FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De ce trebuie sa plece Gigi de la Steaua ?!

«1282930313253»
Lari16.06.2011 13:43

Fotbalul romanesc traieste momente comice, dacă n-ar fi tragice. Zilele trecute, l-am vazut pe Mircea Sandu extrem de afectat si de preocupat de viitor. Chipurile, el, cirmaciul, iși doreste o piramida altfel decit cea a lui Keops, care să aseze ce-a mai ramas din valorile fotbalului nostru cu vî rful spre nationala mare. Mai mult, Sandu iși va activa prieteniile de la UEFA pentru a gasi specialisti in copii si juniori care să vina să vadă haosul de la noi si să propună solutii. Cum ar veni, presedintele lucrează la viitor, de parcă nu el a lucrat trecutul si prezentul. Nu ne ramine decit să asteptam incă 20 de ani pentru a vedea că proiectele marelui conducator sunt niste fisuri sonore, un praf in ochi cu care ne dă Mircea Sandu atunci cind simte că nu mai poate pasa vina in stinga si-n dreapta.

 

Marea gogomanie vine, insa din Ghencea sau poate de la Mogosoaia. Satul, zice el, să tot scoată bani din propriul buzunar pentru a acoperi cheltuielile Ministerului Apararii, marele camatar George Becali mută echipa pe neterminata National Arena, via Buzau. Totul pare clar. Baietii lui Levy se vor antrena la Mogosoaia, Argaseală si MM Stoica vor veni la birou intr-o cladire a lui Teia Sponte, iar sigla clubului va mai primi 3 colturi. Neclare mai sunt doar citeva amanunte, mizilicuri pentru o echipă profesionista

 

În primul rand, centrul de copii si juniori va fi mutat, dar nu s-a decis incă adresa. Probabil micii stelisti se vor pregati de-acum incolo acasă la Teia Sponte, cel care - se aude - are in curte un teren sintetic de mai mare dragul. Ca să fie mai ieftin, cum termină antrenamentul, pepitele vor intra la dusuri in casă la omul de incredere al patronului, vor minca in bucataria acestuia si vor trage un somn de refacere in dormitorul lui.

 

Mai ramine de gasit o locatie pentru muzeul celui mai titrat club din Romania. Cupele alea de doi lei, cum zice Becali-care-imprumută-cu-dobinda trebuie si ele dacă nu admirate, macar sterse de praf din cind in cind. Ele pot fi expuse intr-o anexă de pe proprietatea latifundiarului, perete in perete cu staulul. Dai un leu, pui mina pe Vasilică si, bonus, te pozezi si cu Urecheata, asa cum au poreclit englezii Cupa Campionilor.

 

Plecarea Stelei cu cățel si purcel ar soca in fotbalul civilizat. Vedeti Barcelona mutindu-se din templul ei, Camp Nou, din cauza cheltuielilor, pentru a juca la Lerida? Sau pe Manchester United plecată in exil de pe Old Trafford la Warrington? La noi, mutarea Stelei va face prozeliti. Încet dar sigur fotbalul romanesc condus stralucit de Mircea Sandu si finantat pină la anemiere de camatari precum George Becali iși pierde pină si ultimul bun care i-a mai ramas: trecutul. De aici incolo incepe vidul, bineinteles, imprumutat cu dobindă!

 

Costin Stucan

bijoux_bz16.06.2011 14:13

GSP:

 

Conflictul lui Gigi cu MAPN imparte fanii Stelei in două

Fanii Stelei s-a impartit in două tabere după ce finantatorul clubului, Ciobanul, a anuntat că mută echipa la Mogosoaia, parasind stadionul unde s-au realizat cele mai mari performante ...

 

 

Are dreptate Ciobanul in disputa cu MAPN?

 

DA70% (6108 de voturi)

 

NU30% (2519 de voturi)

 

TOTAL: 8627 de voturi

 

Oricat ne-am stradui tot vor fi mai multe oi in tara iar prostia ne va domina zeci de ani de-acum incolo.

