Baciu clar este intrecut, insa de Ghionea sper ca daca va avea inca un fundas central de talia sa , sa redevina acelasi fundas de care toti eram multumiti. Nu uita pana acum Ghionea a activat cu Goian si Radoi care isi faceau foarte bine treaba pe partea lor. In ultimul timp nu putem sa spunem ca Rada sau Baciu se ridica la valoarea celor plecati incat sa stea Ghionea numai pe partea lui sa se concentreze.
Parerea mea este ca Ghionea este un fundas mediocru, in nici un caz unul valoros
Perioada lui mai buna la noi , a avut loc cand ii avea coechiperi pe Radoi si Goian si atunci cand era mai slab nu se prea observa pt ca acestia il acopereau si trecea mai usor cu vederea cand mai gafa , insa o data dupa plecarea acestora a trebuit sa-si asume rolul de lider al apararii si nu s-a ridicat la asteptari
Transferul lui Rada , este un castig pt jucator, si o pierdere pt echipa in condiitile in care nu avem nici un fundas central de valoare in lot ...