FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Premier League , Editia 2009-2010.

«1171819202134»
Maye31.01.2010 16:42

Hent in careu la Vermaelen.

Maye31.01.2010 17:11

0-3.

Sa ii spunem umilinta?

 

 

DIE GLAZER DIE!

Ronnie31.01.2010 17:19

S-a terminat fetelor! Da' voi continuati sa puneti poze si sa strigati, poate va aude cineva. :D

 

 

Daniel-Ionut31.01.2010 17:22
S-a terminat fetelor! Da' voi continuati sa puneti poze si sa strigati, poate va aude cineva. :D

 

Pai vezi... daca nu are si Arsenal un Benzema in echipa...

Maye31.01.2010 17:25

Pai vezi daca nu are si Real un Rooney?

Daniel-Ionut31.01.2010 17:31
Pai vezi daca nu are si Real un Rooney?

 

Poate o sa aibe si Realul un Rooney :rolleyes:

Maye31.01.2010 17:34

Dream on.

Apropo de Rooney...vai ce ii umileste pistruiatul.

Ronnie31.01.2010 17:48

Se cam pisa Rooney pe tot ce inseamna Arsenal in meciul asta.

zloty31.01.2010 17:48

Pff arsenal isi continua pasa proasta , fara atacant cu 6 mijlocasi dar cu mijlocul la pamant, apararea praf ........ vin vremuri si mai negre pentru tunari :chair: poate se trezesc cei de la arsenal si o sa cumpere ceva.

 

Ps: Cel mai bun om de pe teren de la Arsenal mi se pare Song .

Daniel-Ionut31.01.2010 17:53

Ce sa mai cumpere ca se termina mercato.

Maye31.01.2010 17:54

Final : Arsenal -MUFC 1-3.

 

Ce frumos e fotbalul cand e jucat de fotbalisti .

zloty31.01.2010 17:55

Un atacant , ca vad ca il asteapta pa Chamack ala ca pa Dumnezeu.

 

Man azi un exemplu de eficacitate 3 ocazii 3 goluri ,arsenal din pacate nici acel gol nu il merita.

Ronnie31.01.2010 18:24

Pac, si rezumatul.

STELIST 8631.01.2010 18:44

Cat de bucuros esti tu ma acu',CAINE ce esti :))

red&blue_boy01.02.2010 06:37

Frumos meci facut de United,le-a dat o lectie celor de la Arsenal,cu toate absentele din aparare...Rooney super,faza de la golul doi superba!Oricum,doar United-i mai poate stopa pe Chelsea...

*Alecs*01.02.2010 11:56

United a predat o lectie de fotbal ieri, a fost unul dintre cele mai bune meciuri ale lor din ultima vreme. Toate golurile au fost marcate dupa faze senzationale lucrate ca la carte. Daca imi permiteti o scurta analiza:

 

Golul 2

 

36:39 balonul pleaca din careul propriu

11603086.jpg

 

36:42 momentul in care Rooney paseaza si isi incepe sprintul

10973311.jpg

 

36:50 balonul ajunge in careul advers si Rooney inscrie

98562756.jpg

 

Iata cum in doar 11 secunde poti inscrie prin doar 3 pase plecand din careul propriu. De remarcat si viteza fantastica a lui Rooney, care in 7-8 secunde parcurge cam 75m.

 

Golul 3 este asemanator, din nou din 3 pase in doar 9 secunde United marcheaza.

 

51:22 Carrick intercepteaza, va pasa catre Rooney care ii va trimite inapoi

69481045e.jpg

 

51:31 Park e deja in careu, suteaza si inscrie

18935748.jpg

 

Rezultate complete ale etapei:

 

Birmingham 1 - 1 Tottenham

Fulham 0 - 2 Aston Villa

Hull 2 - 2 Wolves

Liverpool 2 - 0 Bolton

West Ham 0 - 0 Blackburn

Wigan 0 - 1 Everton

Burnley 1 - 2 Chelsea

Manchester City 2 - 0 Portsmouth

Arsenal 1 - 3 Manchester Utd

 

Astazi:

 

22:00 Sunderland - Stoke City (Eurosport 2)

 

STELIST 8601.02.2010 14:33

United i'au pus la respect pe Arsenal.

*Alecs*02.02.2010 11:08

Azi, restanta in Premier League: 21:45 Hull-Chelsea (DigiSport)

Si rejucari in FA Cup: Wigan-Notts County si Crystal Palace-Wolves

zloty02.02.2010 12:49
United i'au pus la respect pe Arsenal.

Tunari si-au facuto cu mana lor ,nu e posbil sa te prezinti asa la un derby.Organizare haotica ,au venit ca la un meci de cupa .Daca e sa facem comparatie Chelsea a predat o lectie de fotbal a fost 3-0 dar putea lejer sa fie un 5,6-0

STELIST 8602.02.2010 12:56

La prim' 2 goluri au fost creeate din 4-5 pase!Gen:Arsenal pierde mingea,utd preia si goool!

Maye02.02.2010 20:21

Hull - Chelsea 1-0 , min 35 :D

STELIST 8602.02.2010 20:46

Sa fie asa pan' la capat!

Ronnie02.02.2010 21:03

Hull nu e echipa aia care a luat 4 goluri de la atacantul ala bulanos?

STELIST 8602.02.2010 21:12

E echipa aia cu logo-ul Tigru si tricourile in galben..

Ronnie02.02.2010 21:18

Bai, sa-mi bag.. si eu care credeam ca-s aia-n albastru.

«1171819202134»