FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Documentare De Vazut Urgent Inainte Sa Devenim Sclavi!

«1789101116»
Maye22.09.2009 19:12
Azzido sigur e stelist. Dan oricum e mai stelist decat multi care o ard pe aria de fifa de aici.

Am "saltat" o virgula.Scuze.

Cat despre partea cu fifa avem/n-avem de unde sa stim.

Adrian22.09.2009 20:39
Azzido sigur e stelist. Dan oricum e mai stelist decat multi care o ard pe aria de fifa de aici.

 

Dar pe steauafc.com de ce nu scrie ca Becali e un dictator si a distrus clubul asta ?

Sa fie oare din cauza faptului ca siteul respectiv e controlat de berbec si se posteaza doar ce ordona seful?

Intelegi analogia? Pac, pac

 

1. Am mai spus-o de mult timp si cred ca stiti asta.

Sunt impotriva accesarii acestui site de catre alti suporteri sau de catre oameni care nu au treaba cu Steaua.

Nu am inteles de ce la fifa sunt utilzatori care joaca in campionat si care nu au nici o legatura cu Steaua. Si asta in timp ce stelisti nu aveau voie sa joace pentru ca nu indeplineau anumite conditii.

Am fost si impotriva utilizatorilor de gen "redondo". Au fost certuri multe din cauza lui dar, pana la urma, v-ati dat seama care a fost treaba cu el si ca am avut dreptate.

Am fost si sunt si impotriva utilizatorilor de gen "ronrichie", becalisti inainte de a fi stelisti. Ma bucur sa vad ca am scapat de astia repede.

 

Sunt de parere ca site-ul ar trebui sa fie doar pentru Stelisti. Nu si pentru cei din afara.

Calitatea e mai importanta decat cantitatea.

Dar daca traficul conteaza...

 

2. Mi-e greu sa cred ca toate siteurile de specialitate sunt controlate de "the man". Acum chiar o dam in conspiratii.

 

 

3. Daca imi fac si eu un blog si incep sa povestesc treburi din astea si sunt citat de un utilizator ca dan_20, inseamna ca am dreptate?

Dan_2022.09.2009 20:51

Ca sa vedeti ca aceleasi informatii sunt prezente in mai multe surse diferite va atasez poza unui scurt articol din Presa Ortodoxa numarul 8 aparut zilele astea.

 

L-am citit in seara asta si am zis ca trebuie neaparat sa vi-l arat si voua.

 

Articolul se numeste "Cui foloseste "pandemia" de gripei porcine?"

 

pag_22_gripa_porcina_Presa_Ortodoxa_nr8.JPG

 

pag_23_gripa_porcina_Presa_Ortodoxa_nr8.JPG

 

pag_24_gripa_porcina_Presa_Ortodoxa_nr8.JPG

 

pag_25_gripa_porcina_Presa_Ortodoxa_nr8.JPG

 

http://www.presaortodoxa.ro/

 

Evident, acum o sa spuna Adrian ca nu numai ca detin cele 70 de "siteurile alea de youtube" si cele 50 de bloguri la care "fac reclama", dar mai detin si presa ortodoxa, sau ma platesc aia sa fac reclama... :))

 

Bai Adrian, TREZESTE-TE! Tu chiar nu vezi ca toate sursele citate au in comun GRIPA PORCINA!!!!????

 

 

 

 

Si acum, dupa cum ma roaga Ronnie, sa raspund in acelasi mesaj si la celelalte mesaje:

 

Nimeni nu te obliga. Si, daca oamenii vor sa se vaccineze, lasa-i sa o faca.

Nu e treaba ta sa controlezi ce vor sa faca altii.

Amice... se vede ca nu ai citit nimic din ce am postat...

Tu chiar vrei sa traiesti in lumea ta iluzorie vad...

 

Oare eu controlez societatea cand incerc sa ii fac sa inteleaga ca vaccinarea asta cu gripa porcina este genocid? Sau masonii din spate care ne obliga sa ne vaccinam?

 

Ia zii mai Adrian, cine controleaza pe cine? Tu nu vezi ce aberatie sustii? Eu controlez oamenii pentru ca incerc sa ii conving sa nu se vaccineze??? Sau cei care NE OBLIGA(deci nu incearca sa ne convinga, ci ne obliga direct, vezi Franta, America, etc) sa ne vaccinam...

 

Si termina odata cu tampenia cu RECLAMA SI CAMPANIA ELECTORALA! Nu fac deloc asta! Pur si simplu va dau surse de informare! Ele pot fi de pe site-uri, bloguri, reviste gen presa ortodoxa sau alta daca gasesc ceva in ea, sau orice site al oricarei firme!Daca este ceva relevant pe site-ul unei firme de parfumuri sau de tablarie si are legatura cu aceasta conspiratie voi cita acel site!

 

Nu o fac pentru reclama ci pentru a cita surse de informatii!

Inceteaza odata cu aberatia cu reclama!

