-Pt cade-a lungul timpului a jignit fostele glorii ale Stelei ca Gheorghe Hagi, Gabi Balint, Ion Alexandrescu, Boloni, Adrian Ilie, Marius Lacatus,E Enei si altii;-Pt ca a adus injurii si jigniri tuturor suporterilor stelisti presum si trimiterea bodyguarzilor, jignirea in presa ( golani, derbedei, drogati ), interzicerea a mii de oameni pe propriul stadion, interzicerea deplasarilor interne si internationale, implementarea celor mai drastice metode de control al vanzarii de bilete ( omul, buletinul si biletul ;pt ca a interzis accesul pe stadion cu materialele specifice fenomenului ultras ( tobe, steaguri de fluturat de diferite marimi ce au ca suport tevi din PVC, coregrafii si bannere fara expresii jignitoare ori rasiste, admise de legile in vigoare) ;-Pt ca s-a bagat peste toti antrenorii si a alcatuit echipa dupa bunul sau plac;-pt ca a sustinut ideile comuniste ale anumitor conducatori de la LPF ori FRF
de ingradire a libertatii de exprimare, de interzicere a deplasarilor suporterilor, ori a materialelor coregrafice permise de lege.;Pt ca numele Stelei a fost tarat in scandaluri gen valiza;-A adus o lipsa totala de prosionalism la FC Steaua prin introducerea nepotismelor;-Pt ca a scos cupa Romaniei din obiectivele Stelei,introducand rezerve,an de an am fost eliminati de echipe slabe;Pt ca locul 2 a devenit un obiectiv pt Steaua,pt ca aduce o eventuala participare in CL;-pt ca a folosit numele Stelei in scopuri personale,politice;-pt ca a purtat la gat insemne ale dusmanilor Stelei;-pt ca a adus in discutie schimbarea emblemei Stelei;ETC