http://www.gsp.ro/fotbal/Liga-1/Steaua-lui-lippi-163405.html
Daca vin jucatori tot la fel de buni precum asthia din vara mai bine nu mai aducem.
Jucatori care ar trebui:
Un fundas central de baza. Plecarea lui Goian trebuie suplinita: Gaman, Gangioveanu
Fundasi de banda in ambele parti: In banda trebuie doi mexicani ca au plamini de fier...
Mijocas central de creatie : Marquinhos - Marcos Antônio da Silva Gonçalves , Andrezinho - Andrè Luiz Tavares, Sburlea, Roman
Mijlocsul de creatie este esential la sstilul care il joaca echipele romanesti. Daca am fi Olanda nu ar fi nevoie.
E greu sa gasesti jucatori valorosi consacrati sub 2 mil de euro.
Ar putea fi incercata si o strategie de stilul urmator. Jucatori brazilieni cumparati pe 100-200 de mii de la 18-19 ani.
Crescuti la Steaua 2 dupa care promovati la prima echipa in functie de randament. Dar nu sunt eu scouter sa la zic
la pnibilii aia din conducere ce sa faca. Argesala stie mai bine doar a jucat fotbal la viata lui 