FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Politica

«1121314151636»
sabin130728.11.2009 15:04
Ce pacat ca trebuie avem de ales doar intre Traian Basescu si Mircea Geoana. Mare pacat ca s-a ajuns aici dupa 20 de ani.

Pai fratilor, parca va plangeti de drobul de sare. In Romania votul nu este obligatoriu, deci nu trebuie sa votati cu japca. Alegerile astea ar trebui boicotate, sa se duca la vot doar ilici iliescu si eba. Asa ar fi cel mai corect, cinstit, legitim, de bun simt, logic si lista poate continua. Doamne ce frumos ar fi, ce placere meschina si infantila as avea sa vad fetele mizeriilor candidate perplexe la aflarea rezultatelor votului: nevalidat. Spele-se pe cap, sa-si inndoade cozile cat vor, sa se voteze intre ei pana le-o veni rau.

Oricum e clar ca Romania nu avea nimic de castigat in niciun caz.

 

Mai bine duceti-va si anulati-l.

Mai bine ma uit la Animal Planet. Macar acolo sunt niste animale sincere.

*Alecs*28.11.2009 15:14
Mai bine ma uit la Animal Planet. Macar acolo sunt niste animale sincere.

 

:rolleyes:

 

clausblaus28.11.2009 19:03
Noi avem nevoie de circ iarasi??? 5 ani mi-au fost indeajuns cu atata circ.

 

Presedintelui nostru i se potriveste ca o manusa vorba "nici usturoi n-a mancat,nici gura nu-i miroase".

 

 

 

Dupa 5 ani ,nici eu nu mai pot fi manipulat si pacalit, Traiane!!! Esti la fel de mincinos ca ceilalti politicieni din tara asta!

 

Nu avem nevoie de circ,ai dreptate,dar din pacate avem parte din plin de circ si nu doar de 5 ani incoace.

Vorba cu usturoiul i se potriveste,in general,politicianului roman.

Vlade,avem parte doar de mincinosi,manati doar de dorinta de inbogatire pe spinarea omului de rand.Nu ai de unde sa alegi,atata timp cat aceleasi personaje se invart,la infinit,la conducerea tarii.Si daca tot trebuie sa alegem un rau din multe altele,prefer sa alegem raul cel mai mic.

In viziunea mea raul cel mic este reprezentat de Base,desi as vota bucuros cu altcineva mai credibil,dar sa nu fie cu trandafirii in gura!

Este doar o parere si nu am pretentia de a fi si cea mai buna.

David28.11.2009 20:47
Real, trucat, ma doare undeva de filmulet. Stam sa-l intoarcem pe toate fetele de parca asta ar fi problema majora a tarii. Si daca ar fi adevarat, de aia nu mai pot eu ca i-a dat Basescu una peste gura unui copil care a strigat niste tampenii. Asta e grav? Sau ce s-a intamplat in 89-90 cand au murit oameni pentru libertate?

 

P.S. Daca nu mergeti la vot, inseamna ca votati cu PSD-ul. Nu-i lasati pe altii sa puna stampila in locul vostru. Mai bine duceti-va si anulati-l.

 

subscriu.

 

Papusarul lui Geoana,Iliescu,nu a lovit un copil.Totusi,din cauza lui Iliescu au murit tineri nevinovati! PSD=FSN=PCR.Ultima rabufnire a securitatii nu a fost mana lui Ceausescu ce a lui Iliescu.A fost mineriada!Era ca un cosmar in care,dupa revolutie,cand totul pare sa meara bine,dezastrul reincepe si realizezi ca nu s-a schimbat nimic.Cat de fraiera sa fie populatia astfel incat dupa 20 de ani,comunsimul sa revina in forta?Am avea un totalitarism mascat.Trustul intact este inca o dovada vie a ce inseamna comunism mascat.Este cea mai puternica arma utilizabila care apartine securitatii,dand insa impresia ca are dreptate si totul e spre binele tarii.Altfel,cum(de ce) oare s-a schimbat opinia publica in asa fel,incat cel mai demn presedinte pe care l-a avut Romania(chiar daca din lipsa de concurenta)ajunge sa para un rau mare,care duce Romania spre ruina?Toate micile prostioare sunmediatizate incredibil,iar Romania este in momentul de fata intr-o situatie asemanatoare celei din Germania din momentul in care Hitler a ajuns la putere.

Nu mi-e greu sa-l vad pe Iliescu conducand in mod totalitarist tara din umbra.

