FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Politica

«1789101136»
Joga Bonito24.11.2009 16:34
@Lari

Despre privatizarea Petromului mai am un lucru de zis. Nu numai ca a fost vandut la o companie mai mica, ci a fost vandut cu un pret derizoriu. Pai, cred ca si pamantul de sub toate benzinariile, rafinariile, cladirile Petromului valora mai mult decat banii care i-am luat de la austrieci.

 

Esti complet indus in eroare. Petrom avea datorii mari si primul lucru care l'a facut omv'ul a fost sa umble la "extractie". Benzinariile, sindicatul si cealalta firma din Petrom sunt sub controlul lui Liviu Luca si a lui Patriciu sau mai bine zis OMV le'a platit lor banii si nu statului roman.

 

OMV e o firma profesionista si puternica pe piata europeana, nu se compara cu gigantii rusi sau englezi, dar pana la urma cred ca e cea mai buna alegere. Orice firma ar fi preluat Petromul il dezmembrau piesa cu piesa si il transformau intr'un fel de satelit. Daca bine'mi aduc aminte privatizarea Petrom era una dintre conditii sa ajungem in UE.

 

Si nu vorbesc sa ma aflu in treaba, Mo, unul dintre parinti lucreaza ca geolog la OMV (fostul Petrom, denumire schimbata acum in noiembrie)

 

Virgil, pt un om de varsta si calibrul tau esti destul de naiv daca crezi ca Geoana va "face ceva bun pt Romania si cetatenii ei". Gunoiul ala de comunist e primul pas spre reinstaurarea baronilor locali si spre imbogatirea PSD-ului. Totul se va produce subtil si pe nesimtite ca si zambetul pervers ce'l afiseaza.

Desi nu'l suport pe Basescu, decat sa vad un comunist precum Geoana in fruntea tarii mai bine imi tai venele.

 

 

MoWeed24.11.2009 17:40

Si cum dracu ei au facut Petromul extrem de rentabil pe cand statul roman nu a fost in stare? Ei sunt supraoameni sau ce?

La fel ca multe alte mari uzine romanesti, s-a furat de acolo cat s-a putut, apoi a fost vandut pentru a se lua alte spagi de la viitorul cumparator.

 

Fara suparare dar, daca tu crezi ca privatizarea Petromului nu s-a facut in defavoarea statului roman si austriecii sunt un fel de cavaleri salvatori esti cel putin naiv

valentin2day24.11.2009 18:24
Il voi vota fara retinere pe Mircea Geoana.

 

E un un tip inteligent, are o cariera diplomatica imensa in spate, in care si-a ales cu grija relatiile. E bine cunoscut in USA, vrea sa faca lucruri bune pentru Romania si cetatenii ei, e deschis propunerilor liberale, e un om deschis cu care se poate discuta orice. Si multe altele.

 

In plus arata a presedinte. Daca ar fi ramas Crin, l-as fi votat in mod sigur.

 

Basescu? A castigat referendumul si s-a bucurat de parca ar fi castigat inca un mandat de presedinte. Mi-e teama ca va veni timpul sa planga.

 

Idem. Am votat Crin Antonescu dar din pacate nu a ajuns in turul doi. Nu pentru parlament unicameral si Da pentru mai putin de 300 de parlamentari.

In turul 2 voi vota Mircea Geoana.L-as vrea pe Crin premier da nu cred. Inca nu imi vine sa cred ca Boc a fost premier :sick:

sabin130724.11.2009 18:25

Ma bucur ca la ora asta optiunea mea nu e ultima in sondajul de aici, deci nu sunt chiar singura domnisoara care se rusineaza de vot si mai bine nu se duce, ba chiar peste optiunea care mi se pare total inofensiva deci inutila.

De asemenea n-as putea fi asa de paranoic incat sa cred ca regimentele portocalii internaute au infestat pana si site-ul asta. :)

Maye24.11.2009 19:49

Sunt foarte trist ca unii inca nu s-au saturat de comunism.Sper sa mai stam o viata in comunism.Chiar 2 -3....

