FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De ce trebuie sa plece Gigi de la Steaua ?!

«1333435363753»
MoWeed15.12.2011 11:02

@Lari

 

E pe bune? Chiar a zis asta retardatul?

Lari15.12.2011 11:18
"Stadionul asta e Steaua Arena. Ce, nu-i a mea? Aia e arena mea! Nu noi am umplut-o? Mă duc cu pieptul in față peste tot, in fata oricarui adversar. Pe Ghencea parcă imi era rusine, mă simteam prost cand veneau acolo Real Madrid si celelalte echipe mari din Europa"
drvladyk15.12.2011 11:20

N-am zis? Iar e salvatoru' natiei....

 

MoWeed15.12.2011 11:22

Degeaba Lari, adevaratii nu pot sa inteleaga de ce Steaua trebuie sa fie acasa numai in Ghencea. Pe ei ii intereseaza sa nu ii ploua la meci, sa poata sa-si ia popcorn sau prostii de genul asta. Nu conteaza istoria, traditia, amintirile victoriilor si esecurilor traite pe acest stadion. Nu pot sa inteleaga sentimentul de apartenenta pentru acest stadion istoric deoarece, pentru ei, Steaua a inceput si se termina cu becali.

Pentru ei conteaza in primul rand noul, nu traditia.

I.N.Money15.12.2011 11:26

Ce traditie ma, nu auzi ca daca e lapte la fatare e semn de calificare?

vlad15.12.2011 12:12
Ce traditie ma, nu auzi ca daca e lapte la fatare e semn de calificare?

 

 

 

 

Si cica o sa fie o primavara lunga , au iesit cacarezele de un inch. Domnul a vrut sa sa se intample aceasta calificare pentru ca era ziua lu' aia mica. Nu a vrut s-o necajeasca Domnul chiar pe 14. Habara n-aveti voi cati bani a dat nea Gigi la biserci sa se roage preotii pentru familia lui ,familie care include si Steaua.

Lays15.12.2011 12:33

sincer, parca as vrea mai mult sa moara taranii aia care ii baga bani in buzunar ( direct, indirect, I don't give a shit anymore ) sau il aclama pe Jeg.

as fii mai fericit.

asa, daca moare doar Oierul Sef, martalogii aia tot o sa populeze planeta. Masoneria Romana, se aude? :D do your job, dammit!

Bogdan15.12.2011 13:00

Ieri a fost ziua mea. Cadou mai prost n-am putut sa primesc :(

vlad15.12.2011 20:14
Ieri a fost ziua mea. Cadou mai prost n-am putut sa primesc :(

 

 

LA MULTI ANI! Multa sanatate,noroc si realizari profesionale iti dorim.

 

 

:beer2:

 

Imi pare rau ca este cu intarziere.

 

 

pcsbb15.12.2011 20:25

Ciobanul a sunat pe banca la finalul primei reprize dintre Steaua si AEK Larnaca si a cerut scoaterea muntenegreanului Stefan Nikolici. Jucatorul a obtinut un penalty in minutul 53 si ciobanul a sunat pe banca sa nu mai fie schimbat. :huh:

 

In repriza a doua a meciului cu AEK Larnaca, Nikolici, dupa ce a scos penaltiul din care Rusescu a deschis scorul, a marcat doua goluri.

red&blue_boy15.12.2011 22:45

Sunteti rai, povesti, ciobanul nu suna, nu cere schimbari. Doar antrenorul decide echipa. :)

Ma mir ca nu striga din loja, "baaa, scoate-l pe Nikolici, baga-l pe ala" !!! Totusi, e civilizat, daca suna . :)

blindica16.12.2011 09:52
Ciobanul a sunat pe banca la finalul primei reprize dintre Steaua si AEK Larnaca si a cerut scoaterea muntenegreanului Stefan Nikolici. Jucatorul a obtinut un penalty in minutul 53 si ciobanul a sunat pe banca sa nu mai fie schimbat. :huh:

 

In repriza a doua a meciului cu AEK Larnaca, Nikolici, dupa ce a scos penaltiul din care Rusescu a deschis scorul, a marcat doua goluri.

