in prosport scrie:
Sătul să fie injurat și jignit, Becali a căutat o variantă prin care să-i domolească pe fani. Se pare că a și găsit-o, pentru că din retur va face mai multe schimbări. Cea mai importantă va fi, probabil, aceea de a le permite suporterilor să intre fără buletin la Peluza Nord.
Patronul Stelei a acționat după principiul "divide et impera", iar in cazul de față inamicul a fost considerat AISS. Becali a aflat că la inițiativa mai multor grupuri de la Peluza Nord a fost creată Asociația Ligii Suporterilor Steliști (ALSS), pe care a decis să o susțină.
"Echipa are nevoie de o galerie"
În acest sens, finanțatorul roș-albaștrilor a luat o decizie extrem de importantă: din retur, pentru a intra la Peluza Nord, nu vei mai avea nevoie de buletin. Prin acest demers, Becali vrea să obțină două lucruri: primul ar fi reprezentat de regruparea unei galerii care să dea tonul incurajărilor pe stadion, iar cel de-al doilea, și poate cel mai important, Liga Suporterilor din Ghencea va avea controlul asupra zonei, lucru pe care mizează și Gigi atunci când speră să nu mai fie injurat. "La Peluza Nord se va intra fără buletin. Am luat această decizie pentru că echipa are nevoie de o galerie. Totul va fi sub răspunderea Ligii Suporterilor, nu va fi responsabilitatea mea", a mărturisit patronul Stelei ieri pentru ProSport.
Fanii interziși nu cred in darurile lui Gigi
În acest moment, pensionarii, elevii și studenții au parte de un tratament special. Pe lângă faptul că primesc bilete gratuit, doar prin simpla prezentare a buletinului, cei amintiți mai sus au și prioritate in fața celorlalți suporteri ai Stelei. Din primăvară, Becali a decis să le acorde acestora mai multe avantaje, astfel că fanii iși vor putea procura chiar abonamente gratuite, fără să mai fie nevoie să se prezinte la casele de bilete.
Chiar dacă Becali a declarat că va permite accesul la Peluza Nord fără buletin, fanii care sunt in prezent interziși nu par increzători in promisiunile sale. Dacă vor avea voie să intre pe stadion, vor continua să-l injure, deoarece nu vor să se dea cu un pas inapoi in războiul lor cu patronul. Însă e posibil ca noua asociație să nu permită pătrunderea scandalagiilor
"Echipa are nevoie de incurajări și de aceea va fi o galerie care va da tonul la scandări", Gigi Becali, finanțator Steaua
----------------------------------------------------------------------------
daca le va permite faniilor interzisi din nou accesul pe stadion, Jiji face un pas inapoi in razboiul cu suporterii.
dar de ce declara acum asemenea lucruri inainte de alegeri? este un joc de-al lui in care incearca sa ne pacaleasca.
aceia care vor fii de-acord sa se impace cu Jiji nu sunt decat simpli cetateni nu sunt suporteri ai Stelei.
nu se poate ca dupa atatea abuzuri cineva sa puna botu la asa ceva, ar fii chiar rusinos.
cum noi toti platim doar pentru ca suntem sustinatori ai Stelei(majoritatea devenind interzisi), asa sa plateasca si Jiji pentru jignirile aduse jucatoriilor, fostelor glorii cat si suporterilor din intraga tara. sa plece si sa ne lase.
el se bate cu pumnu in piept ca Steaua nu este de vanzare pentru ca nu exista un cumparator.........ha ha ha, ce gluma
sincer..........ii este frica sa spuna sigur ca este de vanzare, pentru ca a doua zi un cumparator ii v-a face o oferta si va fii nevoit s-o vada, pana una alta Steaua este o sursa foarte buna de venit pentru gibon.