 

Cat despre raspunsul cu obligativitatea vaccinului gripei porcine nu are sens sa mai rescriu, asa ca citez direct:

 

Minciuna 5 – Vaccinul nu este obligatoriu

 

Auziți aceastã minciunã tot timpul: vaccinarea împotriva gripei porcine este voluntarã, spun ei. Dar nu este adevãrat, dacã ești angajat într-un loc unde vaccinurile sunt mandatate. Sunt milioane de americani cãrora li se spune de cãtre angajatorii lor cã dacã nu se vaccineazã vor fi pur și simplu concediați. Este adevãrat, în special în domeniul celor angajați în sistemul de sãnãtate și învãțãmânt.

 

si

 

Cat despre cei(de exemplu Adrian) care inca mai credeti ca "astea sunt doar niste conspiratii sustinute de niste nebuni" va recomand sa vedeti acest filmulet din America...

 

Trebuie sa recunosc: Perversa miscare si diabolic de inteligenta, caci multi se asteapta ca pericolul sa vina dintr-o singura directie: actele biometrice. Si multi aloca resurse si energie pe acest front de lupta, in timp de lovitura principala va veni din alta parte. Iata de ce lupta impotriva vaccinarii este atat de importanta. Dar si atat de grea.

Filmarea conferintei de care va ziceam este aici:

 

 

are 117,829 views si a fost postat pe 11 septembrie 2009. Deci e foarte vizionat.

 

"Greg Evensen, fost membru în Kansas State Troopers, vorbește la un congres în Texas, Oklahoma cu privire la planurile guvernului federal de a implementa un sistem de supraveghere încorporat în brãțãri și de a suprima drepturile de liberã cãlãtorie în perioada sezonului gripal și a erupției de GRIPA PORCINA.

Greg Evensen a fost rugat sã vorbeascã despre extrasul din articolul sãu în care facea legãtura între gripa porcinã și pregãtirea armatei pentru a interveni. În acest articol, el face referire la niște brãțãri de metal cu cip pe care oamenii vor fi forțați sa le accepte. "Din pãcate, eu cred cã acesta este unul dintre multele planuri realizate pentru a asigura punerea în practicã a decretului guvernamental pentru obligativitatea vaccinãrii, care din nefericire a fost adoptat și în Oklahoma sãptãmâna trecutã. Acest decret stipuleazã faptul cã toatã lumea din Statul Oklahoma va fi vaccinatã.

 

Acum, acestea fiind spuse, existã de asemeni planuri ce vor asigura faptul cã nu veți mai cãlãtori liber și nici nu veți mai putea merge nicãieri fãrã dovada faptului cã v-ați vaccinat, în momentul în care guvernul obligã vaccinarea populației la anumite niveluri. Când aceastã obligativitate va avea loc, mi s-a spus de cãtre trupele militare cã existã proiecte gata a fi implementate, proiecte ce includ blocaje stradale și puncte cheie, așa cum le numim noi, noduri mari interstatale în jurul marilor orașe unde majoritatea locuitorilor pot fi ținuți pânã când ei ori dovedesc vaccinarea pe baza actelor, ori, cum e cazul unui medic specialist din Wisconsin, Milwaukee ce a observat descãrcarea la spital a cutiilor ce conțineau brãțãri de metal ce conțin un fel de dispozitiv, ce odatã puse, se considerã cã sunt permanente. Deasupra este un cip, iar acesta va conține tot felul de informații despre deținãtor, incluzând faptul cã acesta a fost sau nu vaccinat.

 

Acesta este un plan dintre multe altele. Încã nu a vãzut lumina zilei, dar existã. Tu alegi otrava. Este uciderea lentã sau sinuciderea lentã. Ori te vor omorî cu injecția, sau dacã te trezești și spui, sigur, vreau sã cãlãtoresc oriunde doresc și ceri vaccinarea, pentru mine este sinucidere, sinucidere în mod lent. Deci, noi nu dorim sã ne vaccinãm, asta e clar, dar s-ar putea sã nu fie de ales. Mi s-a spus cã aceste planuri includ autobuze ce vor fi folosite pentru cei ce refuzã vaccinarea. Oamenii vor fi însoțiți atunci cãtre autobuze și duși, așa cum mi s-a spus când eram în Troopers. Vor avea o cãlãtorie gratis cãtre un adãpost drãguț și cãlduț.

 

Ei bine, acesta este unul din multele planuri. Nu putem sã știm cã e chiar așa pânã nu se va implementa, dar vã asigur cã aceste planuri existã și forțele de execuție for face tot posibilul sã instaleze ordinea mondiala. Vor fi mulți care se vor opune vaccinãrii, iar acesta este un lucru bun pentru noi, dar cred cã tot majoritatea va fi cea care va sta drepți și va striga: vaccineazã-te, sau urcã în autobuz. Asta ne așteaptã."

 

Intr-adevar, acest "majoritatea va fi cea care va sta drepți și va striga: vaccineazã-te sau urcã în autobuz" va fi cat se poate de real iar evenimentele actuale o confirma:

 

SE POATE INTAMPLA ORICUI IN Romania: Un tanar suspect de GRIPA PORCINA a fost INTERNAT CU FORTA. Care a fost reactia celor din jur?

