Nici eu nu-i suport pe siamezii astia ... mai ales cand ii vad cu freza aia nasoala ![]()
Nici eu nu-i suport pe siamezii astia ... mai ales cand ii vad cu freza aia nasoala ![]()
Eu nu-i suport din alte motive, care tin de "padurea cu alune" si un club din ghiulesti.
Iti dai seama ca din cauza trecutului lor ghiulestean par antipatici pt majoritatea dintre noi...
da oricum decat sa-l vad pe Banel in echipa chiar si un armean cu trecut la ciori de bun ![]()
Și Rada ce facea cand juca-n tiganie? Nu striga si el tot asa?
[PROSPORT]
Gora Tall si Stelios Parpas s-au inteles cu Steaua! Apararea cipriotă!
Tall ii va costa 250.000 de euro pe steliști, in timp ce Parpas va fi imprumutat pană la vara
Ziua de ieri a fost una incarcată pentru stelisti. După ce in jurul pranzului i-au convins pe fratii Karamyan să vină la Steaua, spre seara conducatorii roș-albastri au reusit să obtină si acordurile lui Gora Tall si Stelios Parpas.
Dacă fundasul originar din Senegal este de mai multe saptamani pe lista Stelei, asa cum ProSport v-a anuntat incă de pe 11 ianuarie, numele lui Parpas este o noutate. În varstă de 24 de ani, ca si Tall, fundasul lui AEL Limassol s-a inteles ieri cu staff-ul roș-albastru.
Tall e pistă veche
Pe langă negocierile cu fratii Karamyan, Gigi Becali a analizat si variantele pe care Stoichiță, Panduru si Argaseală le-au propus pentru acoperirea postului de fundaș central. După ce a refuzat mai multe nume, sefii din Ghencea au fost convinsi de Gora Tall, fotbalist in schimbul caruia nu ar trebui să platească mai mult de 250.000 de euro. "Mi-ar placea să joc la Steaua. Știu că impresarii mei negociază pentru un transfer in Romania", declara Tall in urmă cu două saptamani pentru ProSport.
Nu e Ouon, e Parpas
Celalalt nume este unul surpriza insa Încă dinaintea Craciunului, Steaua a negociat cu AEL Limassol transferul lui Edwin Ouon. Cum ciprioții au cerut o sumă ce se apropia de un milion de euro, roș-albastrii s-au reorientat. Stelios Parpas este numele fundasului care va veni sub formă de imprumut pană la vara "Lippi" il cunoaste foarte bine pe aparatorul cipriot, pe care l-a antrenat atat la Aris, cat si la AEL, unde acesta era considerat un titular incontestabil de catre Stoichiță.
13 meciuri a disputat Parpas pentru AEL Limassol intr-un sezon si jumatate
6 e numarul echipelor la care fundasul senegalez Tall a evoluat pană acum
200 de mii de euro este suma la care site-ul transfermarkt.de il evaluează pe Tall, Steaua urmand să platească pentru acesta cu 50.000 de euro mai mult
"Sunt foarte inalt si, in ciuda ciuda staturii mele, consider că am o mobilitate bună"
Gora Tall, fundaș APOP pentru ProSport in 15 ianuarie
Circul de pe lume. Niciunul dintre ei n-are macar o selectie in nationala După 3 etape o să intre Ninu&Tudose.
Dar e bine. E foate bine. ![]()
![]()
da oricum decat sa-l vad pe Banel in echipa chiar si un armean cu trecut la ciori de bun![]()
Pai presupun ca iti dai seama ca din schema asta o sa sara szekely nu?? ca de zburatorul pune suflet si nu se incepe echipa fara el.
da oricum decat sa-l vad pe Banel in echipa chiar si un armean cu trecut la ciori de bun![]()
Amice e parerea ta, numai ca unul ca mine ar prefera 1000 de Banel decat unul dintre astia in echipa. Personal daca voi considera ca se merita sa mai vin pe stadion voi fi unul poate singurul care voi injura cat pot de mult aceste ciori cretine.
Mie mi se pare mai urat ca un jucator care-a jucat la Steaua si după aia merge la tigani sau caini sa injure Steaua, decat invers.
de mult vroiam sa'mi exprim parerea despre transferurile ciobanului si ale argatului !! Astia sunt defecti mintal.... cum poti tu sa iei jucatori de la contracandidatele tale la titlu ? Pai daca aia ar avea valoare , crezi ca echipa respectiva i'ar da ? Trebuie sa fi retardat mintal sa faci asa ceva , si ciobanul asta indeplineste conditia !! Toata viata lui cat a fost la Steaua , numa' transferuri cretine a facut , exceptand cateva cazuri din strainatate si de la echipele mai mici care aveau cate 1 jucator "mare" sa'i spunem...si ala cu 2-3 meciuri bune , apoi se dezumfla !! Numa la potaile de la Dinamo am vazut asa ceva , sa adune jucatori de la contracandidate , si ce , Becali sa fie mai prost ? Stai sa ia si el.... ma mir ca nu'l ia pe imfunuratul ala de Torje , cacatu' ala care se crede fotbalist !!
