doar putini. Eu am fost si sunt persoana non grata. Dar.. tot intru!
doar putini. Eu am fost si sunt persoana non grata. Dar.. tot intru!
Cioban cretin..poate sa-i interzica, tot vor fi stelisti care vor merge pe stadion si o sa-l injure!!!Ce-o sa faca?O sa suspende pe toti?!
)
A zis una de la casa ca deocamdata s-au anulat toate pana cand se face o reevaluare si o sa vada cine "a facut" si cine nu ![]()
<h2 style="padding-left: 23px;">In graba interziceii "huliganilor" de la peluze, sefii de la Steaua au anulat abonamente si la catorva sute de suporteri care nici macar nu au calcat de curand pe Ghencea!</h2>
Se intampla la Steaua, acolo unde echipa de conducere subordonata lui Valeriu Argasela a comis o noua gafa. Nu ar fi prima de acest gen, insa acum aceasta poate avea repercursiuni grave in relatia dintre fani si echipa, si asa tensionata la extrem.
Sute de suporteri se plang ca nu isi pot procura bilete la meciul cu Fenerbahce din Europa League pentru ca au intrat in baza de date cu lista neagra a oamenilor interzisi de Becali pe Ghencea. "Sunt abonat la peluza la Steaua, insa nu am mers decat de doua ori pe Ghencea in acest sezon, la inceputul acestuia. Am incercat sa imi cumpar bilet pentru meciul cu Fener din Europa League dar m-am trezit pe lista neagra. Ca mine mai sunt destui" ne-a declarat un suporter al Stelei.
Ca el mai sunt altii. Zeci de suporteri au luat cu asalt aseara site-ul suporterilor fcsteaua.ro in cautare de explicatii. Acestia au incercat sa se logheze pe site-ul fcsbticketing.com pentru a-si procura bilete de Europa League, insa au fost intampinati cu urmatorul mesaj: "Accesul dvs. NU este permis ca urmare a incalcarii regulamentului privind respectarea ordinii, disciplinei si comportamentului adecvat al spectatorilor la meciurile de fotbal disputate pe teren propriu". O pare dintre acestia jura ca nu au calcat pe Ghencea la meciul cu Gloria Bistrita, cand Gigi Becali a fost injurat pe toata durata partidei, iar la finalul acesteia a fost asaltat de suporteri in fata tribunei oficiale.
sport.ro
Cu regret o spun ca nici eu nu am fost la ultimele 2 meciuri de acasa ale Stelei....
Insa am onoarea sa fiu si eu interzis...ca doar e la moda...
Regulament privind respectarea ordinii, disciplinei si comportamentului adecvat al spectatorilor la meciurile de fotbal disputate pe teren propriu
In incinta stadionului si in anexele acestuia se aplica urmatorul regulament de ordine realizat in conformitate cu Legea nr. 4/2008 privind prevenirea si combaterea violentei cu ocazia competitiilor si a jocurilor sportive si Legea nr.60/1991 republicata privind organizarea si desfasurarea adunarilor publice si Legea nr.61/1991 privind sancționarea faptelor de încãlcare a unor norme de conviețuire socialã, a ordinii și liniștii publice.
(1) Spectatorii sunt obligati sa respecte cu strictete masurile stabilite de organizatori si fortele de ordine, pe traseele de deplasare catre/de la locurile de desfasurare a competitiilor si jocurilor sportive, in apropierea si in interiorul bazelor sportive.
(2) La solicitarea fortelor de ordine sau a personalului de ordine si siguranta, spectatorii au obligatia de a prezenta documentele de acces si, dupa caz, actele de identitate.
(3) Spectatorii au obligatia de a prezenta, la solicitarea fortelor de ordine sau a personalului de ordine si siguranta, materialele de publicitate vizuala aflate asupra lor.
(4) In incinta arenei sportive, spectatorii sunt obligati sa respecte ordinea, siguranta si regulile stabilite de organizator.
(5) Spectatorului care refuza sa se supuna controlului corporal sumar si al bagajelor, efectuat de personalul de ordine si siguranta, sau care savarseste, inainte de a intra in arena sportiva ori in momentul intrarii, fapte de natura penala sau contraventionala in legatura cu competitia sau jocul sportiv respectiv nu i se permite accesul in arena sportiva.