*Alecs*24.11.2009 19:50

Mor de ciuda ca ii aud pe unii ca voteaza cu Geoana ca sa scape de "dictatorul" si "tiranul" Basescu, etichete false puse de catre mass-media(in special Antena 3 si Realitatea) care a manipulat si manipuleaza in continuare grosolan.

 

In 89 au murit oameni nevinovati pentru a putea fi liberi si democrati, pentru un viitor mai bun. Din pacate, tara a ajuns pe mana lui Iliescu si ai oamenilor lui din PSD si au furat cat de mult au putut si au adus minerii la Bucuresti. Acelasi Iliescu se afla acum in spatele lui Geoana, impreuna cu Hrebenciuc, Nastase&co. Ce facem? Nu e de ajuns ca suntem cu multi ani in urma fata de alte tari, ne mai intoarcem inca 20 de ani?

Poporul roman s-a rasculat deja impotriva lui Iliescu de doua ori, in 1996 si 2004 si doar conjunctura a facut ca in 2000 sa fie reales, fiindca il avea contracandidat pe nebunul de Vadim.

 

Spuneti ca nu ii vreti pe Boc sau Udrea. Ii preferati in schimb pe baronul Dragnea cel urmarit penal pentru accesarea ilegala de fonduri europene? Pe Abramburica Andronescu din nou? Sau de data asta o sa fie Vanghelie la educatie? Si exemplele ar putea continua, ii puteti cauta pe site-ul lor sa vedeti cu cine votati. Toti fostii securisti s-au strans acolo si le e frica de Basescu fiindca a desecretizat dosare si au inceput sa fie chemati pe la CNSAS si DNA. PSD-ul nu a vrut niciodata puterea pentru binele romanilor, ci doar pentru binele lor.

 

Nu spun ca Basescu ar fi presedintele nemaipomenit, dar cum scria si altcineva intr-un comentariu de mai sus: Vreti sa dam timpul inapoi si sa daramam tot ceea ce s-a cladit pana acum, indiferent cat de putin s-a reusit, sau sa inaintam lent, dar sigur?

 

Maye24.11.2009 20:12

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat PSD a crescut , la fel si PNL.

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat in fiecare zi era atacat.

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat in fiecare zi ii era atacata familia.

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat toti socialistii si-au triplat afacerile.

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat "dusmanul" lui a ajuns cel mai bogat roman.

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat la final de mandat , doar o emisiune ii tine partea.

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat a hotarat sa mai reduca din parlamentari.

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat pentru prima data dupa revolutie , romanii au ales persoana si nu lista.

 

Haideti sa strigam cu totii in cor...Vrem sa fim o turma indoctrinata iarasi!

valentin2day25.11.2009 00:38

Nu vreu sa intru in polemica politica pentru ca nu ma pasioneaza dar hai sa iti raspund la nedumeriri

 

Mor de ciuda ca ii aud pe unii ca voteaza cu Geoana ca sa scape de "dictatorul" si "tiranul" Basescu, etichete false puse de catre mass-media(in special Antena 3 si Realitatea) care a manipulat si manipuleaza in continuare grosolan.

 

Unde stau nici nu ma uit la TV decat la meciuri, asa ca nu sunt manipulat.

In 89 au murit oameni nevinovati pentru a putea fi liberi si democrati, pentru un viitor mai bun. Din pacate, tara a ajuns pe mana lui Iliescu si ai oamenilor lui din PSD si au furat cat de mult au putut si au adus minerii la Bucuresti. Acelasi Iliescu se afla acum in spatele lui Geoana, impreuna cu Hrebenciuc, Nastase&co. Ce facem? Nu e de ajuns ca suntem cu multi ani in urma fata de alte tari, ne mai intoarcem inca 20 de ani?