Mai bine aduce juniori de la club , decat transferurile lui
@zloty
Sper sa nu-l scoata pe Szekely din schema mai ales ca stim cat suflet pune pt echipa si conform cifrelor a fost cel mai bun mijlocas dreapta din Liga I..
@zloty
Sper sa nu-l scoata pe Szekely din schema mai ales ca stim cat suflet pune pt echipa si conform cifrelor a fost cel mai bun mijlocas dreapta din Liga I..
La Steaua nu e vb de cine e cel mai bun ,e vb de cine e cel mai bun in ochii ciobanului . Poate sa dea szekely 20de goluri pe sezon daca Banel pune suflet pai el o sa fie in primu 11.
Pai nu zicea ciobanul ca Szekely are contract pe viata cu Steaua?Nu mai e campanie electorala,iar astuia ii cam trebuie titlul,nu-l scoate pe Szekely din schema.Mai repede il baga pe Karamyan ala atacant.De ce dracu luam intotdeauna jucatori pe posturile pe care suntem cat de cat acoperiti?Acum avem 4 aripi:Szekely,jardel,Tanase si Karamyan,ba chiar 5 cu Grzelak,(dar deh e chel si nu se pune
)!
Și Rada ce facea cand juca-n tiganie? Nu striga si el tot asa?
1. Arata-mi un clip in care Rada facea asa ceva.
2. Sa presupunem ca ai dreptate, Rada cat a fost la Steaua, a fost un jucator de nota 10. Caracter ireprosabil. De aia e injurat si in ziua de astazi de milogi! ![]()
Oricum de la armeni n-am mari pretentii. E posibil sa vina la galerie si sa strige anti-ciori, chiar nu ma intereseaza. Aia si daca ar veni la Astra ar striga anti-petr0lul, asa ca e totuna. Mai ramane sa zica ca de mici au dorit sa joace la Steaua! ![]()
Lasati-ma mah cu ce striga si ce facea. Ideea e ca Rada avea vreo 24 de ani cand a venit la Steaua, nu 125 ca astia doi. Si nu era nici o petarda la fel ca armenii astia. Pai, va intreb asa, ce plm o sa faca arman ala la Steaua? In locul cui o sa poata juca?
Sa zicem ca artavazd ala are o sansa, ca Petre Marin si Emeghara poate se accidenteaza. Primul are o varsta, al doilea e tot cu accidentarile. Da' celalalt? Ala unde o sa joace? In locul lui Kapetanos?
Senzational! Cata lipsa de profesionalism. Au transferat 2 jucatori pentru ca asa au pus aia clauza. Artavazd ala nu e nimic altceva decat un Banel de banda stanga. Fra-su e un ratat. Ne-am scos.
Din moment ce aia de la bragadiru s-au bucurat pentru alta "teapa" furnizata de elefant > cioban, va dati seama ce buni sunt astia. Mai ales ca au jucat slab de ceva timp. Nu stiu ce randament pot sa dea la Steaua. Atacantul e clar ca e de umplutura!
Ce imi place mie este ca am intarit exact singurele pozitii in care ne prezentam decent: mijlocas dreapta si atacant.
Asta in vreme ce in aparare e jale...
vin bananierii , de ce va impacientati asa ? din spusele lui Gigel sunt mai tari ca maradona aia.
Pe cat am terminat sezonul trecut?
Acum terminam 3 locuri mai jos.
Ia sa vedem marii stelisti.
am mai spus-o si o mai spun:au venit Pele si Garrincha.jucam in CL. ![]()
Niste incompetenti. Aduci jucatori de 30 de ani gen Jelev si Karamienii astia si ii dai pe Ionescu si Onicas, baieti pe care Bergodi ii incerca meci de meci, tineri, cu potential. Aduci mari stopperi din celebra Liga cipriota
De fapt, toti adusi moca (jelev la schimb cu Ochirosii, karamienii liberi)
Plus ca sunt pe profit gras dupa campania asta de...vanzari(era sa zic achizitii) Ghionea 100, Rada 300, salariile lor la fel au scapat de ele...
Dar, intr-un fel e bine. Cel mai rau lucru care ni s-ar putea intampla anul asta ar fi sa luam titlul si n-am pic de emotie sa afirm asta.
Se pare ca gemenii s-au sucit ![]()
Ce rau imi pare...
Stai linistit ultrash nu vom lua titliul...dai de baut daca se intampla asa ![]()
Decat sa luam bananieri din Cipru mai bine ii promovam pe Alexandru Iacob sau pe Bogdan Mustata pe banda dreapta.