FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Astra - Steaua 2-1 (0-1)

«14567811»
Je stelist2319.11.2009 19:55
Adevaratii suporteri sunt agramati?

 

Auzi, nu te-am vazut la meciul de la Brasov incurajand echipa. Nici la amicalul cu Snagov sau la antrenamentul din cantonamentul recent de la Brasov nu te-am auzit incurajand echipa. Si nici nu te-am vazut venind la noi in oricare din aceste ocazii sa ne reprosezi asta. Sau fata in fata e mai greu sa faci pe desteptu?

 

 

eu la Brasov am stat la tribuna 1 si spre surprinderea ta m-am certat tot meciul cu cei din Brasov si chiar am incurajat echipa,spre deosebire de tine eu mai merg cand am timp si prin tara nu doar la bv si Bucuresti,eu am batut 600km si am mers la galati,am fost la Bistrita,la Cluj,la Iasi,eu nu ma laud ca altii otin pt mine,iar in Ghencea ,cand mergeam pentruca acum nu mai merg,stateam la tribuna 1,si sustineam echipa asa cum credeam eu,nu injurand patronul.

 

 

fular-campionii daca vrei ne intalnim si facem o proba care stie cantecele galeriei mai bine eu sau tu...adevarat suporter ce esti

bodanelu19.11.2009 19:57

@je stelist.. cum e cantecul ala joaca Steaua...? :D

sau ala n-avem regrete? pe privat te rog :D

Maye19.11.2009 20:19

Stai sa dea search pe goagal.

la19.11.2009 20:50

la cat e pana la urma meciu la 16,18 sau 20?!

dayra19.11.2009 20:54
la cat e pana la urma meciu la 16,18 sau 20?!

 

 

16:00

MoWeed19.11.2009 21:06
fular-campionii daca vrei ne intalnim si facem o proba care stie cantecele galeriei mai bine eu sau tu...adevarat suporter ce esti

De la T1 sigur stii toate cantecele galeriei. Ia continua si tu de aici: "Avem un singur scop..."

Eu ziceam altceva, nu ca nu ai merge la meciuri. Asta pentru ca nu te cunosc si nici nu ma intereseaza. Dar, daca esti asa fan si, mai ales, daca noi suntem numai cateva mii cum ziceai in alta postare, de ce nu acoperi tu cu "fratii tai adevarati" injuriile cu scandari?

andrey_ptm_steaua19.11.2009 21:10

se duce cineva maine sau sambata sa ia bilete?

dayra19.11.2009 21:14

Stie cineva sigur ca nu se dau si inaintea meciului pt oaspeti? Normal asa ar fi, daca se juca la Timisoara tot asa faceau?

Je stelist2319.11.2009 21:26
De la T1 sigur stii toate cantecele galeriei. Ia continua si tu de aici: "Avem un singur scop..."

Eu ziceam altceva, nu ca nu ai merge la meciuri. Asta pentru ca nu te cunosc si nici nu ma intereseaza. Dar, daca esti asa fan si, mai ales, daca noi suntem numai cateva mii cum ziceai in alta postare, de ce nu acoperi tu cu "fratii tai adevarati" injuriile cu scandari?

 

 

auzi prietene eu am si alte treburi acum pe timp de criza si nu mai ajung pe la meciuri dar hai sa terminam cearta ok...

 

 

ps: Avem un singur scop\un ideal in viatza...

Kalinutzu19.11.2009 21:59
Stie cineva sigur ca nu se dau si inaintea meciului pt oaspeti? Normal asa ar fi, daca se juca la Timisoara tot asa faceau?

 

La Timisoara s-au dat si in ziua meciului si au fost doar 5 lei. La Astra e mai aiurea pt ca stiu sigur ca la meciul cu Craiova nu au mai dat bilete in ziua meciului pt k am un prieten din galerie de-acolo care a facut degeaba deplasarea. oricum ciobanu a avut grija sa puna meciul mai devreme ca sa ne fie cat mai greu sa plecam de la servici si sa venim la meci ...dar degeaba :D

dayra19.11.2009 22:08
De la T1 sigur stii toate cantecele galeriei. Ia continua si tu de aici: "Avem un singur scop..."

Asta cred ca se aude destul de bine de la tribune, trebuia sa-l pui sa continue "Inca o zi din viata mea..." sau "Oriunde m-as afla..." :hypocrite:

In orice caz, nu cantecele conteaza, mai trist este ca se vrea performanta cu Gigi "finantator".

CiprianPH19.11.2009 22:11

dayra...nu se vand bilete in ziua meciului...ultima zi e duminica, dar probabil vor fi epuizate de sambata.

Acum 10 minute m-am intors de la Astra -Dinamo (cu escala la bere :D ), meci la care m-a bagat un prieten de la presa sportiva, pentru ca nu mai erau bilete de vanzare. Daca pana si rahatii din Stefan cel Mare au reusit sa starneasca atata interes incat sa se epuizeze biletele...iti dai seama ce interes va fi pentru Steaua.

dayra19.11.2009 22:21
dayra...nu se vand bilete in ziua meciului...ultima zi e duminica, dar probabil vor fi epuizate de sambata.