 

Nu as vota neaparat Traian Basescu.Insa nu se pune problema sa nu votez anti PSD!Un semn ca in Romania chiar s-a schimbat ceva ar fi fost ca in turul 2 disputa sa fi fost intre Basescu si Antonescu.

vlad29.11.2009 07:59
subscriu.

 

PSD=FSN=PCR.

 

 

PSD=FSN=PCR

FSN=PDL

rezulta PDL=PCR

 

Iliescu=Ceausescu=Basescu....

Nu mi-a raspuns absolut nimeni la intrebarea legata de amnezia lui Basescu privind vizita la Grivco.....

Greu de tot.

 

Pun alta intrebare:

 

Cati dintre voi ati mai fost la vot pana la aceste alegeri?

Nu va inteleg fratilor,cum puteti sa-i blamati doar pe Hrebenciuc,Iliescu ,Vanghelie si sa-i sariti din schema pe Videanu,Berceanu sau Basescu. Chiar este asa de greu sa acceptati ca sunt identici???

SS Lazio29.11.2009 08:46
PSD=FSN=PCR

FSN=PDL

rezulta PDL=PCR

 

Iliescu=Ceausescu=Basescu....

Nu mi-a raspuns absolut nimeni la intrebarea legata de amnezia lui Basescu privind vizita la Grivco.....

Greu de tot.

 

Pun alta intrebare:

 

Cati dintre voi ati mai fost la vot pana la aceste alegeri?

Nu va inteleg fratilor,cum puteti sa-i blamati doar pe Hrebenciuc,Iliescu ,Vanghelie si sa-i sariti din schema pe Videanu,Berceanu sau Basescu. Chiar este asa de greu sa acceptati ca sunt identici???

 

 

Subscriu și te felicit!

În sfârșit un om cu capul pe umeri!

 

Dacă te-ai săturat să-ți hotărască soarta maneliștii aflați sub pragul oligofreniei, dacă ești sastisit de orice fel de partid politic, de comuniști, securiști, vânduți, mincinoști, formatori de opinie, masoni, cercuri inalte, politruci atunci demonstrează! Înfăptuiește! Hai de Ziua care contează cu adevărat, 1 Decembrie, să sărbătorim!

Ne strângem la Chișinău și la Sfântu-Gheorghe!

Asta contează, nu voturile mincinoase, neprezentative și trucate...

ACȚIUNE DIRECTĂ'!

Împotriva partidelor, impotriva politicianismului! Trăiască revolta, nesupunerea, doar ea ne scapă de putregai.

Trebuie să reclădim totul. Din temelii!

 

P.S:http://www.youtube.com/watch?v=Lk2KZ-f7RQo&feature=related

 

*Alecs*29.11.2009 10:20
Nu mi-a raspuns absolut nimeni la intrebarea legata de amnezia lui Basescu privind vizita la Grivco.....

Greu de tot.

 

Cand a fost intrebat daca a fost la Grivco a spus nu, apoi imediat s-a corectat si a spus ca a fost o data in 2004, dar a fost o intalnire transparenta de care au stiut toti.

 

Nu va inteleg fratilor,cum puteti sa-i blamati doar pe Hrebenciuc,Iliescu ,Vanghelie si sa-i sariti din schema pe Videanu,Berceanu sau Basescu. Chiar este asa de greu sa acceptati ca sunt identici???

 

Iliescu=criminal

Hrebenciuc=mogul

Vanghelie=analfabet

 

Te las pe tine sa-i asociezi pe ceilalti trei daca zici ca sunt identici.

 

vlad29.11.2009 14:15
Cand a fost intrebat daca a fost la Grivco a spus nu, apoi imediat s-a corectat si a spus ca a fost o data in 2004, dar a fost o intalnire transparenta de care au stiut toti.

 

 

 

Iliescu=criminal

Hrebenciuc=mogul

Vanghelie=analfabet

 

Te las pe tine sa-i asociezi pe ceilalti trei daca zici ca sunt identici.

@Alecs,

Vezi ca a iesit iar Marinarul cu placa cu mogulii. Ne spui si noua din curiozitate varsta ta. Nu pot decat sa te acuz de naivitate.Atat.

 

Basescu=(ne)mogul .Sarac cu duhul

Videanu=amarat ,n-are de pe ce bea apa.

Berceanu=Strangeti un leu pentru Atheneu,asta-mi vine in minte cand ma gandesc la alt amarat.

 

Bai fratilor,

voi chiar nu vedeti paiul din cauza barnei din ochi????