(6) Este interzis organizarea sau participarea la contramanifestatii desfasurate in acelasi timp si in acelasi loc cu adunarile publice declarate, indiferent de modul lor de exprimare;
Spectatorilor le este interzis:
1) sa patrunda sau sa incerce patrunderea in incinta bazei sportive ori, dupa caz, a arenei sportive fara documente de acces sau prin incalcarea normelor legale de acces stabilite de organizator;
2) sa foloseasca, in scopul patrunderii in incinta arenei sportive, documente de acces individualizate care nu le apartin si care, potrivit normelor stabilite de organizator, pot fi folosite doar de catre titular;
3) sa patrunda in stare de ebrietate sau sa consume bauturi alcoolice in arena sportiva;
4) sa introduca sau sa incerce introducerea de bauturi alcoolice in arena sportiva;
5) sa introduca in arena sportiva inscriptii, embleme, pancarte, bannere, afise, steaguri sau alte suporturi ce contin simboluri, sloganuri, imagini ori texte cu continut obscen;
6) sa refuze prezentarea documentelor de acces si, dupa caz, a actelor de identitate, la solicitarea justificata a fortelor de ordine sau a personalului de ordine si siguranta;
7) sa refuze supunerea la efectuarea controlului corporal preventiv si al bagajelor de catre fortele de ordine;
8) sa ocupe alte locuri decat cele prevazute pe documentele de acces, urmat de refuzul eliberarii acestora la avertismentul verbal al reprezentantilor societatii specializate de protectie si paza sau al fortelor de ordine;
9) sa arunce asupra celorlalti spectatori, asupra oficialilor sau a jucatorilor, asupra fortelor de ordine sau a personalului de ordine si siguranta, asupra bunurilor mobile si imobile aflate in incinta bazei sportive, precum si in directia suprafetei de joc cu obiecte de orice fel sau cu substante corozive ori care murdaresc;
10) sa escaladeze gardurile care delimiteaza spatiul de joc sau gardurile interioare de separare a sectoarelor;
11) sa se catere pe gardul care delimiteaza spatiul de joc de tribuna;
12) sa patrunda pe suprafata de joc, cu exceptia cazurilor de forta majora;
13) sa savarseasca fapte, acte sau gesturi obscene, sa profereze ori sa scandeze injurii, cuvinte sau expresii jignitoare ori vulgare, precum si amenintari cu acte de violenta impotriva celorlalti spectatori, oficiali, jucatori sau a bunurilor acestora;
14) sa profereze ori sa scandeze injurii, cuvinte sau expresii jignitoare ori vulgare la adresa fortelor de ordine sau a personalului de ordine si siguranta;
15) sa ameninte cu acte de violenta fortele de ordine sau personalul de ordine si siguranta;
16) sa isi ascunda fata cu articole de imbracaminte sau alte accesorii, cu intentia de a impiedica identificarea;
17) sa scrie sau sa deseneze pe peretii imobilelor, pe garduri sau pe alte obiecte amplasate in baza sportiva sau in arena sportiva;
18) sa dezlipeasca sau sa distruga reclamele, anunturile si afisele expuse de organizator in incinta bazei sau a arenei sportive, precum si sa deterioreze, sa ridice sau sa mute semnele ori indicatoarele amplasate de organizator, pentru facilitarea accesului in arena, sau a celor care semnaleaza existenta unui pericol pentru viata persoanelor;
19) sa ridice sau sa mute, fara drept, barajele, gardurile ori alte obstacole amplasate de organizator sau de catre fortele de ordine, pentru delimitarea sectoarelor de tribuna ori peluza, pentru separarea grupurilor de suporteri si a terenului de joc de tribuna, inclusiv pe cele amplasate cu caracter temporar;
20) sa amplaseze emblemele, pancartele, bannerele, afisele, steagurile sau alte mijloace de publicitate vizuala in alte locuri decat cele stabilite de organizator;
21) sa nu respecte regulile stabilite de organizator privind deplasarea spectatorilor in incinta arenei sportive;
22) sa nu respecte masurile de ordine dispuse de organizator sau de comandantul fortelor de ordine, in cazul producerii unor catastrofe, calamitati naturale sau al altor pericole;
23) sa refuze parasirea imediata a arenei sportive, daca masura evacuarii a fost dispusa de catre personalul de ordine si siguranta sau de catre fortele de ordine.
