FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De ce trebuie sa plece Gigi de la Steaua ?!

«1303132333453»
Catalin43MS07.08.2011 17:27

va pupa jean aurolacilor..............

clausblaus07.08.2011 17:31

Pupa-l doar pe idolul tau,este de ajuns!

pytycrys07.08.2011 17:42

Ba, mai lasati-l in pace. Bagati in seama toti retardatii.

Ca sa fiu on-topic: D-aia trebuie sa plece ciobanu', ca sa dispara toti agramatii astia. Stati linistiti ca toti suporterii astia de "40 de ani" or sa se duca dupa el.

 

danimarcu07.08.2011 17:47
@danimarcu: da,eram tanar,iar atunci cand nu voi mai fi,ma voi multumi ca am lasat in urma ceva,indiferent cat de putin.

 

Hahahahaaaaaaaaaa!

Sunt convins ca nepotii nepotilor tai vor recita la scoala din poezia de mai sus!

 

LRP - bune observatiile tale,mai ales faza cu radio-ul care mi-a scapat spre rusinea mea...

 

 

Bogdan07.08.2011 18:42

@Catalin.. daca esti asa vehement impotriva ultrasilor.. de ce nu le zici parerea ta in fata? Esti constient ca ce zici aici are efectul flecmei in fantana nu? Pentru ca nimeni nu o sa te bage in seama.

Te duci frumos pe stadion.. te duci la aia de fac scandal, injura etc.. si-l tragi pe unul de maneca.. ii bati obrazul ca nu poti sa vezi tu meciul...

E atat de simplu.. nu sa ne toci nervii pe aici.

 

nemilosul07.08.2011 19:17
@nemilosul: asa voi face-eu taran basit,voi merge si voi sustina Steaua

- tu,basina taraneasca,vei privi la TV si vei urla singur in casa,sau vei merge eventual pe unde a mai ramas vreun loc la peluzele din Stefan cel mare,sau giulesti,sau pe la sportul etc....noroc ca sunteti putini,ca altfel era vai de mama ei tarisoara noastra,cu de-astia ca tine,ca voi.si,iti dau lecti oricand,si de stelism,si in alte materii,dar pana atunci mai prezinta-te pe la mamica ta ca a uitat sa iti spuna cate ceva in primii 7 ani ai tai.apropo's:salut-o pe mamica ta din partea mea ;)

Mama mea a murit acum 2 ani dar penibilule iti garantez ca daca imi spuneai asta in fata o salutai personal acum.

P.s. Ai dreptate noroc ca e plina tara de oamenii ca voi iubitori de becali si masa electorala l a toti "escii" care s-au perindat in fruntea tarii de asta e Romania asa infloritoare poetule

Adrian07.08.2011 20:18

Catalin43MS

 

Nu stiu cum i-ai facut tu pe altii din cuvinte cand cuvintele te fac pe tine.

Pe topicul "Stirile Zilei" ai incercat sa te dai mare si te-ai facut de rusine. Pentru ca invectivele nu sunt tot una cu injectivele.

 

Cantecul tau e cantecul tau. E doar al tau. E frumos ca l-ai facut, felicitari. Dar nimeni nu l-a cantat. Doar tu. Nu l-ai cantat pentru Steaua, l-ai cantat pentru tine. E ca si cum ai descoperi roata, ai tine-o pentru tine, iar apoi, cand altii inventeaza masini si avioane, vii sa te dai mare ca de fapt tu ai fost primul care a inventat roata.

 

 

In alta ordine de idei, te contrazici la greu. Ia fii atent:

.si tot din cuvinte i-am facut pe oameni sa inteleaga ca nu se rezolva nimic cu cearta si scandal.

 

va pupa jean aurolacilor..............

 

Nu esti un pic ipocrit? Sau poate tu i-ai facut pe aia, din cuvinte, injurandu-i. Deci pacifistul e de fapt un om violent. UPS!

 

te pupa jean si pe tine, tata!

