FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Premier League , Editia 2009-2010.

«1151617181934»
*Alecs*21.01.2010 11:17

Aston Villa - Blackburn Rovers 6-4 (Warnock 30', Milner pen 39', Nzonzi og 53', Agbonlahor 56', Heskey 62', A.Young 90' / Kalinic 10', 26', Olsson 63', Emerton 84')

Set. Meci. Finala.

Prima repriza: http://videos.sapo.pt/zhZIFNGDMpaPtOzZkpQQ

A doua repriza: http://videos.sapo.pt/jO1YJZBAKM67kV5vTTdi

 

Arsenal - Bolton Wanderers 4-2 (Rosicky 44', Fabregas 52', Vermaelen 65', Arshavin 85' / Cahill 7', Taylor pen 28')

Un alt meci cu goluri multe. Arsenal trece pe primul loc, desi cred ca reuseau si fara ajutorul primit la golul egalizator.

Prima repriza: http://videos.sapo.pt/jFzypdNMdCFRYGPoA1Bg

A doua repriza: http://videos.sapo.pt/OzphlAOL1DNGeLZq7Khu

 

Liverpool - Tottenham 2-0 (Kuyt 6', pen 90')

Victorie importanta pentru cormorani care se apropie de locul 4.

http://www.dailymotion.com/video/xbxn4e_li...m-hotspur_sport

 

Update la meciul de ieri dintre City si United:

Politia a confiscat la controlul de la porti sageti de darts, mingi de golf si torte. Insa nu le-au gasit chiar pe toate si iata o imagine care se vede rar pe stadioanele din Anglia. Este din sectorul fanilor lui United:

 

manchester675222a.jpg

Maye21.01.2010 19:43

Alecs , cred ca tortele apartineau fanilor lui FC UoM , veniti special la derby :D

red&blue_boy22.01.2010 09:02

Ce meci nebun a facut Villa cu Blackburn!!!Ce frumos e fotbalul in astfel de meciuri!!!

*Alecs*22.01.2010 20:09

In acest weekend:

 

FA Cup

 

Sambata:

 

14:45 Preston - Chelsea (Sport Klub)

14:45 Reading - Burnley

17:00 Accrington - Fulham

17:00 Aston Villa - Brighton

17:00 Bolton - Sheffield Utd

17:00 Cardiff - Leicester

17:00 Derby - Doncaster

17:00 Everton - Birmingham

17:00 Notts County - Wigan

17:00 Portsmouth - Sunderland

17:00 Southampton - Ipswich

17:00 West Brom - Newcastle

17:00 Wolves - Crystal Palace

19:15 Tottenham - Leeds (Sport Klub)

 

Duminica:

 

15:30 Stoke - Arsenal (Sport Klub)

18:00 Scunthorpe - Manchester City (Sport Klub)

 

Premier League

 

Sambata:

 

17:00 Manchester Utd - Hull (Eurosport 2)

 

Maye22.01.2010 20:40

Inca un weekend plin.

Ronnie23.01.2010 10:05

De ce se joaca doar un meci in Premier League?

_yang23.01.2010 11:00

Cine poate intelege ce fac englezii? Daca ar fi dupa ei, ar mai adauga vreo 2 saptamani anului ca sa mai poata baga cateva echipe in prima Liga. Mai multe meciuri, mai multi bani.

Probabil Manchester sau Hull au preferat sa joace in week-end pentru ca au fost eliminate...

 

Se joaca restul etapei marti si miercuri:

 

Marti :

21:45 Portsmouth - West Ham

21:45 Tottenham - Fulham

21:45 Wolves - Liverpool

22:00 Bolton - Burnley

Miercuri

21:45 Aston Villa - Arsenal

21:45 Chelsea - Birmingham

22:00 Blackburn - Wigan

22:00 Everton - Sunderland

Maye23.01.2010 11:13
De ce se joaca doar un meci in Premier League?

Se joaca doar un meci , pentru ca esti un weekend programat pentru FA Cup.Multe echipe din prima Liga sunt inca implicate in competitie astfel ca fizic era imposibil de jucat o etapa in acest weekend.

Meciul Man Utd - Hull City a fost programat in acest weekend pentru ca ambele echipe au fost deja eliminate din Cupa.

