FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2009-2010

«1234534»
-=Chippy=-03.12.2009 00:40

nu cred ca va reusi vreo unu din transferurile astea iarna asta >D

Maye03.12.2009 02:05

Muiee Gigi

mountytoma03.12.2009 07:16
hai sa fim seriosi ca sburlea nu e cine stie ce jucator , de 2 ani e speranta si de 2 ani tot incearca sa prinda primul 11 . credeti ca ii dau drumu pe 500 de mii ca e bun?

 

sburlea e un jucator bun daca are antrenorul potrivit. mare greseala face ca vine la Steaua lui Becali. nu e cine stie ce jucator, becaliotul il ia pentru ca in mintea lui de copil adult prostit de laba isi inchipuie ca l-a luat ieftin si il va vinde pe milioane, asta e obsesia lui, sa iasa pe profit. de-aia insista sa joace dayra, banela, toja... trebuie sa-si scoata banii! sa iasa pe profit. Jiji, las' ca iesi pe profit cu muia-nul: i-o dai doar lui Banel si lui Stoichita, in schimb o iei de la zeci de mii de oameni! esti pe plus :-)

 

daca Jiji ar muri si Argaseala ar fi concediat, Steaua ar avea in primul rand nevoie de un antrenor adevarat. bergodi ar fi prima mea optiune. si sunt convins ca ar face o echipa demna de traditia Stelei! ar trebui sa scapam de Banel, Dayro si toja, jucatori care strica mereu cursivitatea jocului echipei prin lentoarea sau imprecizia executiilor tehnice. ne trebuie fundasi laterali, desigur, pentru ca Golanski va pleca, chiuind de bucurie ca a scapat de becaliot, iar P Marin oricat am vrea noi si el, nu mai poate juca mult. chiar daca inca joaca cel mai bine din toata apararea Stelei, P Marin se apropie de momentul retragerii.

clausblaus03.12.2009 07:22

@mountytoma

Era mai simplu de zis..ne trebuie o echipa intreaga!

Pentru ca la cei 3 enumerati de tine,plus fundasii laterali,s-ar mai adauga fundasii centrali si banca de rezerve,care este zero barat.

Din "cozonac" nu poti sa faci bici!

Marius03.12.2009 07:40
Brandan e cotat la 1 mil euro....uitativa aici daca vreti nu stiu daca sunt foarte exacte preturile da....http://transfermarkt.de/de/verein/10442/Unirea-Urziceni/uebersicht/startseite.html

 

haha, ziceau aia prin bild ca brandan are oferta de 2 mil de la monchengalbach (sau cum plm se scrie)... transfermarkt ala e pentru jucatorii de manager, in fotbalul real pretul corect e ala care se plateste.

mq_messi03.12.2009 07:43

ca un rezumat la ce a zis mountytoma : la Steaua un tanar nu are cum sa confirme datorita ciobanului .Si acum imi aduc aminte cum vroia sa il dea afara pe Kapetanos iarna trecuta , dar l-au salvat cateva goluri pe final.

 

LE : pe transfermarkt Banel e cotat la ~3 milioane , iar pretul real este de 500k (cu indulgenta =)))))

Ronnie03.12.2009 08:18

3... 2... 1... SAAABIIIN SBUUURLEEAAA. Pentru fomei si Maye.

AG03.12.2009 08:42

brasoveni il dau pe sburlea pentru k este in co-proprietate cu scoala de fotbal Gica Popescu si nu ar scoate mare profit de pe el.. 250 d mii de merg la Brasov si 250 d mii la Gica

mountytoma03.12.2009 11:19
LE : pe transfermarkt Banel e cotat la ~3 milioane , iar pretul real este de 500k (cu indulgenta =)))))

 

ai uitat sa spui ca pentru Banel va trebui sa plateasca Steaua pe cineva cu 500.000 euro ca sa-l ia! de ciuma asta neagra nu scapam asa usor. la fel ca si de ciuma de la loja...

