Parerea mea e ca astea sunt vorbe in vant, scornite de cioban si de "profesionistii" care il inconjoara, ca sa ne sperie si sa cadem la pace. E aproape imposibil de crezut ca cineva poate sa identifice un numar atat de mare de persoane prin comparatie cu niste fotografii de buletin, fotografii care la cei mai multi dateaza cu cativa ani buni in spate. Daca unuia de 20 de ani i se compara figura de pe secventele filmate cu poza de buletin, care e facuta cu 6 ani in urma, pai cine ar putea spune cu siguranta ca e vorba de una si aceeasi persoana. Apoi, sunt sigur ca se vor face mari confuzii, si probabil persoane care sunt "curate", vor fi interzise la a intra pe stadion. Asta e o masura dis-pe-ra-ta si din pacate, vor face Steaua de ras in toata Europa daca va fi pusa in aplicare.
In cel mai fericit caz pentru ei, ii vor interzice pe mai marii galeriei, din moment ce ei sunt mai cunoscuti decat marea masa de suporteri. Asta doar pentru a-i da exemplu, nu ca ar face-o si corect dpdv legal.
Nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie la intrarile la meciul cu turcii (daca se va intampla cum a zis ciobanul), mai intai cu controalele, apoi cu agentii de paza ce vor trebui sa verifice fiecare om in parte pe baza buletinului, si in cele din urma turnichetii Poli.i care se vor bloca din 3 in 3 minute.