24) accesul spectatorii se face doar prin portile indicate pe bilet
25) spectatorii sunt obligati sa-si ocupe locul de pe randul si din sectorul indicat pe bilet
26) spectatorii sunt rugati sa vina la stadion incepand cu ora deschiderii portilor, pentru evitarea aglomeratiei
27)spectatorii sunt rugati sa-si procure biletele incepand cu prima zi in care acestea sunt puse in vanzare. Programul caselor de bilete este afisat permanent pe site-ul oficial si la casele de bilete
28) accesul spectatorii la Peluza II va fi facut numai pe partea tribunei a II-a.
29) consumul de seminte de floarea soarelui si de dovleac este interzis
30) sã se abținã de la acțiuni de naturã a împiedica desfãșurarea normalã a adunãrilor publice și sã nu incite la asemenea acțiuni prin viu grai, manifeste sau alte mijloace audiovizuale.
31) este interzis ca persoane sau grupuri de persoane care nu au legãturã cu manifestarea sportivã organizatã, sã se infiltreze în rãndul sectatorilor, cu scopul de a tulbura normala desfãșurare a acestora.
32) Pe stadionul Steaua, spectatorilor le este INTERZIS sa intre cu urmatoarele obiecte si in urmatoarele situatii: a) cu materiale pirotehnice de orice natura (artificii, torte, fumigene, etc) b) cu bauturi alcoolice c) sub influenta alcoolului d) cu recipienti cu apa sau bauturi racoritoare de orice fel (sticle, PET, cutii din carton) e) cu arme albe (cutite, surubelnite, metale ascutite, lacate, etc) f) cu monezi, brichete, umbrele, manunchiuri de chei, mai multe brelocuri, etc g) cu steaguri cu bete din plastic cu diametru mai mare de 16 MM h) cu materiale de propaganda care incita la: denigrarea tarii, xenofobie, ura nationala, rasiala, de clasa ori religioasa, la discriminari de orice fel si la violenta publica i) cu camere de filmat de tip handycam
Daca vor exista spectatori care, din necunoastere a regulilor stabilite, vor veni la stadion cu obiecte interzise, acestea vor fi depuse intr-un spatiu special amenajat si recuperate la sfarsitul partidei, pe baza unor bonuri eliberate de club.
Organizatorul isi rezerva dreptul de a inregistra si supraveghea video comportamentul persoanelor aflate in incinta stadionului si a anexelor acestuia.
Organizatorul este obligat sa ia mãsuri pentru îndepãrtarea participanților care prin modul de manifestare, tulburã ordinea și liniștea publicã, iar cînd aceștia nu se supun, sã semnaleze organele de Poliție.
Organizatorul are obligatia legala conform prevederilor art. 10 pct. 1 si 2 din legea nr. 4/2008 de a interzice accesul in incinta stadionului si a anexei acestuia a persoanelor turbulente sau potential turbulente ori a persoanelor carora le-a fost interzis accesul la competitiile sau jocurile sportive, ale caror date de identitate le-au fost comunicate, în conditiile legii, de autoritatile competente, a persoanelor care sunt sub influenta bauturilor alcoolice sau a substantelor halucinogene, precum si persoanelor care au asupra lor bauturi alcoolice, faclii, torte, artificii, petarde, materiale explozive, incendiare sau fumigene, substante toxice, halucinogene, iritant lacrimogene ori paralizante, sticle, corpuri contondente, cutite, pumnale, sisuri, castete ori alte asemenea obiecte fabricate sau confectionate anume pentru taiere, împungere ori lovire sau ce pot fi folosite la actiuni de tulburare a ordinii publice sau care pot conduce la producerea actelor de violenta, care au savarsit fapte, acte sau gesturi obscene, au proferat ori au scandat injurii, cuvinte sau expresii jignitoare ori vulgare, precum si amenintari cu acte de violenta impotriva celorlalti spectatori, oficiali, jucatori sau a bunurilor acestora, au proferat ori au scandat injurii, cuvinte sau expresii jignitoare ori vulgare la adresa fortelor de ordine sau a personalului de ordine si siguranta.
