FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De ce trebuie sa plece Gigi de la Steaua ?!

«1101112131453»
Supradoza13.11.2009 16:17

Eu cred ca ar trebuie sa-i mai dam o sansa lui Gigi Becali si dak o sa mai greseasca asa atunci da o sa il injuram si altele....tare ash vrea sa mai vad stadionul Stelei plin k pe timpuri ...asta e parerea mea eu zic k am dreptate:D fularsteaua2:steag_cruce_invers:

 

Eu zic sa incercam sa-i dam aceasta sansa:D..voi ce credeti??? :steag_sah_mic:

Supradoza13.11.2009 16:28

In primul rand Steaua sufera de ce fac uni pe stadion( :ce_oameni: )pe Becali il doare in p***a,mai bn incurajayi echipa la meciuri ,lasati-l pe Becali o sa plece o data si o data, INCURAJATI ECHIPA !!! :hai_steaua:fularsteaua2fularultras

MoWeed13.11.2009 16:34
Eu zic sa incercam sa-i dam aceasta sansa:D..voi ce credeti??? :steag_sah_mic:

In ultimii 3 ani, mereu s-a renuntat la protest pentru binele echipei. Dupa atata vreme, este evident ca Jiji nu se poate schimba si ca, oricata liniste am face noi, el va distruge echipa din fel de fel de tampenii.

 

 

Dar, daca noi nu suntem fani adevarati, de ce nu incurajati voi "adevaratii" echipa? Cine va opreste?

bodanelu13.11.2009 16:38
INCURAJATI ECHIPA !!!

CU ce drept ne spui asta?

Stanici13.11.2009 16:46
In primul rand Steaua sufera de ce fac uni pe stadion( :ce_oameni: )pe Becali il doare in p***a,mai bn incurajayi echipa la meciuri ,lasati-l pe Becali o sa plece o data si o data, INCURAJATI ECHIPA !!! :hai_steaua:fularsteaua2fularultras

 

1. Semnatura ta e luata dupa una din melodiile pro-dinamuu.

2. Daca, pentru tine, Steaua insemna "Europa League nu aduce bani, nu mai fortam. Cupa nu aduce bani, nu fortam. Locul 2 ne duce in Chempions Lig fortam, acolo, ca acolo sunt banii" , treaba ta. Incurajeaza tu mentalitatea asta. Eu sunt invatat, ca stelist care merge pe stadion de 13 ani, ca Steaua sa joace la victorie fiecare meci. Si, cand il castiga, sa il castige pe teren. Sun invatat ca cei care conduc Steaua sa respecte traditiile acestui club. Si sa ii respecte si pe suoprteri.

Daca tii cu Steaua doar pentru rezultate, sustine tu... la meciul cu Alba, nu te-am auzit. Data viitoare, striga mai tare.

john_8613.11.2009 16:57

i s-au dat zeci de sanse pana acum si nu a profitat de ele. de ce crezi ca ar trebui sa ii mai dam una? jegul asta nu mai merita absolut nicio sansa, nicio urma de mila din partea nimanui. acum vrea sa starneasca mila cand boceste pe la interviuri cand vorbeste de tasu', cand spune ca ii pare rau ca s-a certat cu Hagi... nu credeti tampeniile astea! jegosul e un actor de 2 lei si nu merita nicio urma de mila din partea noasta. :finger: Jiji!

yulyan8913.11.2009 18:49

BOICOTATI TOATE MECIURILE lui FC.gigi2003 !!!

 

asta este adevarata solutie!......atunci se va vedea de catre toata lumea ca suporterii inseamna Steaua si Steaua inseamana suporterii!.........oricum Jiji ne da o mana de ajutor....ce mai este Ceausescu 2..isi sapa singur groapa.

 

 

David13.11.2009 20:14
BOICOTATI TOATE MECIURILE lui FC.gigi2003 !!!

 

asta este adevarata solutie!......atunci se va vedea de catre toata lumea ca suporterii inseamna Steaua si Steaua inseamana suporterii!.........oricum Jiji ne da o mana de ajutor....ce mai este Ceausescu 2..isi sapa singur groapa.

 

Incredibil!Ne-ai adus o noua idee!Protestele,boicotul!Cum de nu ne-am gandit mai devreme?

Vlad Bogdan13.11.2009 21:03

Nu se mai termina cu atatia frii Jiji? Le-a pus oieru` internet la oi la stana si acestea invadeaza acum forumul.

Cum poti debita asemenea tampenii? Ce sansa vrei sa i se mai dea? Apropos... cu cine votezi la alegeri? (daca ai peste 18 ani).