Deja am dvenit imun la expresia asta cu "mogul". Le plang de mila la sarantocii aia din PDL. Hai sa punem mana de la mana sa le dam si lor ceva ca mor de foame.

Il vad si pe pacaliciul ala de Boc si are placa lu'shefu. Mogul in sus,mogul in jos. N-am vazu t in viata mea atatea declaratii de presa si drepturi la replica ca la partidul asta.

Imi vine sa-mi dau cu tesla-n oua pt ca i-am votat. Decat sa se mascareasca,mai bine faceau ceva in plm pt tara. au stat ca putorile la conducere si n-au facut nimic. Pentru noi,oamenii de rand.

Se citeste disperarea in aceste ultime zvacniri ale pdl-ului.

Parca il vad pe disperatul ala de Ceausescu,care ne vorbea de "agenturi straine" si care cerea sa raspunda numai in fata "Marii Adunari Nationale".

Traian ,mai fa repede un referendum.

Nu pot intelege cum se poate lua apararea unui politician sau unui partid pe topicul asta.

 

Geoana e cel mai tare.

Ba nu,Basescu!

Patriciu e mogul!

Videanu nu este mogul.

Vanghelie este analfabet!

EBA este o culta!

PSD e mai tare !

PDL ii bate la fund pe PSD.

Vadim e sanatos la cap!

Iliescu este un comunst!

Basescu respecta oamenii!

Becali iubeste Steaua!

 

Votati si pentru mine va rog frumos, merg pe mana voastra pentru orice presedinte. Cu siguranta ne va fi mult mai bine in orice varianta! Am incredere ca oamenii acestia ce candideaza nu va vor insela niciodata asteptarile!

Maye29.11.2009 14:23

Vlade , mergi la vot?

Vreau un raspuns simplu.

*Alecs*29.11.2009 14:39
Nu va inteleg fratilor,cum puteti sa-i blamati doar pe Hrebenciuc,Iliescu ,Vanghelie si sa-i sariti din schema pe Videanu,Berceanu sau Basescu. Chiar este asa de greu sa acceptati ca sunt identici???

 

Iliescu=criminal

Hrebenciuc=mogul

Vanghelie=analfabet

 

Basescu=(ne)mogul .Sarac cu duhul

Videanu=amarat ,n-are de pe ce bea apa.

Berceanu=Strangeti un leu pentru Atheneu,asta-mi vine in minte cand ma gandesc la alt amarat.

 

In prima faza ai spus ca sunt identici, Vlad. Din ce vad eu aici nu reiese asta.

 

Se citeste disperarea in aceste ultime zvacniri ale pdl-ului.

 

Eu vad disperare in manevra PSD-ului de a lansa acel filmulet si in faptul ca alearga prin toata tara la mitinguri, in loc sa accepte confruntarile cu Basescu.

 

Nu incerc sa te conving sa votezi cu Basescu, incerc sa te conving ca PSD reprezinta raul cel mare. Am spus de la inceput: nu sunt pro Basescu, sunt anti-PSD!

 

P.S. Nu conteaza varsta mea, conteaza ca am dreptul sa votez.

Fane29.11.2009 14:43

Ti-ai dreacu`de drogati :drunk:

vlad29.11.2009 15:18
Vlade , mergi la vot?

Vreau un raspuns simplu.

 

 

Nu mai merg . Am altceva mai bun de facut duminica. Peste 5 ani nici tu nu vei mai merge la vot. O sa vezi. Si nici Alecs.

 

Probabil o sa ma intrebi ce caut atunci pe acest topic. Recomandarea mea este sa va duceti sa va exercitati dreptul dar sfatul meu pritenesc este urmatorul :sa nu va entuziasmati. Eu am inceput sa votez din '96. Deja este mult pentru mine sa mai sper la ceva.

Aveti grija,nu va imbatati cu apa chioara.

Nu-i lasati pe acesti indivizi sa creada ca voi aveti nevoie de ei.

Bafta!

@Alecs,

Nu cred ca exista un rau mai mare si unul mai mic. Dupa mine raul este rau si atat.

*Alecs*29.11.2009 22:35

Dar am si spus ca oricine ar fi presedinte nu mi-ar schimba radica viata in bine. Si ca nici nu am asteptari de la vreunul din ei. Doar ca nu pot trece cu vederea ce s-a intamplat in 89-90 si de aceea nu pot vota cu PSD.

vlad30.11.2009 07:15
Dar am si spus ca oricine ar fi presedinte nu mi-ar schimba radica viata in bine. Si ca nici nu am asteptari de la vreunul din ei. Doar ca nu pot trece cu vederea ce s-a intamplat in 89-90 si de aceea nu pot vota cu PSD.

