FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 0-1 (0-1)

«167891019»
Alexandru H.30.08.2009 06:48
da am citit si eu asta pe prosport :)) cica : "Astfel, șefii galeriei au decis ca niciun ultras mai scund de 1.75 sã nu primeascã bilet și de asemenea au anunțat ca niciun fan nu poate veni pe stadionul rivalei însoțit de prietenã." :)) =)) ..au dat frica in ei ca sa nu`si manance bataie ... si mai ales catelele lor :)) ... mi se poare foarte amuzanta faza asta ..arata ce matze fricoase sunt ... fie... vorba lu Becali :)) : sa vada ei cata moie o sa manance duminica... si asa va fi 

 

 

Steaua - dinam0 : 2-1 (parerea mea)

 

 

 

BAFTA BAIETII >>> FORTA Steaua !! :steag_cruce_invers:

 

Nu e vorba de frica. Vor ca fiecare membru al galeriei sa cante si sa fie activ. Daca ai fani ce vin cu prietena, deja i-ai pierdut ca prezenta auditiva...

liquid squad30.08.2009 08:13
scor final 2-2 .

 

 

de ce 2-2?de ce sa nui batem? nu va inteleg dati niste scoruri dinastea parca nu ati vrea sa batem javrele

Mia-Steaua30.08.2009 08:45

Dap....trebuie sa ii batem pe caini...nu conteaza cu ce scor... !!!! Conteaza sa luam cele 3 puncte... si sa ii vedem cum se supara.... vazand ca au pierdut!!!! ForzA Steaua !!! :*:*:*:*:*:*:*:*:*

gio_stgloria30.08.2009 09:34

OLE OLE LA MUMU DINAMU !

AG30.08.2009 09:43

sunteti gata baietii ??? MUlE Dinamo

Daniel-Ionut30.08.2009 09:49

Pregatit!

Aleee Aleooo Steaua bate Dinamo! :oleole:

David30.08.2009 10:01
Dinamo is simply better, Bucuresti or zagreb, simply born to be champions

 

 

Nascuti pentru a fi campioni??? :gathering:

dIFuSioN^30.08.2009 10:10
Nu e vorba de frica. Vor ca fiecare membru al galeriei sa cante si sa fie activ. Daca ai fani ce vin cu prietena, deja i-ai pierdut ca prezenta auditiva...

 

o fi si asta :)...dar sa fim seriosi..tu crezi ca ei vor venii la meci ca niste pisicutze..se vor pune pe scaune ca niste roboti...din cand in cand hai Dinamo...si dupa pleaca in sir indian?:)) crezi ca nu va iesi cu bataie..sau cine stie ce alte incidente si mai ales daca Steaua ar bate?? isi ia masuri de precautie:))... 

kata_roby30.08.2009 10:25

Tre sai rupem in teren in tribune tre sa ne pisam pe ei afara din stadion sa zboare prin aer pricioare de caine si plekam cu toti fericiti acasa nu ? :yeahh:

The Game30.08.2009 11:05

Mai sunt 6 ore si 40 de minute pana la inceperea unicului derby!Ne vedem in "Templu"!

 

LA LA LA LA LA MUIEEEE dinamu!!!

kata_roby30.08.2009 11:14
Mai sunt 6 ore si 40 de minute pana la inceperea unicului derby!Ne vedem in "Templu"!

 

LA LA LA LA LA MUIEEEE dinamu!!!

 

Ejti la Nord game ?

radusteaua2330.08.2009 11:20

noi de sud suntem pe Steaua sutinem langa echipa in orice clipaa ooooooooooooo

AG30.08.2009 11:36

hai repede care vrei bilet la sud ?? am unu in plus

The Game30.08.2009 11:37
Ejti la Nord game ?

 

De unde stii? :))

Stryker30.08.2009 12:00

Trebuie sa-i aducem cu piciorele, pardon labele pe pamant pe catei, victorie cu 2-0 sau 2-1

RaMs3s30.08.2009 12:01
Tre sai rupem in teren in tribune tre sa ne pisam pe ei afara din stadion sa zboare prin aer pricioare de caine si plekam cu toti fericiti acasa nu ? :yeahh:

 

 

Si dupa beeeeeeeeeeeeeeeem :beer2:

alex_lef30.08.2009 12:18
hai repede care vrei bilet la sud ?? am unu in plus

ti-am trimis p.m as fi tare recunoscator daca nu l-ai dat inca :D

David30.08.2009 12:35

Disearã va urma al 121-lea rãzboi sportiv. Derby-ul de România are programatã disearã o nouã reprezentație. Ca aproape de fiecare datã, toatã România va sta cu ochii pe acest meci. Se va juca cu casa închisã, iar televizoarele vor sta deschise pe Antena 1. O disputã începutã în toamna lui 1948 a devenit astãzi, în 2009, o rivalitate cum nu existã poate în nici un alt domeniu în România.

 

De ce e derby de România

1. Pentru cã sînt singurele echipe care nu au jucat niciodatã în Liga a doua

2. Pentru cã sînt echipele care au jucat cele mai multe meciuri în cupele europene

3. Pentru cã au oferit cei mai mulți jucãtori la "naționala" României

4. Pentru cã în ultimii 60 de ani, de 51 de ori s-a întîmplat ca un trofeu anual sã fie cîștigat de una dintre cele douã echipe

5. Pentru cã au fãcut cele mai mari performanțe în cupele europene pentru România. Steaua a cîștigat Cupa Campionilor și Supercupa Europei. dinam0 a jucat semifinalã de Cupa Campionilor și semifinalã de Cupa Cupelor

 

142 de meciuri directe au disputat pînã acum cele douã echipe, în toate competițiile: 47 de victorii Steaua, 45 rezultate de egalitate și 50 de succese dinam0

 

15-9 e raportul victoriilor în favoarea Stelei în disputele dintre cele douã echipe dupã 1989, în jocurile din campionat, alte 15 partide încheindu-se la egalitate

 

stelisti.ro

 

 

 

Primul 11 al ambelor echipe :

09.jpg

KERATOCONUS30.08.2009 13:46

AMR 4 ore pana la UNICUL DERBY!

 

Forza Steaua! :steagcruce:

 

 

Fan FC Steaua30.08.2009 14:30

Aoleu cine a facut echipa aia cu Nicolita si onicas in ea? :| Incep sa cred ca ceea ce a zis clarvazatrorul, (a zis ca batem cu 3 0), nu e adevarat...dar cine stie, poate dam toate cele 3 goluri dupa ce ies astia 2

_yang30.08.2009 14:35
1.Pentru cã sînt singurele echipe care nu au jucat niciodatã în Liga a doua(personal edit:nici Timisoara)

 

 

Fulgerul "AEK" Bragadiru Bucuresti Timisoara a evoluat destul timp in divizia B...

Drei30.08.2009 14:54

am un bilet la tribuna 2 iar eu nu pot sa ajung la meci, as fi tare recunoscator daca cineva l-ar cumpara si nu ar fi iroosti, mumumesc

S A R P E30.08.2009 17:10
:steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campionii
cred in steaua mea30.08.2009 17:22

pe ce post e ?

S A R P E30.08.2009 17:29

Antena 1

«167891019»