 

Tu vorbesti doar fara sa stii, pentru ca esti doar alt habarnist. MApN-ul are dreptate sa ceara chirie asa mare. De ce? Pentru ca Gigi incaseaza cate 300 de mii de euro din bilete la fiecare meci. Asta face mai mult decat chiria pe un an.

 

Lasa-ne, baiatule. Ca stim ca nu ai peste 40 de ani. Stim ca nu esti un stelist activ. Stim ca toata legatura ta cu Steaua e data de telecomanda pe care o folosesti ca sa dai pe gsp, Petrica.

 

Esti perfect tipul becalistului: arogant, incult, mincinos.

 

Du-te si lasa-ne!

DANCIOTEA06.09.2011 10:16
Scrie corect si o sa-ti las mesajul. Arata putin respect pentru ceilalti useri.
Vlad Bogdan06.09.2011 11:59

De unde tot apareti???

M-am saturat de vOI!

The Flyer09.09.2011 16:18

n-am vazut pe nicaieri comunicatul UEFA,cum ca Steaua v-a juca la Cluj meciul cu schalke si crizele de isterie,filmate,ale primei primate a tarii si de aia bag post-ul asta aici!am fost incantat la culme,gibonul facea spume la TV si spunea ca EL pierde bani din cauza incompetentei existente in tara Romaneasca!m-am cracanat de ras,El castiga niste bani si nu clubul!ASTA E PENTRU IMBECILII CARE INCA MAI CRED CA JEGOSUL BAGA BANI!nu sper ca ei sa inteleaga,da' nu ma costa nimic sa scriu asta!

in concluzie,chiar ma bucur ca gazonul de rahat s-a rupt,ca imbecilul face spume din cauza banilor si sunt dezamagit ca se vor gasi omuleti care se vor duce la meci si il vor aclama pe cretinoid!

LDS09.09.2011 17:58
prietene @Adrian,chiar daca avem viziuni diferite,chiar daca avem contradictii,cel putin ma bucur ca vocabularul ti-a devenit mai adecvat,ai mai venit de-acasa.nu are rost sa te chinui sa deduci sau nu daca sunt un adevarat stelist.iti dau o singura mostra,cu vechime din 1986,inainte de meciul cu anderlecht:

 

 

Ti-e deschisa calea toata,

haide haide Steaua noastra,

lumea-i cu ochii pe tine,

nu te face de rusine.

 

hai,hai Steaua!

avem incredere in voi.

hai,hai Steaua!

nu ne dezamagi pe noi.

 

nu-i usor ,o stim cu toti,

sa gasesti culoarul portii.

dar,asteptam cu infrigurare

sa joci finala cea mai mare.

 

hai,hai Steaua!

avem incredere in voi.

hai,hai Steaua!

nu ne dezamagi pe noi.

 

ne reprezinti si,iti multumim!

sa te califici iti dorim.

si nu uita,ca orice-ar fi,

noi mereu te vom iubi.

 

hai,hai Steaua!

avem incredere in voi.

hai,hai Steaua!

nu ne dezamagi pe noi.

 

hai,hai Steaua!hai,hai Steaua!hai,hai Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

acesta e un cantec.si ma mandresc cu el.pentru ca versurile si muzica imi apartin.si chiar daca nu sunt din Bucuresti,postul local de radio,mi-a difuzat cantecul la ora respectiva.eram,poate ceva mai tanar decat voi acum.si,echipa asta ce o iubesc din toata inima,mi-a facut o prima bucurie.s-a calificat in finala.ca atare,prietenii,toti stelisti,m-au pus sa mai fac un cantec pentru finala.l-am facut,si dupa victoria din finala,il cantam in fata unei statui cunoscute in orasul nostru.

 

deplasari,la meciuri?fii sigur ca am facut.si am fost si injurat in orasul meu atunci cand a jucat Steaua la noi.si tot din cuvinte i-am facut pe oameni sa inteleaga ca nu se rezolva nimic cu cearta si scandal.

 

 

deci uita aprecierile legate de persoana mera.

