cel care reprezintã România la Parlamentul European și candideazã pentru președinția țãrii nu este mulțumit și a hotãrât sã foloseascã metode de tip mafiot pentru a rezolva problema cu ultrașii. Astfel, unul din liderii Peluzei Sud, Nicky, a contactat redacția ProSport, terifiat de informația cã este cãutat de "gorilele" europarlamentarului. Conform acestuia, acum douã sãptãmâni a primit primele semnale, care ieri s-au confirmat."De vreo douã sãptãmâni auzisem ceva. Atunci mi-a spus cineva cã ciobanul și-a pus oamenii sã ne caute. S-a interesat sã vadã cine sunt liderii grupurilor din peluze și a pornit cãutarea noastrã. Atunci nu i-am dat prea multã importanțã, știam cã e capabil de-așa ceva cã doar a mai fãcut așa în trecut, dar ieri mai multe persoane din anturajul lor mi-au spus "Nu te duce acasã!", a explicat suporterul.
Fanul stelist considerã cã ieșirea din anonimat este singura șansã ca amenințãrile sã se opreascã: "Nu știam ce sã fac. De aceea am apelat la presã. Zilele acestea o sã depun o plângere la IGP, sper ca organele abilitate sã-și facã datoria. Cu toate astea, astfel de acțiuni nu fac decât sã ne întãrâte. Ceea ce a fãcut e un semn de slãbiciune! Nu are soluții sã ne opreascã! Vom continua sã-l contestãm pentru cã ultimele evenimente au dovedit cã cedeazã și nu ne vom opri pânã când nu va pleca de la Steaua!", a încheiat acesta.
Mãrturia acestui lider de la Peluza Sud pare sã confirme declarația datã de realizatorul TV Dorinel Artene, care la rândul sãu a fost informat de faptul cã Becali s-a interesat de locurile de muncã ale suporterilor care-l contestã și astfel aceștia nu au mai dorit sã vorbeascã în public.
"Mi-au promis cã vin în emisiune sã discutãm despre problemele cu conducerea, dar în ultimul moment au refuzat. Erau niște lideri care se țineau tare pe poziție pânã în acel moment, dar mi-au spus cã Gigi Becali s-a interesat la locurile lor de muncã și au fost amenințați cã vor fi dați afarã dacã vor mai apãrea la televizor", a spus Artene la Telesport
Gigi Becali a explicat ce tacticã a folosit în rãzboiul sãu contra suporterilor Stelei. Gigi a recunoscut nonșalant cã știe cã nu este contestat de niște drogați sau huligani, dar a trebuit sã spunã asta pentru a manipula opinia publicã. În caz contrar, ar fi fost contestat de absolut toți suporterii, pe când în aceastã situație nu este așa.
"Spectacolul cel mai frumos tot fanaticii ãștia și eu le mai dau o șansã. Ei vor sã facã o ligã și o sã le dau bilete ligii, iar aceastã Liga va fi responsabilã de ei. Eu le dau și gratis biletele. Eu nu am niciun rãzboi cu suporterii. Eu dacã nu-i fãceam vagabonți, drogați și huligani, lumea credea cã eu sunt contestat și sã propaga spiritul ãsta de turmã și începeau toți sã mã conteste. Așa eu am acționat inteligent și am început sã-i fac drogați și în tot felul. Lumea a început sã creadã cã cei care mã contestã sunt niște vagabonți și nu i-a mai luat în seamã. Aștia sunt plãtiți de cineva, am aflat eu un fir, dar nu vreau sã dau nume", a spus Becali la gsp TV.
Atat de idiot e Gigi incat nu mai mira pe nimeni.
Acum poate inteleg si cei care au votat ca vor sa se impace cu Gigi cel fel de personaj este.