FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gaz Metan Medias - Steaua 2-4 (2-1)

«13456711»
David10.09.2009 15:15

A batut Mediasul Gloria Bistrita cand era Tatarusanu in poarta?NU!

cornisa5810.09.2009 15:54

sã sperãm cã data de 13 ne aduce puțin noroc și luãm cele trei puncte de la Mediaș

ghionut10.09.2009 16:39
Astazi s-au pus in vanzare foarte putine bilete la casa si daca nu ajungeam printre primii nu am mai fi prins bilet. Am reusit sa iau bilete la Peluza I Sector 2. Sper ca e in acelasi loc unde se aduna galeria .

duminica o sa mai fie bilete pt galerie? :steag_cruce_invers::steagcruce:

Mi+za11.09.2009 06:48

Nu am de unde sa stiu. Incearca sa iei legatura cu cineva de la Bucuresti care vine si poate te lamureste el.

bodanelu11.09.2009 06:56

pana la urma cat e biletul in locul rezervat stelistilor? 30 sau 50?

 

nu de alta, dar trebuie facute calcule :D

Adrian11.09.2009 08:39

Daca e 50... eu nu voi avea ce face si va trebui sa repet performanta de anul trecut, de la Bistrita, cand m-am pisat pe orasul lor. Mai exact pe sediul arhivei.

Deci, daca e 50 de lei biletul, poate sa imi spuna cineva unde gasesc primaria? Daca nu, ma multumesc cu stadionul.

Maye11.09.2009 09:56

e 30 biletul in sectorul ala.daca nu l-a modificat Horoba.

Cat despre Primarie , lasa Adi ca ne ducem dupa si iti arat eu sediul :D

Virgil11.09.2009 10:04

A: Deaconu Alexandru (București - București)

A1: Onițã Aurel (Constanța - Constanța)

A2: Mudura Dorin (Oradea - Bihor)

R: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe - Covasna)

Obs: ªtreng Octavian (Oradea - Bihor)

 

 

"Fac un apel la suporterii nostri sa isi lase brichetele acasa, ca nu cumva Deaconu sa opreasca meciul, pentru ca stim ca e alergic la aceste obiecte. Acum, mai in gluma, mai in serios, sper ca fanii sa nu aiba motive sa arunce cu brichete sau obiecte in teren", a spus Ioan Horoba.

 

Directorul general al mediesenilor a admis ca se teme de eticheta de arbitru "pro-Steaua" pe care Alexandru Deaconu o are.

 

"Daca tine la cariera sa, Deaconu va arbitra corect. Am asa un mic sentiment de nesiguranta, pentru ca toata lumea spune ca Deaconu e arbitru pro-Steaua. E o ocazie buna sa arate ca nu e asa si ca e un arbitru foarte bun. Daca isi vede de treaba si arbitreaza corect, cred ca lumea o sa il aprecieze", a explicat Horoba.

 

Onlinesport

 

 

Maye11.09.2009 10:08

Oare il nimeresc cu o moneda de 50 de bani? :naughty:

Virgil11.09.2009 10:19

Nici cu un pumn de monede, pentru ca stadionul are pista de atletism. De data aceasta Deaconu nu are nicio sansa sa intrerupa meciul definitiv inainte de ultimul minut regulamentar de joc. Norocul lui.

Nu am incredere in Deaconu. Toti speculeaza ca ar fi omul nostru de la acea intamplare nefericita si el va incerca sa demonstreze ca nu e, favorizand Gazul.

Deaconu e un arbitru care e compromis de acea decizie pe care a luat-o. Dupa parerea mea nu ar mai trebui sa arbitreze meciurile Stelei.

Maye11.09.2009 10:28

Ai dreptate.Logic el nu ar mai trebui sa arbitreze Steaua niciodata.Cred ca si daca ne va fura in meciurile noastre 5 ani de acum tot va fi catalogat arbitrul Stelei.

Dar cand delegarile sunt facute de cine sunt facute cum vrei sa fie delegari oportune?

ghionut11.09.2009 11:43

dar totusi o sa fie bilete pt galerie in ziua meciului? :steagcruce::steag_cruce_invers: Tichetele pentru jocul de duminicã au fost epuizate în numai cîteva ore, însã numãrul acestora a fost extrem de mic. Doar 1.500 de bilete au fost puse în vînzare, la prețuri între 30 de lei, la peluze, și 50 de lei, la tribunele A și B. Stadionul din Mediaș poate gãzdui doar 4.500 de spectatori.

Un numãr de 2.200 de locuri vor fi ocupate de persoanele care și-au achiziționat abonamente, 10 la sutã rãmîn libere, conform regulamentului, restul fiind pentru invitați ai celor douã cluburi. Suporterii Stelei au rezervate 204 locuri. sursa gsp.ro

4 ever stelist11.09.2009 13:40

Virgil, Eric joaca in spatele varfurilor/varfului impins. Cel putin asa face la Gaz Metan. Nu stiu acum cum o fi fost prin ligile inferioare braziliene de unde a venit :P

 

Dupa ce isi revine Toja, sper sa vad o linie de mijloc Tanase - Onicas - Toja - Szekely. Sper ca Szekely sa isi revina la forma de la Otelul :(, iar Tanase sa nu fie un nou Szekely. Desi e greu sa vedem formula asta, pentru ca se pare ca Nicolita e titular pe viata la Steaua. Sincer ma chinuie sa il vad meci de meci jucand titular. In fiecare zi cand ma duc la fotbal, vad 2-3 pusti care pot face cu mingea chestii pe care Nicolita le viseaza doar. Dar poate nu inteleg eu fotbalul modern, iar jucatorii tehnici sunt acum inferiori celor care alearga tot meciul (fara cap).