 

Le-ai interceptat telefoanele sau tu esti sursa? Ai auzit discutiile lu` Mache?

Haideti sa scriem mai bine despre ce s-ar putea intampla mai departe in loc sa zicem de lumea GSM-ului:

 

-Steaua ia 6 milioane de euro ajungand in ''primavara europeana''.Nikolic a contribuit decisiv : penalty obtinut + doua goluri marcate in meciul de calificare. Va da Ciobanul bani pe acest jucator la finalul sezonului avand in vedere ca este imprumutat?

 

-Mai schimba Ciobanul destui jucatori in iarna in asa fel incat sa loveasca in ceea ce ar putea fi stabilitate? Stabilitate pentru performanta.Performanta care lipseste in ultimii ani,chiar daca intr-o jumatate de an s-a castigat o Cupa a Romaniei si s-a obtinut aceasta calificare. Calificarea este notabila,fiind in Europa,la urma urmei este tot o calificare pentru coeficientul de tara in competitiile europene.

Daca ne intoarcem la acea Cupa,ne readucem aminte ca principalul ''vinovat'' din teren pentru castigarea Cupei,Dica,a fost indepartat de la Steaua. Astfel revenim si la cumpararea lui Nikolic si la modul de actiune al ciobanului in ceea ce priveste multi jucatori.

pcsbb16.12.2011 16:00
Le-ai interceptat telefoanele sau tu esti sursa? Ai auzit discutiile lu` Mache?

Haideti sa scriem mai bine despre ce s-ar putea intampla mai departe in loc sa zicem de lumea GSM-ului:

 

-Steaua ia 6 milioane de euro ajungand in ''primavara europeana''.Nikolic a contribuit decisiv : penalty obtinut + doua goluri marcate in meciul de calificare. Va da Ciobanul bani pe acest jucator la finalul sezonului avand in vedere ca este imprumutat?

 

-Mai schimba Ciobanul destui jucatori in iarna in asa fel incat sa loveasca in ceea ce ar putea fi stabilitate? Stabilitate pentru performanta.Performanta care lipseste in ultimii ani,chiar daca intr-o jumatate de an s-a castigat o Cupa a Romaniei si s-a obtinut aceasta calificare. Calificarea este notabila,fiind in Europa,la urma urmei este tot o calificare pentru coeficientul de tara in competitiile europene.

Daca ne intoarcem la acea Cupa,ne readucem aminte ca principalul ''vinovat'' din teren pentru castigarea Cupei,Dica,a fost indepartat de la Steaua. Astfel revenim si la cumpararea lui Nikolic si la modul de actiune al ciobanului in ceea ce priveste multi jucatori.

 

De ce, ar fi prima oara cand face asta? Ai uitat deja de telefoanele sau biletelele pe care le primea Slughita pe banca?

 

Ce performanta, ce stabilitate, despre ce vorbim? E absurd sa te mai gandesti la asa ceva, cu ciobanul in loja. :wacko:

 

blindica16.12.2011 19:15

@pcsbb : ai citit bine ce-am scris sau ai ramas surescitat dupa prima parte,un pic ascutita? Ti se pare c-am scris ca s-au realizat performante an de an?

Normal ca nu-i prima data cand se aude ca se dau telefoane.Prostu` a recunoscut singur ca se baga peste antrenor.Dar dat fiind faptul ca nu-i prima oara,ce rost are sa mai reamintim? Atunci cand nu recunoaste public ce cacaturi face pe la echipa,presa,de asemenea de rahat,cu mici exceptii,iti arunca senzationalul pe piata.Cred ca tot ziaristii care iau bani de la becali pentru a-l promova pozitiv sunt responsabili si pentru stirile negative. Steaua se vinde oricum,mai mult de jumatate din Stirile campionatului sunt cu/despre situatia de la Steaua.

Nu mai bine informam lumea sau incercam sa ne facem o idee despre ce s-ar putea intampla dupa vacanta de iarna?

Lari17.12.2011 16:19

Cel care baga bani in echipa: Va fi un Moș Craciun bogat, merită oamenii. În ianuarie cand vin banii de la UEFA le voi da banii.