Poporul roman s-a rasculat deja impotriva lui Iliescu de doua ori, in 1996 si 2004 si doar conjunctura a facut ca in 2000 sa fie reales, fiindca il avea contracandidat pe nebunul de Vadim.

 

True,am un mare respect pentru cei care si-au sacrificat viata pentru libertatea noastra. Basescu nu are trecut comunist? Faptul cum a preluat partidul nu este cel putin indoielnic? Cand era greva la CFR si era ministrul transportului nu a spus sa treaca peste cei intinsi pe cai? Te intrebi de ce a fost reales Iliescu in 2000? Mergea tara prea bine?

 

Spuneti ca nu ii vreti pe Boc sau Udrea. Ii preferati in schimb pe baronul Dragnea cel urmarit penal pentru accesarea ilegala de fonduri europene? Pe Abramburica Andronescu din nou? Sau de data asta o sa fie Vanghelie la educatie? Si exemplele ar putea continua, ii puteti cauta pe site-ul lor sa vedeti cu cine votati. Toti fostii securisti s-au strans acolo si le e frica de Basescu fiindca a desecretizat dosare si au inceput sa fie chemati pe la CNSAS si DNA. PSD-ul nu a vrut niciodata puterea pentru binele romanilor, ci doar pentru binele lor.

Prefer pe Al Capone in locui lui Boc, "Argaseala de Cotroceni" e o insulta la inteligenta poporului roman.

 

Nu spun ca Basescu ar fi presedintele nemaipomenit, dar cum scria si altcineva intr-un comentariu de mai sus: Vreti sa dam timpul inapoi si sa daramam tot ceea ce s-a cladit pana acum, indiferent cat de putin s-a reusit, sau sa inaintam lent, dar sigur?

Basescu nu e in stare sa tina un guvern.

 

Din doua rele aleg raul cel mai mic.

 

MoWeed25.11.2009 07:18
Basescu nu e in stare sa tina un guvern.

Nici eu nu-l suport pe basescu dar actuala "criza politica" nu este numai vina lui. Si PNL si PSD sunt la fel de vinovati pentru circul din ultimii ani.

sabin130725.11.2009 08:01

Cat se dezbate care e mai comunist dintre Basescu si Geoana, cand ei saracii sunt plini de pete de nici Doamna Detergent nu le mai scoate.

 

Macar comunismul de pana in ´89 a fost unul pe fata, stiut, corect si declarat. Acum din cauza mizeriilor ca Basescu, Geoana si tot neamul lor neadormit inca (din pacate) traim un comunism perfid, prostiuat, mascat, upgradat la nivelul zilelor noastre. De multe ori stau si ma gandesc ca multimile de la noi nici nu cred ca isi dau seama ce ar trebui sa primeasca in schimbul unui vot, ei saracii sunt convinsi ca pretul unui vot inseamna un kil de fasole sau o sticla de ulei, deci normal ca nu se vor revolta cate zile vor mai face umbra pamantului. Si cu stomacul gol urmaresc excitati la TV cum se porcaiesc japitele implicate in campania pentru presedintia Romaniei, satisfacuti de ce i-a zis cutare celuilalt, sau cand e publicitate se mai delecteaza pe sport.ro cu o maxima scoasa de George Becali.

Ca sa-l citez pe Mircea Badea, ce vina avem noi restul? Poate aceea ca nu facem nimic. Poate ca doar ¨rabdare si tutun¨ nu e de ajuns.

 

LE

PS sper sa nu ne dezbine aceste optiuni politice. (Eu nu mai am nicio optiune politica) Imi este scarba de toti.

Vlad, welcome to the club! :)

vlad25.11.2009 08:34

Paote cei care il sustin pe Basescu pe aici sunt la prima votare. Repet,am votata intotdeauna contra PSD. Niciodata Iliescu,nici Nastase.Am votat Conventia,am votat Alianta,dar cred ca este momentul sa spun STOP.

Il votez doar pe Geaoana . La alegerile pentru Primaria Bucurestiului l-am votat pe Blaga,desi eram croit pe actuala putere.

