Gheorghe Becali trebuie sa paraseasca Steaua deoarece:
- nivelul lui de inteligenta este insuficient si pentru inscrierea intr-o scoala ajutatoare, daca altii au dat multe spagi ca sa-si ia certificate de handicapati, Gigi cu siguranta cotizeaza la greu ca sa NU i se acorde ceea ce merita de fapt cel mai mult: CERTIFICATUL DE HANDICAPAT MINTAL
- un bisnitar ca el ajuns in fruntea celei mai frumoase si galonate echipe din fotbalul romanesc este cea mai mare rusine posibila pentru tot neamul romanesc
- felul in care "investeste" bani in club au adus clubul la o datorie de 86.135.227 RON la sfarsitul anului 2008, datorie rezultata in principal prin bancrutarea frauduloasa: plata unor sume mari pentru jucatori si mai ales comisioanele varsate "in familie" ocolind fiscul, apoi vanzarea pe nimic a acestora sub pretextul ca "nu au valoare de Steaua".
- ggigi bbecali nu are valoare de Steaua. valoarea lui se obtine prin inmultirea pretului balegarului de oaie pe kg cu numarul kilogramelor cu care apasa pamantul cadavrul viu ce ranjeste continuu si tipa non-stop. valoarea astfel obtinuta nu-i da dreptul nici macar la un loc de veci in cimitirul Ghencea
- ggigi trebuie sa plece din Ghencea inainte sa ajunga sa fie linsat. stiu ca i-a placut cum a fost iubit in puscarie, ca lui ii plac barbatii adevarai!, dar sa nu uite ca multimea dezlantuita nu mai are chef de "iubit" cum ii place lui
- ggigi se pricepe la fotbal ca babele la razboi, promovarea si impunerea unor jucatori ca Banel Nicolita fiind un exemplu cat se poate de elocvent.
- dupa ce ca e prost de bubuie, s-a inconjurat de oameni la fel de prosti. Argaseala era greu de gasit, dar ggigi a reusit sa gaseasca unul la fel de prost ca el! cum o fi reusit? probabil pentru ca cine se aseamana se aduna, nu?
- pentru ca regulile impuse cu forta (prostul nu poate aduce alte argumente decat bata!) la stadionul Ghencea sfideaza drepturile omului, drepturile consumatorului, fara ca autoritatile din Romania sa faca ceva pentru a le stopa. de exemplu interzicerea umbrelelor pe stadion este mai mult decat sfidatoare si dovedeste ca daca un prost are bani, poate sa faca ce vrea el in tara asta
- ggigi trebuie sa plece mai repede, inainte ca ura fanilor sa ajunga si la familia lui.