FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gigi Becali A Anulat Abonamentele La Peluze ( Nord Si Sud )

«1131415»
1on11.03.2010 18:48

offotpic:

 

@noname: Magazinele/crâșmele din Bucuresti care au inscriptia asta, au vreun fel de acoperire?

blindica11.03.2010 22:19

Noname,nu e cazul sa fii ironic,spiritual,sa incerci sa fii subtil.Daca vrei sa vorbim despre cunostinte elementare de drept,putem da oricand un test din teoria generala dreptului,drept international public.=Astia-s romanii= nu merge cu mine.

 

 

Art. 18. - (1) Spectatorii sunt obligati sa respecte cu strictete masurile stabilite de organizatori si fortele de ordine, pe traseele de deplasare catre/de la locurile de desfasurare a competitiilor si jocurilor sportive, in apropierea si in interiorul bazelor sportive.

 

Art. 19. - (1) În incinta arenei sportive, spectatorii sunt obligati sa respecte ordinea, siguranta si regulile stabilite de organizator.

 

i) sa arunce asupra celorlalti spectatori, asupra oficialilor sau a jucatorilor, asupra fortelor de ordine sau a personalului de ordine si siguranta, asupra bunurilor mobile si imobile aflate in incinta bazei sportive, precum si in directia suprafetei de joc cu obiecte de orice fel sau cu substante corozive ori care murdaresc;

 

p) sa isi ascunda fata cu articole de imbracaminte sau alte accesorii, cu intentia de a impiedica identificarea;

 

In articolul 18 vedem de ce ''privatul'',asa cum ii spuneti voi are caracter de organizator de competitii si stabileste reguli.Articolul 19,la fel.Punctul i,vezi bulgarii de zapada *chiar daca nu murdaresc propriu-zis si pentru noi e distractie,se interpreteaza.

Punctul p),dupa cum bine stiti,este si pe avertizarea aceea,cat si pe lege,mi se pare foarte concret.

Imi mentin parerea ca se face un abuz asupra suporterilor stelisti,abuz moral-psihic,care arata limitele de comunicare si existenta ale unor conducatori de club. *Guie Migi,adica.De asemenea,interdictia fara compensare si fara probe *la nivel teoretic,este un abuz.Dar pana de curand,cine a cerut probe? Am vazut doar ca multi au fost interzisi dar n-au cerut proba video,ceea ce ar fi fost primul lucru de facut.

Am fost prezent la meciul cu Ceahlaul iar forma de protest a baietilor de la sud si de t2 a fost exemplara.Oierul nu a mai fost injurat,ba chiar a fost si foarte enervat,din cate s-a vazut.Pacea lui nu i-a ramas in cap mai mult de o saptamana.Sper ca s-a inteles de ce ''privatul'' are drept de a retine un spectator de la meciuri.

 

Haideti sa nu mai fim spirituali si ironici,unul cu celalalt.Putem sa ne ajutam sa intelegem mai bine,pe calea cea mai eleganta.In fond,cei mai multi dintre noi isi doresc acelasi lucru : ca =Migi= sa V. ,sa P. si sa M.

aklik17.03.2010 14:35

"Interzisii" au câștigat procesul cu Becali! Vezi ce a decis instanta!

UPDATE Clubul din Ghencea este fortat de decizia de astazi a instantei sa permita accesul tuturor abonatilor la meciurile de pe teren propriu.

Astazi a avut loc procesul prin care Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti a contestat in instanta demersul lui Gigi Becali de a le interzice accesul pe stadion suporterilor de la peluze.

Masura adoptata de sefii Stelei, aceea de a interzice accesul la meciurile de pe teren propriu a fanilor de la peluze, a fost contestata de catre AISS in instanta.

Potrivit unor surse Apropo.ro , avocatii suporterilor au avut astazi castig de cauza, astfel ca oficialii clubului din Ghencea se vad nevoiti sa permita accestul tuturor persoanelor ce au achizitionat un abonamament la meciurile de pe teren propriu ale Stelei.

sursa prosport.ro

 

sa fie oare adevarat?

Stanici17.03.2010 15:51

Eu sper ca e. :D . Dar nu poti fi sigur niciodata pe presa noastra

aklik17.03.2010 16:07

ar fi ceva frumos, prea frumos.. o buna lovitura in barba lui ciobanel cat si a celor cu el! :whistle:

albanezul17.03.2010 22:00

da..este adevarat..duminica toti la stadion.

anti gigi17.03.2010 22:18

albanezule stai linistit ca nu va da drumul la nimeni,l am vazut pe imbecil in seara asta cand a spus

aklik18.03.2010 07:54

daca este adevarat se poate lua hotararea judecatoreasca, nu are ce sa faca ciobal din pct. asta de vedere!

The Game18.03.2010 17:12

Conform siteului Stelei,care anunta punerea in vanzare a biletelor pentru meciul de duminica,este deschisa si Peluza Sud,dar cine stie ce manevra o sa faca ciobanul si sclavii lui si ne trezim cu o mare surpriza la casele de bilete..

«1131415»