 

Asadar care puteti fugiti !!! Plecati din tara asta cat mai repede si nu va mai uitati inapoi !

daniel prundar16.06.2011 18:37

fularsteaua2 Credetima becali totusi este credincios dar sa luam totul la faptul real daca la vandut pe Dica la floarea golgheterului daca doreste sa il vanda pe tatarusanu,Banel,surdu,sechei cu cine mai raminem noi?cred ca patron ar trebui sa vina Lacatus,Hagi,Iordanescu cineva cu experienta.pentru ce la cumparat pe Elton sa il vanda peste 2 zile?

 

nu cred ca merita

 

 

 

 

hai Steaua hu Dinamo
red&blue_boy16.06.2011 18:45

Da,ai dreptate! :dry:

 

sechei

:))

iNsTiGaToR16.06.2011 20:24
GSP:

 

Conflictul lui Gigi cu MAPN imparte fanii Stelei in două

Fanii Stelei s-a impartit in două tabere după ce finantatorul clubului, Ciobanul, a anuntat că mută echipa la Mogosoaia, parasind stadionul unde s-au realizat cele mai mari performante ...

 

 

Are dreptate Ciobanul in disputa cu MAPN?

 

DA70% (6108 de voturi)

 

NU30% (2519 de voturi)

 

TOTAL: 8627 de voturi

 

Oricat ne-am stradui tot vor fi mai multe oi in tara iar prostia ne va domina zeci de ani de-acum incolo.

 

Asadar care puteti fugiti !!! Plecati din tara asta cat mai repede si nu va mai uitati inapoi !

 

Daca puneau intrebarea era ''Are dreptate MAPN in disputa cu Ciobanul?'' rezultatul era invers :))

 

bogdinho'16.06.2011 20:32

Asta nu o sa plece decat cand va muri din Ghencea . Are o mintea prea proasta ca sa inteleaga ca nu il mai vrea multimea.

 

 

daniel prundar17.06.2011 13:59
:ce_oameni::ce_oameni::ce_oameni::ce_oameni::ce_oameni: MOGOS[/ze]OAIA SI SA JOACE MECIURELE DE ACASA LA ARENA NATIONALA LA LUAT PE LEVY A FACUT SI EL CEVA BINE INSA IN REST CE FACE FREACA MENTA CU JUCATORII SI ANTRENORII intr-un SEZON DE FOTBAL SA AI 7 ANTRENORI E O RUSINE INSA ASTA E HAI Steaua PANA LA MOARTE VOI TINE CU TINE
Bogdan17.06.2011 14:15

wtf?

kaycee17.06.2011 14:29

@Daniel prundar: :wall:

steauafan4717.06.2011 14:31

:punk: esti tare!

Nu scria in regulament ceva de majuscule si marimea fontului?

iNsTiGaToR17.06.2011 14:47

Sa-mi bag...asta e mai rau ca mine cand aveam 12 ani

clausblaus17.06.2011 15:25

Stim cu totii de ce trebuie sa plece ciobanul,dar ar face un mare bine daca i-ar lua si pe astia,de genul celui de mai sus,ca tare se mai aseamana in exprimari!

red&blue_boy21.06.2011 07:45
David21.06.2011 09:41
Fotbalul romanesc traieste momente comice, dacă n-ar fi tragice. Zilele trecute, l-am vazut pe Mircea Sandu extrem de afectat si de preocupat de viitor. Chipurile, el, cirmaciul, iși doreste o piramida altfel decit cea a lui Keops, care să aseze ce-a mai ramas din valorile fotbalului nostru cu vî rful spre nationala mare. Mai mult, Sandu iși va activa prieteniile de la UEFA pentru a gasi specialisti in copii si juniori care să vina să vadă haosul de la noi si să propună solutii. Cum ar veni, presedintele lucrează la viitor, de parcă nu el a lucrat trecutul si prezentul. Nu ne ramine decit să asteptam incă 20 de ani pentru a vedea că proiectele marelui conducator sunt niste fisuri sonore, un praf in ochi cu care ne dă Mircea Sandu atunci cind simte că nu mai poate pasa vina in stinga si-n dreapta.