@Lari,nu mai sper la nimic,nu mai sunt naiv sa cred ca vine Geoana si ne salveaza.Dar daca vine Geoana ,uite ca o sa am eu de castigat pe plan personal. Ma doare undeva ce va face Geoana in anii urmatori. Macar sa vad si eu regret in ochii unor "membri marcanti" ai PDL-ului. Cata inversunare imppotriva portacaliilor,desi i-am votat pe unde i-am prins.

Si cei care il vad pe Basescu in rol de fecioara,de unde dracu a aparut si Basescu??? De pe bancile Doftanei??? A fost si el vreun detinut politic??? S-a impotrivit sistemului??? Tot din FSN a aparut si neprihanitul asta.

Si de ce nu se vorbeste si depre afacerile PDL-ului??? Sau nu or exista??? Hai mai ce dracu,nu vedeti barna din ochi din cauza paiului???? S-au facut afaceri "fifti-fifti". Una mie -una tie!

Si am cunoscut pd-isti personal: Radu Vasile(care era pm in functie),Sorin Lepsa....iar altii de acum,ministri puternici ai pedeleului sunt cunostinte ale familiei. Credeti-ma ca am contre cu familia mea din cauza asta.

 

Nu pto vorbi pe aici,dar am si eu unele informatii despre combinatii ale oamenilor politici.

Direct de la sursa! :) O persoana publica,care a fost mazilita in toate mandatele(de catre toti presedintii) ,pe rand. Ca a facut deranj mare. Prin acea persoana am avut neplacerea sa ii cunosc si pe infractori gen Dragomir,clanul Becali sau alte lichele. Pe impresari i-am vazut prima oara cand erau la CAP Tunari.

 

PS sper sa nu ne dezbine aceste optiuni politice. (Eu nu mai am nicio optiune politica) Imi este scarba de toti.

bodanelu25.11.2009 08:55

@Vlad... care din ei il baga pe Gigi la inchisoare? Ca pe ala il votez...

Macar sa faca un lucru bun pentru mine si pentru stelisti

Radu1825.11.2009 11:25

Votati Geoana! :thumbsup:

sabin130725.11.2009 11:32

Poate ca ce am de zis in cele ce urmeaza ar fi trebuit postat la ¨Bancuri¨, dar parerea mea sincera e ca se potriveste mult mai bine aici. Decat sa-mi sustin parerea ca toti candidatii cu triburile lor sunt o apa si-un pamant, mai bine o dau asa:

 

Dumnezeu crea tarile... La un moment dat Sf. Petre il intreaba:

- Bine, Doamne, in toate tarile, ba ai pus numai desert, ba numai paduri, ba numai petrol, ba numai ape, dar in tarisoara asta Romania ai pus de toate, si paduri, si ape, si bogatii, cum vine asta?

- Da, asa este, dar sa vezi ce popor pun...

(cat adevar spus in gluma)

 

 

Basescu, Nastase si Vadim naufragiaza pe o insula. Pentru a gasi de mancare ei se despart. Nastase merge in stanga. Basescu in dreapta. Vadim tiptil si el se duce in dreapta, dupa Basescu. Dupa un timp, ratacind aiurea, Nastase, mort de foame, il vede pe Basescu prajind ceva. Nestiind cum sa intre in vorba cu el, deoarece erau dusmani, ii spune:

- Auzi, mie nu-mi prea place de Vadim asta.

La care Basescu ii zice autoritar:

- Nu-ti place, nu mananci!

 

 

Un parlamentar iese agale din sala de sedinte si se intalneste cu un coleg din opozitie care se plimba pe hol si-l intreaba soptit:

- Nici tu n-ai somn?

 

 

Ambitia lui Emil Boc a fost: "Ori premier, ori nimic!"

Se pare ca i-au reusit amandoua...