 

 

Ei uite nici eu nu pot trece cu vederea ce s-a intamplat intre 2004-2009 si de aceea nu mai pot vota Traian Basescu.

Ne povestesti si noua ce s-a intamplat intre 89-90 daca iti mai aduc aminte? Dar un raspuns mai explicit ,nu unul evaziv ca la intrebarea "de ce a negat TB ca a fost la Grivco".

Traian Basescu nu a raspuns "nu" la aceea intrebare in prima faza iar apoi si-a amintit brusc. Realizatorul l-a intrebat "Sigur nu ati fost in 2004 la Grivco???". Pai daca stiam ca s-a intamplat asta atunci nu-l votam pe acest presedinte mincinos.

In definitv ,cu ce este Basescu mai bun decat Geoana???? A condus cumva Geoana tara anii astia?? Eu parca stiu ca Romania a vut un presedinte pe numele sau :Traian Basescu. Un presedinte care si-a protejat prietenii si familia in foarte multe afaceri dubioase. Care a saltat-o pe EBA in functii inalte,care a imbogatit-o pe Ioana Basescu prin relatiile de afaceri cu Puiu Popoviciu. Ai uitat de monopolulul pus de Elena Udrea pe parcarile din Bucuresti? De bordurile lui Videanu? De asfaltarile in toata tara??? Cati km de autostrada s-au facut?? Dar banii au zburat. Si asfaltarile alea s-au facut in mare bataie de joc. Ai uitat cumva de prietenia lui Basescu cu Gigi Becali. De spritul pe care l-au avut la Golden Blitz? Sau nu-si mai aminteste de acele fapte? De gradele pe care le-a dat unor oameni care n-au nici cea mai mica legatura cu Armata? Unul dintre beneficiari este Gabriel Oprea,care desi aflat in barca PSD,este numit ministru la interne si numeste de la siesi putere un sef pentru "2 si-un sfert".Apoi a devenit "independent".Iar in guvernul Negoita a fost propus pentru sefia MAI. Pai nu stii ce prietenii ii leaga pe Cocos si Oprea? Asta in timp ce diminua soldele unor oameni care s-au lupta la propriu pe front.Alt beneficiar a fost Ontanu,care brusc il sustine si el pe Basescu.

Nu te-a deranjat cumva replica lui Basescu la criza prin care trece Romania :"Nu ne-am propus sa iesim din criza".

Te-a incantat cum a fugit Ceauseasca,pardon Udrea de la comisiile parlamentare?? Nu ai observat ca se sterg la fund cu legile tarii? Negi cumva ca toate functiile cheie sunt ocupate de cei pe care i-a impus Basescu?? De la Justitie pana la Servici Secrete???

Acum zi-ne si despre Geoana ce-a facut in 5 ani ? Cand acuzi pe cineva trebuie sa si argumentezi.

Si sa fie clar,nu am votat PSD sau Geoana dar imi doresc sa vad si argumente pentru cei Pro Basescu. Nu doar sa se motiveze votul pentru Basescu ca unul anti-PSD.

In plm ,nu sunt comunsit,nici fsn-ist,nu am beneficiat de pe urma niciunui presedinte. Am fost in '89 si eu in Piata Revolutiei cu maica-mea.Sunt doar familist.Si incerc sa fac si eu ceva pentru copiii mei.Dar ma lovesc si de mogulii rai si de mogulii buni.Ma lovesc si de cei care au privatizat tara(care sunt din toate partidele) dar si de capitalistii de moda noua,gen Prigoana sau Videanu.

As putea vorbi depsre o parte a simpatizantilor Basescu. Sunt oamenii care iubesc OTV-ul,care stau cu ochii pe Taraf,care fac poze cu Basescu pe la nunti si manifestari. Care pun botul la esecul lui Basescu pe seama mogulilor rai.

D'aia nu mai putea Basescu sa faca ce vroia. Nu cred ca asta a fost un impediment pentru el.Niciodata!Unde a putut sa faca doar de capul lui ceva ,a facut-o.Pisandu-se pe legi,pe voia Parlamentului si pe noi ,romanii.