Free_Steaua17.11.2009 08:24
Eu cred ca ar trebuie sa-i mai dam o sansa lui Gigi Becali si dak o sa mai greseasca asa atunci da o sa il injuram si altele....tare ash vrea sa mai vad stadionul Stelei plin k pe timpuri ...asta e parerea mea eu zic k am dreptate:D fularsteaua2:steag_cruce_invers:

 

Eu zic sa incercam sa-i dam aceasta sansa:D..voi ce credeti??? :steag_sah_mic:

 

Da clar esti venit aici sa inciti spiritele.

1. noi nu putem sa mergem la stadion ca suntem interzisi, adevaratii suporteri in cazul in care nu ti-a spus nimeni

2. Becali este cancerul din Ghencea asa ca nu ne vom oprii

3.Bafta pe stadion la incurajat, noi am plecat in concediu de maternitate

 

Baieti, facem pana la urma faza cu buletinele de vot? :steag_cruce_invers:

champ22andrew17.11.2009 08:46
Da clar esti venit aici sa inciti spiritele.

1. noi nu putem sa mergem la stadion ca suntem interzisi, adevaratii suporteri in cazul in care nu ti-a spus nimeni

2. Becali este cancerul din Ghencea asa ca nu ne vom oprii

3.Bafta pe stadion la incurajat, noi am plecat in concediu de maternitate

 

Baieti, facem pana la urma faza cu buletinele de vot? :steag_cruce_invers:

ar fi o idee buna da sa fim cat mai multi ! sa-l vezi pe ciobanu retardat cum se bucucra ca are multi votanti ::::)) ! cat despre userul de mai sus cu sansa pt jijica sa fim seriosi mai bine nu mai scrii nimik decat sa debitezi asemenea chestii! cred ca cea mai plauzibila metoda cum scria si pe forum e absenta de la meciuri (sunt din provincie dar ajung des la meciuri ) ! sa vedem ce va fashe ciobanul si argatul in acste conditii , ca pot sa manace ei cat cct or vrea fara suporteri o echipa e 0 nu poate obtine performante in conditiile actuale

 

Free_Steaua18.11.2009 08:05

Oricum la stadion mai merg 2000 de oameni si ala il injura, insa asta nu-l va face sa plece, ne trebuie pe langa cea cu votul si lipsa de pe stadion alte metode prin care sa-l inlaturam, sa-i luam masina la pietre peste tot,sa-i dam cu petarde la palat, sa-i protestam acasa in numar mare, si sa se infiltreze cineva la trib 0 sa-i arunce o punca cu urina pe geam :clap:

gabitzubrasov18.11.2009 15:33

mi-a sarit ieri in ziar poza asta(nu cumpar ziarul ci doar citesc titlurile) http://www.prosport.ro/sport-life/special/...-anglia-5107101

uvictor20.11.2009 07:30
mi-a sarit ieri in ziar poza asta(nu cumpar ziarul ci doar citesc titlurile) http://www.prosport.ro/sport-life/special/...-anglia-5107101

Mai in josul paginii, veti vedea mai multe poze:

http://www.qatarliving.com/node/804958

Foarte tari baietii! Respect!

Free_Steaua22.11.2009 13:12

Eu am votat "Becali Pleaca Din Ghencea"

Din pacate n-am putut sa fac si poza la Buletinul de VOT :(

A mai votat careva?

Astristul22.11.2009 15:42

Si eu la fel. Din pacate mi-am uitat telefonul acasa si n-am reusit sa fac poza! :(

aeroth22.11.2009 16:14

vreau sa il vad pe cioban cu mainile pe piept de ziua mea :steag_sah_mic:

 

 

 

motiv: pentru ca imi consuma oxigenul !!!!

pleacadinghencea27.11.2009 12:15

Doar pentru simplu fapt ca exista. restu e cancan

mountytoma27.11.2009 16:01
In primul rand Steaua sufera de ce fac uni pe stadion( :ce_oameni: )pe Becali il doare in p***a,mai bn incurajayi echipa la meciuri ,lasati-l pe Becali o sa plece o data si o data, INCURAJATI ECHIPA !!! :hai_steaua:fularsteaua2fularultras

 

bai, eu cred ca pe Becali il doare in p..a pentru ca Stoichita, Banel, Argaseala si altii asemenea, au dintii ascutiti si nu stiu sa faca o felatie ca lumea. de-aia il doare pe Gigi in p..a. judecand dupa ce scrii tu aici, nu ma mir ca si tu stii ca pe Gigi il doare in p..a.