 

Toate planurile expuse mai sus sunt reale si este foarte probabil ca ele sa fie puse in practica. Vaccinare obligatorie, lagare, legea martiala, legi speciale … cititi va rog detalii despre ticalosiile acestea la:

 

Comentariul zilei: ATITUDINE ANTI VACCINARE OBLIGATORIE

 

Si dintre toate, cea mai terifianta este … bratara RFID. De ce toate acestea? Caci se vor impusca mai multi iepuri dintr-un foc. In primul rand reducerea populatiei, caci vaccinul va contine substante mortale:

 

EXTREM DE IMPORTANT: NANOPARTICULE mortale in VACCINUL contra gripei porcine?

 

Apoi instaurarea statului politienesc.

 

Dar in primul rand, blestamata asta de bratara sau orice forma de cip implantat sau atasat care sa ateste vaccinarea … caci ea va insemna inceputul pecetluirii. Deoarece nu se vor limita la ea ci va reprezenta obisnuirea maselor cu ideea de cip. Pasul imediat urmator va fi punerea in aplicare a vechiul lor plan de cipuire a indivizilor, in fapt insemnarea teribila a fiarei, semn fara de care nu vei putea cumpara sau vinde. Simplu, nu? Caci daca tot exista bratara, le este la indemna si restul.

 

Perversa miscare si diabolic de inteligenta, caci multi se asteapta ca pericolul sa vina dintr-o singura directie: actele biometrice. Si multi aloca resurse si energie pe acest front de lupta, in timp de lovitura principala va veni din alta parte. Iata de ce lupta impotriva vaccinarii este atat de importanta. Dar si atat de grea.

 

http://saccsiv.wordpress.com/2009/09/18/vi...ne-am-vaccinat/

 

cat despre:

 

@Dan_20

 

Evita sa mai faci posturi consecutive. Pune toate ideile intr-un singur post.

 

PS: Acum sper ca nu ma faci ateu pentru ca iti spun sa respecti regulamentul.

 

Ronnie, poti sa spui frumos o idee fara sa fii ironic aiurea... ;)

Adrian22.09.2009 20:56

Aaaaaaa

 

Deci, daca imi dai ca exemplu o revista condusa de niste fanatici religiosi anti stiinta eu trebui sa te cred pe cuvant?

 

Wow... vad ca continui sa aduci numai argumente bune peste argumente bune. Tine-o tot asa. In curand vor fi milioane de oameni care se vor alatura cauzei tale si nu se vor vaccina.

 

 

Am si eu o intrebare pentru ceilalti utilizator(deci nu pt dan_20):

 

V-a obligat cineva sa va vaccinati anti gripa porcina?

Dan_2022.09.2009 21:08

Bai Adrian, de ce comentezi ca deobicei fara sa citesti nimic din articole?

 

Cum poti sa caracterizeri revista ca fiind

o revista condusa de niste fanatici religiosi anti stiinta

cand tu nu stii nimic despre revista respectiva?

 

Inseamna ca tu esti fanatic impotriva Ortodoxiei daca atunci cand auzi cuvantul Ortodox rabufnesti in halul asta...

 

Pentru tine daca se numeste "Ortodoxa" inseamna ca sunt fanatici religiosi si anti stiinta?

Pe bune, cand vad asemenea oameni ma apuca rasul-plansul cum spunea Caragiale... :)):( (

 

 

CITESTE BAI MACAR ARTICOLUL SI APOI SA INCEPI SA IL COMENTEZI!

In articol sunt citate surse externe si doctori cu renume mondial!

Deci vezi? Nu e nimeni "anti stinta"!!! Trezeste-te, repet!

 

Si dupa ce citesti articolul, serios, uita-te la filmul cu conferinta oficiala in care vei vedea cum AMERICANII VOR FI OBLIGATI SA SE VACCINEZE! DACA NU LA INCHISOARE!

 

Filmarea conferintei de care va ziceam este aici:

 

 

are 117,829 views si a fost postat pe 11 septembrie 2009. Deci e foarte vizionat.

Adrian22.09.2009 21:19

Parerea mi-am format-o in timp prietene, nu de acum.

 

Ca mi-ai dat 100de mii de linkuri de blog si youtube si tot atatea articole "ortodoxiste" in care erau date citate din astrologi care vorbeau despre genetica si alte treburi.

 

De fapt, nici nu stiu daca treburile astea cu Ortodoxia sunt aprobate de catre Biserica Ortodoxa. Ca se poate sa fie doar o adunatura de fanatici care scriu. Dar ma rog, asta nu conteaza.

 

Da-mi macar si mie un link care sa duca la un site neutru. Macar la descopera.ro. Ma multumesc cu atat.

Pana atunci, tot povesti pui aici. Pentru ca eu nu am cum sa te cred.

Si, fara suparare, cine esti tu sa te cred?

Cine sunt persoanele pe care le citezi?

 

Vobesti despre treburi importante, conspiratii la nivel mondial si vrei ca eu sa cred ca, daca ele exista, nu sunt aparate impotriva oamenilor obisnuiti, oameni ca tine?

Sau poate tu esti ceva spion de mare clasa?

 

Bond...dan_20 Bond.

Dan_2022.09.2009 21:27
De fapt, nici nu stiu daca treburile astea cu Ortodoxia sunt aprobate de catre Biserica Ortodoxa.

 

Ca se poate sa fie doar o adunatura de fanatici care scriu.

 

Din nou, pentru ca "tu ti-ai format pareri mai demult, nu de acum", ai refuzat sa te informezi si de aceea ai o alta parere gresita...

