FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Premier League , Editia 2009-2010.

«1181920212234»
Maye02.02.2010 21:21

Prost gramada.

red&blue_boy02.02.2010 21:46

Hull - Chelsea 1-1 . Doua puncte importante pierdute de Chelsea in lupta cu United.

*Alecs*02.02.2010 21:50

Hehe. Nu te pui cu Phil Brown de Ziua Cartitei.

 

In FA Cup, ambele echipe din Premier au fost eliminate:

 

Crystal Palace - Wolves 3-1

Wigan - Notts County 0-2

Maye02.02.2010 22:01

Notts e echipa din League Two :wub:Singura de la acest nivel.

Va juca cu Fulham in turul urmator , turul 5.

 

Utd la numai 2 puncte.

zloty02.02.2010 22:10

Hmm cand e meciu direct dintre Chelsea cu United?

*Alecs*02.02.2010 22:21

3-4 aprilie

*Alecs*03.02.2010 18:04

Restanta Premier League

 

22:00 Fulham - Portsmouth (Eurosport 2)

 

Restanta Championship

 

21:45 Blackpool - WBA

 

Rejucare FA Cup

 

21:45 Leeds - Tottenham

Maye03.02.2010 19:15
RobYnho04.02.2010 13:17

I'a amestecat visele si dintii in gura lu' ala.

mircea_1005.02.2010 19:56

lol...e prima data cand vad faza :) care a fost motivul? :D

Vlad Bogdan05.02.2010 20:50

Fanul ala i-a zis: "Ia-o pe ma-ta si dispareti inapoi in Franta! ".

RobYnho06.02.2010 11:54
lol...e prima data cand vad faza :) care a fost motivul? :D

 

E chiar foarte celebra faza.

MoWeed06.02.2010 16:12

@Ronnie, Maye

 

Acum ar trebui sa incep si eu sa tip ca au furat arbitrii? Ma refer la faptul ca 2 faze din acelasi meci au fost tratate diferit: atacul tare al lui Kyrgyakos(undeva intre galben si rosu, asta pentru a a atins si mingia) a fost de rosu, pe cand genunchiul in cap primit de Kuyt a fost nesanctionat

Vlad Bogdan06.02.2010 16:47

Moweed, +1. Desi nu-mi place Liverpool sunt de acord ca e furata de arbitrii, in moment ce Manudt fura de rupe... Am vazut meciul de azi.

Ronnie06.02.2010 17:07

Ok, furam de rupem.

Maye06.02.2010 17:11

Mai primim si 3 autogoluri.

Vorba aia...bulan.

RobYnho06.02.2010 18:02
Ok, furam de rupem.

 

Si mai dam un gol.

*Alecs*06.02.2010 23:59

Moweed esti liber sa te exprimi de fiecare data cand simti ca echipa pe care o simpatizezi este dezavantajata. Spuneti of-ul si nu-ti va da nimeni cu piatra in cap. Tocmai am vazut si eu rezumatul si analiza meciului si pot spune ca arbitrul a fost total depasit, avand pozitionari slabe ce au dezavantajat ambele echipe. Pienaar putea primi rosu inca din prima repriza, la faza eliminarii lui Kyrgiakos puteau fi eliminati chiar amandoi, Gerrard a avut si el o intrare urata in repriza secunda. Pana la urma, a castigat echipa care s-a daruit mai mult.

 

Rezultatele de ieri:

 

Liverpool 1 - 0 Everton

 

Bolton 0 - 0 Fulham

Un egal destul de plictisitor cu putine ocazii. Gazdele au avut un gol anulat la o faza discutabila.

 

Burnley 2 - 1 West Ham

E greu sa castigi puncte pe Turf Moor, insa ciocanarii meritau un egal. Cu noile transferuri echipa arata mai bine, au avut numeroase ocazii, dar au fost lipsiti de noroc.

 

Hull 2 - 1 Manchester City

Gazdele au continuat entuziasmul din meciul cu Chelsea de la mijlocul saptamanii si au obtinut o victorie importanta si meritata.

 

Manchester Utd 5 - 0 Portsmouth

Victorie clara. Cel putin pana maine United trece pe primul loc. Fanii si-au continuat protestul impotriva lui Glazer.

 

Stoke 3 - 0 Blackburn

A existat o singura echipa pe teren.

 

Sunderland 1 - 1 Wigan

Gazdele isi continua forma mizerabila.

 

Tottenham 0 - 0 Aston Villa

Al doilea meci in care nu s-a inscris in aceasta etapa, insa diferit fata de celalalt. A fost un 0-0 frumos cu multe ocazii si parade ale portarilor.

 

Azi:

 

15:30 Birmingham - Wolves (Eurosport 2)

18:00 Chelsea - Arsenal (Eurosport 2)

Ultima sansa pentru tunari de a se mentine in lupta pentru titlu.

Maye07.02.2010 15:34

Un meci superb intre Birmingham si Wolves.Un derby care si-a onorat titulatura.

Phillips ne-a amintit cine este-

 

Final :

Birmingham - Wolverhampton 2-1

Vlad Bogdan07.02.2010 15:50

Peste 10 minute incepe derby-ul. :>

Maye07.02.2010 15:53

Este un derby londonez , dar nu un derby mare.

mircea_1007.02.2010 16:19

da, un fel te Timisoara - CFR :naughty:

Vlad Bogdan07.02.2010 18:18

Chelsea 2-0 Arsenal.

 

Chelsea ia titlul!!!

red&blue_boy08.02.2010 06:47

Arsenal a cam iesit din lupta pentru titlu...E Chelsea poate favorita,dar si United vine tare din urma...

Maye08.02.2010 20:19

Au mai ramas Chelsea si United in lupta pt titlu.

Nu exista favorita in aceasta cursa.

«1181920212234»