 

Asta intreb eu:cum poti sa-l urasti doar PSD-ul si sa iubesti Basescu? Este ca si cum ai spune ca urasti homosexualii dar te iubesti cu Naomi (nu Watts,nu Campbell).

 

http://www.ziare.com/basescu/basescu/guta-...cu-video-962516

PS Ne poate spune cineva cum se numesc patronii de la B1tv,Taraf, sau OTV??

Maye30.11.2009 07:39
Nu mai merg . Am altceva mai bun de facut duminica. Peste 5 ani nici tu nu vei mai merge la vot. O sa vezi. Si nici Alecs.

E decizia ta.Eu merg si o sa merg la vot cate zile mai am.

Din respect!

Probabil o sa ma intrebi ce caut atunci pe acest topic. Recomandarea mea este sa va duceti sa va exercitati dreptul dar sfatul meu pritenesc este urmatorul :sa nu va entuziasmati. Eu am inceput sa votez din '96. Deja este mult pentru mine sa mai sper la ceva.

Nu te intreb ce cauti pe acest topic.E dreptul tau :)

Nu-i lasati pe acesti indivizi sa creada ca voi aveti nevoie de ei.

 

Eu nu ii las.

 

vlad30.11.2009 07:50
Din respect!

 

 

Din respect pentru cine ??? Crezi ca tu nu meriti respect?

Maye30.11.2009 08:58
Din respect pentru cine ??? Crezi ca tu nu meriti respect?

Trebuie sa reluam din nou discutia despre "huligani'?

 

*Alecs*30.11.2009 09:37
Asta intreb eu:cum poti sa-l urasti doar PSD-ul si sa iubesti Basescu?

 

Incep sa cred ca vorbim limbi diferite. Unde am spus eu ca-l iubesc pe Basescu? Ti-am spus foarte clar si cred ca e a treia oara: nu votez pro Basescu, votez anti-PSD pentru ca cei ce au cazut victime in 89-90 sa nu fi murit degeaba si pentru ca de aceea o ducem acum rau fiindca dupa revolutie cei ce au preluat puterea au pornit pe un drum gresit. Esti capabil sa intelegi, bine, daca nu eu nu iti mai explic inca o data.

 

Ne povestesti si noua ce s-a intamplat intre 89-90 daca iti mai aduc aminte?

 

Ca sa povestesc ce s-a intamplat atunci mi-ar lua ceva timp si ar fi mai lung ca un articol de pe site. In cel mai bun caz iti pot oferi niste linkuri, nu doar tie, ci tuturor celor care doresc sa afle:

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/Revolu%C5%A3i...%C4%83_din_1989

http://www.revolutie.ro/

http://www.asociatia21decembrie.ro/

http://www.romaniantipsd.ro/video

http://ro.wikipedia.org/wiki/Mineriada_din_iunie_1990

http://mineriada.org/

 

Marius30.11.2009 10:11

Alecs e de o ingenuitate ce frizeaza imbecilitatea in multe momente.

MoWeed30.11.2009 10:22

Singura diferenta intre Basescu si Iliescu(Geoana e papusa lui) este faptul ca Iliescu a omorat oameni in 89 si 90. Si intre cei care sunt numai hoti si cei care sunt hoti si criminali este o diferenta

David30.11.2009 10:30

Si mai vin si chestiuni de ordin politic.PSD a dorit intotdeauna apropierea de Rusia,si mi-e sa nu ajungem ca Republica Moldova.Daca castiga Iliescu alegeile(da Iliescu!),ne vom aduce aminte de mandatul lui Base ca de o epoca de aur a Romaniei post-comuniste.In opinia mea,aceste algeri prezidentiale se aseamana izbitor cu cele in care toata lumea alegea dintre Iliescu si Vadim.Pentru ca n Romania nu exista nici un politican care sa merite sa ne reprezinte.

pda30.11.2009 10:52

*Alecs*, ai uitat un site.

 

http://avmr.ro

Virgil30.11.2009 14:43

@ Mo

 

In turul doi al alegerilor prezidentiale Mircea Geona este sustinut de PSD + PC + PNL + UDMR + minoritati nationale. Le-ai omis pe ultimele trei. Intentionat sau nu e o eroare majora.

MoWeed30.11.2009 15:55

Mircea Geoana este papusa lui Iliescu. PC, PNL, UDMR il sustin doar pentru ca vor o parte din ciolan

Alexander30.11.2009 16:05

Dintre un pumn in coa.ie si o palma peste fata aleg o palma peste fata. Adica votez cu Basescu.

«1121314151636»