 

Revista Presa Ortodoxã apare cu binecuvântarea ÎPS Pimen, Arhiepiscopul Sucevei și Rãdãuților și este editatã de Asociația Pentru Apãrarea Familiei și Copilului, cu sprijinul urmãtoarelor asociații:

 

Deci prietene, ai inteles acum ca ai o parere gresita?

 

Si daca tu "nu aveai deja parerile definitiv formate dinainte"... ai fi cautat chiar pe site-ul lor oficial si ai fi gasit lucrurile astea...

http://www.presaortodoxa.ro/despre-noi/

 

 

Pentru ca tu ai "parerile definitiv formate dinainte...", la fel refuzi sa te interesezi si sa gasesti informatii despre masonerie, actele biometrice, cipul implantabil si mai nou vaccinul ucigas asa zis "impotriva gripei porcine"...

 

"Cauta si vei gasi!" a zis Hristos. Asta spune si Biserica Ortodoxa, Mireasa lui Hristos!

Iar eu fiind ortodox iti spun acelasi lucru: CAUTA SI VEI GASI!

 

 

Sau poate tu esti ceva spion de mare clasa?

 

Bond...dan_20 Bond.

 

 

Hai ca esti simpatic :))

 

Bai, eu nu sunt spion, dar un spion rus de rang inalt din KGB a spus toate lucrurile astea.

 

L-am postat mai demult, dar evident ca nu te-ai obosit sa il asculti pentru ca de... "tu ai parerile definitiv formate dinainte si nu mai conteaza ce argumente apar pe parcurs"...

 

Si din nou trebuie sa ma citez... Cine stie...? Poate de data asta o sa il asculti 2 minute pe spionul Bond... Yuri Bezmenov Bond... :))

 

"Vã gândiți cã controlul mental și condiționarea socialã reprezintã doar o mare teorie a conspirației? Interviul acesta a fost realizat în anul 1985 cu un antrenat agent subversiv KGB, Yuri Bezmenov. El expune cei 4 pași folosiți pentru a schimba gândirea și comportamentul unei întregi națiuni, de-a lungul generațiilor".

VIDEO (si transcriptul tradus in romana):

"How To Brainwash A Nation" (CUM SE SPALÃ CREIERUL UNEI NAÞIUNI), un excelent interviu luat de Edward Griffin lui Yuri Bezmenov (fost spion rus si agent KGB)

http://saccsiv.wordpress.com/2009/09/15/vi...-yuri-bezmenov/

 

 

Sau il puteti vedea direct de pe youtube, netradus:

 

 

Si Adrian, sa stii ca nu ma mira deloc atitudinea ta ...

De ce nu ma mira?

 

Uite ce zicea Yuri Bezmenov in film...

 

"Așa cum am menționat mai devreme, accesul la informația adevãratã nu mai conteazã în zilele noastre.

 

Un om care a fost demoralizat nu este capabil sã evalueze informația adevãratã.

 

Faptele reale nu ii spun nimic, chiar dacã l-aș umple de informație, de dovezi adevãrate, de documente și fotografii.

 

Chiar dacã l-aș lua cu forța și l-aș duce în Uniunea Sovieticã și i-aș arãta lagãrele de concentrare, el ar refuza sã creadã, pânã când va primi un șut în fundul lui cel gras. Când bocancii militari vor zdrobi, atunci se va trezi. Dar nu înainte. Aceasta este tragedia demoralizãrii. "

 

 

 

Pentru ceilalti acum:

 

 

Recapitulare:

 

Cei patru pași ai subversiunii sunt:

 

demoralizarea

 

destabilizarea

 

criza

 

normalizarea

 

… dupã care…

 

Ei vor fi aliniați la perete și împușcați.

 

Ați observat faptul cã nimic nu pare sa mai meargã bine?

 

Educația, economia, etc?

 

Totul se darâmã și acum știți de ce.

 

Tot ce se întâmplã urmãrește exact acești patru pași.

 

ªi dacã nu v-ați dat seama…. Ne aflãm la pasul 3: CRIZA!

Adrian22.09.2009 22:12

Of frate, esti pe spate rau. Tu crezi ca traiesti intr-o lume in care e posibil orice. Din pacate, nu e asa.

 

Baiatul ala, fostul KGB-ist. Stii cum functioneaza lumea "informatiei si contrainformatiei"?

Daca a fost spion rus de rang inalt, acum era mort.

 

Spion kgb declarativ pot sa fiu si eu. Uite.

 

Eu sunt spion KGB. :)

 

Tu nu ai spus pana acum lucruri noi. Tu ai venit sa imi relatezi interpretari ale unor lucruri care se intampla.

Asta nu inseamna ca stii ce va urma. Asta nu inseamna ca stiai dinainte.

 

 

Vii si imi spui ca revista aia e sustinuta de nu stiu cate asociatii. Bun. Si?

Cu ce se ocupa asociatiile alea? Cu spionajul? Jurnalism de investigatie macar?

De cercetari stiintifice nici nu pomenesc.

 

Pe tine, un om invatat cu youtubeul, poate te impresioneaza astea. Pe mine nu.