 

 

 

 

Maye25.11.2009 11:35
@Vlad... care din ei il baga pe Gigi la inchisoare? Ca pe ala il votez...

Macar sa faca un lucru bun pentru mine si pentru stelisti

Cine l-a mai ascuns o data?

 

 

Vlad Bogdan25.11.2009 12:14

Daca iese joiana se intoarce Romania la comunism.

Daca iese Base nu se vor construi autostrazi.

Daca iese joiana nu se vor construi autostrazi de asemenea.

Daca iese Base privatizeaza Romgaz - extrem de rau

Daca iese joiana exista o sansa foarte mare sa ajungem vai de capul nostru.

Daca iese Base exista o sansa foarte mare sa intre la racoare oaia paranoica handicapata etc.

 

 

Personal nu prea imi pasa cine iese dat fiind faptul ca niciunu` din ei nu ne maresc alocatiile. :))

KERATOCONUS25.11.2009 12:19
Cine l-a mai ascuns o data?

 

 

Si de ce nu l-a tinut mai mult acolo?

 

PS: Aseara s-a hotarat si Mircea Badea sa voteze in turul doi al alegerilor prezidentiale...cu Geoana(ce surpriza!) :bananadance:

Maye25.11.2009 12:21
Daca iese Base privatizeaza Romgaz - extrem de rau

Nu mai formula imbecilitati copile.

Vorbesti fara sa stii ce vorbesti.

 

Si de ce nu l-a tinut mai mult acolo?

 

PS: Aseara s-a hotarat si Mircea Badea sa voteze in turul doi al alegerilor prezidentiale...cu Geoana(ce surpriza!) :bananadance:

Ca nu s-a putut.

Da...socant de surprinzator!

LDS25.11.2009 12:23

De vreme ce pe acest portal se face propagandă politică, am să intru și eu in "joc". Menționez că nu am votat până acum decât o singură dată, in anul 2000, iar acum, la sfârșit de deceniu, in 2009, voi vota probabil pentru ultima oară in această viață, numai pentru a-mi exprima dezgustul profund față de acest demagog putred, căruia nu i se poate găsi termen de comparație cu niciun alt "șef de stat" cât de cât civilizat.

 

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat PSD a crescut , la fel si PNL.

 

Păi slavă Domnului că suntem in UE, că altfel Lukașenko de Dâmbovița rezolva toate partidele. Guverna țara numa' din referendum in referendum...

 

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat in fiecare zi era atacat.

 

Au fost și motive. Manelismul ridicat la rang de politică de stat făcută pe mesele crâșmei de la Golden Șliț, promovarea unor personaje monstruoase de genul Udrea, Ridzi, Pogea și alte panarame de genul.

 

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat in fiecare zi ii era atacata familia.

 

Analfabeta EBA și cealaltă putoretă care iși lăfăie celulita intr-un apartament de un milion de euro, primit cadou de la "mogulu' cel bun", Puiu Popoviciu.

 

 

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat toti socialistii si-au triplat afacerile.

 

Să ințeleg că Puiu Popoviciu, Udrea, Cocoș, Cășuneanu, Pinalty sau gunoierul Prigoană stau la rând cu o gamelă in mână la cantina săracilor ? Și incă ceva: la noi, la Românica, nu există "socialiști", "liberali", "creștini-democrați", așa cum n-au existat nici măcar "comuniști" autentici, in vremurile de tristă amintire. Există doar o masă amorfă de cameleoni oportuniști care iși schimbă culoarea politică in funcție de cum bate vântu'. Dealtfel, in urmă cu cinci ani Băse' candida din partea unui partid de "stânga", care s-a sucit și a trecut la "dreapta" in cel mai pur stil maneilst.

 

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat "dusmanul" lui a ajuns cel mai bogat roman.

 

Înseamnă că tu chiar crezi acele "topuri" din diferite reviste colorate.

 

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat la final de mandat , doar o emisiune ii tine partea.

 

Care din ele ? Aia de la B1 ? Aia (ălea) de la OTV ? Aia de la VOX ?

