FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2009-2010

«1272829303134»
razvan2801.02.2010 19:51

Daca mai zici ceva rau de Bugs Bunny ne suparam....

 

 

Eu cred ca ar trebui sa luam fundasi din ghetourile africane ca sunt tinere talente , sigur a ochit Mache vreun viitor Kolo Toure in Gambia , eventual un viitor Adebayor in Djibouti sau Benin

ViNdE pLeAkA mOrY02.02.2010 08:50
Bai pana la urma ce face nea Jiji asta au scos toti interzisi sa stiu si eu astept rsp ?
Bombonel9402.02.2010 10:28

mai e vre'un jucator roman care a plecat de la Steaua in strainatate...si sa reintors ca, sapunaru la rapid refuzand oferte mult mult mai bune decat la rapid???...

uitati o fii un tigan etc cum ii spun uni..dar Steaua nu are jucatorii care ar face asta..:-?

totii jucatorii marii a lui Steaua asta noua sau reintors in tara:-?la Urziceni, Cluj etc:-?

Astristul02.02.2010 10:50

George Ogararu.

Bombonel9402.02.2010 11:50
George Ogararu.

 

da am uitat..George Ogararu si atat..nici Radoi nu ar mai face asta...

_yang02.02.2010 14:04
mai e vre'un jucator roman care a plecat de la Steaua in strainatate...si sa reintors ca, sapunaru la rapid refuzand oferte mult mult mai bune decat la rapid???...

uitati o fii un tigan etc cum ii spun uni..dar Steaua nu are jucatorii care ar face asta..:-?

totii jucatorii marii a lui Steaua asta noua sau reintors in tara:-?la Urziceni, Cluj etc:-?

 

Nu sunt aceleasi conditii... trebuie sa fii si dorit!

Paraschiv ar mai fi un exemplu... A asteptat vreo luna un semn de la Steaua inainte de a semna cu Urziceniul, in timp ce nea jj il forta pe Lovin sa-l dea pentru cateva sute de mii...

danimarcu02.02.2010 18:40
Oricum, baietii nu sunt de acuzat, ei vin, isi primesc banii si pleaca.

Sau vin,isi primesc aproape toti banii si pleaca in suturi in fund si facuti albie de porci de cioban... :D

razvan2802.02.2010 19:43

Aproape toti adica cam 70 %....asta e caracteristic lui Jiji

Astristul02.02.2010 19:50

Andrei Ionescu se intoarce la Craiova!

 

Gigi Becali si Adrian Mititelu au batut, marti seara, palma pentru intoarcerea lui Andrei Ionescu la Universitatea Craiova, inca din aceasta iarna.

 

Cel poreclit "Micul Balaci" va reveni la Craiova in schimbul a 200.000 de mii de euro, bani pe care Adrian Mititelu ii va plati in vara. Steaua platise pentru jumatate din drepturile federative ale lui Ionescu 500 de mii de euro, ceea ce reprezinta inca o afacere negativa pentru Gigi Becali

 

Andrei Ionescu este platit in Ghencea cu 140 de mii de euro, dar Adrian Mititelu nu isi face griji ca nu ii va putea asigura salariul.

 

Jucatorul in varsta de 22 de ani a evoluat doar in opt meciuri pentru echipa din Ghencea, insa a intrat in dizgratie de la venirea lui Mihai Stoichita.

 

Sursa: OnlineSport

MoWeed02.02.2010 20:04

Inca o dovada a imbecilitatii extreme de care da dovada patronul nostru

Maye02.02.2010 20:21

Asta e nelimitat de prost.

Lari02.02.2010 20:42

La ce va revoltati, bah? Pai daca toate planurile se duc pe maximum 5 luni, ce pretentii aveti?