Am trecut totusi prin viata, pe la scoala, am citit destule carti, am vorbit cu destui oameni. Argumentul youtube chiar nu e argument. La fel cum nu e nici argumentul revista religioasa.

Poate daca era o revista de specialitate, poate ca atunci as fi citit. Dar asa, dupa primele 3 fraze iti dai seama ce e de capul acelui articol.

 

De la prima postare si pana acum ai venit doar cu povesti paranoice.

 

Ai venit sa imi spui ca religia ta e singura adevarata si ca, stiind treaba asta, maxonii incearca sa o distruga cu ajutorul comunistilor si al lui Darwin.

Ai venit sa imi spui ca selectia naturala nu exista si ca evolutia e o prostie. In acelasi timp ai intarit afirmatiile astea cu povesti gen "pamantul nu e chiar atat de vechi cum se crede" sau (preferata mea) "astrologul asta zice ca e expert in genetica".

Ai venit sa imi spui ca "The Man" vrea sa ma controleze pe mine si ca o va face ba prin cipuri, ba prin vaccinuri, ba prin bratari.

 

Frate, daca intrebi orice psiholog, o sa iti spuna ca suferi de paranoia.

Esti foarte paranoic.

Crezi ca lumea vrea sa te foota!

 

Si asa si e. Lumea vrea sa te foota. Si o sa te foota. Asa cum ne foote pe toti, de cand ne nastem si pana murim.

Ca oamenii sunt rai si norocul e doar pentru cei ce si-l permit.

Dar asta nu inseamna ca ti se intampla doar tie.

 

Lucruri rele se intampla la toti oamenii, buni sau rai.

 

Solutia pentru problema ta e una simpla. Trebuie doar sa inchizi pc-ul, sa iesi din casa si sa stai pe afara mai multa vreme. Du-te in cluburi, distreaza-te, fa-ti rost de o prietena si,daca religia iti permite, fa sex cu ea. O sa te calmeze.

 

Si, daca vrei un sfat de la mine, nu vorbi cu ea despre conspiratii. Spune-i ca e frumoasa sau desteapta sau amandoua. O sa se culce cu tine mai repede ;)

Dan_2022.09.2009 22:19
Solutia pentru problema ta e una simpla. Trebuie doar sa inchizi pc-ul, sa iesi din casa si sa stai pe afara mai multa vreme. Du-te in cluburi, distreaza-te, fa-ti rost de o prietena si,daca religia iti permite, fa sex cu ea. O sa te calmeze.

 

... Spune-i ca e frumoasa sau desteapta sau amandoua. O sa se culce cu tine mai repede ;)

 

 

Catre administratorii de rang mai inalt!

 

Poate cineva sa ii cenzureze mesajul lui Adrian?

 

Ce face el nu este impotriva regulilor forumului?

 

Este total off-topic si face atacuri la persoana!

 

Pe un forum se discuta idei nu se face caterinca de persoanele care le emit!

 

Iar chestia cu "du-te in club, agata-ti o coarda si trage-i-o ca sa te calmezi", deja este prea mult!

 

Cine l-a pus pe "omul" asta moderator?

 

 

cat despre:

 

Baiatul ala, fostul KGB-ist. Stii cum functioneaza lumea "informatiei si contrainformatiei"?

Daca a fost spion rus de rang inalt, acum era mort.

 

Spion kgb declarativ pot sa fiu si eu. Uite.

 

Eu sunt spion KGB. :)

 

 

Bai ADRIANEEE!!!! TATAIEEE!!!! Gica Contraaaa!!!!

 

De ce nu cauti bai dovezi si te lansezi in afirmatii aiurea de "Gica contra" care se contrazice de dragul contrazicerii pentru a-si sustine ineptiile oricat de stupide ar fi ele??? Dar sunt ale tale nu...? Si de aia crezi ca e normal sa le sustii pana in panzele albe indiferent de dovezi...

 

Asa ai facut de fiecare data pana acum!

Ca de... doar spui ca

Parerea mi-am format-o in timp prietene, nu de acum.
Mai revizuieste-ti bai parerea atunci cand dovezile arata ca e gresita!

 

 

Da ba si tu un search pe google la "Yuri Bezmenov"!

Atat rebuie sa faci si uite ce gasesti!

Yuri Bezmenov chiar a fost agent KGB!

http://en.wikipedia.org/wiki/Yuri_Bezmenov

 

E suficient de "oficiala dovada pentru tine"???

 

Sau acum o sa spui ca fac reclama la WIKIPEDIA... :)) =))

 

 

 

 

Adevarat a zis ba Yuri Bezmenov in film..., chiar adevarat!

 

 

"Așa cum am menționat mai devreme, accesul la informația adevãratã nu mai conteazã în zilele noastre.

 

Un om care a fost demoralizat nu este capabil sã evalueze informația adevãratã.

 

Faptele reale nu ii spun nimic, chiar dacã l-aș umple de informație, de dovezi adevãrate, de documente și fotografii.