 

Marea gogomanie vine, insa din Ghencea sau poate de la Mogosoaia. Satul, zice el, să tot scoată bani din propriul buzunar pentru a acoperi cheltuielile Ministerului Apararii, marele camatar George Becali mută echipa pe neterminata National Arena, via Buzau. Totul pare clar. Baietii lui Levy se vor antrena la Mogosoaia, Argaseală si MM Stoica vor veni la birou intr-o cladire a lui Teia Sponte, iar sigla clubului va mai primi 3 colturi. Neclare mai sunt doar citeva amanunte, mizilicuri pentru o echipă profesionista

 

În primul rand, centrul de copii si juniori va fi mutat, dar nu s-a decis incă adresa. Probabil micii stelisti se vor pregati de-acum incolo acasă la Teia Sponte, cel care - se aude - are in curte un teren sintetic de mai mare dragul. Ca să fie mai ieftin, cum termină antrenamentul, pepitele vor intra la dusuri in casă la omul de incredere al patronului, vor minca in bucataria acestuia si vor trage un somn de refacere in dormitorul lui.

 

Mai ramine de gasit o locatie pentru muzeul celui mai titrat club din Romania. Cupele alea de doi lei, cum zice Becali-care-imprumută-cu-dobinda trebuie si ele dacă nu admirate, macar sterse de praf din cind in cind. Ele pot fi expuse intr-o anexă de pe proprietatea latifundiarului, perete in perete cu staulul. Dai un leu, pui mina pe Vasilică si, bonus, te pozezi si cu Urecheata, asa cum au poreclit englezii Cupa Campionilor.

 

Plecarea Stelei cu cățel si purcel ar soca in fotbalul civilizat. Vedeti Barcelona mutindu-se din templul ei, Camp Nou, din cauza cheltuielilor, pentru a juca la Lerida? Sau pe Manchester United plecată in exil de pe Old Trafford la Warrington? La noi, mutarea Stelei va face prozeliti. Încet dar sigur fotbalul romanesc condus stralucit de Mircea Sandu si finantat pină la anemiere de camatari precum George Becali iși pierde pină si ultimul bun care i-a mai ramas: trecutul. De aici incolo incepe vidul, bineinteles, imprumutat cu dobindă!

 

Costin Stucan

 

Poftim jurnalisti de calitate. Normal ca l-a trimis GSPul la plimbare.

Liviu: VPM21.06.2011 20:23

mi-e de-ajuns ca a venit

mi-e de-ajuns ca a trait

mi-e de-ajuns ca am patit ce am patit

Lari26.06.2011 20:25

Septembrie 2009:

 

"Luni, la prima ora schimb numele Steaua Bucuresti in Steaua 2003. Le voi dona fanilor tot palmaresul Stelei, le dau culorile si le dau si emblema. Le cesionez gratuit. Eu raman cu ce am câștigat din 2003 si cu asta basta! Schimb si culorile, tot. Pe mine nu mă mai intereseaza Cedez numele, palmaresul, culorile, sigla Stelei...ce mai vor? Vreau să termin odată cu derbedeii ăștia!

 

Vă dau cuvantul meu de onoare...voi renunta si la stadion. Am vorbit cu Georgescu pentru a inchiria stadionul din Cotroceni. Le dau si stadionul suporterilor. Să nu mai aibă ce să protesteze. Voi cesiona in fata notarului palmares, culori, le dau tablourile din muzeu, cupele. Le dau si trofeul "Cupa Campionilor"...am venit să dau milioane ca să mă duc la puscarie din cauza lor?"

LUPANU26.06.2011 21:13
Septembrie 2009:

 

"Luni, la prima ora schimb numele Steaua Bucuresti in Steaua 2003. Le voi dona fanilor tot palmaresul Stelei, le dau culorile si le dau si emblema. Le cesionez gratuit. Eu raman cu ce am câștigat din 2003 si cu asta basta! Schimb si culorile, tot. Pe mine nu mă mai intereseaza Cedez numele, palmaresul, culorile, sigla Stelei...ce mai vor? Vreau să termin odată cu derbedeii ăștia!