Incalcarea dispozitiilor prezentului regulament atrage, dupa caz, raspunderea civila, disciplinara, contraventionala sau penala in conformitate cu prevederile legale. Constatarea faptelor de natura civila, penala contraventionala sau disciplinara cade in sarcina fortelor de ordine, a organizatorului si a societatii specializata de paza, iar sanctionarea faptelor prevazute va fi facuta de organele abilitate.
steauafc.com
Haios cum pe siteul oficial in afara de actele de violenta,este bolduita interzicerea injuriilor asupra oficialilor.
Hai ca si pe noi prea ne mananca in fund.
doar putini. Eu am fost si sunt persoana non grata. Dar.. tot intru!
pai daca apari pe TV ![]()
Hai ca si pe noi prea ne mananca in fund.
pe tine te mananca.
NU VA SUPARATI STIU CA E LA MODA SA FI INTERZIS
.
AM INCERKAT SA IAU SI EU BILETE ONLINE LA MECIUL CU FENERBACHE SI NU MERGE DECAT LA Urziceni...
Oare sunt interzis ? de nu merge sa iau bilete cu fener sau nu se vand ?
Multumesk
AFARA DIN Ghencea !!!
NU VA SUPARATI STIU CA E LA MODA SA FI INTERZIS.
AM INCERKAT SA IAU SI EU BILETE ONLINE LA MECIUL CU FENERBACHE SI NU MERGE DECAT LA Urziceni...
Oare sunt interzis ? de nu merge sa iau bilete cu fener sau nu se vand ?
Multumesk
AFARA DIN Ghencea !!!
Meciul cu fener n-a fost pus pe site:D daca poti lua la Urziceni nu esti interzis ![]()
Meciul cu fener n-a fost pus pe site:D daca poti lua la Urziceni nu esti interzis![]()
Ms mult
intr-un fel e bine intraltul nu
Nu sunt in pas cu moda in peluza
Oricum nu ma mai duk la meciurile Stelei pana nu pleaka ciobanul din Ghencea !! echipa nu joaca spektaculos si banii d p bilet ii vin lui in buzunar.
Hai ca si pe noi prea ne mananca in fund.
vorbeste in numele tau
Astazi am aflat ca am interdictie atat eu cat si prietena mea. Amandoi avem abonamente la peluza, dar pana acum nu am reusit sa mergem la nici un meci sezonul asta pentru ca am fost plecati din tara. Ce putem face ca sa iesim de pe lista "persoanelor neagreate"?
@ Goro-Steaua
Ar trebui ca toti care sunt "interzisi" sa sune instant la opc sau la cncd daca au mai multe reclamatii trebuie sa se sesizeze ...Program de lucru cu publicul cncd
Luni-Joi 08:00 - 16:30
Vineri: 08:00 - 14:00
Adresa: Piata Valter Maracineanu nr 1-3, sector 1, 010155 Bucuresti
Telefon: +4 021 312.65.78 ; +4 021 312.65.79
@David
NU ALA ESTE REGULAMENTUL.
Ala l-au facut acum. Noi, abonatii am semnat altceva. Este atasat pe undeva prin topicul asta.
Accesul dumneavoastra NU este permis ca urmare a incalcarii regulamentului privind respectarea ordinii, disciplinei si comportamentului adecvat al spectatorilor la meciurile de fotbal disputate pe teren propriu.
Autentificare :
Asta e ceea ce imi apare cand vreau sa fac o rezervare la bilete.Deci sa inteleg ca ciobanul s-a tinut de cuvant , asa cum a zis si unii nu credeau.In acest moment sunt un pachet de nervi , cum poate sa isi bata asta joc de noi ...
Am si eu o mare rugaminte , vad o multime de pareri si sunt de acord cu unele dintre ele , dar as vrea sa stiu si eu o parere a celor de la AISS in legatura cu ce vom face la meciul cu fener ??? Sau eventual niste informatii in legatura cu "pregatirea" meciului cu fener.