 

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat a hotarat sa mai reduca din parlamentari.

 

Aici chiar ai dreptate. Orice despot pohtește la un parlament cu rol decorativ, cu care să "dea bine" in fața Evropii. Dacă era in Africa, vedeau ei atunci parlamentarii...

 

Atat de dictator a fost Basescu in 5 ani , incat pentru prima data dupa revolutie , romanii au ales persoana si nu lista.

 

Și s-au văzut și rezultatele. Parlamentul e plin de buticari și tot felul de bișnițari care "au avut bani" de uninominale. Unde mai pui că și gunoierul Prigoană lucra de juma' de an la o lege pentru "reformarea clasei politice".

 

Haideti sa strigam cu totii in cor...Vrem sa fim o turma indoctrinata iarasi!

 

Haideți să strigăm cu toții in cor: *UE curvelor și hoților! Și să incepem in primul rând cu tatăl lor.

sabin130725.11.2009 12:24

@Maye

Daca vorbim la modul serios de dragii nostri tovarasi candidati atunci inseamna ca formulam imbecilitati. Daca tu ai luat asa in serios caterinca asta de alegeri macar nu cere si celorlalti lucrul asta.

Da-mi voie sa fac caterinca macar aici de porcaria asta electorala, ca si asa pe ¨Lua-te-as la misto¨ nu prea mai ai ce sa citesti. :)

 

Chiar, campania asta a tuturor candidatilor mai bine s-ar fi chemat ¨Lua-te-as la misto!¨. Ar fi fost mult mai corect.

 

A, si inca ceva. George Becali ar trebui numit mascota politicii romanesti. Chiar el a definit atat de bine modul in care se face politica in Romania:¨PNG are orientare si de stanga, si de dreapta, de la caz la caz¨. Singura diferenta dintre prostitutie si politica de la noi este ca in politica de la noi se insista mai mult pe oral. Cum bine mai zic Mircea Badea sau LDS, in Romania nu exista orientare politica, exista aceste cluburi de dansatoare ieftine si de cele mai mult ori respingator de dezgustatoare.

Lari25.11.2009 12:28
sper sa nu ne dezbine aceste optiuni politice. (Eu nu mai am nicio optiune politica) Imi este scarba de toti.

 

Nene Vlade, eu nu am optiuni politice, dintr-un singur motiv, pe care l-am tot spus pe acest topic: in Romania nu se face politica, ci trafic de influenta, iar toti sunt niste lichele de mai joasa speta. Incep cu cine vrei: cu Basescu, cu Geoana, cu marioneta de Crin...

 

Votul meu s-a dus intotdeauna anti-PSD, pentru ca jegurile astea ordinare ne-au stopat, in mare parte, drumul catre normalitate. Repet: nu ca ceilalti ar fi fost mai buni.

 

Insa nu pot trece cu vederea manipularile ordinare de la TV-urile "de stiri", nu pot trece cu vederea modul in care astia se pregatesc iar sa transeze tara (am amici in Teleorman si Vrancea si deja a inceput jalea...), nu pot sa vad, atunci cand vine vorba despre vreo reforma (fie ea parlamentara sau de orice alta factura), pesedeii sunt primii care se opun, nu pot sa nu ma gandesc la modul in care se pregateste privatizarea RomGazului (un prieten foarte bun lucreaza in domeniu...), nu pot sa uit ce inseamna Hrebenciuc pentru mafia din tara asta (din o groaza de domenii) si tot asa (nu mai termin pana la alegeri).

 

PSD este o alianta mafiota, care, daca ajunge la putere, ne condamna pentru inca vreo 30 de ani.

 

De Basescu putem scapa extrem de usor fix la alegerile parlamentare viitoare (presedintele nu are ce sa faca in cazul in care coloratura parlamentului este una diferita, va fi nevoit sa danseze cum spunem noi), in cazul in care o ia razna si mai rau.