 

singura sansa pe care i-as da-o lui Gigi este sa isi dea cu sapun pe franghie inainte de a-l atarna in streang, sau sa fie legat la ochi cand i se face injectia letala. prostia lui este crima impotriva umanitatii, un adevarat genocid.

 

de cate dovezi mai aveti nevoie?

johnnieM30.11.2009 21:28

Gheorghe Dinică a făcut parte foarte mult timp din viața mea. Odată cu el a murit și o parte din mine (Marin Moraru) " o fraza ce mi-a ramas adanc intiparita in minte de la moartea maestrului Dinica. Cuvinte ce le simt puternic atunci cand ma gandesc la Steaua, Steaua noastra. Da, si eu simt ca acea STEA, STEA ce a facut parte din toata viata mea, incet incet se stinge si odata cu ea si o parte din mine. Acea parte din mine astazi mai traieste doar din amintiri. Sperantele, bucuriile, tristetile, serile fericite sau mai putin fericite si mai ales dragostea pentru clubul meu drag ma fac sa cred sa visez sa lupt pentru renasterea Stelei si a mea.

 

Astfel, ca sa ofer un raspuns simplu la intrebarea acestui topic (De ce trebuie sa plece Gigi din Ghencea?), pot sa spun doar atat: trebuie sa plece pentru ca ne-a ucis Steaua noastra si pe noi...

 

Iar noi avem datoria sfanta fata de acest club sa continuam lupta impotriva criminalului!!!

SORIN=STEAUA=VIATA03.12.2009 18:20
:oops: eu cred ca pur si simplu cand deschide gura face de rusine Steaua
mountytoma04.12.2009 07:46

dupa acelasi numar de jocuri, Dinamo are un numar de puncte dublu fata de noi in aceeasi competitie, Unirea Urziceni are 8 puncte in Champions League (adica mai mult decat a strans Steaua in 18 meciuri in acceeasi competitie).

 

ciobane, prostul universului, e acum pe intelesul tau ca Steaua nu poate face performanta cu tine, ci doar se poate umple de rusine?

 

ca daca iti spunem ca esti mai prost decat cel mai prost, zici ca te jignim :-)

 

si apropos de priceperea ta la jucatori, ai vazut boule ca amandoua golurile lui Dinamo cu austriecii au pornit de la pasele lui Bostina?

bebeto08.12.2009 17:11

Trupa din Ghencea și-a făcut praf coeficientul foarte bun și, din vara lui 2011, nu va mai beneficia de adversari rezonabili, urmînd să ajungă pe același nivel cu Dinamo

 

0-0 și 1-1 cu Sheriff, 0-1 și 1-3 cu Fenerbahce, 0-0 cu Twente. Rezultatele catastrofale ale Stelei din actualul sezon din Europa League, coroborate cu contraperformanțele din ultimii doi ani de turism in Champions League, vor atîrna ca o piatră de moară de picioarele clubului in viitoarele campanii europene.

 

Coeficientul foarte bun pe care Steaua l-a avut in ultimii 4-5 ani i-a oferit echipei privilegiul de a fi cap de serie in multe meciuri-cheie, beneficiind de adversari la indemînă și evitînd mari formații. Acum, formația lui Becali e in mare pericol. 2010 va fi ultimul an in care va mai avea acest statut, după care calculele sînt sumbre.

 

Cifrele negre ale Stelei in Europa

 

3 ani și 3 luni au trecut de cînd Steaua a reușit ultima victorie in grupele unei competiții europene: 4-1 la Kiev, septembrie 2006

 

4 ani au trecut de cînd Steaua a bătut ultima dată pe cineva in Ghencea, in grupele unei competiții europene: 3-0 cu Halmstad, pe 30 noiembrie 2005

 

Rușinea Europei

Roș-albaștrii au pierdut la Tiraspol orice șansă de a mai merge in primăvara europeană, insă au bifat și un record negativ in actuala ediție. Dintre echipele plasate in prima urnă valorică la tragerea la sorți, doar Steaua e acum pe ultimul loc, fără nici o șansă de calificare, avînd doar 3 puncte și nici o victorie. Nouă din ceilalți capi de serie sînt pe prima poziție in grupele lor, iar ceilalți 2 sînt pe locul secund. gsp

 

no coments :no:

 

red&blue_boy08.12.2009 19:58

Rusinos...Ne-a fost de "bine"ca am fost cap de serie.In ritmul asta si tot cu Becali la conducere,o sa ajungem mai rau.Pacat...

David14.12.2009 19:30

Ajungem noi si la nivelul celor de la Ujpest,putem sa stam calmi si sa asteptam.

«1101112131453»