*Alecs*23.01.2010 12:35

Si nu doar pentru ca au fost eliminate din FA Cup, ci si pentru faptul ca meciul tur din semifinala League Cup dintre City si United a avut loc cu o saptamana mai tarziu decat era programat, prin urmare si returul se va disputa mai tarziu, adica miercuri cand este programata etapa de Premier League. Daca nu era una din ele eliminata din FA Cup tot nu puteau sa joace miercuri, asa ca au profitat de ocazie, si-asa programul este destul de incarcat cu atatea meciuri amanate, Hull are deja o restanta cu Chelsea, iar United mai este angrenata si in Champions League.

Maye23.01.2010 12:47

Pe scurt , o sa fie un meci frumos , in care Phill Brown isi va dispune din nou jucatorii in tactica de deplasare. :)

Maye23.01.2010 16:55

In singurul meci al etapei , programat pe Old Trafford , Manchester United a invins Hull City cu 4-0.Toate golurile partidei au fost incrise de Wayne Rooney.

Maye23.01.2010 17:11

Astazi s-a desfasurat si etapa in Cupa Angliei.

 

Chelsea a trecut de Preston , prin golurile lui Anelka si Sturridge.

Singurele prim divizionare eliminate au fost Everton (1-2 acasa cu Birmingham) , Burnley (0-1 in deplasare la Reading) si Sunderland (1-2 la Portsmouth).

Surpriza rundei este doar egalul scos de Wigan la divizionara de Liga a 4a , Notts County , echipa a carui director sportiv este Sven Goran Eriksson.Acest meci se va rejuca .

 

Echipele calificate mai departe sunt : Chelsea , Reading , Fulham , Aston Villa , Bolton , Cardiff City , Derby County , Birmingham City , Portsmouth , Southampton , West Bromwich Albion .

 

Se vor rejuca : Notts County - Wigan si Wolverhampton - Crystal Palace .

 

Mai sunt de jucat 3 meciuri :

 

Tottenham - Leeds , Stoke City - Arsenal si Scunthorpe United - Manchester City.

 

 

Astazi s-au jucat meciuri si in Championship , League One si League Two . Voi reveni mai tarziu cu detalii.

Vlad Bogdan23.01.2010 17:17

Firar el sa fie de Rooney. :| Cred ca iese golgehter sezonul asta.

 

Apropo, cupa o castiga Chelsea.

Ronnie23.01.2010 17:20

Clasamentul golgheterilor:

 

  1. Rooney Man Utd 19
  2. Bent Sunderland 14
  3. Defoe Tottenham 14
  4. Drogba Chelsea 14
  5. Tevez Man City 12
  6. Torres Liverpool 12
  7. Fabregas Arsenal 11
  8. Saha Everton 11
  9. Agbonlahor Aston Villa 8
  10. Lampard Chelsea 8
  11. Anelka Chelsea 7
  12. Arshavin Arsenal 7
  13. Berbatov Man Utd 7
  14. Cole West Ham 7
  15. Kuyt Liverpool 7

 

 

 

 

MoWeed23.01.2010 20:04

Chiar ca iese golgheter

*Alecs*24.01.2010 09:49

Rezultate complete:

 

Preston - Chelsea 0-2 http://www.dailymotion.com/video/xbyuzd_preche_sport

Reading - Burnley 1-0 http://www.dailymotion.com/video/xbyutd_rebur_sport

Accrington - Fulham 1-3

Aston Villa - Brighton 3-2

Bolton - Sheffield Utd 2-0

Cardiff - Leicester 4-2

Derby - Doncaster 1-0

Everton - Birmingham 1-2 http://videos.sapo.pt/PQJJVeIjwQmN1lfTKQPu

Notts County - Wigan 2-2 http://www.dailymotion.com/video/xbyuu6_nowi_sport

Portsmouth - Sunderland 2-1

Southampton - Ipswich 2-1

West Brom - Newcastle 4-2 http://www.dailymotion.com/video/xbyuyu_wene_sport

Wolves - Crystal Palace 2-2

Tottenham - Leeds 2-2 http://www.dailymotion.com/video/xbyuxe_totle_sport

 

Leeds continua cursa senzationala in Cupa si va avea parte de o rejucare pe Elland Road.

 

Manchester United - Hull City 4-0 http://www.dailymotion.com/video/xbys7l_ma...hull-city_sport

Ronnie24.01.2010 17:58

Stoke City a eliminat pe Arsenal din FA Cup, scor 3-1. Din cate am inteles, Campbell a gafat la meciul sa de re-debut. Nu am vazut partida. In celalalt meci din Cupa, Manchester City conduce cu 4-2 in minutul 90 pe Scunthorpe.

