FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

doua in liga?

«123458»
Motanu D16.11.2005 16:07
In Franta Olympique Lyon domina de ceva timp si in afara de ei sincer nu mi-e teama de nici o alta echipa franceza.

 

Norocul vostru ca n-ati picat cu Lens. Patea si Dinamo precum Halmstad...

reddog16.11.2005 16:08
In Franta Olympique Lyon domina de ceva timp si in afara de ei sincer nu mi-e teama de nici o alta echipa franceza.

 

Norocul vostru ca n-ati picat cu Lens. Patea si Dinamo precum Halmstad...

 

 

Din nou, repet, in Franta nu exista super echipe...Decat multicampioana Lyon! Singura de altfel cu potential ridicat, se vede si in Liga, maximum de puncte.

reddog16.11.2005 16:09
LAsa reddog ca mai e Cupa UEFA si la anul...

 

Nu, la anul e Liga...Incercarea de a intra in grupele Ligii. :lol:

Ce te face sa crezi ca la voi conducerea nu o sa vanda ce e mai bun cum fac de obicei..s-a intamplat si in 2002 si in 2004 inainte de preliminarii...

 

Nu ma face nimic sa NU cred asta, pentru ca ii stiu ca ar fi in stare sa ne vanda toata echipa doar sa se mai imbogateasca ei...Doar ca sper sa nu se repete istoria si anul ce urmeaza (sau, ma rog, iarna).

Motanu D16.11.2005 16:10

Reddog, nici n-am zis ca Marseille sau Lens sunt super echipe. Dar ma tem ca Dinamo nici cat astea nu este. SAu cel putin nu a aratat-o...

I.N.Money16.11.2005 16:12
Reddog, nici n-am zis ca Marseille sau Lens sunt super echipe. Dar ma tem ca Dinamo nici cat astea nu este. SAu cel putin nu a aratat-o...

Pai in ultimele turnee a lor in Franta nu prea au facut fata..apropos Reddog..nu ati jucat in turneu din Franta asta vara cu OM si ati batut?? sau mi se pare mie..

reddog16.11.2005 16:13

Versiunea a doua ar fi cea potrivita; nu a aratat inca. Vrei sa spui ca vicecampioana de la noi nu se ridica la nivelul lui Lens sau Marseille?

Am jucat intr-adevar teribil cu Heerenveen, dar ati vazut si voi ce stil de joc la inchidere au...Nu numai noi am patit-o, ci si Ajax si CSKA. Cat despre Levsky, acolo a fost dorinta de a scoate un egal, o dorinta care nu i-a lasat pe ai nostri sa vada ca de fapt pot invinge. Si, a mai venit si celebrul minut 94 ca sa puna capac.

bebeto25.11.2005 04:56

ne-am cocotat pe locul 15 care asigura 2 echipe in preliminarii c.l.daca si Dinamo s-ar trezi nitel(in UEFA nu in campionat :wink: )am putea urca si mai sus.not bad

redandblue25.11.2005 05:36
LAsa reddog ca mai e Cupa UEFA si la anul...

 

Nu, la anul e Liga...Incercarea de a intra in grupele Ligii. :lol:

CAre Liga bah doggy?La tenis de masa?In caz ca ai uitat ca sa ajungi in Liga tre sa castigi campionatul care deja este amaneta pt Steaua...
Motanu D25.11.2005 05:50
Vrei sa spui ca vicecampioana de la noi nu se ridica la nivelul lui Lens sau Marseille?

 

Cred ca rezultatele demonstreaza mai bine decat orice altceva acest lucru !

Ayrton25.11.2005 05:51

Chiar imi doresc sa se trezeasca si Dinamo. Ne batem pt locul 12 cu Cehia, Turcia, Ucraina si Elvetia. Cum toate aceste tzari mai au 2 echipe din 4, cate 1 cu sanse mari de calificare, avem sanse reale ca peste 2 ani sa avem 2 echipe pt CL.

Motanu D25.11.2005 05:59

Mai degraba ia Rapid Cupa UEFA decat sa treaca Dinamo de grupe :!: :!: :!:

Bogdan4Steaua25.11.2005 10:48
Chiar imi doresc sa se trezeasca si Dinamo. Ne batem pt locul 12 cu Cehia, Turcia, Ucraina si Elvetia. Cum toate aceste tzari mai au 2 echipe din 4, cate 1 cu sanse mari de calificare, avem sanse reale ca peste 2 ani sa avem 2 echipe pt CL.

 

Este greu sa ajungem pe locul 12. Insa trebuie sa fim extrem de atenti la trei echipe care se afla in spatele nostru:

1. Elvetia - i-am depasit, insa etapa aceasta nu au jucat nici FC Basel nici Grasshoppers. In plus, si FC Thun are sansa de a continua in UEFA daca scoate un X2 la Sparta Praga.

2. Norvegia - Rosenborg este ca si calificata in UEFA(locul 3 in grupa in dauna lui Olimpiakos), iar Tromso si Viking merg bine in UEFA.

3. Bulgaria - CSKA Sofia, Litex Loveci si Levski Sofia - cele trei echipe merg destul de bine, Litex Loveci fiind surpriza placuta pentru ei.

 

Trebuie sa avem un parcurs cat mai lung si rezultate cat mai bune CU TOATE ECHIPELE(Steaua, Dinamo si Rapid) pentru a ne pastra acest loc 15.