[/quote

 

 

Banel ii un jucator bun chiar nu intzeleg de ce toata lumea vina pe el :ce_oameni:

KERATOCONUS11.09.2009 14:18

@4 ever stelist

 

Banel Nicolita e un jucator bun de "aruncat" in afara lotului. :yes:

Vlad Bogdan11.09.2009 14:54

Invata sa scrii si apoi mai discutam!

Daca au ajuns unii sa spuna ca tiganu` e jucator bun , ne ducem pe plua cu totu`

rezistenta_ultras11.09.2009 17:35

stiu ca asteptati cu entuziasm "galeria",dar mai taiati-va din elan ca nu mai e ce a fost...

"galeria" asta pe care o asteptati mai face deplasari de ordinul zecilor,iar atmosfera e plictisita in general,de sictir...

cine se chinuie sa faca rost de bilete in sectorul nostru,o face fara rost dupa parerea mea.

puteti viziona meciul din orice zona a stadionului ca e tot cam acelasi lucru.

e valabil pentru toate meciurile din provincie.

numai bine.

Maye11.09.2009 19:04

@rezistenta_ultras

Eu unul nu o mai astept cu entuziasm si nici nu o sa fiu dezamagit.Cam toti si-au autocenzurat deplasarile cand au realizat ca echipa pe care ei o iubesc mai reprezinta istoria doar cu numele.

In legatura cu meciul/deplasarea de duminica , sper doar sa traiesc meciul alaturi de niste oameni care simt la fel ca mine si cu care poti discuta altceva decat "da ba pasa" si "da si mie punga aia de nutline".

Sanatate si ne vedem duminca.

rezistenta_ultras11.09.2009 23:32

tu esti mai in tema,ai inteles ce am vrut sa spun.

dar mai sunt inca o gramada care fac o sarbatoare din faptul ca fac parte din galeria Stelei macar pentru un meci...si nu poti sa-i condamni.

si cand vad 50 de bezmetici plictisiti care nu canta pentru echipa si care doar contesta conducerea,cand ei de fapt se asteapta la mai mult,pleaca dezamagiti si e destul de probabil sa nu mai revina a 2 a oara,chit ca a 2 a oara inseamna poate abia peste un an la acelasi meci.

automat ii indepartezi sau chiar ii pierzi,dar e un risc asumat.

albanezul12.09.2009 09:21

maine tu vrei sa incurajam echipa?

 

Maye12.09.2009 09:32

eu?

Adrian12.09.2009 09:43
tu esti mai in tema,ai inteles ce am vrut sa spun.

dar mai sunt inca o gramada care fac o sarbatoare din faptul ca fac parte din galeria Stelei macar pentru un meci...si nu poti sa-i condamni.

si cand vad 50 de bezmetici plictisiti care nu canta pentru echipa si care doar contesta conducerea,cand ei de fapt se asteapta la mai mult,pleaca dezamagiti si e destul de probabil sa nu mai revina a 2 a oara,chit ca a 2 a oara inseamna poate abia peste un an la acelasi meci.

automat ii indepartezi sau chiar ii pierzi,dar e un risc asumat.

 

Supraestimezi dorinta acelor oameni de a face parte dintr-o galerie.

Iti spun eu ca aia vin la stadion ca sa vada meciul, nu ca sa cante pentru echipa. O sa ii doara in cot daca cei care cunosc cantece vor canta sau nu. Probabil ca vor protesta cand vor incepe injuraturile anti cioban avand in vedere ca majoritatea se considera "mai superiori" ca huliganii din peluza. Dar nu le va pasa daca se canta sau nu.

 

Imi aduc aminte de meciul din sezonul trecut, de la Bistrita. Suporterii veniti de la Bucuresti nu au intrat pentru ca i-a tras in piept conducerea gloriei si pe stadion am fost doar vreo 10-20 oameni care cantau. Restul stateau toti pe scaune, spargeau seminte si priveau. Degeaba ii tot strigam sa cante cu noi, sa incurajeze echipa, ii durea in cot. Se uitau la noi ca la ultimii oameni.

 

Sincer, mie nu prea imi pasa de astfel de oameni.

 

Nu am prea mari asteptari de la meciul cu Gazul Metan. Ma bucur doar ca ma pot intalni cu prieteni, stelisti adevarati, la o bere si o poveste.

Maye12.09.2009 09:49
Ma bucur doar ca ma pot intalni cu prieteni, stelisti adevarati, la o bere si o poveste.

Asta e cea mai importanta parte din ziua de maine.

albanezul12.09.2009 10:54

nu tu..adita

Mia-Steaua12.09.2009 10:58
:inlove: eu sunt din Medias.... si normal ca tin cu Gazu' mereu dar totusi, sunt si stelista si de-abia astept sa ii mai vad inca o data pe jucatorii de la Steaua... ar fi pt a doua oara in acest an... :X:X:X:X:X ....mnoh... eu sper sa fie un egal.... daca nu....sa castige totusi mediasu' pentru ca avem nevoie de puncteeee :yes:
Adrian12.09.2009 11:13
:inlove: eu sunt din Medias.... si normal ca tin cu Gazu' mereu dar totusi, sunt si stelista si de-abia astept sa ii mai vad inca o data pe jucatorii de la Steaua... ar fi pt a doua oara in acest an... :X:X:X:X:X ....mnoh... eu sper sa fie un egal.... daca nu....sa castige totusi mediasu' pentru ca avem nevoie de puncteeee :yes:

 

Un exemplu care vine sa confirme ce am spus eu mai sus.

Ce mult mi-ar placea sa iti pot da tie ban.

Fucking traitor!

 

Albanezul

 

Nu eu ce, cand? :)

«13456711»