Astristul03.12.2009 11:20
Brandan e cotat la 1 mil euro....uitativa aici daca vreti nu stiu daca sunt foarte exacte preturile da....http://transfermarkt.de/de/verein/10442/Unirea-Urziceni/uebersicht/startseite.html

 

Auzi, daca tot ai consultat acel site pentru cotele de piata, ia baga un ochi si la Steaua, in special la Banel. Cel mai scump jucator din lotul Stelei, 2.8 milioane de euro! :|

 

Si apropo de Sburlea, imi cam pare rau asa ca vine pentru ca il consider un jucator foarte bun cu potential si nu-si avea rostul un astfel de jucator intr-o echipa patronata de un cioban-drogat!

KERATOCONUS03.12.2009 11:59
vrajeli marca cioban sa doarma linistit de sarbatori...

 

 

Adevar graiesti, bodanelu!

 

CINE-L MAI CREDE PE CIOBAN, E UN MARE PROSTOVAN!

_yang03.12.2009 12:17
brasoveni il dau pe sburlea pentru k este in co-proprietate cu scoala de fotbal Gica Popescu si nu ar scoate mare profit de pe el.. 250 d mii de merg la Brasov si 250 d mii la Gica

"Referitor la Sabrin Sburlea, tinand cont ca 50% din drepturile federative ale jucatorului apartin Scolii de Fotbal «Gica Popescu», suntem de acord cu un transfer al jucatorului, din vara viitoare, pentru suma de 500.000 de euro plus TVA, insa trebuie indeplinite doua conditii: jucatorul sa fie de acord, iar Scoala de Fotbal «Gica Popescu» sa ramana in copropietate cu Steaua", a spus Dinu Gheorghe.Onlinesport

 

 

red&blue_boy03.12.2009 17:33
Era mai simplu de zis..ne trebuie o echipa intreaga!

Pentru ca la cei 3 enumerati de tine,plus fundasii laterali,s-ar mai adauga fundasii centrali si banca de rezerve,care este zero barat.

 

 

Cam asta e tristul adevar...

 

 

Dupa ce a zis ca-i place de Bilasco de la Urziceni,Jiji a mai declarat ca-i place si de Onofras si Frunza.Concluzia:Jiji e gay ! :D

SORIN=STEAUA=VIATA03.12.2009 17:55

sa vina Mos Craciun cajucator si sa aduca victorii :oleole:

green.boy04.12.2009 06:28
Auzi, daca tot ai consultat acel site pentru cotele de piata, ia baga un ochi si la Steaua, in special la Banel. Cel mai scump jucator din lotul Stelei, 2.8 milioane de euro! :|

 

Si apropo de Sburlea, imi cam pare rau asa ca vine pentru ca il consider un jucator foarte bun cu potential si nu-si avea rostul un astfel de jucator intr-o echipa patronata de un cioban-drogat!

 

"Rusii l-au urmarit pe Banel Nicolita la meciul cu Sheriff Tiraspol si sunt hotarati sa faca o oferta de 3 milioane de euro pentru jucatorul in varsta de 24 de ani, conform onlinesport." stirea e pe sport.ro

Astristul04.12.2009 09:14

L-ai vazut plecat? Mai mult, pe 3 milioane? Asa se zvonea si in iarna trecuta, ca il vor rusii de la ... Spartak Moscova! :|

Daca o sa plece, si mai ales pe acea suma, eu zic ca ciobanul ar trebui sa le dea o "prima" si celor de la www.transfermarkt.de ca au "ajustat" cota lui Banel la acea suma! :)

red&blue_boy04.12.2009 09:16
"Rusii l-au urmarit pe Banel Nicolita la meciul cu Sheriff Tiraspol si sunt hotarati sa faca o oferta de 3 milioane de euro pentru jucatorul in varsta de 24 de ani, conform onlinesport." stirea e pe sport.ro

 

 

Pai cred ca rusii aia au fost beti.Ce naiba sa vada la Banel dupa prestatia de la Tiraspol,ca sa-i determine sa-l propuna pentru un transfer?Bine ar fi sa scapam de el,dar nu prea cred.Cred ca e doar mai mult o stire de presa,aruncata aiurea...

