meci slab , chiar si cand eram in 11 , apararea a fost in pioneze , noroc cu zapata ... tocmai cand se spunea ca mijlocul nostru e slab cu ionescu, acesta a dat dovada de daruire si`n faza a 2-a , a avut cateva interventii salutare si`n aparare.
Zapata - omul meciului alaturi de surdu
Marin - in linia lui obisnuita , cel mai bun om din aparare.
Tudose - indolent , lent , a gresit cateva pase elementare
Baciu - nici n-re rost sa comentez , este o f buna rezerva si atat (buna pt ca nu se supara ca e tinut pe bara)
Ninu - depasit clar de joc , chair daca in multe ocazii n-a fost dublat bine de szekeli , a jucat f slab , multe erori de plasament , aproximatie f mare in marcaj , nu inteleg de ce n-a jucat Golanski , care chiar daca nu traverseaza cea mai buna perioada a lui la Steaua , este mult peste Ninu
Banel - execrabil la cornere , destul de util in fazele de joc , a facut un joc mediu , oricum peste ce joaca de obicei
Szekeli - meci slabut , in afara de 2 - 3 preluari , n-a miscat in front , dar macar a centrat mai bine decat Banel
Ionescu - f util si`n aparare si`n atac , creste de la meci la meci , cred ca daca i se va da incredere in continuare si va dribla mai putin va ajunge departe
Iacob - trompeta meciului alaturi de Ninu , n-are nici o treaba ... unde inainte aveam surplus de mijlocasi la inchidere , acum avem deficit ... Tiago era f util in momentele astea
Stancu - meci bunicel , s-a zbatut dar nu prea s-a vzut la joc , a meritat eliminarea (nu a fost intentie , dar a lovit si nu conteaza , iar la primul galben i-a dat peste picior aluia , daca nu a cazut ala nu inseamna ca nu l-a lovit , de altfel cand a fluierat arbitrul a si ridicat mana , se stia cu musca pe caciula). Partea proasta e ca nu va juca cu javrele unde ar fi fost f util.
Surdu - e incredibil cat de mult s-a transformat , pe langa c-a marcat a fost f util , a alergat , a recuperat , a preluat pt coechipieri , a facut culoare tragand jucatori dupa el , chiar imi pare bine c-a marcat , parca`n ultimele partide ma ofticam ca nu reusea sa inscrie si el
Per total meci mediocru din partea noastra , cu putin noroc , insa punctele sunt f importante in economia lunga a campionatului , si cel mai imbucurator , am inceput sa castigam si cand jucam mai slab si`n plus in deplasare (va aduceti aminte cum trageam de cate un egal chinuit la echipe de 2 lei anii trecuti ?)
Urmeaza cel mai important meci al anului , cu javrele , indiferent de ce vor face in seara asta va fi altceva etapa viitoare , sper sa-i umilim si sa ii grabim caschetei bonetei plecarea si implicit degringolada.
FORZA Steaua !