 

quod erat demonstrandum

 

Absolut fabulos cantecul ! De ce e fabulos ? Pentru ca eu unu' deja il fredonez, imi imaginez linia melodica doar citindu-l.

 

Dupa parerea mea toata cheia e in refren:

 

hai,hai Steaua!

avem incredere in voi.

hai,hai Steaua!

nu ne dezamagi pe noi.

 

si in strofa a doua:

 

nu-i usor ,o stim cu toti,

sa gasesti culoarul portii.

dar,asteptam cu infrigurare

sa joci finala cea mai mare.

 

 

Oricum, felicitari si felicitari postului de radio care ti-a promovat cantecul ! Daca toti stelistii ar intelege mesajul am ajunge departe. Inca o data un sincer bravo. Nu ma mai pot opri pana nu-ti mai urez inca o data felicitari si apoi iarasi bravo !

 

Felicitari !

danimarcu09.09.2011 18:07
Oricum, felicitari si felicitari postului de radio care ti-a promovat cantecul ! Daca toti stelistii ar intelege mesajul am ajunge departe. Inca o data un sincer bravo. Nu ma mai pot opri pana nu-ti mai urez inca o data felicitari si apoi iarasi bravo !

 

Felicitari !

 

Eminescu ar fi invidios pe stelistul acesta! :D

optarul09.09.2011 20:46

395587_becali.jpg

 

GG, francmason?

lucvald-190209.09.2011 20:59

La cat de cult este, categoric sta in "loja" :))

1on10.09.2011 02:38
GG, francmason?

 

Fara "franc", ca nu stie franceza (doar a recunoscut in conferinta de presa). Doar mason.

Lari11.09.2011 18:12

Va mai aduceti aminte de potaia Razvan Rotaru, care, desi potaie inraita, scria despre Steaua la gesepe? Potaia care se lauda ca el n-are decat 10 clase, dar era aparat, in urma cu vreo 5 ani, aici pe site, de insusi Catalin Tolontan?

 

Ei, bine... e ofiter de presa la Steaua!

 

Deci acum stiti cum se aflau stiri in exclusivitate despre transferuri, ori alte kacaturi de can-can, "pe surse". fular-campionii

L1.jpg

L.jpg

clausblaus11.09.2011 19:14

Paaai nuuuu:....ciobanul si-a adus catei "ciobanesti" la stana!

De asta s-a si nasit cu borcica,oile au nevoie de paznici-turnatori.

Adrian11.09.2011 19:36

E creditoru' dinamovist, manageru' rapidist, mai conteaza ca nici ofiterul de presa nu e stelist?!

Lari11.09.2011 20:24

Adriane, TREBUIE sa stim tot ce se intampla acu', pentru a ne feri pe viitor.

Maye11.09.2011 22:48

He he, abia acum stiti? Are deja vreun an in Ghencea, ma rog, mult spus Ghencea.

 

E dinamovist cu acte in regula, javra !

Lari11.09.2011 23:33

Maye, scuipa tot, TREBUIE sa atragem atentia asupra neregulilor, nu sa le comentam intre noi, la bere.

Maye12.09.2011 00:22

Mi-a trecut pe la ureche un zvon, acum ceva timp ca umbla prin brigazile javrelor, pe vremuri.

 

The_Foxes12.09.2011 06:16
E dinamovist !

 

 

Ce oameni rai ! Uitati dovada aici ca e un mare stelist.

 

pai voi aveti ultimul tricou Fcsb , modelul cu burta? ma indoiesc.

2.jpg

Adrian12.09.2011 06:20

Maye

 

Razvan Rotaru in PCH? Nu! Niciodata! El tine cu Steaua de mic copil, ca Gigi :))

Andrei-Cristian12.09.2011 12:39

Nu citeam niciodata pe site'ul ala deoarece aveam impresia ca scriu doar cocalarii .

http://mysport.gsp.ro/redbluearmy/note/ste...ubesc-6735.html

Dar acest articol merita si trebuie citit ..

«1303132333453»