 

Vă dau cuvantul meu de onoare...voi renunta si la stadion. Am vorbit cu Georgescu pentru a inchiria stadionul din Cotroceni. Le dau si stadionul suporterilor. Să nu mai aibă ce să protesteze. Voi cesiona in fata notarului palmares, culori, le dau tablourile din muzeu, cupele. Le dau si trofeul "Cupa Campionilor"...am venit să dau milioane ca să mă duc la puscarie din cauza lor?"

Lari, nu e de ajuns sa cesioneze. Daca ne cesioneaza e aiurea, pentru ca tot ale lui vor fi! Oricum el nu prea are ce sa cesioneze pentru ca palmaresul pana in 2003 apartine CSA si MApN

Bogdan27.06.2011 07:43

Nu vorbeste prostii. Daca vrei palmaresul.. trebuie sa se preia si vechea socetate, cea plina de datorii la stat.

Daniel-Ionut06.07.2011 06:39
Adrian06.07.2011 06:50
Eu nu prea povestesc d-astea, sunt lucruri personale, e vorba de traditie. Bunicii nostri au stat in aceeasi casa familiile noastre se cunosc bine, eu si Luminita suntem chiar rude de gradul trei, dar nu contează asta prea mult. Pe mine mă interesează familia, a recunoscut europarlamentarul.

 

Fucking inbred motherfuckers...adica cousinfuckers.

pytycrys25.07.2011 18:01

"Levy inca e in vizita. Daca n-are rezultate in 5-6 etape pleaca."

Ghici cine! :))

1on25.07.2011 18:27
Ghici cine! :))

 

Cine? Cine?

FlacaraEterna2306.08.2011 07:08

Ciobanul trebuie sa plece din cauza neputintei lui si incapatinarii!!!Se baga peste planurile tuturor antrenorilor Stelei!!!Debea astept sa plece!!!Foortzza Steaua!!! :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campioniifularultras:steagcruce:

Catalin43MS07.08.2011 08:21

Haideti oameni buni sa incercam o perioada sa si fim constructivi in folosul echipei.hai sa uitam o perioada de becali,sa sustinem neconditionat echipa.haideti sa incercam sa facem ceva pozitiv,si sa intram intr-un armistitiu.razboaiele nu aduc niciodata nimic bun.deranjeaza pe cineva daca becali se va bucura sau va avea de cistigat de pe urma performantelor Stelei?pe mine unul cu siguranta nu!si vara asta,chiar il felicit pe becali pentru transferuri.chiar daca nu sunt sume exorbitante cheltuite pe jucatori.si stiti la ce ma mai gindesc?cum am putea sa il induplecam sa il cumpere pe damir sovsic?sigur nu prin ironii,nu prin injuraturi,nu prin scandal.trebuie gasita o cale paciuitoare.sigur i-ar place si lui sa il aiba la echipa.trebuie stimulta doar sa bage mina in buzunar.nu o sa ii mai cer niciodata nici un transfer daca il face pe asta.sovsic ar fi ca o "manusa pe mina" la Steaua.astfel de jucatori au existat mereu la Steaua.cu rezultate pozitive,performante.adunarea stelisti!!!sintem cel mai mare grup!sintem cei mai tari suporteri!doar atit avem de strigat: FORTA Steaua!!!nea Gigi,fa-ne un cadou si noua:SOVSIC!sunt stelist de 40 ani,si in toti anii astia am criticat daca a fost cazul,dar constructiv.asa trebuie facut si acum.hai Steaua!imi doresc un sovsic campion cu Steaua!

MoWeed07.08.2011 10:11

Iar armistitiu? Iar sa facem noi concesii? Cati ani trebuie sa mai treaca pana sa intelegeti ca acest individ nu este capabil sa aiba performante la Steaua pentru ca nu este capabil sa lase echipa pe mana profesionistilor.

Pe mine, mai mult decat titlul, ma intereseaza modul in care-l obtinem. Poate pe tine te lasa rece sau chiar te amuza scandalurile saptamanale din jurul echipei, declaratiile cretinoide, faptul ca acest individ agramat zice cu nonsalalta ca Steaua este el, schimbarile dese de antrenori, jucatori s.a.m.d. Pe mine nu

«1282930313253»