 

Chiar dacã l-aș lua cu forța și l-aș duce în Uniunea Sovieticã și i-aș arãta lagãrele de concentrare, el ar refuza sã creadã, pânã când va primi un șut în fundul lui cel gras. Când bocancii militari vor zdrobi, atunci se va trezi. Dar nu înainte. Aceasta este tragedia demoralizãrii. "

 

VIDEO (si transcriptul tradus in romana):

"How To Brainwash A Nation" (CUM SE SPALÃ CREIERUL UNEI NAÞIUNI), un excelent interviu luat de Edward Griffin lui Yuri Bezmenov (fost spion rus si agent KGB)

http://saccsiv.wordpress.com/2009/09/15/vi...-yuri-bezmenov/

 

 

Sau il puteti vedea direct de pe youtube, netradus:

Adrian22.09.2009 22:40

:))

 

Deci, cand cineva te combate, e offtopic. E foarte tare. Nu am ce sa zic :))

 

Si cel mai mult mi-a placut incheierea, cand mi-ai dat linkul de wikipedia ca sa dovedesti ca persoana respectiva e agent KGB :))

 

Pai frate, eu am cont pe Wikipedia. Daca ma supar acum, editez treaba cu agentul tau si spun ca nu a fost agent ci balerina.

 

Dar sa trecem peste asta.

Cel mai frumos mi se pare faptul ca la references, cei de la wikipedia au trecut:

 

References

 

1. ^ Bezmenov, Yuri; Griffin, G. Edward. (1984). Soviet Subversion of the Free Press: A Conversation with Yuri Bezmenov [Videotape]. Westlake Village, CA: American Media.

 

O singura sursa, fix sursa citata de dan_20(cea cu griffin edward).

 

Si cica treaba asta nu e doar un mare bullshit.

 

I rest my case. :D

 

ArmyLand23.09.2009 01:32

Pffffff ce naspa-i treaba cu gripa porcinaaaaa. Allleeeuuu!! Americani-s de vinaaaa. Bun si acum ca am aflat ce se intampla, se opresc aia din intepat?? Ai convins 10 insi, dar mai sunt milioane...cu aia ce te faci?? Sau ti-au impus un barem si nereusind sa-l indeplinesti ai trecut pe forumuri sportive crezand ca aici lumea e mai necitita si credula? Dane sti ca ce e prea mult strica, cine are cat de cat ceva in cap stie sa aleaga asa ca nu-ti inteleg inversunarea asta. Ai venit pe un forum sportiv sa ne certi ca suntem inconstienti si ca nu suntem buni crestini. Mai ai un pic si treci in echipa marelui fariseu.....citez..."Caaaaaaaci cu noooooooi eeeste Dumneeezeu!!!". Ia te rog sa postezi astazi pe site-urile ziarelor sportive sa iei un pic "pulsul" tribunelor, dar sa faci si curatenie in frigider ca nu se stie.... Moderatorii astia chiar au fost prea finuti cu tine si ti-au acordat muuuulta atentie, nu stiu de ce te-ai ofuscat la intrebarile lor? Pai oamenii au incercat de fapt sa iti atraga atentia ca esti pe un forum sportiv, dar tu nu te-ai prins si tot continui. Nu pot decat sa iti doresc succesuri si sa nu te lasi ca a ajuns lumea plina de ignoranti, noroc ca se mai gasesc razboinici ca tine.

Maye23.09.2009 07:43

AI dreptate Dane...ne ducem pe plua si ne ducem pe plua repede.Dar sa stii ca ne ducem si mai repede pe plua daca nu pleaca oierul din Ghencea!Asta nu te intereseaza?Sau e un bun crestin si nu merita sa fie blamat?Raspunde-mi la intrebarea asta ca sunt al naibii de curios cum gandeste un fanatic religios.

Marius23.09.2009 07:53

Bai Adriane, cu gripa porcina ii dau dreptate omului, o MARE frectie prin care anumite companii farmaceutice au castigat si vor castiga obscen de multi bani. Nu ai cum s-o compari cu gripa spaniola.

 

 

A, ca uitam, terminat in plm cu placa "forum sportiv" sau mai stiu eu ce. Omul scrie pe "Discutii libere", nu va intereseaza pur si simplu treceti peste. Ca are el o pasarica la cap sau chiar crede in ceea ce scrie e numai treaba lui.

Adrian23.09.2009 08:05

Demonstreaza nea Marius.

Marius23.09.2009 08:15

Ce, ca e mare frectie cu gripa? Pai uita-te cine a murit pana acum si care au fost cauzele deceselor. Apoi uita-te la doua companii rivale care, "pentru binele omenirii" (sic!) colaboreaza de minune in realizarea vaccinului izbavitor. Si sa te mai uiti, asta prin vara anului viitor, la cifrele de afaceri ale acestor companii, care au explodat pur si simplu dupa debutul gripei.

 

A, si mai spune-mi un singur om sanatos, care a contactat virusul A/H1N1 si a avut complicatii, nu sa moara. Doar sa fi avut niste complicatii dpdv medical din cauza porcinei.

Adrian23.09.2009 08:36
Swine flu deaths climb, raising next-wave fears

WHO reports at least 625 deaths across globe over past week

 

 

msnbc.com news services

updated 10:55 a.m. ET Sept. 4, 2009

 

The World Health Organization says at least 625 people have been reported dead from swine flu in the last week. That's more than 20 percent of the 2,837 known deaths since the novel virus first emerged in Mexico and the United States earlier this year.

 

Most of the deaths are in the Western Hemisphere, though the disease is in full-blown global epidemic mode.

