"Doar trei din cele unsprezece turnichete care trebuie montate la porțile de acces ale stadionului Oțelul au ajuns, pânã ieri, la Galați, însã conducerea clubului sperã ca problemele sã fie rezolvate pânã la meciul de duminicã cu Steaua. Cele trei turnichete au fost deja montate."
"Nu cred cã se va juca cu porțile închise la meciul cu Steaua. Am discutat și eu cu cei care se ocupã de montarea turnichetelor și mi-au dat asigurãri cã pânã duminicã vor fi toate montate. Un meci fãrã spectatori ne dezavantajeazã, fiindcã avem nevoie de suporteri, avem nevoie de susținere. Sunt convins însã cã povestea de la meciul cu Ceahlãul nu se va mai repeta și fanii vor fi lângã noi", a spus Munteanu.
Deci sunt sanse sa se joace cu spectatori.
Am trecut acum vreo ora pe langa stadion,tribuna 1 ,Peluza Nord si tribuna 2 nu au turnichete nici macar montate...