 

Referitor la Sburlea,daca o sa vina la noi,nu sunt convins ca e chiar jucatorul de care aveam mare nevoie.E tanar,ok,dar nu prea m-a impresionat asa mult la Brasov.Drept e ca nici n-a evoluat pre mult,titular...Atunci o sa o faca la noi?

mountytoma04.12.2009 14:33
"Rusii l-au urmarit pe Banel Nicolita la meciul cu Sheriff Tiraspol si sunt hotarati sa faca o oferta de 3 milioane de euro pentru jucatorul in varsta de 24 de ani, conform onlinesport." stirea e pe sport.ro

 

asta e vrajeala marca verii Becali. poate poate pune cineva botul si ia rebutul!

 

sport.ro si-a mai crescut un pic veniturile, becalii au mai saracit un pic :-)

Daniel-Ionut06.12.2009 07:44

Aia venise sa urmareasca jucatori de la Sheriff nu de la Steaua... si oricum.. mare meci ce a facut Banel la Tiraspol d le'a luat ochii rusilor... :rolleyes:

Nu e nimic adevarat... am surse sigure din Rusia!!! :naughty:

Astristul06.12.2009 08:51

Surse sigure ... KGB! :))

razvan2806.12.2009 20:35

Cred ca in acest sezon vom transfera 2 jucatori foarte importanti , din ce am inteles capitani ai nationalelor lor...este vorba de Nsukucapuka Kalimarinokopolopulus , capitanul nationalei ghetoului 6 din Botswana si de Salimer Bujoukapulamon , capitanul nationalei ghetoului nr 1 din Zimbabwe care a reusit chiar sa inscrie in ultimii 6 ani de cand s-a apucat de fotbal.In tara lor sunt considerati jucatori de viitor , primul avand 31 ani si al doilea doar 29.Nu vor fi probleme referitoare la varsta , cele doua tari fiind foarte dezvoltate si avand un nivel ridicat de trai.

 

Abia astept sa iasa Bujoukapulamon golgheter....ne va ajuta atat de mult.Ganditi-va un jucator care a dat un gol in 6 ani va veni la noi.Inca nu imi pot crede ochilor.Multumim lui Mihai Sclavita super antrenorul nostru , Pandispanul minune managerul cu prune si bineinteles patronului nostru cel iubit , tovarasul Gigi Fecali.

KERATOCONUS06.12.2009 20:55
Cred ca in acest sezon vom transfera 2 jucatori foarte importanti , din ce am inteles capitani ai nationalelor lor...este vorba de Nsukucapuka Kalimarinokopolopulus , capitanul nationalei ghetoului 6 din Botswana si de Salimer Bujoukapulamon , capitanul nationalei ghetoului nr 1 din Zimbabwe care a reusit chiar sa inscrie in ultimii 6 ani de cand s-a apucat de fotbal.In tara lor sunt considerati jucatori de viitor , primul avand 31 ani si al doilea doar 29.Nu vor fi probleme referitoare la varsta , cele doua tari fiind foarte dezvoltate si avand un nivel ridicat de trai.

 

Abia astept sa iasa Bujoukapulamon golgheter....ne va ajuta atat de mult.Ganditi-va un jucator care a dat un gol in 6 ani va veni la noi.Inca nu imi pot crede ochilor.Multumim lui Mihai Sclavita super antrenorul nostru , Pandispanul minune managerul cu prune si bineinteles patronului nostru cel iubit , tovarasul Gigi Fecali.

 

Nu va fie frica, face caterinca! :bananadance:

rokokoko198107.12.2009 16:48

Ezequias si Rui Duarte. Sa vina la Steaua. Eu zic ca sunt cei mai tari pe postul lor. Merita sa dai bani pe ei.

Auzi Jiji?!

 

 

razvan2807.12.2009 16:58
Nu va fie frica, face caterinca! :bananadance:

 

 

Merge putina caterinca da sunt sigur ca vom lua cel putin un bananier din Armenia sau Kazahstan iarna asta...macar daca ar aduce ala si niste petrol din Kazahstan :D

red&blue_boy10.12.2009 20:37

Cica Steaua ar fi interesata de un fundas central din Azerbaidjan,Ruslan Abisov parca il cheama.

«1234534»