 

Nu m-ar mira sa vad ca o sa ia jucatori pentru un meci. Adica sa faca si contractul de asa natura, ca exemplul Abel Moreno e mai mult decat elocvent pentru niste chestii...

f234567k02.02.2010 20:47

Andrei Ionescu a stat peste un an in Ghencea. Nu a aratat nimic. Mare pierdere nu e. Daca un jucator de 22 de ani a ramas acelasi ca la 18 ani e un mare semn de intrebare...

Lari02.02.2010 20:50

@f234567k

Cand sa arate, nene, ceva, cand toata lumea l-a sutuit si, cand a venit Bergodi a fost si accidentat?

 

Nu spun (ca Marius :whistle: ) ca Andrei Ionescu chiar e "micul Balaci". Spun doar ca nimeni nu prea i-a dat cu adevarat sanse in mod constant.

f234567k02.02.2010 20:52

Lari, o sa vedem la Craiova ce mare branza o sa faca. Banuiesc ca domnul Wotte o sa ii acorde mai multe sanse.

red&blue_boy02.02.2010 21:00

Pai cum,l-a dat Jiji pe Ionescu?Zicea la inceputul sezonului ca e cel mai cel,ca o sa ajunga mare,ca el garanteaza pentru el...

Mare lucru nu se mai intelege la Steaua,dai pe Ionescu si Onicas,cand puteai barem in lot sa-i tii...Dar ca sa poata sa isi aduca Pippi toti copilasii din tara si Cipru...

Lari02.02.2010 21:06
Lari, o sa vedem la Craiova ce mare branza o sa faca. Banuiesc ca domnul Wotte o sa ii acorde mai multe sanse.

 

Crede-ma, si eu sunt curios ce se va intampla cu el. Potential are, insa tare ma tem ca il cam omoara emotivitatea si lipsa chefului de munca.

 

f234567k02.02.2010 21:18

Si lipsa unui fizic pe masura

danimarcu02.02.2010 21:24
Si lipsa unui fizic pe masura

Lasa ca are Messi fizic...

f234567k02.02.2010 21:43
Lasa ca are Messi fizic...

Messi nu joaca in centru

Astristul02.02.2010 21:55

Ideea e ca pippi ne goneste "tineretul" ca el (ca si "maestrul" Lacatus) nu poate sa ia titlul cu pusti, ci cu jucatori experimentati (a se citi batrani). El va ratat titlul si va pleca la vara si noi o sa ramanem cu "batraneii"! :|

Alex88pl02.02.2010 22:44

"El va rata titlul si va pleca la vara"

Amin

zloty03.02.2010 06:50
Ideea e ca pippi ne goneste "tineretul" ca el (ca si "maestrul" Lacatus) nu poate sa ia titlul cu pusti, ci cu jucatori experimentati (a se citi batrani). El va ratat titlul si va pleca la vara si noi o sa ramanem cu "batraneii"! :|

Nu are pipi nimic special ,asa e antrenoru roman o pisda fricoasa care nu se risca sa promoveze pe cineva nici daca ar cadea ceru pe el.Toti au aceeasi placa obosita "nu pot sa joc cu ei ca nu au experienta" de parca experienta o sa le vina pe banca , sau o sa se trezeasca cu ea de dimineata.Asa e peste tot in tara cu antrenorii astia de 2 lei ,pai am un amic care a luat campionatu la juniori cu Faru (performanta nemaintalnita la club de pe vremea lui Hagi) si din echipa campioana nu s-a promovat nici un jucator la echipa mare , care era plina de nonvalori ...........Asa e in Romania

dragos_ghinea03.02.2010 10:16

Andrei Ionescu este trimis la Craiova sub forma de imprumut sau este vandut???

 

Daca e vandut, nu mai este nimic de zis. Pacat ca era unul dintre putinii jucatori din lot care putea controla mingea cum trebuie.

Pe zi ce trece, echipa asta dispare din sufletul meu.

razvan2803.02.2010 12:58

Daca il vinde se vede inca o data ca Jiji e un idiot , ca nu isi da seama cum arata un jucator valoros..

«1272829303134»