FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2009-2010

«1101112131434»
MoWeed25.12.2009 09:42

Radeti voi de el, dar un Raducanu in forma maxima ar fi fost titular fara indoiala in echipa de astazi a Stelei.

 

@Maye

Macar era a mea mah...

Maye25.12.2009 09:46

Pai si Banel e titular in echipa de azi...deci...

 

 

Mo,eu aveam sticle de vin ba.Nu erau ale mele , dar eu le beam.Sunt mai castigat asa :D

MoWeed25.12.2009 09:48

Nu mah, ar fi titular pe merit, nu pe criterii etnice ca Banel(vorba aia, daca au tiganii locuri speciale in facultati, de ce n-ar avea si in echipele de fotbal?)

Maye25.12.2009 10:08

Banel rulz ba , e cel mai iubit.

Daniel-Ionut25.12.2009 10:16

Gluma'i gluma da aduceti argumente solide cand va luati de Claudiu Raducanu...

razvan2825.12.2009 10:24

Banel e baza :))

 

Craciun fericit :D

Maye25.12.2009 10:33

Nu avem argumente ba.

Raducanu e un zeu al atacului.

Ronnie25.12.2009 13:10

Raducanu e bun mah, problemele lui erau cu CANICULA si BLOCK-NOTES :))

danimarcu25.12.2009 13:12
Radeti voi de el, dar un Raducanu in forma maxima ar fi fost titular fara indoiala in echipa de astazi a Stelei.

 

Orice schiop care e capabil sa mearga pe propriile picioare fara carje ar fi titular de drept in echipa de azi Steaua 2003! :D

Raducanu era bun,dar avea altceva in spate fata de ce are azi Kapetanos!

Imaginati-vi-l pe Kapetanos intr-o echipa a Stelei de acum cativa ani...probabil ca marca mult mai multe goluri decat acum.

Nu stiu insa cate goluri ar marca Raducanu daca ar juca la Steaua 2003!

mq_messi25.12.2009 14:12

adevarat ... nici nu vreau sa imi imaginez ce ar fi facut kapetanos cu centrarile lui florentin Dumitru !

red&blue_boy25.12.2009 16:36
Raducanu era bun,dar avea altceva in spate fata de ce are azi Kapetanos!

Imaginati-vi-l pe Kapetanos intr-o echipa a Stelei de acum cativa ani...probabil ca marca mult mai multe goluri decat acum.

 

 

Exact asta ziceam si eu...

Fiecare cu optiunile lui,dar eu nu cred ca era asa bun Raducanu.A prins si el un moment favorabil la Steaua si gata.De ce n-a mai facut nimic dupa aceea?Ca in afara faptului ca n-a fost in stare sa arunce tricoul in tribuna fanilor lui Espanyol,cazand aia cu gard cu tot ,nu imi mai amintesc altceva despre el dupa perioda Steaua...

Daniel-Ionut25.12.2009 16:53
Exact asta ziceam si eu...

eu nu cred ca era asa bun Raducanu.

 

1999 - 2003 la Steaua

92 de meciuri, 58 de goluri, adica o medie aproximativa de 0,6 goluri / meci :happy:

DelPiero1025.12.2009 18:52
Daca o sa dea si Pantelis 16-18 goluri / sezon o sa se ridice la valoarea lui Claudiu, pana atunci... nu zic ca nu e bun Kapetanos, chiar imi place, dar in comparatie cu Raducanu... ma abtin :)

Pai sezonul asta va marca in jur de 20 de goluri...parerea mea. ;)

Guardian25.12.2009 19:48

Kapetanos e un jucator foarte bun , am zis asta de cand a venit , dar e prea moale pentru Steaua , daca ar fi putin mai dur ar fi perfect.

Kapetan0s26.12.2009 09:56

Vor sa il dea pe Zapata la Once Caldas http://www.sport.ro/Liga-1/Steaua-gata-sa-...nce-caldas.html

CIOBANE VINDE, PLEACA, MORI!!!!

Ronnie26.12.2009 10:15

Baieti, cand o sa pricepeti ca site-ul sport.ro nu are nicio legatura cu sportul?

gio_stgloria26.12.2009 10:16

Zapata e prea scump sa-l ia aia. Stati linistiti.

Daniel-Ionut26.12.2009 10:37

Sport.ro & Prosport sunt PRAF pulbere fina...

Aceleasi site'uri spune ca Zapata e aproape de Caldas pentru 2 mil de euro, Piturca a refuzat Spartak Moscova, Portsmouth, Costea pleaca pe la Celtic azi, maine la Fulham, Rat la Real Madrid si Liverpool... ca Ronaldonho pleaca pe la botafogo pentru o suma "record"... astia viseaza bani bani bani :greedy:

 

:finger: site'uri mincinoase!!!

red&blue_boy26.12.2009 11:23

Nu stiu cu ce sa isi mai faca audienta...Pacat,ca multi chiar cred toate tampeniile astora...

Stryker26.12.2009 11:55

Asta cu Zapata e vrajeala si nimic mai mult ... o echipa din Columbia sa dea pe el 2 milioane n-ai sa vezi

 

Totusi la ce foame de bani e acum, la o oferta reala de 2 milioane de la un club din vest , Zapata ar pleca si am ramane cu Tatarusanu

 

MoWeed26.12.2009 11:56
Baieti, cand o sa pricepeti ca site-ul sport.ro nu are nicio legatura cu sportul?

In sfarsit ai zis si tu ceva corect

Astristul26.12.2009 13:04
Baieti, cand o sa pricepeti ca site-ul sport.ro nu are nicio legatura cu sportul?