 

WHO said Friday that laboratory-confirmed cases of the disease have now reached 254,206.

 

Spokesman Gregory Hartl says the figure far understates the actual number of cases because countries are no longer required to report each infection as the caseload is so high.

 

The United Nations agency is monitoring the strain to detect any mutation which might signal that it has become more deadly. And say the number of deaths is growing proportionately to the increase in number of infected people.

 

"There is no sense that the virus has mutated or changed in any sense," Hartl told a news briefing. "We are continuing to see increased number of deaths because we are seeing many, many more cases."

 

 

The virus could eventually infect 2 billion people, or a third of the world's population, according to WHO estimates.

 

"In the best case scenario we have today, we will still have a moderate virus that is projected to cause several million deaths," Dr. Tammam Aloudat, senior health officer at the International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies, told a separate news briefing.

 

"Which means that even in the best case scenario, we do have an emergency on our hands, an emergency of a scale different from what we have seen before in the modern era," he said as the federation launched an information campaign to help the poorest communities reduce infection through simple hygiene measures.

 

Drugmakers are racing to develop vaccines amid experts' warnings that a "second wave" of the virus is approaching as weather cools in the northern hemisphere and the traditional flu season starts.

 

The Associated Press and Reuters contributed to this report.

? 2009 msnbc.com

 

 

Sa dau si eu un link:

 

http://www.msnbc.msn.com/id/32690557/ns/health-swine_flu/

 

 

Totusi, parca NBC-ul are mai multa credibilitate ca o revista religioasa.

Si au mai contribuit si Reuters si Associated Press la respectivul articol.

 

Ce au zis aia mai sus mi se pare de bun simt.

Nu e un virus superpericulos, e un virus moderat care a infectat multi oameni. Mortile au venit in urma numarului mare de infectii, nu din cauza puterii de ucidere a virusului.

 

Cu ce se deosebeste de alte boli? Cu nimic.

aaaaa.... ca firmele farmaceutice incearca sa exploateze... asta nu neaga nimeni.

Sa fim seriosi. Si firmele alea sunt conduse de oameni de afaceri nebuni dupa profit. E normal sa fie asa. Doar traim in capitalism. Daca era o epidemie de ebola, la fel actionau. Daca era o epidemie de tuse magareasca, la fel.

 

Dar de aici pana la conspiratii, pana sa visezi ca vaccinul ala te face steril e cale lunga.

Marius23.09.2009 08:45

sa fim seriosi, decesele au survenit in marea lor majoritate in mexic, in randul persoanelor foarte sarace si, surpriza, cu probleme de sanatate.

 

pe mine nu ma intereseaza labareala aia cu sterilitatea, dar gripa asta e la fel ca aviara - o MARE frectie! iar in citatul ala pus de tine sunt niste unii care se tem ca virusul ar putea face candva pe dracu in patru.

 

repet, nici macar un om sanatos nu a murit din cauza H1N1, internarile care s-au facut au fost la misto, cica de precautie. Orice persoana care e cat de cat civilizata si are un minim de igiena personala duce gripa asta pe picioare.

axl23.09.2009 12:17

Radeti voi, vechi amici din Bizant, da daca nu va faceti vaccinu va faceti zombie.

Dan_2024.09.2009 14:01

Axl face acum misto dar sa il vedem dupa ce este inoculat...

Deocamdata "razi tu razi fat frumos"... Dar sa vezi ce o sa patesti dupa ce o sa ti se injecteze un vaccin experimental... ;)

 

 

 

pentru restul:

 

DESCARCATI SI DISTRIBUITI PLIANTELE PROVITA DESPRE VACCINAREA CONTRA GRIPEI NOI

Vaccinul impotriva gripei porcine - Un vaccin periculos - Un atentat la viata umana ! - Pliant gripa porcina

 

http://www.pentruviatacluj.ro/arhiva/plian...20-%20color.pdf

 

 

 

 

 

 

.

Adrian24.09.2009 14:03
pentru restul:

 

DESCARCATI SI DISTRIBUITI PLIANTELE PROVITA DESPRE VACCINAREA CONTRA GRIPEI NOI

Vaccinul impotriva gripei porcine - Un vaccin periculos - Un atentat la viata umana ! - Pliant gripa porcina

 

http://www.pentruviatacluj.ro/arhiva/plian...20-%20color.pdf

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

ahahahhahahahhahahhahahahahahh :))

 

aahahahhahah :thumbup:

 

Da' el nu face reclama

 

ahahhahahahhah

 

El face propaganda :))

 

ahahhahahh :))

Dan_2024.09.2009 14:30

BAAAAA!!!Adrianeeee!

DESCARCATI SI DISTRIBUITI PLIANTELE PROVITA DESPRE VACCINAREA CONTRA GRIPEI NOI

Vaccinul impotriva gripei porcine - Un vaccin periculos - Un atentat la viata umana ! - Pliant gripa porcina

 

http://www.pentruviatacluj.ro/arhiva/plian...20-%20color.pdf

Ala e pliantul de informare a oamenilor impotriva celor care fac reclama la acest vaccin mortal in scoli si pe toate posturile de televiziune!!!