1on17.12.2011 17:21

La ne-a Gigi, Craciunul, vrei - nu vrei, vine in ianuare. Daca nu-ti convine, n-ai decat sa te faci lipovean!

Daniel-Ionut17.12.2011 19:42

"Ba Hategane, tu "ți bati joc de noi? Du-te in gura matii. Esti un nenorocit", a declarat Ciobanul la DigiSport, in cadrul emisiunii Fanatik Show.

 

Inca o dovada de inteligenta pura...

vlad17.12.2011 20:02
"Ba Hategane, tu ți bati joc de noi? Du-te in gura matii. Esti un nenorocit", a declarat Ciobanul la DigiSport, in cadrul emisiunii Fanatik Show.

 

Inca o dovada de inteligenta pura...

 

Bine ca este in Post. Daca nu era il facea pe Hategan albie de porci. Gura si mama luate separat inseamna mult in viata unui om. Ma bucur ca CNA-ul nu doarme si vegheaza vigilent.

 

 

 

Gandalf the White20.12.2011 09:36

Pentru ca m-a facut sa nu ma pot bucura si rade in voie, printre multe altele, de intelighentia jiulesteana.

 

Noul manager general al dizidentilor, Perja, e de vis, am vazut ieri un mini-interviu luat pe aeroport. Rada era academician pe langa el.

Al1nn20.12.2011 18:07

Becali....

Daca un jucator marcheaza e erou , daca rateaza sau prinde o zi proasta , e pe lista neagra

La fel s-a intamplat cu Martinovic , "contract pe viata" dupa meciul cu Petrolul dar acum se vehiculeaza ca ar putea pleca :)!

Pacat..sunt sute de mii de suporteri care nu se bucura cu adevarat la victoriile Stelei din cauza unui NIMIC !

Cati din voi ati auzit de Becali inainte de a pune mana pe Steaua?

Sa fac o comparatie , de ar fi sa cumpere Nastase sau Tiriac Steaua , de aia 2 sunt convins ca ati auzit majoritatea !

DU-TE si LASA-NE !

Gandalf the White23.12.2011 08:08
Jumatate din lotul Stelei este format din atacanti


Aproape jumatate din lotul lui Ilie Stan va fi format din atacanti, o dată cu venirea lui Wesley si a lui Machado.

Ilie Stan poate să alinieze in retur o echipă formată doar din oameni ofensivi, fară nici un fundaș pe teren. Atit de multi jucatori de atac va avea antrenorul la dispozitie! Wesley, de la Vaslui, si Machado, de la U Cluj, sunt cele mai recente nume pentru care negociază Becali. Cu ei doi vor fi sapte virfuri de atac in lotul Stelei pentru returul campionatului!

Există deja Rusescu, Nikolici, fratii Costea si Tatu. Acestora li se mai adaugă si mijlocasii ofensivi din lot: Chipciu, Tanase, Tibi Balan, Radut

Brazilienii pe care-i mai vrea Gigi au plecat deja in vacanță, dar sunt asteptati la reunirea Stelei, de pe 10 ianuarie. Cu Wesley au mai ramas de stabilit doar datele financiare ale contractului sau. Nici cu Machado nu s-a discutat inca În cazul lui, initiativa i-a apartinut lui Florian Walter. Atacantul de 22 de ani a ajuns in conflict cu fanii lui U Cluj si a anuntat după ultima etapă din 2011 că nu se mai intoarce in Ardeal. Walter i l-a propus lui Becali, imprumut pe sase luni, si Gigi a acceptat să-l ia, anunțind: "Vreau să-l salvez!".

7 goluri a marcat in campionat cel mai prolific om de atac din lotul Stelei, Rusescu. Wesley il depășeste, cu 12 reusite, iar Machado a dat un singur gol la U

"Walter m-a intrebat dacă-l vreau pe Machado, că fotbalistul a zis că nu se mai intoarce la Cluj. Îl iau sase luni, să vad de ce e in stare" (Ciobanul, patron Steaua)

Cîți atacanti au celelalte echipe importante

Dinamo 5
CFR 6
Rapid 5
Otelul 3
Pandurii 4
Vaslui 6

"De la Marian Iancu am invățat strategia asta: ca să devii campion trebuie să ai in lot atacanti cit mai multi!" (Ciobanul, patron Steaua)

0 trofee in 6 ani are Timisoara condusă de Marian Iancu.


