FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Premier League , Editia 2009-2010.

«1121314151634»
Daniel-Ionut28.12.2009 17:51
Esti prost.

 

Nu'l mai jigni bai badaranule... :spank:

Oricum Celsi e praf!!! banuiam eu ca au castigat dintr'un noroc porcesc... autogol le mai trebuia... dupa ce Zhirkov ii baga mare talpa in fata lu' Terry... :D

Maye28.12.2009 17:59
Nu'l mai jigni bai badaranule... :spank:

Tu gura ba.

Voi nu beti nimic bai tristilor?

Vlad Bogdan28.12.2009 18:07

Maye e "offline" :yeahh: .

Si ce daca si-au dat aia tontogol?! In mai vedem ce si cum.

red&blue_boy28.12.2009 22:37

Cert e ca Chelsea nu merge prea stralucit...Sa vedem cum se descurca si dupa ce-i pleaca si ceva jucatori la Cupa Africii...

Daniel-Ionut29.12.2009 07:31

Cert este ca o sa ramana fara atac!

red&blue_boy29.12.2009 23:28

Aston Villa - Liverpool 0-1,gol Torres in final,prin minutul '90...Victorie importanta in lupta pentru locul 4...

Kellerman30.12.2009 10:25

Pentru locul 4 sa o credeti voi. :D Eu zic ca mai are sanse la titlu. 14 puncte pentru orice echipa e foarte mult de recuperat, pentru Liverpool, IMPOSSIBLE IS NOTHING. :D

 

Desigur, asta daca merge Liverpool din 3 in 3 puncte, si bate si pe Chelsea in meciul direct (pe Anfield se joaca daca nu ma insel, nu ?).

red&blue_boy30.12.2009 10:32

Crede-ma,as vrea mult sa fie asa,dar situatia actuala nu e prea roz.E totusi mare diferenta de puncte,n-are cum Liverpool sa bata tot de acum inainte.De aceea mi se pare un obiectiv realist sa prinda un loc de Champions League.

Vlad Bogdan30.12.2009 10:46
Desigur, asta daca merge Liverpool din 3 in 3 puncte, si bate si pe Chelsea in meciul direct (pe Anfield se joaca daca nu ma insel, nu ?).

 

Da, si David Villa se transfera la Steaua pentru 1000 de euro pe luna. :-J

MoWeed30.12.2009 11:48
Pentru locul 4 sa o credeti voi. :D Eu zic ca mai are sanse la titlu. 14 puncte pentru orice echipa e foarte mult de recuperat, pentru Liverpool, IMPOSSIBLE IS NOTHING. :D

Slabe sperante. Pana acum nu cred ca vreo echipa a luat Premier League cu 7 meciuri pierdute. Cel putin in ultimii 5 ani...

Ronnie30.12.2009 20:40

Min 40: Manchester UNITED 2-0 Wigan (Rooney, Carrick)

 

Simplu.

 

Pauza: 3-0. A mai marcat Rafael.

 

5-0 final.

 

Au mai marcat Berbatov si Valencia.

 

PS: Berbatov ajunge la un nivel senzational. Nu am vazut niciodata un jucator care sa controleze mingea cu calmul cu care o face bulgarul.

KERATOCONUS30.12.2009 22:04

Etapa a 20-a

 

Tottenham - West Ham 2 - 0

Blackburn - Sunderland 2 - 2

Chelsea - Fulham 2 - 1

Everton - Burnley 2 - 0

Stoke City - Birmingham 0 - 1

Wolverhampton - Manchester City 0 - 3

Aston Villa - Liverpool 0 - 1

Bolton - Hull City 2 - 2

Portsmouth - Arsenal 1 - 4

Manchester United - Wigan Athletic 5 - 0

*Alecs*08.01.2010 13:13

Etapa 21

 

Sambata

Hull City amanat Chelsea

Arsenal 17 : 00 Everton

Burnley amanat Stoke City

Fulham amanat Portsmouth

Sunderland amanat Bolton Wanderers

Wigan Athletic amanat Aston Villa

Birmingham City 19 : 30 Manchester United

 

Duminica

West Ham United amanat Wolverhampton Wanderers

Liverpool amanat Tottenham Hotspur

 

Luni

Manchester City 22 : 00 Blackburn Rovers

 

Este posibil ca si alte meciuri sa fie amanate, cel mai probabil duelul de pe Anfield.

 

De asemenea, la ora actuala au mai ramas in picioare doar 5 meciuri din Championship, 2 din League One si niciunul din League Two.

Maye08.01.2010 16:19

Din cauza zapezii?

Daniel-Ionut08.01.2010 16:22
Din cauza zapezii?

 

Da... Marea Britanie este "inzapezita"!

Maye08.01.2010 16:31

Du-te si tu acolo.

MoWeed08.01.2010 16:31
Din cauza zapezii?

A nins foarte mult in Marea Britanie in ultimele zile si, desi terenurile erau practicabile, meciurile au fost amanate datorita conditiilor din afara stadioanelor.

Maye08.01.2010 16:33

Mergi sa dai cu sare mah.

*Alecs*08.01.2010 16:42

E cea mai grea iarna din ultimii 30 de ani pentru locuitorii din Insula. Nici cu sare sau nisip nu mai fac fata, mai ales ca sunt pe terminate.

 

In ligiile inferioare s-au amanat si din cauza terenurilor inghetate(au fost temperaturi si de -20C), dar in Premier s-au amanat din cauza ca suporterilor le era foarte greu sa ajunga la stadion. A cazut multa zapada in ultimile zile, iar in urma noptilor geroase s-a format polei.

 

P.S. Cum ziceam.. Liverpool - Tottenham s-a adaugat si el pe lista.

Maye08.01.2010 16:43

Utd joaca?

*Alecs*08.01.2010 16:49

Deocamdata da, mai verifica din cand in cand postarea unde am scris meciurile din aceasta etapa. Cand o sa am informatii noi o sa fac un update.

 

Ca sa rezum intr-o propozitie majoritatea comunicatelor cluburilor din Anglia: "The safety of our fans is paramount."

Maye08.01.2010 16:50

Ce oameni ma...De aia astia sunt unde sunt.

Daniel-Ionut08.01.2010 17:02

Pentru aia suporterii sunt totul... la noi se joaca cu portile inchise si la aia se amana meciurile ca suporterii nu au cum sa ajunga la stadion...

The Game09.01.2010 19:49

S-a amanat si West Ham United-Wolverhampton ce trebuia sa se dispute maine.Singurul meci care se va mai disputa in acest weekend e Manchester City-Blackburn,luni,de la ora 22:00.

Maye09.01.2010 19:51

Nici ala de luni nu e sigur.

 

Urata echipa Birmingham.

«1121314151634»