FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Mondiala 2010 - Africa de Sud

«1111213141550»
Daniel-Ionut13.06.2010 19:48
La noi o sa apara o gramada de nume exotice: Nagy, Gyury, Arpad, Banel, Becali(sigur in tara asta exista tiganusi cu numele asta).

 

Pai astia sa joace pentru "tigania" ma.

MoWeed13.06.2010 19:50

Nationala Indiei e slaba

Ronnie13.06.2010 19:50
La noi o sa apara o gramada de nume exotice: Nagy, Gyury, Arpad, Banel, Becali(sigur in tara asta exista tiganusi cu numele asta).

 

Mi-e sa nu apara Mercedes, Sukaru, Becam sau Zippo.

sabin130713.06.2010 19:53

Eu sunt de acord sa se pedepseasca drastic intrarile astea urate. Una e intrare tare, barbateasca, umar la umar, si alta e intrare la rupere. Daca s-ar da mai des cartonase rosii poate ar fi mai putine accidentari.

 

Cat despre naturalizarile alea.. mi se par cam maro. O sa se ajunga sa nu mai fie diferente intre echipele de club si cele nationale. Si mai normal ar fi ca nationala Germaniei sa aiba antrenori germani, cea a Italiei antrenori italieni si tot asa.

Daniel-Ionut13.06.2010 19:53

Gen:

joaca-bine-Mirel.gif

:D

 

Off; ba ronnie, da' asa reclama pe fata la semnatura? oricum nu castigi tu nimic acolo.

MoWeed13.06.2010 19:54

Intra alt arian

RobYnho13.06.2010 19:56

Sa fiti bucurosi. Gol inca un "neamt'.

Maye13.06.2010 19:59
Eu sunt de acord sa se pedepseasca drastic intrarile astea urate. Una e intrare tare, barbateasca, umar la umar, si alta e intrare la rupere. Daca s-ar da mai des cartonase rosii poate ar fi mai putine accidentari.

Nu stiu cat de dura a fost intrarea lui Cahill.

Chestia e ca trebuie sa tii cont de mai multe lucruri . Cahill joaca in Anglia si la o intrare de aia nu primeste nimic.

Galben merita , rosu e exagerat.

 

De la Alecs citire : pasa Turcia , sut Brazilia , gol Germania.

MoWeed13.06.2010 20:00

Iese un turc, intra un spaniol. Pentru Germania :))

red&blue_boy13.06.2010 20:03
Nu stiu cat de dura a fost intrarea lui Cahill.

Chestia e ca trebuie sa tii cont de mai multe lucruri . Cahill joaca in Anglia si la intrat de ala nu primeste nimic.

Galben merita , rosu e exagerat.

 

Si eu cred ca putin a exagerat arbitrul,putea sa nu dea eliminare...

Maye13.06.2010 20:11

Cert este ca astazi Germania a efectuat 3 schimbari . Au iesit 2 polonezi si un turc si au intrat 1 brazilian , 1 spaniol (grenadien) si un bosniac.

 

Am uitat sa precizez ca un neamt veritabil din echipa asta joaca in divizia secunda.Sau ma rog , o sa joace. :)

Le reseau pansant13.06.2010 20:30

Germania a invins cu 4 la zero echipa Australiei, este pana acum victoria obtinuta cu cea mai mare diferenta de goluri.

 

Mannschaft-ul meu pare ca nu mai lasa sa scape editia aceasta dupa ce in 2002 a pierdut finala, la fel ca si in 2008 la campionatul european.

 

 

sabin130713.06.2010 20:35
Nu stiu cat de dura a fost intrarea lui Cahill.

Chestia e ca trebuie sa tii cont de mai multe lucruri . Cahill joaca in Anglia si la o intrare de aia nu primeste nimic.

Galben merita , rosu e exagerat.

Ma gandeam ca poate teroarea de cartonas rosu ii mai responsabilizeaza un pic pe jucatori. Sa se mai controleze si ei un pic, ca nu-s de vina gleznele adversarilor pentru jocul lor slab.

Sunt adeptul jocului barbatesc, dar in niste limite. Asta nu inseamna ca as vrea ca orice intrare sa fie fluierata.

Da, decizia in cazul lui Cahill pare exagerata in comparatie cu alte situatii asemanatoare. Nu si daca raportam la modul in care cred eu ca ar trebui tratate fazele astea.