*Alecs*24.01.2010 18:28

Corect.

 

Si avem si optimile sau 5th round:

 

13/14 februarie

Crystal Palace/Wolverhampton Wanderers - Aston Villa

Manchester City - Stoke City

Derby County - Birmingham City

Bolton Wanderers - Leeds/Tottenham Hotspur

Chelsea - Cardiff City

Fulham - Wigan Atheltic/Notts County

Reading - West Bromwich Albion

Southampton - Portsmouth (South Coast Derby)

 

Maye25.01.2010 16:02

Weekendul acesta in fotbalul britanic :

 

Championship. :

 

S-au jucat doar 3 meciuri in weekendul acesta.

In general meciuri de mijlocul clasamentului , scoruri normale s-au inregistrat. Middlesbrough nu a reusit sa treaca acasa de Swansea City , iar Sheffield Wednesday a reusit sa mai faca un pas spre evitarea retrogradarii , invingand acasa pe Peterborough United , ultima clasata si au iesit din , momentan , din zona retrogradarii.

Un alt meci Plymouth - Barnsley a fost amanat.

In clasament conduce in continuare Newcastle Utd. urmata la 3 puncte de Nottingham Forrest . Pe locurile de play off se claseaza in continuare WBA , Swansea , Cardiff si surprinzatoarea Blackpool.

 

League One.

 

In Liga a 3a a sistemului britanic s-au jucat doar 8 meciuri . Norwich City a invins acasa pe Brentford cu 1-0 si astfel a devenit liderul clasamentului la egalitate de puncte (57) cu Leeds United , insa Leeds are doua meciuri in minus.

Ocupanta locului 4 , Colchester United nu a reusit decat un rezultat de egalitate in deplasarea de la Gillingham , 0-0 si astfel isi continua seria negativa de meciuri.Nici o alta ocupanta al vreunui loc de play off nu a jucat ina cest weekend , dar este de remarcat victoria lui Milwall din deplasarea de la Oldham Athletic (echipa preferata a lui Paul Scholes) si astfel "Leii" se apropie la doar 2 puncte de play off-ul ce ii poate readuce in Championship .

Deseara se va juca un meci extrem de interesant , Charlton Athletic - Leyton Orient .Charlton , ocupanta locului 4 , va forta o victorie pentru a ajunge la egalitate de punct cu Norwich si Leeds , in timp ce Leyton Orient se lupta din rasputeri sa evite retrogradarea in League Two , iar fiecare punct scos pe teren strain , valoreaza enorm.

 

 

League Two.

 

In Liga a 4a britanica , s-au jucat toate meciurile programate.

Liderul Rochdale a invins lejer in deplasarea de la Cheltenham cu scorul de 4-1 si astfel isi mareste avansul la 9 pct in fata celor de la Bournemouth care au pierdut in deplasarea de la Aldershot Town (2-1).Bournemouth ramane pe locul 2 , insa doar la 1 pct de Bury care a invins cu 1-0 pe Hereford.

Pe locurile de play off raman tot Rotherham , Shrewsbury Town , Aldershot Town si Dagenham & Redbridge , desi Shrewsbury si D & R s-au confruntat in meci direct in aceasta etapa , scor 2-1 pentru Shrewsbury .

 

Fosta echipa a lui Dan Petrescu , Bradford City a fost invinsa in deplasarea de la Lincoln City , scor 2-1 , iar astfel obiectivul de a participa in play off , devine din ce in ce mai ireal.

 

 

Marti si Miercuri se vor juca meciuri intoate ligile britanice.

Maye25.01.2010 16:09
Southampton - Portsmouth (South Coast Derby)

:wub:

*Alecs*26.01.2010 14:31

Stiri

 

Celor de la Portsmouth le-a fost ridicata partial inderdictia de a face transferuri(asta insemnand ca vor putea semna doar cu jucatori liberi de contract sau vor putea face doar imprumuturi). Sa vedem pe cine reusesc sa aduca in 6 zile.