* * * * * * * * * * * * * * *


Facand abstractie de fondul problemei, si asta e un motiv (cuprins in fond) din cauza caruia trebuie facut sa plece creditorul Becali.

Steaua e o tocana ciobaneasca, sau o casa de tigani rromi cu lucruri, poate bune in sine, dar luate de-a valma - din ordinul schizoid al beneficiarului, fara consultarea, ba chiar ignorarea fatisa a specialistilor - fara nicio minima logica estetica sau functionala, rezultatul final fiind, ori o diaree continua provocata de combinatia iaurt-caviar-vita argentiniana-capsuni-pepene-piperchi-cidru-pastrama-trufe-mamaliga-parizer-telemea-sampanie, ori o voma continua provocata de kitschul inconjurator.

Gandalf the White27.12.2011 19:54

"Bicfalvi nu a crescut mai mult, unii nu pot să evolueze mai mult. El are un salariu de 2.700 de euro pe lună si atunci de ce să nu plece la 15.000 de euro? "

 

S-a scapat Ciobanul.

 

Si cate lacrimi varsau unii pe-aici si pe aiurea, cum ca am subevaluat salariile cand am facut calculele alea cu venituri-cheltuieli. Va dati seama ce drama traim, cu un club tinut prizonier, autofinantat din si pentru mediocritatea care, raportata la istorie, inseamna mizerie, si pentru aceasta mizerie unii ii sunt recunoscatori Cancerului care o provoaca si sustine "cu bani de-acasa".

 

Cum nu vine nimeni din istoria Stelei sa ceara actele???? Sa le ceara macar, fara a mai conta daca nu le primeste, dar macar sa zica:

Arata, ba, actele!
Lari27.12.2011 20:17
"A fost prima dată cind m-am rugat in biserică pentru fotbal. Am cerut campionatul. Fac in gindul meu fel de fel de formule de echipa dacă vine ala unde joaca.. Ă'la atacant, ala pe dreapta, ala pe stinga. Eu antrenez de dimineață pină seara. Eu antrenez si cind stau in pat, si cind merg, si cind conduc, eu antrenez in capul meu in continuu"
blindica27.12.2011 21:02
"Bicfalvi nu a crescut mai mult, unii nu pot să evolueze mai mult. El are un salariu de 2.700 de euro pe lună si atunci de ce să nu plece la 15.000 de euro? "

 

S-a scapat Ciobanul.

 

Si cate lacrimi varsau unii pe-aici si pe aiurea, cum ca am subevaluat salariile cand am facut calculele alea cu venituri-cheltuieli. Va dati seama ce drama traim, cu un club tinut prizonier, autofinantat din si pentru mediocritatea care, raportata la istorie, inseamna mizerie, si pentru aceasta mizerie unii ii sunt recunoscatori Cancerului care o provoaca si sustine "cu bani de-acasa".

 

Cum nu vine nimeni din istoria Stelei sa ceara actele???? Sa le ceara macar, fara a mai conta daca nu le primeste, dar macar sa zica:

Arata, ba, actele!

 

Gandalf,toate pana la Bicfalvi ! :thumbup: Bicfalvi e la fel de ''not needed at the club'' precum b.ecali.Daca poate sa plece cu tot Bicfalvi ar fi bine.

 

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE01.01.2012 13:57

Primul 11 care l-a refuzat pe Becali:

Coman - Dananae, Lino, Galamaz, Sepsi - N'Doye- Sanmartean, Herea, Wesley - Goga, Pancu

Echipa ar avea si un intreg staff, stadion si galerie - toti l-au "refuzat" pe Gigi:

Antrenor - Dan Petrescu

Director tehnic: Anghel Iordanescu

Manager: Dinu Vama

Stadion: Ghencea

Suporteri: Peluza Sud.

 

«1333435363753»