@DavidNU ALA ESTE REGULAMENTUL.
Ala l-au facut acum. Noi, abonatii am semnat altceva. Este atasat pe undeva prin topicul asta.
Am postat chestia aia doar pentru a arata cat de penibil si neconstitutional suna acel "regulamnet" .
Am fost azi pana la club si am vorbit acolo despre aceste interdictii. Eu le-am explicat amabil ca eu nu am fost in tara si nu aveam de ce sa iau interdictie. Raspunsul a fost unul sec. Cica sa nu mint, ca interdictiile nu s-au dat la nimeriala, ci au primit interdictie numai cei pe care i-a vazut Argaseala, cu ochiul lui de vultur, ca au strigat impotriva lui Gigi la meciul cu Bistrita. Mda, ce vrajeala ieftina...
Am fost azi pana la club si am vorbit acolo despre aceste interdictii. Eu le-am explicat amabil ca eu nu am fost in tara si nu aveam de ce sa iau interdictie. Raspunsul a fost unul sec. Cica sa nu mint, ca interdictiile nu s-au dat la nimeriala, ci au primit interdictie numai cei pe care i-a vazut Argaseala, cu ochiul lui de vultur, ca au strigat impotriva lui Gigi la meciul cu Bistrita. Mda, ce vrajeala ieftina...
nu ai o viza pe pasaport? ... daca da, suna la OPC si fa o plangere impotriva ciobanului si a sclavului!
nu ai o viza pe pasaport? ... daca da, suna la OPC si fa o plangere impotriva ciobanului si a sclavului!
Nu am nici o viza pe pasaport ca am fost plecat in Germania. Si nici nu are rost sa fac o plangere la OPC, pentru ca in cel mai rau caz aia o sa ii dea ciobanului o amenda de 5000 lei. Cu banii astia el se sterge la fund, asa ca eu nu vad nici un rost.
Baieti , am vb si eu la OPC si au zis ca trebuie facuta o petitie ca aceasta problema sa se rezolve.in concluzie , daca nu cunosti sau ai un prieten sa te informeze , ca avocat , nu prea stii ce sa zici . Am facut si o cerere catre Valeriu Argaseala , la care astept un raspuns cat mai curand , in care i-am solicitat sa imi faca cunoscut motivul si dovada anularii abonamentului.Pentru ca asa este normal , cand acuzi pe cineva trebuie ca tu sa vi cu dovada , nu noi sa venim cu scuze ca nu am fost in tara .Noi nu avem nici o vina , ei acuza , ei sa dovedeasca in fata tuturor ... sa vedem toti o lista , sa vedem print screenuri cu pozele de la meciul cu gloria in ziar , pe site , la stadion , dar sa vedem si noi ceva.
Va tin la curent daca aflu ceva.
Meciul cu fener n-a fost pus pe site:D daca poti lua la Urziceni nu esti interzis![]()
Eu pot lua la Urziceni si totusi, am interdictie.
@madyfree1987 cum iti demonstreaza ei, ca tu injuri intre 500 de insi? pot sa-ti extraga vocea din multime?
Eu pot lua la Urziceni si totusi, am interdictie.
WTF? ce treaba aveti cu meciurile Urziceniului sau care e legatura?!"interdictiile" sunt valabile doar la meciurile Stelei iar decizia ciobanului si a iubitei lui,Argaseala, este valabila doar la noi pe stadion.la alte meciuri poti fi interzis de lege doar, nu de bunul plac al unor bulangii.
WTF? ce treaba aveti cu meciurile Urziceniului sau care e legatura?!"interdictiile" sunt valabile doar la meciurile Stelei iar decizia ciobanului si a iubitei lui,Argaseala, este valabila doar la noi pe stadion.la alte meciuri poti fi interzis de lege doar, nu de bunul plac al unor bulangii.
Pai asta am incercat si eu sa explic..si am citat ceea ce a scris un alt user care zisese ca daca poti lua bilet online la meciurile Urziceniului, nu esti interzis la meciurile Stelei...total gresit!