 

Sa tii cont de alte lucruri in contextul asta imi suna a judeca (,) cu jumatati de masura. :) Ori arbitrajul trebuie sa fie uniform si echidistant; de dorit si la un nivel cat mai bun.

*Alecs*13.06.2010 20:42
De la Alecs citire : pasa Turcia , sut Brazilia , gol Germania.

 

Am si purtator de cuvant pentru acest CM :D

 

Abia in a 3-a zi, dupa 8 meciuri, a venit si primul cu mai mult de 2 goluri.

Maye13.06.2010 20:42
Da, decizia in cazul lui Cahill pare exagerata in comparatie cu alte situatii asemanatoare. Nu si daca raportam la modul in care cred eu ca ar trebui tratate fazele astea.

Ai dreptate Sabine , e exagerata decizia.

Sunt de acord ca nu trebuie sa transformam fotbalul in rugby sau K1 , dar aici chiar nu era de rosu.

Sper sa nu primeasca 2 etape , n-ar fi corect.

RobYnho13.06.2010 20:44

Daca ii da 2 etape, sunt sanse ca acest meci sa fie ultimul pentru el la CM.

Maye13.06.2010 20:47

Sunt sanse foarte mari si nu ar merita.

sabin130713.06.2010 20:54

@Maye

M-am lungit cam mult, ideea e ca ar trebui evitate accidentarile urate prin sanctionarea consecventa a intrarilor fara legatura cu mingea. Bine, e nedrept sa se inceapa exact cu Cahill, fara sa se anunte in prealabil ca a inceput o noua era in arbitraj. :)

 

Altfel, germanii au meritat pe deplin acest 4-0. Desi Australia e un adversar slabut, atitudinea panzerelor iese mult in evidenta fata de ce am vazut pana acum.

Maye13.06.2010 21:03
@Maye

M-am lungit cam mult, ideea e ca ar trebui evitate accidentarile urate prin sanctionarea consecventa a intrarilor fara legatura cu mingea. Bine, e nedrept sa se inceapa exact cu Cahill, fara sa se anunte in prealabil ca a inceput o noua era in arbitraj. :)

Sunt absolut de acord cu tine ca ar trebui stopate accidentarile.

 

Dar la intrari dure.Asa , sunt fericit ca l-am scos pe Cahill din gura lupului. :))

blindica13.06.2010 21:14

Astazi,14.06.2010, la CM Africa de Sud :

 

Olanda vs Danemarca 14:30

Japonia vs Camerun 17:30

Italia vs Paraguay 21:30

 

TvR1,toate partidele.

Stryker13.06.2010 21:23
Am si purtator de cuvant pentru acest CM :D

 

Abia in a 3-a zi, dupa 8 meciuri, a venit si primul cu mai mult de 2 goluri.

 

Primul meci cu peste 2 goluri dar tot asa interesant este ca au fost 3 rosii in 3 meciuri ieri, cine specula treaba asta la pariuri facea ceva banuti

Kellerman14.06.2010 06:28

Hai ca azi avem meciuri tari. :D

 

Sper sa castige Olanda, Camerun si Paraguay. :D

red&blue_boy14.06.2010 06:43
Hai ca azi avem meciuri tari. :D

 

Sper sa castige Olanda, Camerun si Paraguay. :D

 

 

Olanda !!! Abia astept sa vad cum joaca,chiar si fara Robben...

Bogdan14.06.2010 07:55

Am impresia ca Germania si Italia o sa fie surprizele. Prevad o finala a lor

FuNNky LowE suD14.06.2010 08:37

spania este intr-o forma excelente - pct forte ( campioana europei , centrul de greutate marca Barcelona , tehnica in regim de viteza ) - pct slabe (rezultate slabe la turneele finale , 3 piese de baza abia refacute Cesc , Torres , Iniesta )

germania 4-0 australia - pct forte ( forta fizica , spirit de lupta nemtesc , prezenta pe podium in 2002 si 2006 ) - pct slabe ( portarul , absenta lui ballack , ineficienta atacantilor )

anglia 1-1 SUA -pct forte (selectionerul,forta fizica,atmosfera,dieta japoneza)-pct slabe ( absenta lui beckam si owen , n-a mai luat titlul din 1966)

argentina 1-0 nigeria - pct forte ( valorile individuale(Messi,milito,mascherano) , traditia , lipsa presiunii ) - pct slabe ( selectionerul duce lipsa unui plan de joc , slabiciunile defensivei,misterul randamentului slab la nationala a lui Messi )

«1111213141550»