Ayrton25.11.2005 11:40
Chiar imi doresc sa se trezeasca si Dinamo. Ne batem pt locul 12 cu Cehia, Turcia, Ucraina si Elvetia. Cum toate aceste tzari mai au 2 echipe din 4, cate 1 cu sanse mari de calificare, avem sanse reale ca peste 2 ani sa avem 2 echipe pt CL.

 

Este greu sa ajungem pe locul 12. Insa trebuie sa fim extrem de atenti la trei echipe care se afla in spatele nostru:

1. Elvetia - i-am depasit, insa etapa aceasta nu au jucat nici FC Basel nici Grasshoppers. In plus, si FC Thun are sansa de a continua in UEFA daca scoate un X2 la Sparta Praga.

2. Norvegia - Rosenborg este ca si calificata in UEFA(locul 3 in grupa in dauna lui Olimpiakos), iar Tromso si Viking merg bine in UEFA.

3. Bulgaria - CSKA Sofia, Litex Loveci si Levski Sofia - cele trei echipe merg destul de bine, Litex Loveci fiind surpriza placuta pentru ei.

 

Trebuie sa avem un parcurs cat mai lung si rezultate cat mai bune CU TOATE ECHIPELE(Steaua, Dinamo si Rapid) pentru a ne pastra acest loc 15.

 

Grasshoppers si CSKA Sofia au sanse mici de a continua, iar Tromso nu sta nici ea f bine. Daca Steaua si Rapid sunt aproape calificate (ar fi bine daca ar castiga cat mai multe pct din cele 2 meciuri ramase), lui Dinamo ii va fi greu. Au meci important cu CSKA Moscova, daca ii invinge practic ii elimina pe moscoviti... si cu putin noroc pot sa se califice pe ultima suta...(ideal ar fi sa ramana acasa Levski)

steauafan25.11.2005 15:25

Din pacate Dinamo ne trage in jos. Un calcul simplu arata ca daca Dinamo n-ar fi fost in cupe, Romania era acum pe primul loc pe 2005 cu un coeficient de 9,75. Din pacate punctele se impart la nr de echipe iar Dinamo nu cred ca mai ia vreun punct de acum incolo.

Bogdan4Steaua25.11.2005 15:42
Din pacate Dinamo ne trage in jos.  Un calcul simplu arata ca daca Dinamo n-ar fi fost in cupe, Romania era acum pe primul loc pe 2005 cu un coeficient de 9,75.  Din pacate punctele se impart la nr de echipe iar Dinamo nu cred ca mai ia vreun punct de acum incolo.

 

Si totusi, au acumulat 4 puncte. E putin comparativ cu Steaua si Rapid, insa e bine ca au acumulat si atat. O alta echipa nu ajungea nici macar in grupe probabil. Pacat totusi ca nu merg prea grozav in grupe. Trebuiau sa fie 3 echipe oricum.

armanovici25.11.2005 16:10

Este oricum mai bine sa ne reprezinte Dinamo ca si Otelul sau cum ne reprezenta Craiova in ultimii ani...au scos totusi puncte imporntante cu Everton...si e posibil ca alta echipa in locul lor sa nu fii intrat in grupe...

Bogdan4Steaua25.11.2005 21:17

Este pacat ca nu au castigat returul cu Omonia si ca nu au scos macar un egal la Everton acasa. Eu unul sper sa faca o figura frumoasa cu CSKA Moscova desi mi-e frica sa nu fie dezavantajati de arbitri. Interesele sunt mari.

Motanu D25.11.2005 21:23

Dinamo dezavantaja de arbitru :?: :!: 8O

De abia astept s-o vad si pe asta ! :twisted: :twisted: :twisted:

Bogdan4Steaua25.11.2005 21:29

Ei, in campionat nu sunt obisnuiti cu asa ceva. Pe plan intern, atunci cand arbitrul e corect se plang de erori grave de arbitraj. Pentru caini arbitraj corect este atunci cand "fluierasul" elimina vreo doi adversari, acorda doua penalty-uri inexistente si in loc de fault in atac dicteaza fault din postura de ultim aparator si eliminare. Doar asa a catalogat Borcea arbitrajul din meciul cu FC National - arbitraj corect. :wink:

Lasand gluma la o parte, sper ca Dinamo sa beneficieze de un arbitraj corect pentru ca au sanse sa ii bata pe rusi(cu putin noroc desigur).

Motanu D25.11.2005 21:31

Daca nu le tremura genunchii si reusesc sa faca abstractie de faptul ca nu arbitreaza vreun discipol de-a lui Serea au sanse.

Insa avand in vedere atitudinea in joc pe care o arata cainii in ultima vreme... sper sa nu ia prea multe !!!

Bogdan4Steaua25.11.2005 21:34

Trebuie sa intre motivati pe teren. De asemenea, publicul trebuie sa fie 100% alaturi de ei.

Motanu D25.11.2005 21:43

Care public :?: :?: :?:

Bogdan4Steaua25.11.2005 21:53

Se vor strange pentru meciul cu CSKA. In campionat nu mai vin prea multi suporteri deoarece s-au saturat sa vada o echipa care castiga de multe ori cu arbitrii. E vina conducerii. Borcea & Co. culeg ce au semanat.

I.N.Money25.11.2005 22:01

Pana la urma fotbalul romanesc traieste datorita unei singure echipe.... :wink:

Bogdan4Steaua25.11.2005 22:03

In mare asa este. Insa anul acesta trebuie sa recunoastem si meritele Rapidului(chiar si ale lui Dinamo, dar intr-o masura mult mai mica). Oricum, Steaua ramane blazonul Romaniei. A fost, este si va ramane asa. :wink:

«123458»