 

De asta si spuneam mai devreme ca, votand PSD, avem sansa sa involuam, iar daca iese iar nenorocitul de Base (sau zi-i cum vrei), avem sansa sa mai facem un pas de melc in fata.

 

Oricum, masurile economice se vor lua la Bruxelles, CA PANA ACUM. Sau ati uitat ca e pe piata o criza care ne-a obligat sa ne imprumutam ca iobagii?

 

@Joga Bonito

Prietene, la privatizarea Petrom nu a participat doar OMV, ci si alte consortii, mult mai puternice. Culmea, au iesit cei mai slabi din toti aia...

vlad25.11.2009 12:30
@Vlad... care din ei il baga pe Gigi la inchisoare? Ca pe ala il votez...

Macar sa faca un lucru bun pentru mine si pentru stelisti

 

 

Din pacate nu-l baga nimeni. Intr-o tara mai civilizata totusi ,Becali ar fi primit 300 de ani de puscarie pentru cate legi a incalcat.

Dar din fericire va primi vreo 300 de ani de la Dumnezeu intr-u cazan cu smoala pentru cate porunci a incalcat.

 

Asta e problema noastra. Ca in spatele acestor oameni stau altii cu sforile in mana. Si nu doar a lui Geoana ci si in spatele lui Basescu. Ce il oprea pe Basescu sa fac referendum la inceput de mandat? L-au oprit altii.

Credeti ca sunt moguli doar la PSD??? Nu,astia nu au nicio culoare politica.

Imi lipseste o manifestare a poporului impotriva tuturor acestor nemernici. Au nevoie de noi doar o data la 4 sau 5 ani.

Dupa aia ,Dumnezeu cu mila! Noi putem schimba ceva in tara asta. Si stiu solutia. Viza spre Canada :)

 

Unde esti tu Tepes ,Doamne?

 

Cred ca si Tepes a fost un dictator,dar exact dictatorul de care aveam noi nevoie...

 

@Maye,

Nu vrei si tu un PM din Sibiu?? :)

Daca iese "neamtul" PM,ma redresez si eu economic :) . Personal,nu garantez si pentru altii :)

Hai sa facem si un top al celor mai nesuferite personaje care s-au perindat pe scena noastra:

 

Ordinea este intamplatoare :

 

Remus Opris

Ioan Avram Muresan

Radu Stroe

Octav Cozmanca

Serban Mihailescu

Monica Ridzi

Dorin Marian

Adrian Nastase

Ion Diaconescu

Gabriel Oprea

 

Cu un + pentru Dorin Marian

sabin130725.11.2009 12:47

Si nu am terminat de dat tot din mine pe tema asta. :)

Am ajuns sa stau sa dezlipesc afise electorale (pe toate) din scara mea, indignat de nesimtirea cu care si-au permis sa-si faca reclama moca intr-un spatiu privat. (macar de mi-ar fi dat si mie 1kg de zahar si o legatura de patrunjel).

Afara cand ies sa ma bucur de peisajele toamnei intr un oras frumos ca Piatra Neamt, privirea imi este bombardata din toate partile de portocaliu, si culmea, nu de la frunzele uscate. De acum ma astept sa vad persoane tatuate pe fata ¨PDL for life¨. E valabil si pentru celelalte triburi ( a se citi partide politice), doar ca in orasul meu primarul este ultras orange.

Acum mai vin unii pe forum cu pretentia sa se vorbeasca la modul grav, serios, despre toata caterinca asta. Mai mai ca imi vine sa urmez exemplul lui Vlad si sa ma asez la coada si eu la magazinul de vize. Sunt un las care cere azil politic in Guineea Bissau.

Lari25.11.2009 12:52
vlad25.11.2009 13:06

Fratilor , ma bucura aceasta alianta facuta astazi intre PSD si PNL. In sfarsit s-a mai dus "onoarea" unei formatiuni politice.

 

Avem polticieni ,nu gluma!

 

 

«1789101136»