Rio Ferdinand va fi judecat pe baza probelor video pentru ca l-a lovit in timpul meciului cu Hull pe atacantul Chris Fagan si risca o suspendare de trei etape (acum nu ca as avea ceva cu Arsenal, dar sa mai zica cineva ca Manchester e ajutata de arbitrii sau federatie, cand intrarea criminala a lui Gallas din meciul cu Bolton nu s-a lasat cu niciun fel de urmare, desi Coyle a facut scandal mare dupa meci, iar Wenger si-a cerut scuze).

 

Premier League

 

21:45 Portsmouth - West Ham

21:45 Wolves - Liverpool (DigiSport)

22:00 Bolton - Burnley

22:00 Tottenham - Fulham (Eurosport 2)

Maye27.01.2010 13:02

Meciurile de ieri din Premier League :

 

Portsmouth 1 - 1 West Ham U.

Wolverhampton W. 0 - 0 Liverpool

Bolton W. 1 - 0 Burnley

Tottenham H. 2 - 0 Fulham

 

Championship :

 

Principalele candidate la promovare in prima Liga au castigat detasat in meciurile de ieri.

Echipa de pe locul 2 , Nottingham Forrest a invins pe teren propriu cu scorul de 5-0 pe QPR . Echipa de pe locul 4 , Cardiff City (viitoarea adversa a lui Chelsea in FA Cup ) a castigat in deplasare cu scorul de 6-0 la Bristol City .

Ocupanta locului 6 in clasament , Sheffield Utd a invins si ea detasat pe fosta prim divizionara , Reading cu 3-0.

Singurele echipe cu pretentii la promovare , care s-au impiedicat , au fost WBA , echipa de pe locul 3 (doar 1-1 in deplasarea de la Ipswich) si Swansea (0-0 acasa cu Coventry).

Liderul clasamentului , Newcastle United va juca astazi , acasa cu Crystal Palace.

La retrogradare lucrurile tind sa devina clare , Peterborough indreptandu-se clar spre League One , dupa infrangerea de aseara de acasa cu noua echipa a lui Darren Ferguson si Danny Wellbeck , Preston North End (adversara in lupta impotriva retrogradarii).

Singura echipa din zona rosie , care a castigat a fost Plymouth , care a invins-o pe Derby , scor 1-0.

Astazi va fi derby mare pentru evitarea retrogradarii in Championship.Scunthorpe o va intalni acasa pe Sheffield Wednesday.Echipa care va castiga , va iesi pentru moment din zona retrogradarii.

 

League One

 

Surpriza mare ieri in Liga a 3a britanica.

Liderul clasamentul , Leeds a pierdut in deplasarea de la Swindon cu scorul de 3-0 si astfel paraseste primul loc al clasamentului , in detrimentul celor de la Norwich City , care a castigat 2-1 in deplasarea de la Walsall.

Toate echipele aflate pe locurile de play off au castigat , mai putin Charlton Athletic , care a cedat acasa , scor 1-0 cu Leyton.

Millwall a intrat si ea pe locurile de play off , dupa victoria de acasa cu Southend , scor 2-0.

La retrogradare , lucrurile sunt intr-o continua miscare , principalele candidate obtinand puncte pretioase.

Ultima clasata , Stockport a obtinut un egal acasa Brighton , o contracandidata , in timp ce Tranmere Rovers a castigat cu 2-1 acasa , cu Yeovil.

 

League Two

 

Doar 8 meciuri s-au jucat ieri in aceasta Liga.

Singura surpriza a fost doar egalul scos acasa de liderul detasat , Rochdale in compania echipei Port Vale , ocupanta locului 13.

Singura echipa din top care a mai jucat , a fost Rotherham , care datorita victoriei de la Chesterfield , a urcat pe locul 3 , loc direct promovabil.

 

 

Ronnie27.01.2010 15:11

Forma mizerabila a celor de la Liverpool continua. 0-0 pe terenul uneia dintre cele mai slabe echipe din Premier League. Mi-e greu sa cred ca mai pupa anul asta locul 4.

*Alecs*27.01.2010 16:56

Astazi:

 

Premier League

 

21:45 Aston Villa - Arsenal (Eurosport 2)

21:45 Chelsea - Birmingham (DigiSport)

22:00 Blackburn - Wigan

22:00 Everton - Sunderland

 

Carling Cup

 

22:00 Manchester United - Manchester City :punk:

STELIST 8627.01.2010 19:24

Un fel de documentar despre Fa Cup:http://www.veetle.com/viewChannel.php?cid=4b5811f0512f2

«1151617181934»