciuri tari.
Sper sa castige Olanda, Camerun si Paraguay.
Olanda !!! Abia astept sa vad cum joaca,chiar si fara Robben...
Am impresia ca Germania si Italia o sa fie surprizele. Prevad o finala a lor
spania este intr-o forma excelente - pct forte ( campioana europei , centrul de greutate marca Barcelona , tehnica in regim de viteza ) - pct slabe (rezultate slabe la turneele finale , 3 piese de baza abia refacute Cesc , Torres , Iniesta )
germania 4-0 australia - pct forte ( forta fizica , spirit de lupta nemtesc , prezenta pe podium in 2002 si 2006 ) - pct slabe ( portarul , absenta lui ballack , ineficienta atacantilor )
anglia 1-1 SUA -pct forte (selectionerul,forta fizica,atmosfera,dieta japoneza)-pct slabe ( absenta lui beckam si owen , n-a mai luat titlul din 1966)
argentina 1-0 nigeria - pct forte ( valorile individuale(Messi,milito,mascherano) , traditia , lipsa presiunii ) - pct slabe ( selectionerul duce lipsa unui plan de joc , slabiciunile defensivei,misterul randamentului slab la nationala a lui Messi )