 

 

ce prostie...merci mult :)

CiprianPH20.11.2009 09:01

Eu nu mai inteleg nimic...am fost si mi-am cumparat bilet...

Partea buna : daca nu ai buletin de Ploiesti, poti sa cumperi bilete cu mai multe buletine...au fost 2 persoane in fata mea care au facut lucrul acesta.

Partea proasta : mi-a explicat casiera ca nu are cum sa dea bilet in Tribuna a 2-a, sector A sau B, pentru ca sunt bilete rezervate de Liga SUPORTERILOR STELISTI. (?!?!)

In consecinta mi-am luat la sector C :(

 

Are cineva habar de asa ceva?!

Astristul20.11.2009 09:07

Da asa s-a intamplat si cu javrele aseara. Sectoarele A si B erau rezervate pentru ei, iar cei din Ploiesti care simpatizau cu javrele si-au luat in sectorul C langa galeria Astrei!

 

PS: Sorin Stratila nu va juca cu Steaua, aseara fiind eliminat pentru un fault dur!

PPS: Duminica sunt sanse mari ca biletele sa fie epuizate! Tin minte ca anul trecut, cand a jucat Otopeniul, biletele s-au pus in vanzare vineri, si tot vineri s-au epuizat! :rolleyes:

CiprianPH20.11.2009 09:26

Pai am vazut aseara, dar nimeni pe aici nu s-a exprimat in legatura cu biletele rezervate de stelisti. In ce conditii pot fi accesate...

 

 

 

KuzMaN20.11.2009 10:01

Partida Astra-Steaua se va disputa luni incepînd cu ora 18, in loc de 16, cum era anunțat inițial.

alex47589120.11.2009 10:19

Luni, 23 Noiembrie 2009

ora 20:00

Stadionul Astra

Asta scrie pe siteul oficial al celor de la Astra .. si legat de bilete am fost yo ieri la casa de bilete ca sunt din ploiesti si biletele se pun azi in vanzare iar pretul este unul incredibil: 25 roni=250 de mi la peluza aia mica de kkt :| N-am idee daca biletele se dau cu buletinul si cate bilete pe un buletin .. e posibil ca toate biletele sa se epuizeze cel tarziu maine .. asa s a intamplat mereu. si la meciul din campionatul trecut cu otopeni, biletele s au epuizat in 3 ore:| Yo as fi cumparat mai multe bilete pentru cei care vin de la Bucuresti, dar tinand cont ca e 25 roni , imi trebuiesc milioane sa cumpar cateva bilete si nu prea dispun :))

Trenurile spre ploiesti sunt urmatoarele :

IC 531-549 Bucuresti Nord Ploiesti Vest 13:00 13:40 00h 40mP 3005 Bucuresti Nord Ploiesti Vest 14:11 15:24R 827 Bucuresti Nord Ploiesti Vest 15:30 16:11

P 3007 Bucuresti Nord Ploiesti Vest 16:26 17:49

 

 

 

 

 

 

 

A 12621 Bucuresti Nord Ploiesti Vest 9:42 10:23

 

alex47589120.11.2009 10:34

Rectific ora partidei: pe gsp si Steaua.com scrie 16.. probabil aia e ora exacta a partidei.

 

Asta doar din ura pura

Sa-ti luam familia-n **** :X

 

_|_ Gigi

Gaska20.11.2009 10:57

Mi-am luat si eu bilet... :steag_sah_mic: ..... deja la tribuna 1 mai erau doar 2 sectoare libere....din ce am inteles de la casiera.... in rest nu stiu..... oricum o sa fie cu casa inchisa...... Cam cati stelisti vor veni la meci? fular-campionii

bodanelu20.11.2009 11:11

meciul e la ora 16:

 

http://www.LPF.ro/etapa14.htm

floreburada20.11.2009 12:50

Salutare

Bilete ne sunt rezervate de AISS? Dc da inseamna ca putem merge in ziua meciului sa ne cumparam bilet in zona rezervata?

Oricum....astept pm de la cei ce vor sa mearga sa fim cat mai organizati

CiprianPH20.11.2009 12:53

Nu va mai uitati pe site-ul celor de la Astra. Meciul se va juca de la ora 16:00. Scrie si pe bilet, si la casele de bilete.

ovidiul_steaua20.11.2009 12:56
PPS: Duminica sunt sanse mari ca biletele sa fie epuizate! Tin minte ca anul trecut, cand a jucat Otopeniul, biletele s-au pus in vanzare vineri, si tot vineri s-au epuizat! :rolleyes:

 

 

E o oarecare diferenta, deoarece atunci au fost gratis.

crysty1420.11.2009 13:46

In sfarsit am si eu bilet...

Se dau doua pe buletin, merge sa mergeti cu mai multe buletine, cineva avea trecut cnp'u pe o foaie si tot a luat.

Peluza, tr I, tr a II-a = 25 lei

tr 0 = 35 lei.

Programul caselor de bilete nu era trecut.

 

 

LE: aah da meciu e la 4 :D

Destul de multi cereau la oaspeti :hmmm:

«14567811»