 

Cel mai || site de "sport" din Romania! Nimic bun nu gasesti acolo. Decat caterinca, stiri "senzationale" si bineinteles, obisnuita "pornografie"! :rolleyes:

 

Sport.ro & Prosport sunt PRAF pulbere fina...

In privinta PSP-ului nu sunt de acord. Bine mai baga si ei "vrajeli" prin stiri, dar nu sunt precum primii.

Daniel-Ionut26.12.2009 14:01
In privinta PSP-ului nu sunt de acord. Bine mai baga si ei "vrajeli" prin stiri, dar nu sunt precum primii.

 

Pai Prosport si sport.ro au aceeasi sursa :D

Astristul26.12.2009 16:39

Ma refeream la continut. Nu tot ce gasesti pe sport.ro gasesti si pe PSP, si ma bucur ca e asa! ;)

Free_Steaua26.12.2009 21:36
nu stiu de ce va dati cu parerea unii care habar n-aveti de fotbal

ai tu garantia ca parvulescu va fi bun? ce a facut el pana acum? a dat un gol cu Steaua si l-a facut varza pe ninu'? - nerelevant - uite asa se iau tepe

Andrei ionescu este poate cel mai bun jucator de la Steaua , Ghionea cel mai lenes si arogant din echipa, uitati-va si voi la meciuri nu la ce se intampla in tribuna

Bogdan Stancu poate mai mult dar am impresia ca e slab cu psihicul , de fapt toti jucatorii romani sufera de asta.. nu stiu cum sa iasa din impasul psihic dupa un meci sau doua proaste vin mai multe , la care se adauga si injuraturile taranilor din tribune , si asta e .. pac pac s-a maturat un talent :)

Credeti-ma ca stiu ce spun cunosc destule despre psihicul uman.

Poate unii dintre voi or sa faca niste comentarii inutile acum si ironice , ceea ce va coincide cu tacerea mea, dar stiu cum sunteti.

 

*Ok .. o sa incerc sa nu fiu prea misogin :hypocrite:

nu stiu de ce va dati cu parerea unii care habar n-aveti de fotbal

ai tu garantia ca parvulescu va fi bun? ce a facut el pana acum? a dat un gol cu Steaua si l-a facut varza pe ninu'? - nerelevant -

1.Din momentul in care Parvulescu este in echipa de tineret a Romaniei,joaca titular la echipa de Liga 1 , alearga mult, este rapid,are rezistenta,inscrie goluri frumoase impotriva unor echipe net superioare(poate decide un meci singur)....nu vad de ce nu va fi bun de Steaua. Trebuie sa ne dam cu parerea despre un fotbalist daca este promitator sau nu la sfarsitul carierei sale fotbalistice?? Parvulescu are toate recomandarile pentru o echipa de talia Stelei.

 

Andrei ionescu este poate cel mai bun jucator de la Steaua

2.Andrei Ionescu cu ce este cel mai bun? nu poate face nici macar un sprint de 20 de m. Nu poate da o pasa lunga cum reusea Lovin(anti-tehnica dar bun ca inchizator),nu stie sa traga la poarta, dupa cum spuneam este un fel de Toja insa care alearga mai putin.

 

Ghionea cel mai lenes si arogant din echipa,

3.Din ce ti-ai dat seama?

Din faptul ca suntem rupti in mijlocul terenului si nu prea alearga decat Banel in aparare? Ghionea alaturi de Petre Marin sunt din garda veche, jucatori care stiu cum castigi dar din momentul in care avem 2-3 improvizatii in linia de aparare si la mijloc normal ca spatiile apar,Ghionea se trezeste de 4-5 ori pe meci cu atacantul 1-1 si normal ca este depasit(asta apropo la uitatul la meci)

 

Bogdan Stancu poate mai mult dar am impresia ca e slab cu psihicul , de fapt toti jucatorii romani sufera de asta.. nu stiu cum sa iasa din impasul psihic dupa un meci sau doua proaste vin mai multe , la care se adauga si injuraturile taranilor din tribune , si asta e .. pac pac s-a maturat un talent

Te uiti la campionatul din Malta!? La Steaua in nici un caz! Bogdan Stancu nu este fluierat de suporteri, majoritatea cred in el.

Tu il vezi slab cu psihicul? ai observat asta din cele 50 de minute jucate de el de la accidentare pana in prezent?(inainte de accidentare inscrisese vreo 5-6 goluri pentru Steaua). Vezi poate e TV-ul tau stricat si reda ca la arabi...de la dreapta la stanga

 

iar in final nu ma pot abtine :ce_oameni:

Credeti-ma ca stiu ce spun cunosc destule despre psihicul uman.

Poate unii dintre voi or sa faca niste comentarii inutile acum si ironice , ceea ce va coincide cu tacerea mea, dar stiu cum sunteti.

Bun venit la doctor Andrei....cel care lucreaza cu psihicul suporterilor Stelei!

Eu unul nu te cred,si nu pt ca ma contrazici,doar pentru ca esti "atat" de talentata incat iti dai seama cu parerea despre starea psihica a unui grup de oameni si despre Bogdan Stancu cand orice om care a terminat 12 clase poate constientiza ca problemele psihicului sunt foarte diferite si necesita o analiza complexa a fiecarui caz in parte...eu unul n-am auzit de sedinte la Psiholog in grup...ce sa mai zic ca l-ai examinat pe Stancu(toti stim unde :bananadance: ) si ti-ai dat tu seama ca sta prost cu psihicul.

The End

«1101112131434»