Adica ce ba, nu am voie sa arat si eu spot-uri impotriva celor care fac reclama toata ziua la TV si in ziare ca sa ne vaccinam? Si unde vrei sa arat oamenilor materialele astea daca nu pe forum? Toata mass-media este cumparata de masonii care vor sa ne vaccineze si deci nu o sa te lase niciodata sa apari la TV cu informatii impotriva planurilor lor. La fel cum,dupa cum foarte bine a zis adizzio, nici voi nu aveti acces pe steauafc.ro pentru ca site-ul e pe mana lui Becali si acolo pune doar el propaganda lui. Deci masonii fac reclama la vaccin prin toata mass-media! Eu promovez materiale impotriva vaccinului! Trezeste-te ba!Nu te lasa manipulat in halul asta si vaccinat cu un vaccin experimental!

 

Si vreau sa va aud parerile despre articol:

Ca nu ati zis nimic...

Ca sa vedeti ca aceleasi informatii sunt prezente in mai multe surse diferite va atasez poza unui scurt articol din Presa Ortodoxa numarul 8 aparut zilele astea.

 

L-am citit in seara asta si am zis ca trebuie neaparat sa vi-l arat si voua.

 

Articolul se numeste "Cui foloseste "pandemia" de gripei porcine?"

pag_22_gripa_porcina_Presa_Ortodoxa_nr8.JPG

 

pag_23_gripa_porcina_Presa_Ortodoxa_nr8.JPG

 

pag_24_gripa_porcina_Presa_Ortodoxa_nr8.JPG

 

pag_25_gripa_porcina_Presa_Ortodoxa_nr8.JPG

 

http://www.presaortodoxa.ro/

Adrian24.09.2009 16:50

Nu m-ai convins misionarule. Nu ai argumente bune.

Asta tot incerc sa iti spun. Dar tu nu vrei sa intelegi deloc. Pentru ca nu prea gandesti. Tot dai exemple dar nu dai argumente.

 

 

Ma rog, acum incerci sa ii faci pe oameni sa faca treaba ta murdara... hai ma!!! Esti om serios?!

 

Pai tu zici ca vrei doar sa informezi oamenii si acum ii pui sa iti faca treaba murdara?!

 

Si normal ca nimeni nu-ti citeste prostiile. De ce ar face-o?

Da un argument bun macar pentru asta.

 

Hai dane scuteste-ne si nu mai tot fa reclama pe aici la prostiile tale. Nu ti-e destul pe blog?

 

 

p.s. Eu nu ma prea uit la TV da' nu-mi aduc aminte sa fi vazut reclame pro vaccin anti gripa porcina.(ce joc fain de cuvinte am facut :D )

Dan_2024.09.2009 19:41
Pai tu zici ca vrei doar sa informezi oamenii si acum ii pui sa iti faca treaba murdara?!

 

Daca pentru tine a-i informa pe oameni sa nu se vaccineze si sa informeze si pe ceilalti frati ai lor sa nu se vaccineze cu un vaccin experimental care este foarte probabil sa ii paralizeze, sterilizeze sau chiar sa ii si omoare, iar toate astea sa se faca pentru ca niste companii farmaceutice internationale sa se imbogateasca, deci repet, daca pentru tine a-i informa pe oameni sa nu faca un asemenea vaccin este o "treaba murdara"... atunci sincer ma intreb cat de curat este in sufletul tau?

Adrian24.09.2009 20:21

Pai e treaba murdara. Ca nu are cum sa fie curata din moment ce tu postezi pe un site. Du-te frate la stiri si spune acolo ce stii. Du-te la un ziar serios. Daca chiar e asa cum zici, e imposibil sa nu fie macar un ziarist care sa nu vada adevarul si care sa nu vrea sa te ajute in cruciada ta.

 

Dar adevarul e ca tu nu ai explicat nimic. Mi-ai aratat niste pamflete, mi-ai dat niste linkuri de bloguri si youtube si gata. Cu asta vrei tu sa ma convingi?

 

Si de ce nu le raspandesti tu daca e asa de important? De ce trebuie sa faca lumea pentru tine?

Dan_2024.09.2009 21:21

Postez pe ce site-uri vreau eu, nu tu! ;)

Sunt la diiscutii libere deci pot posta ce vreau chiar daca pe tine te enerveaza la culme acest lucru ;) Este libertatea mea! Invata sa respecti libertatile celor cu care nu esti de acord!

 

Si lumea nu face nimic pentru mine impartind acele pliante!

 

O face pentru semenii lor pe care din iubire ortodoxa fata de aproapele nu vrea sa ii vada otraviti prin inocularea cu acest vaccin ucigas!

 

 

Cat despre asa-zisa "treaba murdara", iti repet:

 

Daca pentru tine a-i informa pe oameni sa nu se vaccineze si sa informeze si pe ceilalti frati ai lor sa nu se vaccineze cu un vaccin experimental care este foarte probabil sa ii paralizeze, sterilizeze sau chiar sa ii si omoare, iar toate astea sa se faca pentru ca niste companii farmaceutice internationale sa se imbogateasca, deci repet, daca pentru tine a-i informa pe oameni sa nu faca un asemenea vaccin este o "treaba murdara"... atunci sincer ma intreb cat de curat este in sufletul tau?
«1789101116»